Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 8 maja 2017

Poniedziałek – (J 10,11-16)
Jezus powiedział do faryzeuszów: Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Wbrew wszystkiemu, to jest także i bardzo polityczne, co powiedział Jezus do faryzeuszy!

Zobaczmy dokładnie ilu najemników sprawuje władzę nad narodami, chociażby we współczesnym świecie? Wcale nie muszą to być narody w stanie wojny, ale pokolenia ludzi, którzy ‘wilczymi’ ustawami prowadzeni są do porwania i rozpraszania. Wilk zbliża się bowiem również poprzez złe ustawy! A może nie?…

Jak to rozumieć? Choćby i ustawa proaborcyjna, o ile w pierwszym pokoleniu może być jeszcze rozumiana jako niby wybór, to w kolejnych pokoleniach dziewcząt, będzie przyjmowana jako norma, bo na tym polega edukacyjność i aspekt wychowawczy ustaw. On ma znaczenie dla każdego i dla dorastających nastolatków też, a ustawodawcy są za te złe owoce odpowiedzialni.

Aborcje dozwolone ustawowo więc dla jednych pokoleń, dla kolejnych stają się normą i zwyczajnością, ale i zachętą. Niekiedy obowiązkiem! Konsekwencje są tak niebezpieczne, że wielu nie zdaje sobie z tego sprawy! Nie zdają sobie przede wszystkim sprawy z tego ci, w których rękach leży los takich ustaw! …Co nie zwalnia ich z odpowiedzialności za wszystkie owoce tworzonej przez nich cywilizacji śmierci.

Wróćmy do sedna: Tylko Jezus jest Pasterzem, a inni sprawujący władzę, mogą ją na ziemi sprawować na dwa sposoby: albo w imieniu Jezusa Chrystusa, z czystego powołania otrzymanego od Ducha Świętego, albo jako najemnik. Nie ma innej opcji.

Komu jednak daje się taki polityk nająć, jeśli nie jest z Boga? To sobie dopowiedzmy i bądźmy realistami. Przecież w świecie polityki są tak wielkie pieniądze i tak kusząca władza, że tylko prawdziwie Boży człowiek pozostaje czysty w roli sprawującego władzę! A czysty to znaczy niedający się nająć!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra