Polskość

Kopacz i spółka powinni już dawno siedzieć

Portal wPolityce.pl poinformował o skandalu związanym z pochówkami ofiar katastrofy smoleńskiej. Informowano, że po ekshumacji trumny gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono elementy ciał łącznie ośmiu osób. Z kolei w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego, byłego dowódcy Wojsk Specjalnych, znaleziono łącznie szczątki pięciu osób. Jak relacjonowała córka gen. Potasińskiego, szczątki jej ojca i czterech innych osób upchnięto do worków na śmieci i wsadzono do trumny. Skandal ten trwa jednak nadal wraz z kolejnymi makabrycznymi odkryciami.

Według informacji portalu, w trumnie biskupa polowego Wojska Polskiego, gen. Tadeusza Płoskiego, znajdowało się tylko pół jego ciała. Z kolei drugą połowę odkryto w trumnie gen. Mirona Chodakowskiego, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego, przy czym trumna z ciałem abp. Chodakowskiego została przywieziona z Moskwy 14 kwietnia 2010 r., a szczątki bp. Płoskiego – dzień później.

Na razie nie wiadomo, gdzie znajduje się połowa ciała abp. Chodakowskiego. Według osoby znającej kulisy prac ekshumacyjnych istnieją poważne podejrzenia, że mogła ona zostać pomylona z innym ciałem i poddana kremacji. Szok to mało powiedziane!

W tej sytuacji Ewa Kopacz i jej wspólnicy, którzy perorowali o świetnej współpracy z rosyjskimi patologami, przekopywaniu ziemi na metr w głąb itp. powinni zostać natychmiast pozbawieni mandatów poselskich i otrzymać dożywotni zakaz sprawowania funkcji publicznych. Co więcej, powinni trafić za kratki za mataczenie w śledztwie. Przy czym akt oskarżenia powinien opierać się również na Art. 262 kodeksu karnego, przewidującym karę za zbezczeszczenie zwłok – w końcu Kopacz sama oświadczyła publicznie, że polscy lekarze pracowali ramię w ramię z rosyjskimi i to ona nadzorowała identyfikację zwłok.

Takiej możliwości zapewne przestraszył się poseł PO Sławomir Neumann, który od samego początku był przeciwnikiem ekshumacji, a który na antenie TVP oświadczył, iż jego zdaniem wszystkie ciała ofiar katastrofy smoleńskiej powinny zostać pochowane we wspólnym grobie. Wówczas zapewne nikt by się nie dowiedział, co naprawdę działo się z nimi w Rosji…

Co ciekawe Ewa Kopacz nawet nie zamierza wyrazić skruchy, czemu dała zresztą wyraz w dzisiejszym oświadczeniu, opublikowanym na jednym z portali społecznościowych. Również po środowym, czterogodzinnym przesłuchaniu w prokuraturze nie miała sobie nic do zarzucenia.

PO postuluje już likwidację IPN i CBA. Może teraz zechce zlikwidować aparat sądowniczy…?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

166 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra