Z zagranicy

Europejscy sędziowie krytykują projekt zmian w KRS

Członkowie rad i stowarzyszeń sędziowskich z Holandii, Anglii, Walii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji oraz Łotwy ostro krytykują pomysły PiS na zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa.

W kwietniu Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ), skupiająca prezesów unijnych sądów najwyższych oświadczyła, że wszystkie zapowiadane zmiany mogą być zagrożeniem dla niezależności tak Sądu Najwyższego, jak całego sądownictwa w Polsce. To stanowisko w pełni poparły rady sędziowskie z ośmiu państw Unii. Z dokumentów, które otrzymaliśmy wynika, że pełną solidarność z polskimi sędziami zadeklarowali sędziowie z Holandii, Anglii, Walii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji oraz Łotwy. Pojawiają się też sugestie, że jeśli do zmian dojdzie, mogą być problemy z uznawaniem w Europie wyroków polskich sądów.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. gieptil

  14 maja 2017 at 01:59

  Nikt nie komentuje. I słusznie. Czy ci dzicy z Europy zachodniej mogą nam coś sensownego zaproponować? Mają trochę kasy i tym nas próbują skaptować. Ale co oni poza tym mają do zaproponowania? Toż to neopogańska dzicz i barbaria. Ludy ciemne, zidiociałe i prymitywne. Ja osobiście nimi po prostu gardzę, bo na nic lepszego nie zasługują.

  • gieptil

   14 maja 2017 at 02:15

   Najlepszy przykład banderowska Ukraina, banderyzm jeszcze bardziej zwyrodniała odmiana hitleryzmu, jeszcze gorsza. Jest jakby z Europie zachodniej wolność, w zasadzie można mówić i protestować, można. I jest w zachodniej Europie tysiące organizacji które jakby walczą o same słuszne sprawy, są przeciw nazizmowi, nacjonalizmowi, za tolerancją, bronią praw człowieka, nawet pedała ( też człowiek ), bronią muszek, chomików, żabek, i wielu innych biednych stworzeń. No sama cnota miłosierdzia. Tylko jakoś nie potrafią Rosjanom z Donbasu przyznać choćby tych praw co mają u żabki, bo przecież banderowcy chcieli tych Rosjan wymordować, żadna to tajemnica. Też Polakom pomordowanym podczas Rzezi Wołyńskiej status żabek w zachodniej Europie się nie należy. Obecna Europa zachodnia to już tylko ohydnie cuchnąca gnojowica. I w ciągu najwyżej dwóch pokoleń spłynie to z gównami do kanałów ściekowych i będzie wspominane z najwyższą pogardą przez przyszłe pokolenia.

   • Jurek

    14 maja 2017 at 14:37

    Czy spłynie….nie wiem.
    Chciałbym żeby spłynęli, wznoszę modły błagalne o to między innymi do Nieba.
    Gardzę tym „europejsko-globalnym” bagnem moralnym i ludzkim dokładnie jak i Ty.
    Jest to kupa g przekupna i stronnicza. Są to klany tak samo jak ta dotychczasowa żydokomusza klika w Polsce. Oni się nawzajem trzymają pod pachy i wspierają a zapach czosnku jest tam dominujący.

 2. ice

  14 maja 2017 at 19:35

  nic dodać nie ująć, cała prawda o UE !!!

 3. Akj

  15 maja 2017 at 00:52

  Ja bym sie tym nie przejmowal. Licza sie tylko z silnym. Gdyby niemcy cos takiego zrobili , to mikt by nie zareagowal. Robmy co trzeba zeby zlodzieje nie dorwali sie znowu do koryta

 4. Stanley

  15 maja 2017 at 13:35

  ciekawe jak jest u tych protestujących, radio maryja podało, że ww. wymienione zmiany idą w kierunku dokładnie takim jak na zachodzie – Niemcy, Holandia, w takim razie przeciwko czemu oni protestują ??
  Pozatem obecne prawo ma rodowód z PRLu, więc o co chodzi mamy powołać PZPR !!???

 5. mobile porn

  15 maja 2017 at 23:17

  Thanks for this post, i have discovered this to an incredible degree satisfying. i might want to learn more info regarding it.

 6. poker online indonesia

  25 maja 2017 at 14:00

  Europejscy sędziowie krytykują projekt zmian w KRS – Prawy.pl

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra