Z zagranicy

Ile pojazdów potrzebuje prezydent USA, aby spotkać się papieżem? Policzyliśmy!

Byliśmy w ogromnym szoku, po tym jak obejrzeliśmy ten film umieszczony przed południem w sieci. Na amatorskim nagraniu wideo widać zarejestrowany przejazd kolumny prezydenta Donalda Trumpa który udaje się na spotkanie z Ojcem Świętym do Watykanu.

Okazuje się, że prezydent Stanów Zjednoczonych, na spotkanie z papieżem potrzebował dokładnie dziewięćdziesięciu samochodów oraz motocykli! Dokładnie dziewięćdziesiąt (90)!

Głowa kościoła zwykle potrzebuje tramwaju…


Po zakończeniu wizyty Watykan opublikował specjalny komunikat:

Wizytę w Watykanie złożył prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump przez niespełna pół godziny rozmawiał z Franciszkiem w cztery oczy. Na pożegnanie zapewnił, że nigdy nie zapomni tego, co mu Papież powiedział.

Ojciec Święty przekazał amerykańskiemu przywódcy trzy główne dokumenty swego pontyfikatu oraz swe tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Pokoju. „Daję to Panu, aby był Pan narzędziem pokoju” – powiedział Franciszek. Trump z kolei podarował Papieżowi zbiór książek Martina Luthera Kinga.

Po audiencji u Papieża prezydent spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietrem Parolinem i szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem. Donald Trump zwiedził też Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra.

Oficjalny komunikat prasowy stwierdza, że w trakcie serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych relacji dwustronnych. Podkreślono też wspólne zaangażowanie w obronę życia, wolności religijnej i wolności sumienia. Wyrażono nadzieję na dobrą współpracę między państwem i Kościołem, który jest zaangażowany na polu służby zdrowia, edukacji i pomocy imigrantom. Wymieniono też opinie o aktualnych wydarzeniach międzynarodowych, promowaniu pokoju w świecie za pośrednictwem negocjacji politycznych i dialogu międzyreligijnego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na Bliskim Wschodzie i ochrony wspólnot chrześcijańskich.

Amerykańskiemu prezydentowi towarzyszyła żona oraz córka z mężem. Melania Trump odwiedziła ponadto watykański szpital pediatryczny Bambino Gesù, a konkretnie: oddziały intensywnej terapii i kardiochirurgii, salę zabaw i kaplicę. Natomiast córka prezydenta spotkała się z kobietami, które padły ofiarą niewolnictwa i którymi zajmuje się rzymska Wspólnota św. Idziego.

Oprac. Michał Polak, rv

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. stan

  24 maja 2017 at 14:40

  1. Demonstracja siły.
  2. Drogocenne/bezcenne te podarunki od Bergoglio. Ciekawe, czy są dziurki w dokumentach na wpięcie.
  3. Książki Kinga bez rozpakowania – do nieopróżnionego jeszcze szamba.

 2. Bacha

  25 maja 2017 at 17:54

  Każda neomarksistowska głowa nie potrzebuje nawet munduru. Można by spieniężyć sutannę i oddać na islamizację Europy. No ale w majtkach to już by nie wypadało się pokazywać… Sapienti sat bezrozumni!

 3. Kasia

  26 maja 2017 at 00:38

  Cóż te 90 aut wobec biedy watykanu,taki biedny rybak Piotr.
  Oj ciezko nasladowac Pana Jezusa bogacza.

 4. Hermosa Beach Marketing

  6 lipca 2017 at 19:15

  see the results of an memerable ad-copy campaigns.

 5. Karlyn

  9 sierpnia 2017 at 21:31

  The program appears cogent and appealing. Wonderful Luck! I’ll be sitting down within just…

 6. Dorothy Ruskin

  10 sierpnia 2017 at 09:57

  Your style is so unique in contrast to various other people. Give thanks to you for publishing once you have the opportunity, Guess I actually will simply make this bookmarked. 2

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra