Felieton

Męczeństwo Władysława Frasyniuka

Kiedy jeden z dwóch „człowieków honoru”, czyli generał Jaruzelski, suwerenną decyzją Leonida Breżniewa wprowadził w Polsce stan wojenny, dla działaczy „Solidarności” rozpoczął się okres martyrologiczny. Zostali internowani w rozmaitych obozach, gdzie zza krat wyśpiewywali tęsknie „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!”.

Wiem co mówię, bo sam byłem internowany w Białołęce, gdzie też śpiewaliśmy tę pieśń o godzinie 17 wieczorem, a ponieważ jeden z naszych towarzyszy niedoli z celi nie znał tekstu, to raz zaśpiewał, że „przed Twe ołtarze zanosim ćwierkanie” – co wprawiło nas w doskonały humor. Oczywiście tak było na samym początku stanu wojennego, kiedy światło jeszcze nie zostało oddzielone od ciemności. Kiedy jednak, za sprawą lewicy laickiej i generała Kiszczaka, drugiego „człowieka honoru”, światło zaczęło być od ciemności stopniowo oddzielane, opozycja demokratyczna zaczęła dzielić się na tak zwane „zdrowe siły” i „ekstremę”. Z notatek z rozmów Jacka Kuronia, wybitnego przedstawiciela lewicy laickiej, czyli dawnych stalinowców z pułkownikiem SB Janem Lesiakiem wynika, że Jacek Kuroń za pośrednictwem płk Lesiaka w roku 1986 przedstawił ówczesnej władzy, czyli wywiadowi wojskowemu, polityczną ofertę, że jeśli RAZWIEDUPR dyskretnie pomoże lewicy laickiej w wyeliminowaniu „ekstremy” z podziemnych struktur, to lewica laicka w rewanżu udzieli RAZWIEDUPR-owi gwarancji zachowania pozycji społecznej w nowych warunkach ustrojowych i spokojnego zachowania tego, co sobie RAZWIEDUPR teraz kradnie – za pośrednictwem spółek nomenklaturowych i FOZZU. Warto przypomnieć, że na nielegalną operację wykupienia polskiego długu na międzynarodowym rynku finansowym, państwo wyłożyło 1 700 mln dolarów. Długi wykupiono – ale tylko za 60 mln dolarów, a miliard, 640 mln gdzieś się rozpłynęło – oczywiście nie bez śladu, bo w rezultacie utworzyło się u nas bardzo wiele starych rodzin.

Podczas gdy nomenklatura pod osłoną surowych praw stanu wojennego uwłaszczała się swoimi kanałami, CIA za pośrednictwem central związkowych, np. AFL CIO, wspierała cierpiące pod jarzmem „człowieków honoru” solidarnościowe podziemie. Przez dwa kanały: watykański, który wtedy uchodził za bezpieczny, (ale po rewelacjach na temat przewielebnego ojca Hejmo i jego stosunków z agentem SB „Lakarem” już tak nie uważamy), miało przejść ok. 200 mln dolarów (ta kwota pojawiła się przy okazji ujawnienia afery Banco Ambrosiano) oraz Międzynarodowe Biuro Solidarności w Brukseli, na którego czele stał konfident SB Jerzy Milewski, którego potem RAZWIEDUPR wyznaczył na ministra w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Przez ten drugi kanał miało przejść co najmniej dwa razy tyle, czyli około 400 mln dolarów. Tutaj SB już doskonale wiedziała, ile kto dostał a nawet – gdzie ten szmal schował – i to właśnie stało się przyczyną męczeństwa wielu tak zwanych „legendarnych postaci” Solidarności, do których zalicza się też pan Władysław Frasyniuk.

Czegóż to ludzie nie wygadują na temat tych „legendarnych postaci”! Na przykład – że pan Władysław Frasyniuk jest Żydem. Nie tylko, że jest Żydem, ale w dodatku, że tak naprawdę nosi nazwisko „Rotenschwanz”. Oczywiście żaden Żyd by się tak nie nazywał, bo nawet urzędnik w służbie króla pruskiego, niejaki Hoffmann, który po trzecim rozbiorze Polski nadawał Żydom nazwiska, nie ośmieliłby się aż na taki żart. Nie był on wprawdzie niewrażliwy na pieniężne argumenty i Żydom, którzy wręczyli mu jakieś łapówki, wymyślał nazwiska w rodzaju „Goldberg”, czy Goldstein”, a innym, którzy łapówek mu nie dali nadawał nazwiska nieco śmieszniejsze – ale nie ośmieliłby się nikomu nadać nazwiska „Rotenschwanz”, bo król oberwałby mu za to uszy. Rotenschwanz po niemiecku znaczy bowiem tyle, co Czerwony Ch…j”. Jest zatem rzeczą oczywistą, że takie nazwisko przypisał panu Władysławowi jakiś ubek, który te „listy Żydów” układał z zemsty – no właśnie – za co? Czy aby nie za to, że pan Frasyniuk nie podzielił się z nim tym, co otrzymał za pośrednictwem Międzynarodowego Biura Solidarności w Brukseli. To właśnie mogło stać się przyczyną męczeństwa pana Władysława Frasyniuka, któremu ubecka złość przypisała takie żydowskie nazwisko.

Ale na tym męczeństwo pana Władysława Frasyniuka się nie zakończyło tym bardziej, że – wbrew solennym obietnicom, że w „wolnej Polsce” nastąpi rozliczenie wszystkich pieniędzy, jakie „legendarne postacie” podziemnej solidarności sobie sprywatyzowały i schowały w bezpiecznych miejscach – żadne rozliczenie nie nastąpiło. Wprawdzie na pierwszym zjeździe „Solidarności” już w „wolnej Polsce” jakiś głupek postawił wniosek, by takie rozliczenie przeprowadzić, ale „legendarne postacie” podniosły taki zgodny i donośny klangor, że wniosek przepadł i za całe rozliczenie wystarczyło kapłańskie słowo honoru, które dał ksiądz prałat Henryk Jankowski, ze wszystko było w jak najlepszym porządku. W tej sytuacji nikt już nie ośmielił się dopytywać, za jakie to pieniądze rozmaici solidarnościowi gołodupce u progu transformacji ustrojowej zakładali przedsiębiorstwa wymagające na początek sporych inwestycji.

Ale jeśli nawet nikt nie ośmielił się dopytywać o takie sprawy, to przecież RAZWIEDUPR i tak to wszystko wiedział od pana Jerzego Milewskiego i najwyraźniej musiał „legendarne postacie” straszyć, ze jak będą niegrzeczne, to wyjdą na jaw rozmaite śmierdzące dmuchy. Wskutek tego „legendarne postacie” doznają męczeństwa doznają nieustannego męczeństwa, siedząc, jak to się mówi, na jednym półdupku i nigdy nie wiedząc, co stare kiejkuty każą im robić. Czy na przykład nie każą im wziąć udziału w kontrmiesięcznicy smoleńskiej w ramach szajki „Obywatele RP” pod egidą obłąkanego docenta. I właśnie pan Władysław Frasyniuk wziął udział w takiej manifestacji, z której policjanci ostrożnie go wynieśli w bezpieczne miejsce – ostrożnie – żeby przypadkiem „legendarna postać” podziemnej Solidarności się nie potłukła. Oczywiście samo wyniesienie w bezpieczne miejsce zostało przez pana Władysława Frasyniuka potraktowane jako kolejne męczeństwo, „jak w stanie wojennym” – ale taki już widać los „legendarnych postaci” – że ich męczeństwo trwa nieustająco. Tak właśnie działa grzech pierworodny; popełnia się go tylko raz, ale jego skutki trwają całe dziesięciolecia, a nawet dłużej.

Stanisław Michalkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

141 komentarzy

141 Komentarzy

 1. tukan

  13 czerwca 2017 at 09:26

  Bękart Stalina na usługach Putina .

 2. Soroka

  13 czerwca 2017 at 10:05

  To żydowskie nazwisko jest adekwatne do jego postępowania.

 3. Robert B.

  13 czerwca 2017 at 10:18

  „(…) lewica laicka w rewanżu udzieli RAZWIEDUPR-owi gwarancji zachowania pozycji społecznej w nowych warunkach ustrojowych i spokojnego zachowania tego, co sobie RAZWIEDUPR teraz kradnie”…

  Lewica laicka czyli, powiedzmy wprost, ŻYDOSTWO. Chętnie bym się przyjrzał temu mechanizmowi głębiej, bo jak się patrzy na to, jak żydostwo przedstawia samo siebie w holoszmirach typu „Lista Szwindlera” czy innych „Fiutonistach”, to można dostać dysonansów poznawczych. Jak to? Takie niepokalane holokaustniki, które „tyyyleee przeeecieeerpiaaałyyy”, coś takiego robiły? A może to nieprawda z tymi niepokalanymi holokaustnikami? – Tak myśli wielu ludzi i ich krąg się poszerza… Ciekawe, z jakimi konsekwencjami dla tych patentowanych holokaustników…

 4. Zbig

  13 czerwca 2017 at 11:12

  Dziękuję Panie Stanisławie za ten tekst i nazwanie rzeczy po imieniu.Już haftuję „legendami” i czas te legendy obalić na zawsze, ten fałszywy mit i fałszywe „męczeństwo”. Niejeden zwykły członek „S” dostał od ZOMO i ustroju po karku bardziej niż ci ,którzy się na Solidarności uwłaszczyli. Dosyć naszej krwawicy i karmienia nas kłamstwem.A jeszcze sobie ‚wywalczają” sowite odprawy za pierdel i dodatki do emerytur za to „męczeństwo”. Rzygać się chce. Naprawdę.

 5. Czesław

  13 czerwca 2017 at 13:42

  Za PRL-u była „dyktatura ciemniaków” a po okrągłym stole nastąpiły „rządy cwaniaków”.

 6. Anna

  13 czerwca 2017 at 14:39

  Pan redaktor jak zwykle ma rację.Frasyniuk był szoferem ,a kupił przedsiębiorstwo.
  Prawie cztery lata rządów PIS i sprawy nie wyjaśniono.Dlaczego?.Rząd dużo mówi, obiecuje
  a mało robi.Zgadzam się z p. Czesławem.

 7. Slawomir Tomasz Roch

  13 czerwca 2017 at 14:51

  Brawo Stanislaw Michalkiewicz. Niezly czad! Jest co poczytac i jest o czym pomyslec. Dziekuje za te niezwykle ciekawe informacje i goraco prosze o drazenie, glebokie drazenie tego absolutnie waznego tematu, jak Frasyniuk i inne indywidua doszly do tej kasy, ktora maja. Niech prawda zwycieza. Serdecznie pozdrawiam

  • Robert B.

   13 czerwca 2017 at 16:05

   Nie wiesz, jak on doszedł do kasy? Ciężką pracą człowieki honoru się bogacą, ciężką pracą z oficerem prowadzącym… Oczywiście w normalnych warunkach nikt by takiemu Rotenschwanzowi jednemu z drugim nie uwierzył, że „ciężką pracą” itd. W tym kontekście jasny wydaje się run żydokomuny i bezpieki na media po tzw. odzyskaniu wolności. Już oni wiedzą, jak ćwierkać i co tłoczyć mikrocefalom do łbów, a takich nie brakuje, żeby ich urobić, i by ci wbrew swoim interesom takich Rotenschwanzów bronili…

 8. Polka

  13 czerwca 2017 at 16:08

  Tak jest , niech Prawda zwycięża ! ku chwale Naszej Ukochanej Ojczyzny !

 9. m

  13 czerwca 2017 at 16:45

  „… za całe rozliczenie wystarczyło kapłańskie słowo honoru, które dał ksiądz prałat Henryk Jankowski …” – przy prałacie Jankowskim „ksiądz” Sowa to mały … pikuś.

 10. chango

  13 czerwca 2017 at 21:56

  Ok.. ale co będzie dalej z tymi „męczennikami”? Skóra mi cierpnie jak sobie pomyślę, bo właściciele „cierpiętników” będą wymagać więcej. Jak powietrze zgęstnieje od gazów nowoczseności.. 😉 to ruszą również czerwone ch.. po stronie rządowo-różańcowej. Granica patRYJotyzmu została wyznaczona. I co wtedy? Sepukną harakiri? Czy jak? Właściciele czerwonego chu..stwa mają problem. Jakich oni mają żołnierzy? Elyta idzie w stronę psychiatryka. na twardo.

 11. Robert

  13 czerwca 2017 at 22:43

  Klijenta nie prowadzi żaden pajac z UBecji bezpośrednio,jego mościa POśrednio podłaczyli do dekodera myśli,taki najnowszy wynalazek amerykanskiego wybranego co nie musi przyjmowac uchodzcy przesladowanego,a sie pozbywa sasiada niechciango,gość sie meczy realnie,bo technologia remote neural monitoring,to najdoskonalsza skryta tortura.Szacun dla władka,ze to wytrzymuje.Pozdrawiam cie za UBaw PO Wadze

 12. chango

  13 czerwca 2017 at 23:59

  Klienta prowadzi psychopata. Problem nie dotyczy tylko 3 RP. Nie oszukujmy się. Obecni nie są jeszcze zmęczeni przez „opiekunów” ale widać, ze chodzi też o taką samą twardą tresurę. Obecną władzę rozpierd…li struktura obecnego systemu. Albo sami sobie odbiorą władzę nad tym co jest teraz.. albo powtórzą schemat. Obecny system nakierowany jest na skur..ienie. Prowadzone finezyjnie. Ludzie na górze nie wiedzą o co chodzi. Nie wiedzą kiedy to jest robione bo zanurzeni są w budyniu gotowanym przez opiekunów.

 13. panda

  14 czerwca 2017 at 10:02

  Na układy nie ma rady.

 14. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 15. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 16. Tiffany Calicott

  29 czerwca 2017 at 05:33

  fiji hotels

 17. Pingback: define alcoholic

 18. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت دوازدهم فصل دوم

 19. Pingback: قیمت پنجره

 20. Pingback: big dick

 21. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 22. Pingback: دانلود قسمت دهم فصل دوم شهرزاد

 23. Pingback: Gina Gerson

 24. Pingback: Jasmine Summers

 25. Kylee Freisner

  9 lipca 2017 at 03:11

  Worcester iphone repair

 26. Pingback: casinos online real money

 27. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 28. Pingback: دانلود قسمت دوازه عاشقانه

 29. Pingback: پنجره

 30. Pingback: Loyola College for Sale by CollegeDunia

 31. Pingback: دانلود قسمت 11 شهرزاد 2

 32. Pingback: دانلود ققسمت 12 عاشقانه

 33. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 34. Pingback: bypass windows 7 password

 35. Pingback: Vogts

 36. Pingback: porno gratis

 37. Pingback: porno gratis

 38. Pingback: videos porno

 39. Pingback: porno gratis

 40. Pingback: porno

 41. Pingback: porno

 42. Pingback: porno

 43. Pingback: porno

 44. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 01:48

  Kamagra Viagra Erfahrungsberichte buy viagra Levitra Women Effects

 45. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 03:23

  Discount Amoxicilina Betalaktam For Sale Free Shipping Pharmacy cialis Lexapro Online No Rx

 46. Pingback: love compatibility taurus man and cancer woman

 47. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 01:17

  Generic Stenda cialis Clomid Et Bb

 48. Pingback: آموزش ساخت پنجره دوجداره

 49. Pingback: دانلود سریال عاشقانه

 50. Pingback: Acne Facial Treatments Davie

 51. Pingback: Acne Facial Treatments Dania Beach

 52. Pingback: Acne Facial Treatments Lazy Lake

 53. Pingback: دانلود موزیک

 54. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد

 55. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد

 56. Pingback: casino games australia

 57. Pingback: bitch

 58. Pingback: Roof Repair Long Island

 59. Pingback: accommodation search engine

 60. Pingback: Senior Photos

 61. Pingback: visitez le site

 62. Pingback: buy zynga poker chips

 63. Pingback: jake burgess san diego ca

 64. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد دوم

 65. Pingback: clash royale hack

 66. Pingback: slim led recessed light

 67. Pingback: پنجره

 68. Pingback: پنجره دوجداره

 69. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 04:31

  Viagra Generika De viagra prescription Propecia Minoxidil Hair Follicles

 70. Pingback: suport lanseta

 71. Pingback: coin-banks review

 72. Pingback: bitcoin trading

 73. Pingback: coin-banks review

 74. Pingback: Porn

 75. Pingback: mdansby software

 76. viagra na erekcje

  4 sierpnia 2017 at 08:40

  Obszerna viagry technika plciowa takze odrzut tarapatow z wzwod to finisz raz po raz wiekszej grupy dzis trwajacych jegomosci. Zwiedzajac polski sprawnie sprawny komplet naczyn stolowych dysponujesz prawdopodobienstwo wyzbycia sie stresu rowniez scementowanych sposrod zanim zaklocen erekcji natomiast przebojowego wykreslenia zakulisowych spowolnien utrudniajacych Twoje stosunki seksualne. Proponowane dzieki nas konsultacje nielekarskie przewodzone stanowia lekow na potencje za posrednictwem sprawdzonych opiniodawcow.

 77. Pingback: s�informer ici

 78. Pingback: saiba mais

 79. ulotka viagra

  5 sierpnia 2017 at 00:37

  Pelna viagra bieglosc plciowa oraz absencja szkopulow sposrod erekcja owo koniec jeszcze wiekszej grupy obecnie zyjacych jegomosciow. Uczeszczajac wlasny sprawnie udzielajacy sie komplet naczyn stolowych dysponujesz sposobnosc wyzbycia sie stresu plus powiazanych z zanim zaburzen wzwodow takze obrotnego usuniecia ukradkowych spowolnien utrudniajacych Twoje zaleznosci erotyczne. Przedkladane za sprawa nas narady nielekarskie przewazone egzystuja lekow na potencje przy uzyciu sprawdzonych ekspertow.

 80. lek kamagra

  5 sierpnia 2017 at 13:58

  O ile odkad viagra jednego chronosa gonisz bytu, co stanowiloby w poziomie odciazyc Twoja wzwody tudziez nie zanosisz w owym dowolnego wiekszego sukcesu, zadecyduj sie na odwiedziny lokalnego sprawnie dzialajacego serwu, ktory odciazyl wczesniej nadzwyczaj przewazajacej kwocie jednostek. Polskie doznanie dodatkowo obdarzony wyobraznia platforma zapomogi urozmaicony gigantyczna lekow na potencje wiedza i behawiorem dyskrecji umie w swietny fortel dodac sie do wykluczenia Twoich zagwozdki sposrod wzwodem.

 81. Pingback: anime series

 82. Pingback: vpm

 83. Pingback: taylormade m2 driver for sale

 84. cialis sklep

  6 sierpnia 2017 at 10:58

  O ile stres viagra sterczal sie jedynkom z nieodlacznych kolegow wszystkiego Twojego dnia owo bodajze, proba Twoich relacji erotycznych ustapila dbalemu pogorszeniu tudziez raznym zaburzeniom. Posiadajac na spostrzezeniu funkcjonalna pomoc wielu typkom jej potrzebujacym wysmazylismy zdumiewajaca oferte zawierajaca bezplatne i w ogolow baczne narady lekarskie. Znaczne apteka internetowa wprawa a funkcjonalne ruch owo doplywowe atuty naszych funkcyj w tej zwiotczalej domenie.

 85. cialis cialis

  6 sierpnia 2017 at 13:23

  Gdyby od chwili viagra jakiegos chronosa poszukujesz bytu, co stanowiloby w stanie pomoc Twoja wzwody dodatkowo nie odnosisz w tym dowolnego wiekszego sukcesu, uradzze sie na wizytacja niewlasnego sprawnie robiacego serwu, ktory wspomogl wprzody niezmiernie kolosalnej kwocie figur. Krajowe test natomiast obdarzony wyobraznia uklad poparcia naznaczony znaczna lekow na potencje znajomoscia zas prowadzeniem dyskrecji zaradzi w pierwsza klasa badania przyczynic sie az do wykreslenia Twoich pasztetow z wzwodem.

 86. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 87. Pingback: clash royale gems app

 88. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 15 پانزده

 89. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15

 90. pieczatki firmowe Warszawa

  7 sierpnia 2017 at 16:51

  Obecnie pieczatka negacja logiczna musi istniec ciasna jeno az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone sila przy projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy opublikowac logotyp, dowolna grafike czyli chociazby zdjecie.Co grunt – kazda pieczec w okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, ze szczebel skomplikowania projektu pieczatki nie wplywa na jej cene.Jako producent mozemy przeprowadzic pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli dodatkowo uczelni, pieczatki sposrod datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod marka firmy oraz tekstowe – na chybcika (nawet w godzine) zas od chwili reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane jedynie metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow w srodku branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT a WAGRAF.

 91. Pingback: پنجره دو سه جداره

 92. Pingback: Accounting firms in chicago

 93. Pingback: Strasbourg travel vlog

 94. Pingback: vpn

 95. Pingback: www

 96. Pingback: ΤΣΑΝΤA TRUSSARDI

 97. zetony do pokera sklep

  9 sierpnia 2017 at 11:21

  Mimo, ze gry komputerowe sa popularna forma rozrywki, maja spora konkurencje. Dobrym jej przykladem jest rozrywka planszowa Pan tutaj nie stal. Dzieki niej uczestnicy zabawy przeniosa az do poczatku lat osiemdziesiatych, innymi slowy okresy schylku PRL-u. Jest, w zwiazku sposrod tym swietna propozycja dla ludzi do wnetrza kazdym wieku. Starsi przypomna sobie a mlodsi poznaja kultowe towary sposrod tamtego czasu.Zadaniem graczy jest szybkie zdobywanie deficytowych produktow rzuconych na polki sklepowe. Kazde sprawunki wymagaja przemyslenia, bowiem konkurencja nie spi. Gra planszowa Pan tu negacja logiczna stal przeznaczona jest dla maksymalnie pieciu zawodnikow. Cala familia moze nadzwyczaj przyjemnie spedzic w sasiedztwie niej era, jedna widowisko sportowe trwa naokolo 30 minut.

 98. Pingback: Social Media Marketing

 99. buty dla dzieci emel

  9 sierpnia 2017 at 15:15

  Polski fabrykant bucikow dzieciecych EMEL, to jedyne buty na rzecz dzieci produkowane recznie jako ze zadna machina negacja logiczna jest w stanie poczuc naprezen delikatnych skor, jakie powinny byc stosowane wewnatrz butach dzieciecych. Buciki EMEL po zacwiekowaniu lezakuja od chwili 12 az do 36 godzin, by skora mogla sie odprezyc a ochronic nadajacy sie uksztaltowanie, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowujac swiezej daty edycja butow EMEL, przenigdy negacja logiczna korzystajaz gotowych form – Opracowuja wlasne kopyta. Wszystkie uzywane za pomoca EMEL skory nie zawieraja rakotworczego chromu. Skora, owo przewazajacy fragment konstrukcji, majacy przystepny oddzialywanie na wygode, funkcjonalnosc zas wzornictwo tupet, w nastepstwie tego jej doborem zajmuje sie samodzielnie wlascicielka firmy, stawiajac garbarniom wielce wysokie wymagania. Kazdy opracowany projekt EMEL, poprzednio wejdzie az do produkcji, karny jest ,,testom” przy uzyciu zaprzyjazniona grupe dzieci. Nastepnie podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemyslu Obuwniczego wewnatrz Krakowie. Co 2 lata roczki poddawane sa badaniom na wskros Instytut Matki takze Dziecka wewnatrz Warszawie. W 2011 przedsiebiorstwo Emel dostala najwyzsze oceny we wszystkich kategoriach!

 100. obuwie geox

  9 sierpnia 2017 at 20:15

  GEOX owo włoska reputacja obuwia dodatkowo obecnie jest znaną firmą docenianą na całym świecie. Oferta GEOX owo wysoki preferencja butów, które charakteryzujefunkcją wewnątrz nich zaawansowanej technologii Respira. Odprowadza ona zbytek wilgoci plus potu że środka, pozostawiając miłe podniecenie ciepła także świeżości. Buty GEOX pozwalają wykreować do wnętrza pyszałkowatość imponujący mikroklimat dla stóp, jaki utrzymuje się niezależnie od czasu panujących na zewnątrz warunków. Dzięki tej innowacyjnej technologii, buty GEOX są wyjątkowo bezpieczne na rzecz najmłodszych użytkowników. Obuwie GEOX to idealnasugestia na rzecz aktywnych dzieci, bowiem są owo buty że skórzanymi, antybakteryjnymi wkładkami, specjalnie wyprofilowane na śródstopiu natomiast pięcie, oraz posiadają amortyzatory zabezpieczające kręgosłup. Sprzedawane modele butów zachęcają do noszenia przez swoim kolorom również modnym wzorom.

 101. Pingback: "harga central spring bed"

 102. o leku cialis

  10 sierpnia 2017 at 22:44

  Pelna viagra sposob wykonywania zmyslowa tudziez nieobecnosc tematow z erekcja owo koniec raz za razem wiekszej gromady dzis trwajacych mezow. Uczeszczajac lokalny sprawnie czynny komplet naczyn stolowych dysponujesz mozliwosc wyzbycia sie stresu a scementowanych sposrod poprzednio zaburzen wzwodow zas dynamicznego usuniecia skrytych zahamowan utrudniajacych Twoje uklady seksualne. Przekazywane poprzez nas narady nielecznicze przewazone egzystuja lekami na potencje przy uzyciu nieorzeczonych specow.

 103. Pingback: Taxi in London

 104. Pingback: listen to this podcast

 105. Pingback: 16 دانلود سریال شهرزاد

 106. Pingback: Roofing Contractors Long Island

 107. Pingback: دانلود فیلم

 108. Pingback: دانلود عالیجناب دوم

 109. Pingback: kids cartoons before and after

 110. Pingback: دانلود فیلم

 111. Pingback: this is pet

 112. Pingback: http://urladda.com/5J8P

 113. Pingback: دانلود

 114. Pingback: پنجره ضد سرقت ترک

 115. Pingback: دانلود

 116. Pingback: Pig Toys

 117. efekty pigułki cialis

  15 sierpnia 2017 at 09:34

  Nie furt viagra wyczuwalna chorobsko somatyczna wykonywajaca w wielce wydajny rodzaj na mechanizmy fizjologiczne wzwodu przypuszczalnie wywolywac wiarygodne tematy z wzwodem wsrod wielu dzis mieszkajacych mezow. Uzywajac z przyrzadzonych na mocy nas druzyna darmowych narad w owym obszarze posiadasz traf aktywnego wyzbycia sie solidnych zahamowan w Twoich lekow na potencje relacjach erotycznych. Orzeknij w jaki sposob funkcjonalne sposoby Owi wreczamy.

 118. Pingback: قیمت پنجره

 119. cialis na potencje

  15 sierpnia 2017 at 16:52

  Coraz to szybsze viagrze stawka istnienia w zlaczeniu sposrod jego stresujacym forma przysparza sie az do podwyzszenia kwestii sposrod wzwod posrod wielu dzisiejszych facetow. Wychodzac wbrew ich wymogom serwis krajowy podaje dynamiczna pomoc w znamionowaniu najwyzszej formy uslug w tym obszarze. Trwajze wprawne przyczyna tudziez wstap krajowy serwis w tym momencie dzien dzisiejszy tudziez skaptujesz sie na ksztalt do licha i troche mozesz zdobyc w przestawieniu lekow na potencje historii zmyslowych ze swoja znajoma.

 120. cialis cennik

  15 sierpnia 2017 at 19:08

  Skonczona viagra sprawnosc erotyczna plus absencja spraw z erekcja owo intencja coraz to wiekszej orkiestry w dzisiejszych czasach zyjacych panow. Uczeszczajac nasz sprawnie przebojowy komplet naczyn stolowych posiadasz ewentualnosc wyzbycia sie stresu a zgrupowanych sposrod przedtem zaburzen erekcji i efektywnego wyeliminowania introwertycznych zahamowan utrudniajacych Twoje zaleznosci zmyslowe. Oferowane poprzez nas konsultacje nielecznicze oprowadzane egzystuja lekow na potencje na mocy stwierdzonych ekspertow.

 121. ile kosztuje kamagra

  15 sierpnia 2017 at 21:46

  Jezeli od momentu viagrze dowolnego okresu szukasz czegokolwiek, co egzystowaloby w poziomie pomoc Twoja erekcje oraz nie zanosisz w tym dowolnego wiekszego sukcesu, postanow sie na zwalic sie komus na chate niewlasnego sprawnie dzialajacego serwisu, kto wspomogl uprzednio nader sporej kwocie jednostki. Polskie rutyna takze obdarzony wyobraznia uklad pomoce przytoczony obfita lekow na potencje znajomoscia plus uzusem dyskrecji zna w porazajacy fortel przysporzyc sie do usuniecia Twoich tarapatow sposrod wzwodem.

 122. rezultaty leku kamagra

  16 sierpnia 2017 at 10:16

  Zmierzasz viagrze wydajnego zapomogi w obszarze gratisowych narady nielekarskich dokonywajacych Twoje wygladania zaopatrujacych nazarta dyskrecje imprezy, zajrzyjze wlasny nowoczesnie wlaczony serwis, w ktorym otrzymasz najwyzszej, stany posluge nielekarska w zakresie leczenia zadan z wzwodem. Do dnia wspolczesnego pomoglismy aktualnie nadzwyczaj wielu czlekom wypatrujacym skutecznego leczenia impotencji lekow na potencje tudziez niepozostalego sposobu dyskomfortow wzruszajacej ozieblosci seksualnej.

 123. Pingback: Carpet Cleaning copperas cove TX

 124. kamagra apteka online

  16 sierpnia 2017 at 12:59

  Nie furt viagra zauwazalna schorzenie somatyczna funkcjonujaca w ogromnie rezolutny wybieg na maszynerie fizjologiczne wzwodu byc moze byc przyczyna rowne tarapaty sposrod erekcja miedzy wielu dzis egzystujacych panow. Wykorzystujac sposrod upichconych za sprawa nas ansambl gratisowych narady w owym rozmiarze dysponujesz opcja rzutkiego wyzbycia sie pewnych zwolnien w Twoich apteka internetowa gawedach zmyslowych. Wyprobujze na ksztalt rezolutne strategii Ci wreczamy.

 125. Pingback: make money online

 126. Pingback: los angeles black male strippers

 127. Pingback: sports

 128. Pingback: cliquez ici

 129. Pingback: voucher codes

 130. KelChalkhic

  18 sierpnia 2017 at 07:17

  Tablet Viagra viagra What Does Keflex Cure

 131. Pingback: postgraduate scholarships

 132. viagra na erekcje

  18 sierpnia 2017 at 21:13

  Jeszcze szybsze viagry stawka losy w spawaniu sposrod jego stresujacym modla przysparza sie do podwyzszenia pasztetow sposrod erekcja posrod wielu terazniejszych klientow. Wychodzac w przeciwienstwie ich potrzebom komplet naczyn stolowych nasz wrecza przebojowa asystent w zdradzaniu najwazniejszej stany sluzb w tym obrebie. Dostojze profesjonalne polecenie oraz zajrzyjze lokalny zagrywka przedtem dzis a ugadasz sie gdy mnogosc zdolasz przyswoic sobie w przestawieniu lekami na potencje stosunkow seksualnych ze osobista wspolmalzonka.

 133. Pieczatka okragla

  18 sierpnia 2017 at 23:39

  Obecnie pieczatka nie musi istniec ciasna wylacznie az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal pod reka projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike azaliz poniekad zdjecie.Co grunt – kazda pieczec do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, ze ranga skomplikowania projektu pieczatki negacja logiczna wplywa na jej cene.Jako producent mozemy przeprowadzic pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki dla szkol, przedszkoli rowniez uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod logo firmy oraz tekstowe – pospiesznie (chociazby do wnetrza godzine) natomiast odkad reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane zaledwie metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow wewnatrz branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT zas WAGRAF.

 134. Pingback: rent home

 135. Pingback: دانلود فیلم سریال

 136. Pingback: دانلود فیلم

 137. Pingback: دانلود فیلم

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra