Z kraju

Prezes NBP nie chce ujawnić, którzy pracownicy tej instytucji pracowali w komercyjnych bankach

Prezes NBP Adam Glapiński nie chce ujawnić, którzy jego pracownicy pracowali w komercyjnych bankach i ile mają akcji – poinformował poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz’15). – Będę zatem pytał do skutku. Czekam nadal na odpowiedź z KNF, Kancelarii Prezydenta RP, Ministra Finansów oraz pani Premier – dodał.

W liście skierowanym w odpowiedzi na pismo posła Andrzeja Maciejewskiego prezes NBP zasłania się ustawą o ochronie danych osobowych. Zaznacza także, że NBP „nie należy do żadnej z kategorii podmiotów, w stosunku do których poseł może realizować prawa wynikające z przywoływanych przepisów ustawy z dnia 9 maja 1996 o wykonywaniu mandatu posła i senatora”.

Ciekawe, czy pozostałe instytucje państwa będą równie rozmowne…?

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra