Z kraju

Fotorelacja z starcia narodowców z lewakami broniącymi antypolskiej sztuki „Klątwa” przed Teatrem Powszechnym

Przed warszawskim Teatrem Powszechnym odbyła się demonstracja narodowców i środowisk katolickich przeciwko „Klątwie”. Jej organizatorem była Krucjata Różańcowa wspierana przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo Radykalny, Ruch Narodowy, lefebrystów, wiernych ks Natanka, i mieszkańców Warszawy. Kilkusetosobowy katolicki i narodowy protest skutecznie zakłócało kilkudziesięciu przedstawiciele środowisk lewicowych (Antify, Obywateli Solidarnych w Akcji, Obywateli RP, działaczy partii Razem i Nowoczesnej).

Zaszokowani tym, że lewicowcy zagłuszają różaniec odmawiany przez katolików, narodowcy otoczyli lewicową kontrmanifestacje. Były wzajemne okrzyki, szarpanie transparentu (lewicowcy zaczęli go rozkładać wśród narodowców by sprowokować szarpaninę), odpalenie dwu świec dymnych (które ucieszyło szczególnie fotoreporterów). Jednak nie było bicia się czy innych niebezpiecznych sytuacji – lewicowcy histerycznie wrzeszczeli, że ktoś został oblany kwasem w teatrze – warto przypomnieć, że teatr był otoczony szczelnie płotkami, i szpalerem funkcjonariuszy policji, którzy wpuszczali na plac przed teatrem tylko osoby z biletami, więc nikt nie powołany nie mógł dostać się do środka – co może sugerować, że była to kolejna lewicowa prowokacja.

Lewicowcy wykorzystali swoją demonstracje poparcia dla antypolskiej i antykatolickiej sztuki do prezentacji wszystkich swoich plugawych i szalonych haseł. Nie tylko popierali antypolską i antykatolicką sztukę ale i domagali się wsadzania do niezwiezień swoich politycznych przeciwników oraz wpuszczenia do Polski islamskich imigrantów.

Tak jak nie zgadzamy się na funkcjonowanie nazistowskiej kultury (w tym i nazistowskich zespołów rockowych) w przestrzeni publicznej, dla tego, że szerzą one nienawiść do Żydów, tak nie możemy się zgadzać na funkcjonowanie w przestrzeni publicznej antypolskiej i antykatolickiej lewicowej kultury (w tym i sztuki „Klątwa”) bo szerzy ona nienawiść do katolików i Polaków.

Walczymy o równość wobec prawa, o to by Polacy i katolicy byli tak samo jak Żydzi chronieni przed nienawiścią. Tak jak został skazany artysta ludowy za spalenie kukły Żyda, tak samo powinni zostać skazani artyści z Teatru Powszechnego, którzy sprofanowali kukłę przedstawiającą Polaka katolika. Polacy, katolicy, Żydzi, wszyscy muszą cieszyć się taką samą ochroną prawną – antykatolicy muszą być tak samo karani jak antysemici.

Prawa większości katolickiej i polskiej muszą być w Polsce tak samo chronione jak prawa mniejszości żydowskiej. Polacy i katolicy nie mogą być dyskryminowani dla tego, że są w większości. Dziś Polacy i katolicy są dyskryminowani na podobnej zasadzie, choć w innym stopniu, jak murzyni w Republice Południowej Afryki w czasach apartheidu, gdy murzyni stanowiący większość mieszkańców RPA mieli mniejsze prawa niż rządząca mniejszość białych afrykanerów.

Zmuszanie Polaków katolików by płacili na sztukę szerzącą nienawiść do Polaków i katolików (co robi rządząca Warszawą Platforma Obywatelska) jest równie podłe jak to gdy nienieccy narodowi socjaliści kazali Żydom płacić za sprzątanie po kryształowej nocy, kiedy to bojówki niemieckich narodowych socjalistów przeprowadziły pogrom Żydów i niszczyły ich sklepy oraz mieszkania.

Schematy antykatolickiej i antypolskiej lewicowej propagandy obecnej w sztuce „Klątwa” zbieżne są w swojej nienawiści do Polaków i katolików z schematami niemieckiej narodowo socjalistycznej antykatolickiej i antypolskiej propagandy (wystarczy zapoznać się z zawartością niemieckiego narodowo socjalistycznego pisma Der Stürmer).

Sztuka „Klątwa” jest kolejnym dowodem na to, że niskie podatki są lepsze od sztuki nowoczesnej. Lepiej by było gdyby pieniądze podatników i konsumentów odbierane im pod przymusem przez biurokratów pozostawały w kieszeniach konsumentów i podatników, niż były przez biurokratów wydawane na szerzenie nienawiści do podatników i konsumentów. O wiele lepiej by było gdyby lewica swoja propagandę szerzyła za swoje własne pieniądze a nie za pieniądze odebrane swoim ofiarom.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Codreanu

  28 maja 2017 at 12:03

  „Zmuszanie Polaków katolików by płacili na sztukę szerzącą nienawiść do Polaków i katolików (co robi rządząca Warszawą Platforma Obywatelska) jest równie podłe jak to gdy nienieccy narodowi socjaliści kazali Żydom płacić za sprzątanie po kryształowej nocy, kiedy to bojówki niemieckich narodowych socjalistów przeprowadziły pogrom Żydów i niszczyły ich sklepy oraz mieszkania.”
  Złe porównanie.
  Niemcy byli u siebie i mieli prawo żywić nienawiść do żydów za to co czynili z Niemcami. Więc żydzi w Polsce nie powinni mieć żadnej ochrony. A to że nasz naród powinien być uprzywilejowany jest oczywiste, jesteśmy przecież u siebie.

  • miperl

   29 maja 2017 at 15:05

   Ingerowanie w sztukę? naprawdę tęsknicie za PZPR . Poza tym to najlepsza reklama dla tego teatru normalnie nigdy bym się tam nie wybrał a dzięki tym protestom mam zamiar iść jeszcze raz. Generalnie sztuka słaba i gdyby nie te protesty umarła by śmiercią naturalną a wy tylko robicie jej najlepsza promocje. P.S jeśli jakiś debil bedzie próbował zabronić mi wejścia znowu dostanie w splot i znajdzie sie na kolanach.Pozdrawiam tego ostatniego!

   • Codreanu

    29 maja 2017 at 17:36

    Patrząc na to co się dzieje dziś, to uważam że PZPR miał po części rację, stosując cenzurę. Tak, jestem zdecydowanym zwolennikiem cenzury obyczajowej. A ignorując tą sztukę dajemy tym samym przyzwolenie na zło, co jest grzechem.

 2. Krzysiek

  28 maja 2017 at 13:02

  Neomarksiści kulturowi wystawiają obrazoburcze dziwadła, nazwane „sztuką”, w której: „aktor” podciera tyłek flagą, „aktorka” robi fellatio figurze Jana Pawła, później figura zostaje powieszona na sznurze, debile „aktorzy” udając orgazm, wyją niemiłosiernie i udają chyba orgazm, wykrzykując przy tym Polska, Polska. To tylko niektóre fragmenty „dzieła”. Następnie lewactwo i dziwolągi dziwią się, że Naród się wnerwił i śmie protestować przeciwko obrzydlistwu. W krajach islamskich, autor dziwadła, nie wyszedłby nawet z domu a co dopiero mówić o wystawieniu tego badziewia na deskach jakiegoś teatru.

 3. klioes vel pislamista

  28 maja 2017 at 14:48

  Dzień Reksia

  W departamencie Girond
  W szkole usunięto błąd.
  Ze słusznej usunięto racji,
  Bo był to błąd dyskryminacji!

  Lecz dyskryminacja ta
  W szkołach wciąż na świecie trwa!
  To zacofania są ostatki:
  Obchodzi ciągle się …Dzień Matki!!!

  Dyskryminuje ten Dzień
  Homosiów-ojców! I w cień
  Ich spycha, strasznie zakompleksia!
  Więc zamiast Matki chcą Dnia Reksia:

  „Na Reksia” się kochamy,
  Więc sp…cie, mamy!!!

 4. niepisior

  28 maja 2017 at 14:55

  Mnie zadziwia całkowicie bierna postawa Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, którego gorliwą aktywistką deklaruje się Hanna Gronkiewicz Waltz. Przecież jest to oficjalny ruch katolicki, z „imprimatur” arcybiskupa, a zatem ma duszpasterza i to pewnie nie prowincjonalnego wikarego. Dlaczego ta wspólnota religijna MILCZY???!!!

 5. Tak to ja

  28 maja 2017 at 15:19

  Boże ta strona jest tak strasznie żałosna…

  • Paweł

   28 maja 2017 at 20:15

   Tak, to ty – idiota.

 6. Maja

  28 maja 2017 at 16:07

  Tak to ja. Nie ma tu dla Ciebie miejsca . Zmykaj do Twojej hołoty !

  • jerzy

   28 maja 2017 at 18:27

   kto ? ..zero? nikt? przybłęda , który pluje na ziemie która daje mu chleb?
   nie masz nawet imienia , pseudonimu , ..niczego .. obcy i niechciany przez nikogo , załosny , wygnaniec którego nikt nie chce

 7. ice

  28 maja 2017 at 19:37

  tępić lewaków do 4 pokolenia wstecz , gender i pedałów !!

 8. Januszek

  28 maja 2017 at 21:07

  A gdzie prezydent Duda który coś na kolanach przysięgał w krakowskich Łagiewnikach.Czyżby łagiewnickie przysięgi Chrystusowi królowi to tylko pijar?

 9. Tomek

  29 maja 2017 at 10:02

  Owa akcja przed teatrem, niestety, ale przyniesie skutek odwrotny. Dlaczego?
  1. Ani teatr, ani autor sztuki nie zdejmą – tak, zresztą zapowiedzieli
  2. Najbardziej cieszy się autor, bo z jakiegoś gniota którego napisał zrobiła się nagle znana, kontrowersyjna sztuka, robiona teraz za ikonę wolności słowa. Być może nawet on sobie tak to zaplanował
  3. Uczestnicy protestów pokazani będą jako oszołomy – jakieś odmawianie różańca, intronizacje, race i poparzona pracownica – co sobie przeciętny Kowalski stojący gdzieś obok tego sporu po takim przekazie pomyśli?
  4. Ci, co mieli iść na tę „sztukę” to pójdą i tak. Sporo osób natomiast, które nie zamierzały na nią iść, wybrały się by obejrzeć sobie całe to wydarzenie i „wyrobić sobie zdanie”

  Warto pomyśleć nad skutecznymi działaniami w takich sytuacjach. To, co np. robi Reduta Dobrego Imienia może posłużyć za wzór konkretnego, skutecznego działania.

 10. nnnn

  29 maja 2017 at 10:10

  Po i Kod i cała ta manifestacja zachowuje sie jak sanacyjne pokłosie napadaja na endeków i narodówców ,a to oni sanacyjni POlitycy chcieliby powtórki z Brześcia i Berezy dla swoich przeciwników.Jak ktos sie nie zgadza z nimi to odrazu od faszystów wyzywaja.Jeżeli nie jesteś antypolski nie masz prawa do wypowiedzi i antypolski znaczy proeuropejski ,antypolski czyli jaki takie niby nic, masa i owczy pęd do złego.Potrzebny jest radykalizm polityczny żeby całkowicie rozliczyc pzprowskko peowską hołotę.Radykalizm jest jedynym wyjściem uwolnienia się z meczącej Polske masy komuniztycznej.

 11. Mirek

  29 maja 2017 at 14:11

  Szanowny Panie Janie,
  używanie określenia lefebrysci jest obraźliwe,

 12. Bużana

  29 maja 2017 at 16:53

  dlaczego określenie lefebryści jest obraźliwe?
  Luter – luteranie
  Maron – maronici
  Urszula-urszulanki
  itd, itp
  – wszystkie te określenia są obraźliwe?

 13. jok

  3 czerwca 2017 at 08:19

  Moim zdaniem:
  1.środek tekstu – dość pociesznie wygląda i przeciwskutecznie działa „prawicowość” posługująca się „argumentacją politycznej poprawności”.
  Przypomina mi to przywoływanie przez blogerów/komentujących „prawicowych” tzw. „antysemityzmu Jaruzelskiego”. Miało to zawstydzić gw i okolice, na zasadzie: „patrzcie kogo wspomagacie, antys-tę jakiegoś”, a de facto przyczyniało się do propagowania spojrzenia świat a la gw, nadawaniu/uznawaniu istotności opisu „rzeczywistości” (z problematyką antys) przez gw. Tym bardziej, że „bronieni” Ż, są chyba mocno, wręcz hiper nadreprezentowani, w „lewactwie atakującym wartości katolickie”.

  2. Sprawdzają dokąd mogą się posunąć, a mogą daleko, wiedzą to, stosując zestawienia z Adolfem, jawnie krzywdzące i brutalnie atakujące, (choć może dla wytresowanych imbecyli, nie jest to jaskrawo jasne) a la „fronty ludowe” z czasów Stalina, tylko 10000 razy gorzej, bo jest po wojnie i wiemy jakie były zbrodnie (w tym na „endekach”). Wydaje mi się jednak, że duchowo, etnicznie, światopoglądowo znacznie bliżej jest stosującym takie i podobne hasła do tych spod znaku nkwd – tu chyba naprawdę korelacje istnieją.
  3. Ktoś – zastępczo bo zastępczo, ale jednak- ośmielił się dostrzec „chazarskie lewactwo”, tj. innymi słowy: „chazarskość” tego „lewactwa”. Tego chyba wcześniej nie było ….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra