Z zagranicy

Papież Franciszek – obozy dla uchodźców jak obozy koncentracyjne

Papież Franciszek potępił zamykanie drzwi przed migrantami i okrucieństwo wobec nich. W rzymskiej bazylice św. Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, papież powiedział, że obozy dla uchodźców są „obozami koncentracyjnymi”.

W czasie liturgii słowa na Wyspie Tyberyjskiej w Wiecznym Mieście papież przerwał odczytywanie przygotowanego tekstu i improwizując przywołał los uchodźców i mówił o ich cierpieniach. Wspominał, że gdy był w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, 30-letni muzułmanin, ojciec trojga dzieci opowiedział mu, że jego żona chrześcijanka została ścięta w jego obecności dlatego, że nie chciała zdjąć i wyrzucić krzyżyka, który miała na szyi. – Migranci są zostawiani wielkodusznym narodom, które muszą dźwigać ten ciężar, bo wydaje się, że porozumienia międzynarodowe są ważniejsze od praw człowieka. Samobójstwem jest to, że społeczeństwa, w których nie rodzą się dzieci, zamykają drzwi przed migrantami. Ludzi tych spotyka okrucieństwo. Wielkodusznymi krajami są Grecję i Włochy, które przyjmują migrantów. Wyrażam nadzieję, że z Lesbos i Lampedusy popłynie solidarność, która zarazi świat. Gdyby każda włoska rodzina przyjęła dwóch uchodźców, problem byłby rozwiązany – mówił papież.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

232 komentarze

232 Komentarzy

  1. Kerrie

    5 listopada 2017 at 01:13

    thx for the info

  2. escape room corporate event

    9 listopada 2017 at 11:36

    I could not refrain from commenting. Very well written!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra