Z zagranicy

Ile pojazdów potrzebuje prezydent USA, aby spotkać się papieżem? Policzyliśmy!

Byliśmy w ogromnym szoku, po tym jak obejrzeliśmy ten film umieszczony przed południem w sieci. Na amatorskim nagraniu wideo widać zarejestrowany przejazd kolumny prezydenta Donalda Trumpa który udaje się na spotkanie z Ojcem Świętym do Watykanu.

Okazuje się, że prezydent Stanów Zjednoczonych, na spotkanie z papieżem potrzebował dokładnie dziewięćdziesięciu samochodów oraz motocykli! Dokładnie dziewięćdziesiąt (90)!

Głowa kościoła zwykle potrzebuje tramwaju…


Po zakończeniu wizyty Watykan opublikował specjalny komunikat:

Wizytę w Watykanie złożył prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump przez niespełna pół godziny rozmawiał z Franciszkiem w cztery oczy. Na pożegnanie zapewnił, że nigdy nie zapomni tego, co mu Papież powiedział.

Ojciec Święty przekazał amerykańskiemu przywódcy trzy główne dokumenty swego pontyfikatu oraz swe tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Pokoju. „Daję to Panu, aby był Pan narzędziem pokoju” – powiedział Franciszek. Trump z kolei podarował Papieżowi zbiór książek Martina Luthera Kinga.

Po audiencji u Papieża prezydent spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietrem Parolinem i szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem. Donald Trump zwiedził też Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra.

Oficjalny komunikat prasowy stwierdza, że w trakcie serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych relacji dwustronnych. Podkreślono też wspólne zaangażowanie w obronę życia, wolności religijnej i wolności sumienia. Wyrażono nadzieję na dobrą współpracę między państwem i Kościołem, który jest zaangażowany na polu służby zdrowia, edukacji i pomocy imigrantom. Wymieniono też opinie o aktualnych wydarzeniach międzynarodowych, promowaniu pokoju w świecie za pośrednictwem negocjacji politycznych i dialogu międzyreligijnego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na Bliskim Wschodzie i ochrony wspólnot chrześcijańskich.

Amerykańskiemu prezydentowi towarzyszyła żona oraz córka z mężem. Melania Trump odwiedziła ponadto watykański szpital pediatryczny Bambino Gesù, a konkretnie: oddziały intensywnej terapii i kardiochirurgii, salę zabaw i kaplicę. Natomiast córka prezydenta spotkała się z kobietami, które padły ofiarą niewolnictwa i którymi zajmuje się rzymska Wspólnota św. Idziego.

Oprac. Michał Polak, rv

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. BUY STEROIDS ONLINE

  8 listopada 2017 at 10:27

  Inspiring quest there. What happened after? Good luck!

 2. Autocosmos

  9 listopada 2017 at 11:19

  Jade voyance tirage gratuit tarot de belline

 3. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Sumba Timur

 4. Pingback: Penyebab Kutil Di Area Kelamin

 5. Pingback: cara mengatasi kutil kelamin

 6. Pingback: obat kutil kelamin manjur

 7. Pingback: cara herbal mengobati ambeien

 8. Pingback: nama obat

 9. Pingback: Obat Kutil Atau Mata Ikan DiHalmahera Tengah

 10. Pingback: jual obat gatal kutil kelamin herbal denature

 11. Pingback: Kumpulan Obat Penyakit Kondiloma DiKota Jakarta Timur

 12. Pingback: Obat Penyakit Wasir Ambeien

 13. Pingback: Obat Kutil Kelamin Kimia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra