Felieton

Kopacz i spółka powinni już dawno siedzieć

Portal wPolityce.pl poinformował o skandalu związanym z pochówkami ofiar katastrofy smoleńskiej. Informowano, że po ekshumacji trumny gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono elementy ciał łącznie ośmiu osób. Z kolei w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego, byłego dowódcy Wojsk Specjalnych, znaleziono łącznie szczątki pięciu osób. Jak relacjonowała córka gen. Potasińskiego, szczątki jej ojca i czterech innych osób upchnięto do worków na śmieci i wsadzono do trumny. Skandal ten trwa jednak nadal wraz z kolejnymi makabrycznymi odkryciami.

Według informacji portalu, w trumnie biskupa polowego Wojska Polskiego, gen. Tadeusza Płoskiego, znajdowało się tylko pół jego ciała. Z kolei drugą połowę odkryto w trumnie gen. Mirona Chodakowskiego, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego, przy czym trumna z ciałem abp. Chodakowskiego została przywieziona z Moskwy 14 kwietnia 2010 r., a szczątki bp. Płoskiego – dzień później.

Na razie nie wiadomo, gdzie znajduje się połowa ciała abp. Chodakowskiego. Według osoby znającej kulisy prac ekshumacyjnych istnieją poważne podejrzenia, że mogła ona zostać pomylona z innym ciałem i poddana kremacji. Szok to mało powiedziane!

W tej sytuacji Ewa Kopacz i jej wspólnicy, którzy perorowali o świetnej współpracy z rosyjskimi patologami, przekopywaniu ziemi na metr w głąb itp. powinni zostać natychmiast pozbawieni mandatów poselskich i otrzymać dożywotni zakaz sprawowania funkcji publicznych. Co więcej, powinni trafić za kratki za mataczenie w śledztwie. Przy czym akt oskarżenia powinien opierać się również na Art. 262 kodeksu karnego, przewidującym karę za zbezczeszczenie zwłok – w końcu Kopacz sama oświadczyła publicznie, że polscy lekarze pracowali ramię w ramię z rosyjskimi i to ona nadzorowała identyfikację zwłok.

Takiej możliwości zapewne przestraszył się poseł PO Sławomir Neumann, który od samego początku był przeciwnikiem ekshumacji, a który na antenie TVP oświadczył, iż jego zdaniem wszystkie ciała ofiar katastrofy smoleńskiej powinny zostać pochowane we wspólnym grobie. Wówczas zapewne nikt by się nie dowiedział, co naprawdę działo się z nimi w Rosji…

Co ciekawe Ewa Kopacz nawet nie zamierza wyrazić skruchy, czemu dała zresztą wyraz w dzisiejszym oświadczeniu, opublikowanym na jednym z portali społecznościowych. Również po środowym, czterogodzinnym przesłuchaniu w prokuraturze nie miała sobie nic do zarzucenia.

PO postuluje już likwidację IPN i CBA. Może teraz zechce zlikwidować aparat sądowniczy…?

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. m

  31 maja 2017 at 16:32

  Toteż siedzą: jeden w Brukseli, drugi w Brukseli jako kapciowy(?), trzeci na Ukrainie, czwarty …

  • panMarek

   31 maja 2017 at 17:22

   Jej sytuacja najlepiej obrazuje jak WSI może postawić człowieka na nogi, jak tylko pułkownikom się to zachce.
   I kto jest winny?!
   Niestety, ale winni są właśnie wyborcy w liczbie 27 000 000, którzy jako ludzie niezorientowani i zagubieni, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe co 4 lata wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

  • panMarek

   31 maja 2017 at 17:23

   Oczywiście, że powinna być aresztowana na 3 miesiące, żeby nie mataczyła.
   Tym niemniej, jej sytuacja najlepiej obrazuje jak WSI może postawić człowieka na nogi, jak tylko pułkownikom się to zachce.
   I kto jest winny?!
   Niestety, ale winni są właśnie wyborcy w liczbie 27 000 000, którzy jako ludzie niezorientowani i zagubieni, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe co 4 lata wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

 2. gość

  31 maja 2017 at 16:45

  To tylko jeden z wielu powodów, dla których powinni siedzieć. Nie siedzą, PiS ich porozliczał grożeniem palcem.
  Gdyby nastąpił rozwód w PO-PiS, zerwanie magdalenkowego układu i karne rozliczenie afer PO-PSL – to by była niespodzianka.

 3. ZDubrawa

  31 maja 2017 at 22:17

  Już dawno jest za póżno.Podpalona szkoła na Ukrainie to następny sygnał do konfliktu z polską.Waszczykowski nie zareaguje.Polska jest pod żydowskim nadzorem od 1945 i nie ma takiej mocy polskiej która mogłaby dać nam suwerennośc.Przewidywanie nic tutaj nie pomoże.

 4. hansi

  1 czerwca 2017 at 14:51

  Nie „siedzieć”, lecz WISIEĆ…

 5. Jay Gacek

  29 czerwca 2017 at 05:35

  dried food storage

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra