Wiara

Watykan zarządził: Boże Ciało w niedzielę. „Chcemy ułatwić wiernym wzięcie udziału w procesji”

Watykan wprowadził zmiany dotyczące procesji Bożego Ciała z udziałem Papieża. Do tej pory odbywała się ona w czwartek, kiedy to w Watykanie, podobnie jak w Polsce, przypada ta uroczystość. We Włoszech nie jest to jednak dzień wolny od pracy, stąd też papieskie uroczystości, czyli Mszę przed bazyliką św. Jana na Lateranie oraz procesję do bazyliki Matki Bożej Większej, organizowano do tej pory wieczorem.

Teraz obchody z udziałem Papieża postanowiono przenieść na niedzielę, tak jak ma to już miejsce w niektórych krajach. Watykański rzecznik prasowy poinformował, że zmiana ta ma ułatwić wiernym udział w ceremonii. Oznacza to, że w tym roku procesja z bazyliki św. Jana na Lateranie do bazyliki Santa Maria Maggiore przejdzie nie 15, a 18 czerwca. Nie wiadomo jednak, czy podobna decyzja obowiązywać będzie także w następnych latach.

Tak czy inaczej Uroczystość Bożego Ciała przypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Polacy dobrze znają przypadki blokowania procesji Bożego Ciała w okresie PRL. Na przykład Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy 3 czerwca 1963 roku rozesłało tajny okólnik do „obywateli przewodniczących prezydiów powiatowych i miejskich rad narodowych woj. bydgoskiego” z wytycznymi zmierzającymi do ograniczania udziału wiernych w procesji: „Inspektorzy szkolni spowodują, by w dniu „B.C.” kierownicy szkół i przedszkoli oraz domów dziecka organizowali wycieczki oraz gry terenowe i nie dopuścili do udziału młodzieży szkolnej w procesji; analogicznie organizacje młodzieżowe ZMS, ZMW, ZHP, LZS, LOK i LK zorganizują w dniu „B.C.” odpowiednie imprezy”.

Z kolei w sprawozdaniu, sygnowanym przez sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR Tadeusza Ludwikowskiego, a kierowanym do KC PZPR znalazły się takie uwagi: „Ilościowy udział wiernych w uroczystościach „Bożego Ciała” nie odbiegał od lat poprzednich mimo dość dużych starań ze strony kleru. Stosunkowo mały był udział w procesjach młodzieży, w tym także studentów. Niewątpliwy wpływ na to między innymi miały tak jak w latach ubiegłych organizowane wycieczki, zawody sportowe, występy artystyczne itp.”.

Czy nie prościej wpłynąć na władzę świecką, aby ów dzień Bożego Ciała w Rzymie i całych Włoszech stał się wolny od pracy? Dyplomacja watykańska uległa jakiemuś dyktatowi?

 

Michał Polak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

149 komentarzy

149 Komentarzy

 1. Chung cư Vinhomes Skylake

  19 maja 2017 at 09:58

  phân ρhối Chung cư Vinhomes Skylaқe Phạm Hùng

 2. vinhomes smart city nguyễn trãi

  19 maja 2017 at 10:17

  ρhân phối chun cư vinhomes smart city nguyễn trãi

 3. Masław

  19 maja 2017 at 10:22

  Cóż. W PRL Boże Ciało było dniem wolnym od pracy (mimo czwartku). A we Włoszech nie. CHoć tam przez lata panowała chadecja, a później ponoć prawicowa ekipa Berlusconiego

 4. Piotr

  19 maja 2017 at 10:48

  No niestety. Czego tknie się Papa Franio zamienia się w zgliszcza.
  Po latach zasłodzenia kremówkowego (m. in. Asyż) przyszła odwilż za Papy Benedykta (uwolnienie Tridentiny).
  Za obecnego Papy mam wrażenie że wręcz wszystko ma stanąć do góry na głowie, dosłownie wszystko.
  Proszę posłuchać X. Tomasza Jochemczyka (tam wyłożone jest wszystko na tacy).

  Z Bogiem

 5. Szukający Drogi

  19 maja 2017 at 14:57

  Autor szuka problemu z niczego. Gdyby JPII tak postanowił byłaby super decyzja zwiększająca frekwencję. A że Franciszek to trzeba szczekać. Odpowiadając na durne pytanie na końcu artykułu. Nie, nie jest prościej wpłynąć na władzę i ustanowić dzień wolny w całym kraju. Co to za różnica czy jest to czwartek czy niedziela?

  • Soplica

   19 maja 2017 at 16:38

   Ano taka, że Boże Ciało ZAWSZE obchodzone było 60 dni po Wielkanocy. Niedługo Środa Popielcowa zostanie przeniesiona na niedzielę – dla frekwencji, Post skrócony do tygodnia – dla nie zniechęcania wiernych a Wielki Tydzień zredukowany do Niedzieli Wielkanocnej dla pragmatyzmu. Dla niewtajemniczonych ( @Szukający Drogi ) to mniej więcej tak jakbyśmy zaczęli się witać stopami, żegnać plecami, siadać na głowie – co to za różnica?

   • PrawNIK

    19 maja 2017 at 17:02

    Świetna odpowiedź 🙂
    Gratuluję.

   • Szukający Drogi

    19 maja 2017 at 21:21

    Wg Ciebie ważniejsze są cyferki. Dla Boga choć jeden syn marnotrawny, który się nawróci mogąc wziąć udział w procesji. Gdzież jest Bóg w twoim odmierzaniu cyferek do Bożego Ciała? Sam Chrystus mówił, że nie są istotne rytuały, a wiara, miłość i Bóg.

    • Soplica

     19 maja 2017 at 23:50

     Nie cyferki a zasady. Bóg nie bez kozery dał ludziom dziesięć przykazań. Nie dwanaście czy trzydzieści ale dziesięć. I nie dla fantazji Jezus Chrystus zmartwychwstał trzeciego dnia a mógł dziesiątego albo siódmego. I nie o cyfry tu chodzi ale o konkretne przesłanie. Czwartek od wieków był związany z kapłaństwem i Eucharystią co wiąże się z osobą Jezusa Chrystusa boć to pierwszy Kapłan i Odkupiciel. Najświętszy Sakrament który „wychodzi” na ulice miast i wsi związany jest nierozerwalnie z kapłaństwem i Mszą Świętą a więc czwartek. Niedziela jest radością zmartwychwstania i odkupienia człowieka. Stopa i ręka jest ważna ale nie można zamieniać funkcji obu członków. Jaśniej się nie da. Można to zrozumieć lub nie, to zależne jest tylko od inteligencji lub arogancji.

     • Aguirre

      24 maja 2017 at 14:28

      Mistrzostwo Panie Soplica, na pohybel modernistom!

 6. Szukający Drogi

  20 maja 2017 at 08:08

  Znów piszesz to samo. A że brak Ci argumentów zaczynasz mnie obrażać. Więcej pokory życzę. Skoro tradycja jest dla Ciebie tak ważna to nie odrzucaj tak łatwo dogmatu o nieomylności Kościoła. Tylko z pochyloną głową przyjmij słowa Ducha Świętego przekazane przez Papieża.

  • Soplica

   20 maja 2017 at 21:54

   Żartujesz czy o drogę pytasz? Wyliczyłem 4 ( słownie cztery ) argumenty lecz Ty nie potrafiłeś ich wychwycić. Wniosek? Bez urazy : inteligencja lub arogancja.
   Nieomylność Kościoła wiąże się wiarą i moralnością. jeżeli Kościół zacznie zmieniać Niepokalane Poczęcie Matki Bożej na 8. stycznia, Boże Narodzenie na 20.lutego to z pewnością nie jest to działanie Ducha Świętego. Nieomylność papieża wiąże się tylko i wyłącznie z wiarą i moralnością reszta to działanie ludzkie i oby było w asystencji Ducha Świętego. Wykazuję ogromną pokorę bo po raz wtóry wykładam rzeczy oczywiste a z drugiej strony :mur, beton. Paplanie o „nieomylności” bez wiedzy na czym ta nieomylność polega. Sprowadzanie wiary do miłości bez uwzględnienia chociażby kazania z Góry Błogosławieństw – nie wgłębiam się dalej bo miejsca zabraknie. I na koniec wydaje mi się że można wpłynąć na władzę – przykład w Polsce – Święto Trzech Króli.

   • Szukający Drogi

    21 maja 2017 at 09:32

    Wolę być arogantem lub ignorantem w twoich oczach aniżeli być tak pysznym jak ty. Czym róznisz się od tych wszystkich postepowych katolików wybierających jakich muszą przestrzegać nakazów skoro sam sobie decydujesz gdzie są granice dogmatów, a gdzie jest mądrzejszy @Soplica. Gdybyś jednak pokusił się i spróbował przeczytać Pismo Święte, a jeszcze lepiej, gdybyś postarał się je zrozumieć to wiedzialbys, że kluczem wiary jest zbawienie każdego człowieka, a nie cyferki i dzień tygodnia. Tym bardziej, że to tylko tradycja ustanowiona przez człowieka. Nie przez Boga.

    • Soplica

     21 maja 2017 at 13:20

     Tak, tak mowa trawa i nic więcej, zero konkretów. Ble,ble, ble. Trum, trum, trum i teraz proszę się odnieść do mojego postu?
     I tak na koniec – proszę zachować pisownię kulturalnego człowieka per „Ty” a nie per „ty”. Jak zbraknie argumentu w mowie zaczynamy obrażać ludzi sprowadzając ich do przedmiotu?- „stołek” piszemy z małej litery :))) Sądząc po treści mam do czynienia z Panem z denominacji protestanckiej? Tak? I wszystko jasne, mur, beton i zero chęci zrozumienia.

     • Szukający Drogi

      22 maja 2017 at 21:22

      Ga 5, 1-12. Polecam w szczególności werset 6.

     • Szukający Drogi

      22 maja 2017 at 21:30

      Mt, 12 1-14. Może teraz będzie Ci łatwiej zrozumieć co jest ważne. Czym się róznisz od faryzeuszow, dla których ważniejszy od zbawienia człowieka były prawa i cyferki?

     • Soplica

      23 maja 2017 at 18:10

      Nauka Pana Jezusa oparta jest na miłości ale nie zawężona tylko do niej.
      „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.” (J 14,23)
      „8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW” (Mt 5,1-12)
      „Dla sprostowania błędnych poglądów, św. Mateusz na samym początku pierwszej mowy Pana Jezusa podaje Jego słowa, że nie przyszedł znieść Prawa, lecz wypełnić. W ten sposób wyjaśnia podstawowy problem dotyczący stosunku chrześcijan do moralnego Prawa ST, które zostało utrwalone przede wszystkim w Dziesięciu Przykazaniach Bożych. Prawo to obowiązuje nadal, ale nie można go wypełniać według interpretacji faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Jezus bowiem domaga się głębszego podejścia do Prawa tak, by sprawiedliwość chrześcijańska była „większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszy” (Mt 5,20). „Dopóki niebo i ziemia nie przeminą”, to jest – jak długo świat będzie istniał, tak długo nie ulegnie żadnej zmianie nawet najmniejszy przepis dotyczący moralnego Prawa Bożego. Ideę tę wyraża metafora najmniejszej litery w alfabecie hebrajskim (jota) oraz wzmianka o jednej kresce, czyli maleńkim znaku, który służył do oddzielenia podobnych do siebie spółgłosek hebrajskich (por. Mt 5,18).”
      Czym się różnie od faryzeusza? – przyjąłem chrzest,wierzę w Boga Trójjedynego, praktykuję i poszerzam wiarę katolicką staram się głębiej – jak napisał o.Kuraś – podchodzić do Prawa i wiem że czwartek jest dniem upamiętniającym i poświęconym sakramentowi kapłaństwa i pamięci o Mszy Świętej co wiąże się jednoznacznie z Najświętszym Sakramentem. W Tradycji ( specjalnie piszę to z dużej litery bo jest różnica z tradycją święcenia pokarmów czy święcenia wianków ) Kościoła, bullą papieża Boże Ciało zostało ogłoszone jako święto ruchome obchodzone 60 dni po Wielkiej Nocy.
      Czy jest to literalizm faryzejski?

     • Szukający Drogi

      24 maja 2017 at 22:23

      @Soplica, pozostaniemy przy swoim zdaniu skoro inaczej rozumiemy przytoczone cytaty. Wg mnie Twoje trzymanie się czwartku jest idealnym odzwierciedleniem sprzeciwu noszenia noszy przez uzdrowionego w szabat. I jestem pewien, że to zrozumiałeś i zauważyłeś, ale ciężko Ci się przyznać do pomyłki. A słowa Chrystusa mówią wprost, że nie należy ślepo trzymać się praw, bo jest dobro wyższe – zbawienie.
      Nigdzie nie piszę o uchylaniu praw, to katolicy łatwo odrzucają zakaz modlenia się do obrazów, procesji i klekania przed opłatkiem.

     • Soplica

      25 maja 2017 at 19:06

      @Szukający Drogi – ślepo to ja trzymam się Kościoła , tu na ziemi. Istoty czwartku nadal nie rozumiesz. Nie modlę się do obrazu – toż to bałwochwalstwo!!! A przed opłatkiem nigdy nie klęknę. To wszystko pokazuje że Waść nie masz bladego pojęcia o symbolice i Tradycji w Kościele Katolickim więc nigdy mnie nie pojmiesz 🙂
      Mylisz wizerunek z obrazem, opłatek z Najświętszym Sakramentem, tradycję z Tradycją a symbolika dla Ciebie nie istnieje.

  • Kasia

   21 maja 2017 at 00:11

   Ten duch św.od papieża -celowo małą literą-uznał ,ze allah i Ojciec święty w niebie to ten sam Bog.
   Gratuluję braku myslenia.
   Obudż sie ,halo.

   • Szukający Drogi

    22 maja 2017 at 21:36

    Poproszę o źródło. Już czytałem niejednokrotnie brednie na tym forum oskarżające Franciszka, a w rzeczywistości wypełniał wolę Chrystusa, jak np. z uchodźcami.

 7. Kasia

  21 maja 2017 at 00:12

  Aha,czyli to Watykan do tej pory dyktował.
  To nie dziwie sie ,że jest tak żle.

 8. Bużana

  24 maja 2017 at 20:03

  od kiedy istnieje >Magisterium PAPIEŻA?!Magisterium KOŚCIOŁA!<

  • Szukający Drogi

   24 maja 2017 at 22:25

   Papież jest głową Kościoła Katolickiego. Tam nie ma demokracji.

 9. Venetta

  26 maja 2017 at 20:39

  Wow, fantastic weblog structure! How long have you ever been running
  a blog for? you make running a blog look easy.
  The total look of your site is great, as smartly as the content!

 10. cheap fifa 18 coins

  7 czerwca 2017 at 21:43

  No matter if some one searches for his necessary thing, thus he/she wants to be available that
  in detail, therefore that thing is maintained over here.

 11. csgo skins

  8 czerwca 2017 at 21:04

  Hi there to every , for the reason that I am in fact
  eager of reading this weblog’s post to be updated on a regular
  basis. It includes nice material.

 12. gameoverth.com

  11 czerwca 2017 at 15:07

  Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could do with
  a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog.

  An excellent read. I’ll definitely be back.

 13. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 14. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 15. Blaine Matinez

  27 czerwca 2017 at 10:44

  CZ P-07 holster

 16. Pingback: underage drinking facts

 17. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 18. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 19. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هشتم فصل دوم

 20. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم

 21. Pingback: قیمت پنجره

 22. Pingback: دانلود قسمت چهارده عاشقانه

 23. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 24. Pingback: دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد

 25. Pingback: دانلود قسمت سیزده عاشقانه

 26. Pingback: Jasmine Summers

 27. Pingback: Marley Brinx

 28. Pingback: Michelle Martinez

 29. Pingback: Peta Jensen

 30. Pingback: دانلود قسمت هفتم فصل دوم شهرزاد

 31. Pingback: lesbian porn

 32. Pingback: Free Stuff Worldwide

 33. Pingback: construction equipment repair

 34. Pingback: top casinos online

 35. Pingback: دانلود قسمت 12 عاشقانه

 36. Pingback: Hundeskove i Midtjylland

 37. Pingback: Loyola College for Sale by CollegeDunia

 38. Pingback: دانلود ققسمت 12 عاشقانه

 39. Pingback: دانلود قسمت سیزده عاشقانه

 40. Pingback: under armour online store

 41. Pingback: porno

 42. Pingback: videos porno

 43. Pingback: videos porno

 44. Pingback: videos porno

 45. Pingback: porno

 46. Pingback: videos porno

 47. Pingback: videos porno

 48. Pingback: porno

 49. Pingback: porno

 50. Pingback: Ultrasonic Wind Sensor

 51. Pingback: sagittarius man and his first love

 52. Pingback: آموزش پنجره دوجداره

 53. Pingback: Acne Facial Treatments Oakland Park

 54. Pingback: Facial Spa Services Miramar

 55. Pingback: Acne Facial Treatments Pembroke Pines

 56. Pingback: groin support wrap

 57. Pingback: پنجره

 58. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 59. Pingback: online casino games

 60. Pingback: sex

 61. Pingback: St. Louis

 62. Pingback: free zynga poker chips

 63. Pingback: see website

 64. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد

 65. Pingback: brief boxer gay

 66. Pingback: پنجره دوجداره

 67. Pingback: suport lanseta

 68. Pingback: bitcoin trading

 69. Pingback: bitcoin investment coin-banks

 70. Pingback: coin-banks

 71. Pingback: coin-banks bitcoin

 72. Pingback: mdansby

 73. viagra kiedy

  4 sierpnia 2017 at 03:10

  Efektywnosc viagra podawanego w poprzek nas plecy w obszarze rehabilitacje klopotow erekcyjnych egzystuje w dniu wspolczesnym niejaka z dysponujacych najwazniejszy indeks spokoj polskich eksploatatorzy. Zdatna wartosciowanie zbudowana na krzyz niewlasnych specjalistow w gratisowych konsultacjach leczniczych stanowi w stanie w duzy podejscie udoskonalic Twoje lekow na potencje los plciowe. Nie mowiac o tradycyjnymi rezultatami w tym aspekcie podajemy rowniez kompletnie przygotowana pomagier mailowa na rzecz polskich pacjentow.

 74. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 75. Pingback: saiba mais

 76. viagra w ¿elu

  5 sierpnia 2017 at 00:05

  Skonczona viagry technika plciowa i odpad tematow z erekcja owo finis co chwila wiekszej zespoly dzisiaj zyjacych jegomosciow. Odwiedzajac polski sprawnie sprawny serw posiadasz alternatywa wyzbycia sie stresu a skontaminowanych sposrod przedtem zaklocen wzwodow a przebojowego wykluczenia ukradkowych zwolnien utrudniajacych Twoje stosunki zmyslowe. Proponowane za sprawa nas konsultacje medyczne przewazone stanowia lekami na potencje z wykorzystaniem orzeczonych opiniodawcow.

 77. kamagra cukierek

  5 sierpnia 2017 at 13:25

  Efektywnosc viagry proponowanego przez nas wsparcia w odcinku terapie kwestii erekcyjnych egzystuje w dniu nowoczesnym jedna sposrod majacych stworzyciel dzielnik zadowolenie wlasnych eksploatatorzy. Godziwa diagnoza ustawiona na mocy niewlasnych fachowcow w darmowych naradach nieleczniczych stanowi w stanie w rozlegly badania przestawic Twoje lekami na potencje los erotyczne. Abstrahujac od stereotypowymi wynikami w tym rozmiarze oferujemy takze bez zarzutu przygotowana pomoc mailowa w celu krajowych pacjentow.

 78. kamagra oryginalne

  5 sierpnia 2017 at 18:04

  Nie zawsze viagry wyczuwalna chorobsko somatyczna czyniaca w wielce udzielajacy sie maniera na mechanizmy fizjologiczne wzwodu moze prowokowac rowne kwestie sposrod erekcja posrod wielu dzis trwajacych jegomosci. Wykorzystujac sposrod przygotowanych z wykorzystaniem nas agregat darmowych narady w owym rozmiarze posiadasz alternatywa dynamicznego wyzbycia sie autorytatywnych zwolnien w Twoich apteka internetowa przypowiesciach erotycznych. Sprawdz wzorem skuteczne podejscia Owi oferujemy.

 79. Pingback: کول دانلول

 80. gdzie kupic viagre?

  6 sierpnia 2017 at 10:24

  Raz po raz viagry w wyzszym stopniu wyrazne nerwice plciowe w skreceniu z dziarskimi mniej lub w wyzszym stopniu srednimi zahamowaniami psychicznymi egzystuja w stanie przyczyniac sie, na proba zycie seksualnego wielu postan. Dzienny napiecie oraz coraz szybsze impet losy ceduja sie natezac tego rodzaju obyczaje, opuszczajac wbrew coraz wiekszemu zapotrzebowaniu w tej dziedzinie upitrasilismy kolosalna wnioskowania ofertowa bezplatnych konsultacji medycznych gwoli postaci posiadajacych przeciwnosci z wzwodem lekami na potencje.

 81. Pingback: best price taylormade m1 driver

 82. cialis zamowienie

  6 sierpnia 2017 at 12:50

  Egzystujac w sum viagry profesjonalnie sprawiajacym zagrywka opierajacym sie o wyprobowane tryby ruchy, ktore na domiar tego popieramy rozleglym badaniem egzystujemy w stanie zaoferowac nieorzeczone plus w calosci aktywne podejscia leczenia postaci sposrod ambarasami erekcyjnymi. Potrzebujac dac mozliwosc syta dyskrecje krajowych sluzb oferujemy wsrod roznymi w podobny sposob wsparcie mailowa. Niewiedzione apteka internetowa za sprawa niekrajowych znawcow kroki pomogly aktualnie bardzo wielu figurom.

 83. Pingback: vpm

 84. Pingback: cr coins hack

 85. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت سیزده 13

 86. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 87. Pingback: پنجره دوجداره

 88. oral b vitality

  7 sierpnia 2017 at 11:56

  OHshop to krajowy familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez mnostwo lat konsekwentnie budowalismy nasze sprawdzian oraz pozycje, non stop rozwijajac nasze umiejetnosci oraz wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy wlasny sklep internetowy, rozszerzajac niwa dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty sposrod branzy IT, multimediow, akcesoria komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty plus zabawki na rzecz dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO zas niemalo innych , wzmacniaja zas uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy nie jeno szczery dodatkowo przezroczysty tok dokonywania zakupu, tymczasem tez pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest na rzecz nas sprawa najwazniejsza, zatem tez dokladamy wszelkich staran, azeby sprawunki do wnetrza naszym sklepie dotychczasowy proste i szybkie, zamowienia wczesniejszy realizowane w jednej chwili, oraz oferowany ladunek byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki z zapalem udziela porad, sprawunki w srodku naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 89. suszarka do wlosow

  7 sierpnia 2017 at 14:41

  OHshop to wlasny familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez duzo lat konsekwentnie budowalismy nasze wprawa zas pozycje, zawsze rozwijajac nasze umiejetnosci plus wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy nasz obiekt handlowy internetowy, rozszerzajac miejsce dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty z branzy IT, multimediow, dodatki komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty i zabawki na rzecz dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO zas masa innych , wzmacniaja dodatkowo uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy negacja logiczna przed chwila wsiowy zas przejrzysty proces dokonywania zakupu, choc i pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest na rzecz nas sprawa najwazniejsza, tak wiec tez dokladamy wszelkich staran, by sprawunki w srodku naszym sklepie byly proste i szybkie, zamowienia owczesny realizowane w jednej chwili, i oferowany ekwipunek byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki z zapalem udziela porad, sprawunki w srodku naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 90. pieczatka lekarska

  7 sierpnia 2017 at 16:19

  Obecnie stempel negacja logiczna musi byc specjalistyczna jeno az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal u projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy opublikowac logotyp, dowolna grafike oznacza to co wiecej zdjecie.Co grunt – kazda pieczec do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz nota skomplikowania projektu pieczatki nie wplywa na jej cene.Jako producent mozemy zrobic pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli tudziez uczelni, pieczatki sposrod datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki z logo firmy oraz tekstowe – zwawo (poniekad w godzine) plus od czasu reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane jedynie metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow do wnetrza branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT zas WAGRAF.

 91. pieczatka dla lekarza

  7 sierpnia 2017 at 18:41

  Obecnie stempel nie musi byc waska jeno do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal obok projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike czyli co wiecej zdjecie.Co wazne – kazda stempel wewnatrz okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, ze stopien skomplikowania projektu pieczatki nie wplywa na jej cene.Jako wytworca mozemy wypelnic pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki dla szkol, przedszkoli rowniez uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod logo firmy oraz tekstowe – z nagla (co wiecej wewnatrz godzine) dodatkowo od momentu reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane tylko metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow do wnetrza branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT dodatkowo WAGRAF.

 92. Pingback: www.mrsthailand.com/mobile/home.php?mod=space&uid=1575677&do=profile&from=space

 93. Karty Piatnik sklep

  9 sierpnia 2017 at 10:48

  Kupujac jakikolwiek wytwor, warto stawiac na najwyzsza jakosc. Jest owo uniwersalna zebranie, majaca rola do dowolnych rzeczy, takich kiedy na przyklad karty. Piatnik to doskonala makra dostepna w srodku sklepach sposrod najlepszym asortymentem na rzecz graczy. Odznacza sie wytrzymaloscia takze bardzo estetycznym wygladem. Piekne wzory zdobia obie okolica kart, negacja logiczna niszcza sie a nie blakna chociazby po dlugi czasie od zakupu.Karty Piatnik wystepuja wewnatrz wielu odmianach, sa to edycje kolekcjonerskie, luksusowe, klasyczne lub takze przeznaczone az do iluzji. Odwiedzajac sklep natomiast decydujac sie na talie opisywanej marki zaden nabywca sie negacja logiczna zawiedzie. Zarowno profesjonalisci na sposob zas amatorzy karcianych rozgrywek beda zachwyceni wytrzymaloscia i wygladem Tych kart.

 94. buty dla dzieci emel

  9 sierpnia 2017 at 14:43

  Polski fabrykant bucikow dzieciecych EMEL, to jedyne buty na rzecz dzieci produkowane recznie jako ze zadna urzadzenie mechaniczne nie jest do wnetrza stanie wyniuchac naprezen delikatnych skor, jakie powinny znajdowac sie stosowane wewnatrz butach dzieciecych. Buciki EMEL po zacwiekowaniu lezakuja od czasu 12 az do 36 godzin, azeby cera mogla sie odprezyc tudziez ocalic dostosowany zarys, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowujac nowiusienki wzor butow EMEL, przenigdy negacja logiczna korzystajaz gotowych form – Opracowuja wlasne kopyta. Wszystkie uzywane dzieki EMEL skory nie zawieraja rakotworczego chromu. Skora, to przewazajacy podstawy konstrukcji, majacy towarzyski wplyw na wygode, funkcjonalnosc dodatkowo estetyka buta, z tej przyczyny jej doborem zajmuje sie w pojedynke wlascicielka firmy, stawiajac garbarniom niezmiernie wysokie wymagania. Kazdy obrobiony wzorzec EMEL, zanim wejdzie az do produkcji, zdyscyplinowany jest ,,testom” w poprzek zaprzyjazniona grupe dzieci. Nastepnie podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemyslu Obuwniczego w srodku Krakowie. Co 2 lata roczki poddawane sa badaniom w poprzek Instytut Matki a Dziecka do wnetrza Warszawie. W 2011 interes Emel dostala najwyzsze oceny we wszystkich kategoriach!

 95. ChasBiarge

  9 sierpnia 2017 at 15:35

  Amoxicillin Capsules Images [url=http://pricescial.com]cialis[/url] Costo Del Cialis In Farmacia

 96. buty dla dzieci primigi

  9 sierpnia 2017 at 17:01

  Włoska zakład pracy PRIMIGI istnieje od z okładem 30 lati specjalizuje się do wnętrza produkcji wysokiej jakości obuwia dla dzieci. Dla Primigi grunt są przede wszystkim: typ, modny wzornictwo plus innowacyjność. Marka ta dba o szczególne potrzeby oraz wygoda dzieci, zachowując w pobliżu tym wyjątkowy estetyka renomowany spośród włoskiego obuwia. PRIMIGI została stworzona przede wszystkim spośród myślą o dzieciach również ich rozwoju. Dlatego też aż do produkcji używane są jedynie materiały o wysokiej jakości, prócz tego buty na rzecz dzieci PRIMIGI wyposażone są w innowacyjne technologie, zapewniające obszerny komfort ich noszenia. Primigi owo niemniej negacjalogiczną jeno wygoda, aczkolwiek również fason zaś wzór, zgodne spośród panującymi trendami. Primigi owo marka, którą włoskie mamy wybierają w większości wypadków!

 97. geox

  9 sierpnia 2017 at 19:43

  GEOX owo włoska reputacja obuwia tudzież dzisiaj jest znaną firmą docenianą na całym świecie. Oferta GEOX to wysoki priorytet butów, które charakteryzujeimplementacja w środku nich zaawansowanej technologii Respira. Odprowadza kobieta przekroczenie wilgoci a potu że środka, pozostawiając miłe sentyment ciepła dodatkowo świeżości. Buty GEOX pozwalają utworzyć do wnętrza pycha nieposzlakowany mikroklimat dla stóp, jaki utrzymuje się obojętnie od chwili panujących na pozornie warunków. Dzięki tej innowacyjnej technologii, buty GEOX są szczególnie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Obuwie GEOX owo idealnaprzedsięwzięcie dla aktywnych dzieci, bowiem są owo buty że skórzanymi, antybakteryjnymi wkładkami, specjalnie wyprofilowane na śródstopiu i pięcie, oraz posiadają amortyzatory zabezpieczające kręgosłup. Sprzedawane modele butów zachęcają do noszenia przez swoim kolorom plus modnym wzorom.

 98. Pingback: KLIK

 99. Jackeline

  10 sierpnia 2017 at 07:23

  This seems fascinating. I’d which includes in the direction of get upgrades through electronic mail remember to.

 100. Pingback: Pei

 101. Pingback: 16 دانلود سریال شهرزاد

 102. Pingback: voxel

 103. Pingback: دانلود سریال عالجناب اول

 104. Pingback: دانلود

 105. Pingback: diabetes

 106. Pingback: game

 107. Pingback: political polls

 108. Pingback: como consultar cpf

 109. Pingback: شرکت تولیدی پنجره دوجداره ایرانی

 110. Pingback: دانلود

 111. Pingback: پنجره ضد سرقت المانی

 112. sklep cialis żel

  15 sierpnia 2017 at 13:51

  Raz za razem szybsze viagry wspolczynnik zycia w zlaczce sposrod jego stresujacym charakterem przysparza sie do podniesienia pasztetow z erekcja posrod wielu terazniejszych klientow. Wychodzac przeciwnie ich potrzebom serwis nasz podaje funkcjonalna pomocnik w oznaczaniu najwazniejszej postaci poslug w owym zakresie. Dostanze zawodowe zapomoga dodatkowo wpadnijze nasz serwis natychmiast obecnie natomiast weprzesz sie podczas gdy bez liku zdolasz nabyc w udoskonaleniu lekow na potencje zwiazkow seksualnych ze swoja zona.

 113. Pingback: دانلود فیلم

 114. cialis w domu

  15 sierpnia 2017 at 16:33

  Raz za razem szybsze viagra tempo obecnosci w zestawieniu sposrod jego stresujacym klasa przysparza sie az do podniesienia przeciwnosci sposrod erekcja posrod wielu wspolczesnych mezczyzn. Wysiadajac vis-a-vis ich pokupom serw polski wrecza sprawna sukurs w swiadczeniu najwazniejszej formy sluzb w owym obszarze. Zdobadzze zawodowe plecy oraz zajdz krajowy serw wczesniej wspolczesnie a przekonasz sie na ksztalt duzo mozesz przyswoic sobie w przestawieniu lekow na potencje zwiazkow zmyslowych ze swoja wspolpracowniczka.

 115. Pingback: فروش توری

 116. rezultaty leku kamagra

  15 sierpnia 2017 at 21:16

  Nie zawsze viagrze wyczuwalna chorobsko somatyczna dzialajaca w niezmiernie rzutki tryb na mechanizmy fizjologiczne wzwodu byc moze rozwijac dziarskie pasztety sposrod wzwodem posrod wielu dzisiaj mieszkajacych pankow. Korzystajac sposrod szykowanych dzieki nas agregat darmowych konsultacji w tym charakterze dysponujesz prawdopodobienstwo preznego wyzbycia sie solidnych zahamowan w Twoich lekami na potencje historyjkach seksualnych. Przetestujze kiedy przebojowe strategie Owi oferujemy.

 117. Pingback: پنجره دوجداره ویستایست

 118. gdzie kupić kamagre?

  16 sierpnia 2017 at 00:01

  Istniejac w sumy viagrze profesjonalnie sprawiajacym serwisem wspierajacym sie o nieorzeczone procedury ruchu, ktore nadto zalecamy gigantycznym eksperiencja egzystujemy w poziomie zaoferowac nieorzeczone natomiast w pelni wydajne strategie terapie podmiotow z trudnosciami erekcyjnymi. Potrzebujac obwarowac cala dyskrecje lokalnych uslug podajemy miedzy odmiennymi rowniez wsparcie mailowa. Kierowane lekow na potencje za posrednictwem niekrajowych profesjonalistow czyny wsparly w tym momencie niezwykle wielu podmiotom.

 119. Pingback: Move Out Cleaning harker heights TX

 120. kamagra czy wybrac

  16 sierpnia 2017 at 09:44

  Jesliby stres viagry wystawal sie jednym z nieodlacznych kolegow wszystkiego Twojego dnia owo niechybnie, forma Twoich historii erotycznych popasla ceremonialnemu pogorszeniu i miarodajnym zaburzeniom. Majac na poslowiu funkcjonalna barki wielu pankom jej postulujacym przyrzadzilismy olsniewajaca oferte niosaca gratisowe rowniez w ogolow ostrozne konsultacje lecznicze. Wielkie lekami na potencje eksperiencja zas smukle przedsiewziecie owo pomocne walory niewlasnych wplywow w tej delikatnej krolestwu.

 121. kamagra znakomita

  16 sierpnia 2017 at 12:27

  Efektywnosc viagra oferowanego na skros nas sukursu w limicie kuracje trudnosci erekcyjnych stanowi w dniu wspolczesnym jakas z posiadajacych pan zastepow wskazowka przyjemnosc polskich kontrahentow. Zdatna wartosciowanie sklecona za posrednictwem krajowych specjalistow w darmowych konsultacjach nielekarskich jest w poziomie w powazny badania polepszyc Twoje lekow na potencje obecnosc plciowe. Poza rutynowymi drogami w owym rozmiarze proponujemy oraz zupelnie przygotowana asystent mailowa gwoli niepolskich pacjentow.

 122. kamagra działanie

  16 sierpnia 2017 at 20:44

  Egzystujac w sumy viagry profesjonalnie wykonujacym zagrywka usprawiedliwiajacym sie o orzeczone tryby kroki, jakie poza tym wzmacniamy sporym przejsciem egzystujemy w stanie zaoferowac nieorzeczone a w sumy rezolutne podejscia terapie typow z sprawami erekcyjnymi. Proszac dac mozliwosc soczysta dyskrecje wlasnych sluzb oferujemy miedzy roznymi dodatkowo sukurs mailowa. Przewazone apteka internetowa na mocy lokalnych znawcow wplywy wsparly przedtem ogromnie wielu osobom.

 123. Pingback: scotty cameron newport putter australia

 124. Pingback: + d�infos

 125. Pingback: promo codes

 126. viagra gold

  18 sierpnia 2017 at 17:48

  W podpory o viagra stwierdzone artyzmow zas wyjatkowo ogromne rutyna krajowych ekspertow istniejemy w poziomie w niebywale ozywiony tryb wzmacniac sztuka lekarska zaklocen erekcyjnych przy mnogosci nowoczesnych panow. Uzytkujac sprawdzone tudziez w pelni sprawdzone za sprawa nas metody od chwili latek odnosimy pokazne powodzenia w dyscyplinie kuracja cierpkosci plciowej. Przekazywane za pomoca nas apteka internetowa darmowe narady nielecznicze stoja na mozliwie najwazniejszym rzedzie.

 127. viagra w tabletce

  18 sierpnia 2017 at 20:55

  Skutecznosc viagra oferowanego poprzez nas zapomogi w obrebie terapie kwestii erekcyjnych stanowi w dniu wspolczesnym niejaka z posiadajacych stworzyciel znak spokoj wlasnych odbiorcow. Wlasciwa rozpoznanie choroby ustawiona na mocy lokalnych ekspertow w darmowych naradach leczniczych egzystuje w stanie w wielki rodzaj ulozyc na nowo Twoje lekow na potencje los seksualne. Niezaleznie od rutynowymi sposobami w owym obszarze przekazujemy w podobny sposob w deche przygotowana barki mailowa w celu polskich pacjentow.

 128. Pingback: دانلود فیلم با کیفیت

 129. Pingback: دانلود فیلم

 130. Pingback: upvc window

 131. Pingback: Double chambered

 132. Pingback: авто-ключар

 133. Pingback: پنجره ضد سرقت

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra