Z kraju

Cenckiewicz wściekły na prezydenta Dudę za uhonorowanie żołnierzy LWP

Członek Kolegium IPN Sławomir Cenckiewicz zamieścił na Facebooku dwa wpisy, w których krytykuje postawę prezydenta za oddanie hołdu żołnierzom LWP forsującym Odrę i Nysę Łużycką. 

 

Na początek długiego weekendu prezydent Andrzej Duda spędził na Pomorzu Zachodnim. Razem z wicemarszałkiem Sejmu Joachimem Brudzińskim czcił rocznicę forsowania linii Odry. Poza tym, że uratował przewrócony przez wiatr obraz Matki Boskiej, prezydent wygłosił przemówienie. Stwierdził m.in., że „krwi przelanej za ojczyznę nie wolno w żaden sposób dzielić i nie wolno w żaden sposób dzielić tych, którzy za nią polegli. Część dziennikarzy prawicy na czele ze Sławomirem Cenckiewiczem ma mu to wyraźnie za złe. – Nie rozumiem potrzeby pisania takich listów, nie akceptuję honorowania LWP i PRL, tej niezgodnej z prawdą historyczną nowomowy III RP – napisał Sławomir Cenckiewicz.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  30 kwietnia 2017 at 19:16

  Prawosc i prawica w dziejszych czasach nie istneje, tylko sie pod nia podszywa np jak prawy pl.Napisz sam prawde a prawdy sie dowiesz.teatr dudowski dobry dla gawiedzi .Zaden Cenckieiwcz nigdy by nie wyplynal gdyby nie lewackie poglady prawdziwe.
  Bolkowizm bedzie najwiekszym trendem XXI w.

  • Danka

   30 kwietnia 2017 at 20:52

   Dlaczego pan prof.Cenckiewicz nie zajmie siee kolejnym prreziem,TW”ALEK”?

   • Czarek

    30 kwietnia 2017 at 23:31

    Sprawdźcie sobie, kto zacz ten cenckiewicz i z kogo się wywodzi, to wiele zrozumiecie.

    • Tomasz

     10 maja 2017 at 14:01

     Czarek A z jakiej rodziny ty pochodzisz ?/

  • Krak

   3 maja 2017 at 15:01

   Jak się nazywa to co palisz?

 2. Marek

  30 kwietnia 2017 at 19:22

  Szkoda tylko ze nie było Macierewicza, albo któregoś z viceministrow, Cenckiewicz jest po prosu niemądry, przestańmy dzielić Polaków.Brawo prezydent Duda

 3. PrawNIK

  30 kwietnia 2017 at 20:41

  Czy IPN to Ministerstwo Prawdy?

  • Ula

   1 maja 2017 at 11:05

   Cenckiewicz uwazy chyba tak jak byly premier Ukrainy Jaceniuk, ze w 45 roku Armia Czerwona napadla Niemcy. No a wczesniej oczywiscie Ukraine. Bo Polski po drodze w jego wypowiedzi nie bylo.

   IPN, zamiest nadal dzielic Polakow, powinien oddac czesc tym, ktorzy zgineli za Polske. Krew jest zawsze czerwona, i niewazne z ktorej strony przelana. A pan Cenckiewicz wolalby pewnie, zeby Polska zostala pod niemiecka okupacja? Bo allianci jakos specjalnie sie nie spieszyli do walki z Niemcami.

   • Tomasz

    3 maja 2017 at 20:31

    ULA LWP to sowiecki twór razem z Armią Czerwoną przynieśli na bagnetach nową bolszewicką okupację.8 maja to dla Polski rocznica nowej bolszewickiej okupacji.

 4. Soroka

  30 kwietnia 2017 at 21:03

  Kto chwali ruskich sługusów oddających ojczyznę Polskę w ruską okupację?
  Wiadomo, ruscy agenci i idioci!
  Pod tą wiadomością jest lista obecności ruskiej agentury, póki co niepełna.

  • Danka

   1 maja 2017 at 01:29

   Soroka pierwszy na liscie?

  • Paweł

   1 maja 2017 at 09:29

   @Soroka

   Ty jesteś ich królem. Powiedz mi, Duda zrobił źle, czy dobrze?

  • myślę sobie że

   1 maja 2017 at 19:52

   Zapewne chciałbyś być niewolnikiem w IV Rzeszy…
   Albo wypełnieniem materaca dla Hansa i Helgi…

   • Tomasz

    3 maja 2017 at 23:28

    myślę sobie Armia Bolszewicka i Bolszewicki twór LWP przynieśli na bagnetach kolejną okupację tym razem Bolszewicką 1945-1990.8 maja to rocznica utraty wolności przez Polskę .

  • Tomasz

   3 maja 2017 at 23:23

   Soroka Proponuje wizytę u dobrego lekarza.Dokoła widzisz „RUSKICH AGENTÓW”.Kto to ma inne zdanie m in na temat Ukrainy jest nazywany „RUSKIM AGENTEM” jest to paranoja .

 5. wiesscar

  30 kwietnia 2017 at 23:23

  Racje ma prezydent Duda.
  Racji nie ma historyk Cenckiewicz.
  Dotyczy: krwi przelanej przez zolnierzy polskich za Ojczyzne.

 6. Hania

  1 maja 2017 at 00:13

  Zgadzam się z głosami, że Polskiej Krwi dzielić nie można!

  Pan Cenckiewicz niech w końcu przeprowadzi obiecana nam kwerendę dotyczącą swojego dziadka, Mieczysława Cenckiewicza, przedwojennego aktywisty KPP, a powojennego oficera UB-MBP.
  Też się Katon Lustrator trafił 🙂

  • Tomasz

   3 maja 2017 at 23:35

   Hania A Pani z jakiej rodziny pochodzi? Armia Bolszewicka i twór Bolszewicki LWP przyniosły na bagnetach okupację bolszewicką 1945-1990.Oficerowie LWP to większość byli Rosjanie a nie Polacy .Niech Pani zajmie się swoją rodziną.Rodziny nikt nie wybiera.Dzięki Prof Centkiewiczowi znamy prawdę o Tw BOLEK WAŁĘSIE .

   • Danka

    6 maja 2017 at 00:11

    Dlaczego temat tabu wsrod dzielnych odkrywcow Bolka to TW”ALEK”, ktorego teczke opisuje warszawskagazeta.pl?Alek wiecej szkod narobil i byl komunista od zarania dziejow.

 7. WJTK

  1 maja 2017 at 01:29

  Z wpisu Cenckiewicza nie wynika, że jest „wściekły”, tylko że jest nieobiektywny. W sferze moralnej jego wpis jest nie do zaakceptowania. Tymczasem prezydent Duda wyraźnie podkreślił, że poległem za Ojczyznę polskim żołnierzom należy się szacunek. Słusznie powiedział. Nie ma to nic wspólnego z gloryfikowaniem politruków, którzy szli z wojskiem (a raczej za wojskiem) do Polski by tu wprowadzić komunizm.

 8. Danka

  1 maja 2017 at 07:13

  Trzeba jednak pamietac, ze to byly oddzialy zlozone z Polakow scisla komenda nie zadnego Berlinga, ale Krasnoj Armii i Stalina. Szacunek dla przekanej krwi przy forsowaniu Odry i Nysy- tak.Jednak Prezydent Duda powinien wiecej sie doeiedziec o pogromie kieleckim, bo w 46 r tuz po sfalszowanym referendum zadnego zwiazanego z pplska racja stanu i pod wodza stalinowcow Polskiego Wojska w Polsce nie bylo.
  Byli straznicy Najjasniejszej, ktorzy nie usluchali rozkazu „Niedzwiadka” o likwidacji Armii Krajowej. Ich w Kielcach nie bylo.

  • Paweł

   1 maja 2017 at 09:30

   @Danka

   Duda to żydowski pachołek więc nie wiem czego się spodziewasz?

  • Soroka

   1 maja 2017 at 09:51

   Jesteś damskim wcieleniem Roberta B ?

   • Danka

    1 maja 2017 at 18:28

    Co ja mam z tym maniakiem sowieckim wspolnego? Soroka, tys nawet nie sroka.Moje wpisy swiadcza o moich pogladach.W Kielcach prezydent nie popisal sie wystarczajaca wiedza na temat zbrodni sowiecko-ubeckiej.

 9. Danka

  1 maja 2017 at 07:20

  Ma byc: ” zadnego zwiazanego z walka o polska racje stanu pod wodza stalinowcow polskiego wojska w Polsce wtedy nie bylo….”

 10. Masław

  1 maja 2017 at 10:21

  Cenckiewicz jest obrzydliwym fanatykiem, albo zwykłym PiSiackim karierowiczem. Co mu żołnierze zawinili? DObrze, że mamy granice na Odrze i Nysie.

  • Tomasz

   5 maja 2017 at 14:24

   Martasław Już Niemcy wysuwają roszczenia terytorialne m in o Pomorze Zachodnie.Federacja Rosyjska ma stanowisko że Pomorze Zachodnie powinno wrócić do Niemiec .Wojsko Polskie tylko walczyło w wojnie obronnej 1939 i na Zachodzie Europy .Armia Czerwona i sowiecki twór „Wojsko Polskie „przyniosły na bagnetach bolszewicką okupację 1945-1990.

   • Danka

    6 maja 2017 at 00:19

    Zapomnialo Ci sie o wojsku polskim w okupowanej Polsce, „bagatela”ok.368000
    armii podziemnej, czyli o Armii Krajowej.I NSZ i innych jeszcze formacjach,
    Nie kompromituj sie, Tomek.

    • Tomasz

     10 maja 2017 at 14:10

     Danka ty się nie kompromituj nie znajomością historii .”HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA”Napisałem że obecne władze Niemiec wyciągają łapy po tereny Pomorza Zachodniego i Federacja Rosyjska uważa że te ziemie powinny wrócić do Niemiec.TO, nie znasz historii sama kompromitacja.NSZ wyszyły z bronią w ręku z Polski natomiast AK zostało zniszczone przez bolszewicką agenturę.Polecam hymn NSZ jedynej nie pokonanej polskiej formaxcjii zbrojnej .

   • Danka

    6 maja 2017 at 10:24

    Wracaj do liceum, niemiecki politruku: http://www.sciaga.pl
    Proces szesnastu- pokazowyproces politycznychprzywódców Polskiego Państwa Podziemnegoprzeprowadzony 18-21 czerwca 1945 w Moskwie.W lutym1945 politycy polscy otrzymali zaproszenia przedstawiciela generała Sierowa (pełnomocnika Stalina) na rozmowy polityczne(z gwarancją bezpieczeństwa). 27-28 marca po przybyciuna spotkanie zostali aresztowani i przewiezieni z Warszawy do Moskwy, i poddani śledztwu . Do początku maja ZSRR nie informowały zachodnich aliantów otymaresztowaniu.Podczas procesu oskarżonympostawionozarzuty fałszywe m.in. prowadzenie przezAK współpracyz Niemcami, wywiadu i dywersji na tyłachArmii Czerwonej.Proces miał zdyskredytować legalne władze RP w społeczeństwie i opinii publicznej./…/

    • Danka

     6 maja 2017 at 10:39

     Dla tych, ktorzy oddawali hold PAX-owcowi, Mazowieckiemu.PAX na rozkaz wlasnie tego Sierowa zalozyl agent NKWD Boleskaw Piasecki. Tyle, bo sie spiesze…;)

 11. wg

  1 maja 2017 at 18:23

  Na Wale Pomorskim i w Berlinie walczyło Wojsko Polskie, tak się nazwało w tym czasie. Ludowe Wojsko Polskie (LWP) to nazwa przyjęta po zakończeniu II w.ś. Bez względu na okoliczności dobrze byłoby aby prezydent RP, jak również naczelny lustrator RP sprawdzili to dokładnie. Po zakończeniu wojny tysiące Polaków, żołnierzy walczących pod dowództwem sowieckim, zostało zdemobilizowanych i powrócili do domów jako żołnierze Wojska Polskiego. Tym bardziej Ci polegli po drodze do Berlina idąc ze wschodu też byli żołnierzami Wojska Polskiego.

  • Tomasz

   5 maja 2017 at 14:34

   WG To nie było „Wojsko Polskie” tylko sowiecki twór pod sowiecką komendą czyli rosyjską na rogatywkach mieli kuricę czyli orła piastowskiego,Wojsko Polskie ma orła w w koronie z Krzyżem .Cała kadra oficerska to Rosjanie oraz Politrucy tylko Polakami byli Księża Kapelani ,Zwykli żołnierze to byli Polacy z AK .Rzazem z Armią Bolszewicką przynieśli na bagnetach sowiecką okupację 1945-1990 .Jednego wroga Niemców przegonili ale przynieśli na bagnetach wroga sowieckiego czyli rosyjskiego .

   • Danka

    6 maja 2017 at 01:01

    Odmówiono Ci sławy i życia, ale symbol wyklęty i słowa imię Twoje wciąż sławią z ukrycia, ARMIO KRAJOWA. Nas nie stanie, lecz Ty nie zaginiesz, Pieśń Cię weźmie, legenda przechowa. Wichrem chwały w historię popłyniesz, ARMIO KRAJOWA.

    (SZKOCJA, ABERDEEN 1964)

   • Danka

    6 maja 2017 at 05:02

    A gdziez Tomasz sie naczytal takich rzeczy, ze AK przyszla z Krasnoj Armiej i walczyla u Berlinga? „Znaczit” zdobywala AK Berlin. Wiedzy nigdy dosyc. Tylko na litosc Boska, gdzie tego Cie nauczyli?!

  • Danka

   6 maja 2017 at 00:52

   Acha! Przed sfalszowanym referendum i sfalszowanymi wyborami juz w Polsce bylo Wojsko Polskie.

 12. TZ.

  4 maja 2017 at 22:36

  Cenckiewicz się wygłupił.

  • Tomasz

   5 maja 2017 at 20:25

   To TZ się wygupił

   • Danka

    6 maja 2017 at 05:27

    Ty sie wyglupiles, czy nie wiesz nic o Armii Krajowej?

 13. Latia Sadvary

  8 maja 2017 at 00:39

  roofing repair dallas

 14. Weight loss pills

  2 czerwca 2017 at 03:43

  Extremely interesting.

 15. Ute

  14 czerwca 2017 at 12:04

  Quiero darte las gracias por toda la orientación que ofreces en este artículo. Realmente, me ha servido mucho!

 16. Angel Bultron

  29 czerwca 2017 at 05:26

  source for loans

 17. Domitila Kearsley

  4 lipca 2017 at 21:28

  Good day! I simply would like to give a huge thumbs up for the nice information you have got right here on this post. I shall be coming again to your weblog for extra soon.

 18. Sergio Bun

  10 lipca 2017 at 00:19

  I was just looking for this information for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your site. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative sites in top of the list. Normally the top websites are full of garbage.

 19. полети до виена

  11 lipca 2017 at 22:02

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 20. lowcost полети

  18 lipca 2017 at 16:24

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as wellyou have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 21. dani

  19 lipca 2017 at 15:34

  „Greetings! Very helpful advice within this post! It is the little changes which will make the greatest changes. Thanks for sharing!”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra