Felieton

Męczeństwo Władysława Frasyniuka

Kiedy jeden z dwóch „człowieków honoru”, czyli generał Jaruzelski, suwerenną decyzją Leonida Breżniewa wprowadził w Polsce stan wojenny, dla działaczy „Solidarności” rozpoczął się okres martyrologiczny. Zostali internowani w rozmaitych obozach, gdzie zza krat wyśpiewywali tęsknie „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!”.

Wiem co mówię, bo sam byłem internowany w Białołęce, gdzie też śpiewaliśmy tę pieśń o godzinie 17 wieczorem, a ponieważ jeden z naszych towarzyszy niedoli z celi nie znał tekstu, to raz zaśpiewał, że „przed Twe ołtarze zanosim ćwierkanie” – co wprawiło nas w doskonały humor. Oczywiście tak było na samym początku stanu wojennego, kiedy światło jeszcze nie zostało oddzielone od ciemności. Kiedy jednak, za sprawą lewicy laickiej i generała Kiszczaka, drugiego „człowieka honoru”, światło zaczęło być od ciemności stopniowo oddzielane, opozycja demokratyczna zaczęła dzielić się na tak zwane „zdrowe siły” i „ekstremę”. Z notatek z rozmów Jacka Kuronia, wybitnego przedstawiciela lewicy laickiej, czyli dawnych stalinowców z pułkownikiem SB Janem Lesiakiem wynika, że Jacek Kuroń za pośrednictwem płk Lesiaka w roku 1986 przedstawił ówczesnej władzy, czyli wywiadowi wojskowemu, polityczną ofertę, że jeśli RAZWIEDUPR dyskretnie pomoże lewicy laickiej w wyeliminowaniu „ekstremy” z podziemnych struktur, to lewica laicka w rewanżu udzieli RAZWIEDUPR-owi gwarancji zachowania pozycji społecznej w nowych warunkach ustrojowych i spokojnego zachowania tego, co sobie RAZWIEDUPR teraz kradnie – za pośrednictwem spółek nomenklaturowych i FOZZU. Warto przypomnieć, że na nielegalną operację wykupienia polskiego długu na międzynarodowym rynku finansowym, państwo wyłożyło 1 700 mln dolarów. Długi wykupiono – ale tylko za 60 mln dolarów, a miliard, 640 mln gdzieś się rozpłynęło – oczywiście nie bez śladu, bo w rezultacie utworzyło się u nas bardzo wiele starych rodzin.

Podczas gdy nomenklatura pod osłoną surowych praw stanu wojennego uwłaszczała się swoimi kanałami, CIA za pośrednictwem central związkowych, np. AFL CIO, wspierała cierpiące pod jarzmem „człowieków honoru” solidarnościowe podziemie. Przez dwa kanały: watykański, który wtedy uchodził za bezpieczny, (ale po rewelacjach na temat przewielebnego ojca Hejmo i jego stosunków z agentem SB „Lakarem” już tak nie uważamy), miało przejść ok. 200 mln dolarów (ta kwota pojawiła się przy okazji ujawnienia afery Banco Ambrosiano) oraz Międzynarodowe Biuro Solidarności w Brukseli, na którego czele stał konfident SB Jerzy Milewski, którego potem RAZWIEDUPR wyznaczył na ministra w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Przez ten drugi kanał miało przejść co najmniej dwa razy tyle, czyli około 400 mln dolarów. Tutaj SB już doskonale wiedziała, ile kto dostał a nawet – gdzie ten szmal schował – i to właśnie stało się przyczyną męczeństwa wielu tak zwanych „legendarnych postaci” Solidarności, do których zalicza się też pan Władysław Frasyniuk.

Czegóż to ludzie nie wygadują na temat tych „legendarnych postaci”! Na przykład – że pan Władysław Frasyniuk jest Żydem. Nie tylko, że jest Żydem, ale w dodatku, że tak naprawdę nosi nazwisko „Rotenschwanz”. Oczywiście żaden Żyd by się tak nie nazywał, bo nawet urzędnik w służbie króla pruskiego, niejaki Hoffmann, który po trzecim rozbiorze Polski nadawał Żydom nazwiska, nie ośmieliłby się aż na taki żart. Nie był on wprawdzie niewrażliwy na pieniężne argumenty i Żydom, którzy wręczyli mu jakieś łapówki, wymyślał nazwiska w rodzaju „Goldberg”, czy Goldstein”, a innym, którzy łapówek mu nie dali nadawał nazwiska nieco śmieszniejsze – ale nie ośmieliłby się nikomu nadać nazwiska „Rotenschwanz”, bo król oberwałby mu za to uszy. Rotenschwanz po niemiecku znaczy bowiem tyle, co Czerwony Ch…j”. Jest zatem rzeczą oczywistą, że takie nazwisko przypisał panu Władysławowi jakiś ubek, który te „listy Żydów” układał z zemsty – no właśnie – za co? Czy aby nie za to, że pan Frasyniuk nie podzielił się z nim tym, co otrzymał za pośrednictwem Międzynarodowego Biura Solidarności w Brukseli. To właśnie mogło stać się przyczyną męczeństwa pana Władysława Frasyniuka, któremu ubecka złość przypisała takie żydowskie nazwisko.

Ale na tym męczeństwo pana Władysława Frasyniuka się nie zakończyło tym bardziej, że – wbrew solennym obietnicom, że w „wolnej Polsce” nastąpi rozliczenie wszystkich pieniędzy, jakie „legendarne postacie” podziemnej solidarności sobie sprywatyzowały i schowały w bezpiecznych miejscach – żadne rozliczenie nie nastąpiło. Wprawdzie na pierwszym zjeździe „Solidarności” już w „wolnej Polsce” jakiś głupek postawił wniosek, by takie rozliczenie przeprowadzić, ale „legendarne postacie” podniosły taki zgodny i donośny klangor, że wniosek przepadł i za całe rozliczenie wystarczyło kapłańskie słowo honoru, które dał ksiądz prałat Henryk Jankowski, ze wszystko było w jak najlepszym porządku. W tej sytuacji nikt już nie ośmielił się dopytywać, za jakie to pieniądze rozmaici solidarnościowi gołodupce u progu transformacji ustrojowej zakładali przedsiębiorstwa wymagające na początek sporych inwestycji.

Ale jeśli nawet nikt nie ośmielił się dopytywać o takie sprawy, to przecież RAZWIEDUPR i tak to wszystko wiedział od pana Jerzego Milewskiego i najwyraźniej musiał „legendarne postacie” straszyć, ze jak będą niegrzeczne, to wyjdą na jaw rozmaite śmierdzące dmuchy. Wskutek tego „legendarne postacie” doznają męczeństwa doznają nieustannego męczeństwa, siedząc, jak to się mówi, na jednym półdupku i nigdy nie wiedząc, co stare kiejkuty każą im robić. Czy na przykład nie każą im wziąć udziału w kontrmiesięcznicy smoleńskiej w ramach szajki „Obywatele RP” pod egidą obłąkanego docenta. I właśnie pan Władysław Frasyniuk wziął udział w takiej manifestacji, z której policjanci ostrożnie go wynieśli w bezpieczne miejsce – ostrożnie – żeby przypadkiem „legendarna postać” podziemnej Solidarności się nie potłukła. Oczywiście samo wyniesienie w bezpieczne miejsce zostało przez pana Władysława Frasyniuka potraktowane jako kolejne męczeństwo, „jak w stanie wojennym” – ale taki już widać los „legendarnych postaci” – że ich męczeństwo trwa nieustająco. Tak właśnie działa grzech pierworodny; popełnia się go tylko raz, ale jego skutki trwają całe dziesięciolecia, a nawet dłużej.

Stanisław Michalkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. www.soilco.co.za

  13 czerwca 2017 at 09:23

  La promocion del Gameboy era mejor y tambien porque simplemente el
  GameGear es porém extensa y consistente que el Gameboy y en una consola portatil,
  eso cuenta. http://www.soilco.co.za/UserProfile/tabid/611/userId/86604/Default.aspx

 2. tukan

  13 czerwca 2017 at 09:26

  Bękart Stalina na usługach Putina .

 3. klioes vel pislamista

  13 czerwca 2017 at 09:58

  Czy Polsce grozi faszyzm?
  motto: „Przeciwników politycznych należy nazywać faszystami.” (Józef Stalin)

  Trwa wciąż dyskusja panelowa,
  Od której Kwacha boli głowa;
  Bolek ma sraczkę umysłową,
  A nadredaktor słowo w słowo
  Powtarza zdanie, co krew mrozi:
  „Faszyzm… czy Polsce faszyzm grozi?”

  Zastęp obrońców demokracji
  Szuka schronienia w UB-kacji…
  Pada Diduszko! Wierna żona
  Biegnie do męża, który kona.
  Zaraz zmartwychwstał!… (Jej to troska. –
  Cud!!!… Matka Boska marksistowska…)

  Naczelny cadyk duby smoli,
  Na ile Soros mu pozwoli…
  Schetino, Swetru, cała banda
  Z Brukseli w Polsce chce dyktanda.
  Czy IM coś grozi? Faszyzm pewnie!
  (Ludzie są nastawieni gniewnie…)

  Straszliwy faszyzm nastać może:
  Będzie …jak chcą Polacy! (GORZE!!!)
  Nie będzie gender, spedalenia,
  Ni globalnego ociplenia,
  Aborcji, obrażania Bozi…
  Faszyzm…? – Tak, faszyzm Polsce grozi!!!

  Zamiast nachodźców – polskie dzieci.
  I nikt w powietrze nie wyleci!…
  Nudno! nie-multi-kulturalnie…
  Chrześcijańsko, polsko… wprost banalnie!
  CO DLA NICH???!!!… Cóż… Na grobie kwiaty,
  Gdy w pętle zmienią się krawaty.

  • klioes vel pislamista

   13 czerwca 2017 at 14:25

   Do Adama Michnika

   Nie chodzi o to, Redaktorze,
   Że się wciąż jąkasz; nic nie zmienia,
   Gdy epitetów też dołożę
   Na temat Twego uzębienia.

   Nie chodzi o to, że duraczysz
   Polaków; ani że gosposię
   Zapładniać ukraińską raczysz;
   Nie chodzi o to, żeś jest prosię.

   Chodzi mi o to, że gdy brata
   Ktoś prosi, byś pozdrowił swego
   Ty go nazywasz …chamem! Świata
   Porządek nowy to… dlaczego?

   Odpowiedz, czemu nie dziękujesz,
   Gdy ktoś pozdrawia Twą rodzinę?
   Czy, Nieomylny nie żałujesz?…
   Raz przeproś, uznaj swoją winę!

   Lub uzasadnij, czemu chamem
   Nazwałeś kogoś, kto był grzeczny?
   Adamie (jeśliś jest Adamem)
   Zakończ swój wywód niedorzeczny

   O tym, że cały świat jest szary
   I nie ma czerni, ani bieli.
   Michniku (jeśliś jest nim) stary
   Jest film… i wszyscy go widzieli!

   Skąd ta nerwowość? Pozdrowienia
   Dla brata były kulturalne.
   Mędrzec pozdrowień nie docenia…?
   (Nazwanie chamem jest karalne!)

   Kto chamem jest, to mówiąc szczerze
   Na filmie widać czarno-biało…
   Polaków, (jeśliś jest!) SZECHTERZE
   Na szaro zrobić się nie dało.

   https://www.youtube.com/watch?v=v4heACWnBdg

   • klioes vel pislamista

    13 czerwca 2017 at 21:37

    No i wreszcie na temat:


    Męczeństwo Władka Frasyniuka

    Ciągle się męczy! Dla psychiki
    Niebagatelne to męczeństwo!
    (Jak Cezar w idy do lektyki,
    Tak szofer Władek miał pierwszeństwo…)
    I wzięli GO… wyprowadzili!…
    Władek nie może, choć się sili,
    Na głos Policji nic poradzić:
    „Władka ( j a k s z t a n d a r …!!!) wyprowadzić!”…

    • klioes vel pislamista

     14 czerwca 2017 at 11:43

     I najświeższy wierszyk:


     Przyszłość KOD-Kapeli

     Jaka jest przyszłość KOD-Kapeli?
     O holera, bez lidera
     Marszów już nam nie rozweseli!…

     Co będą robić te kobiety?
     Co śpiewały, które grały…
     (Na burdel brzydkie zbyt, niestety.)

     Ach, pójdą pewnie pod więzienie!
     I zagrają, zaśpiewają…
     Bo nie zna granic ogłupienie!!!…

 4. Soroka

  13 czerwca 2017 at 10:05

  To żydowskie nazwisko jest adekwatne do jego postępowania.

 5. Robert B.

  13 czerwca 2017 at 10:18

  „(…) lewica laicka w rewanżu udzieli RAZWIEDUPR-owi gwarancji zachowania pozycji społecznej w nowych warunkach ustrojowych i spokojnego zachowania tego, co sobie RAZWIEDUPR teraz kradnie”…

  Lewica laicka czyli, powiedzmy wprost, ŻYDOSTWO. Chętnie bym się przyjrzał temu mechanizmowi głębiej, bo jak się patrzy na to, jak żydostwo przedstawia samo siebie w holoszmirach typu „Lista Szwindlera” czy innych „Fiutonistach”, to można dostać dysonansów poznawczych. Jak to? Takie niepokalane holokaustniki, które „tyyyleee przeeecieeerpiaaałyyy”, coś takiego robiły? A może to nieprawda z tymi niepokalanymi holokaustnikami? – Tak myśli wielu ludzi i ich krąg się poszerza… Ciekawe, z jakimi konsekwencjami dla tych patentowanych holokaustników…

 6. Zbig

  13 czerwca 2017 at 11:12

  Dziękuję Panie Stanisławie za ten tekst i nazwanie rzeczy po imieniu.Już haftuję „legendami” i czas te legendy obalić na zawsze, ten fałszywy mit i fałszywe „męczeństwo”. Niejeden zwykły członek „S” dostał od ZOMO i ustroju po karku bardziej niż ci ,którzy się na Solidarności uwłaszczyli. Dosyć naszej krwawicy i karmienia nas kłamstwem.A jeszcze sobie ‚wywalczają” sowite odprawy za pierdel i dodatki do emerytur za to „męczeństwo”. Rzygać się chce. Naprawdę.

 7. Czesław

  13 czerwca 2017 at 13:42

  Za PRL-u była „dyktatura ciemniaków” a po okrągłym stole nastąpiły „rządy cwaniaków”.

 8. Anna

  13 czerwca 2017 at 14:39

  Pan redaktor jak zwykle ma rację.Frasyniuk był szoferem ,a kupił przedsiębiorstwo.
  Prawie cztery lata rządów PIS i sprawy nie wyjaśniono.Dlaczego?.Rząd dużo mówi, obiecuje
  a mało robi.Zgadzam się z p. Czesławem.

 9. Slawomir Tomasz Roch

  13 czerwca 2017 at 14:51

  Brawo Stanislaw Michalkiewicz. Niezly czad! Jest co poczytac i jest o czym pomyslec. Dziekuje za te niezwykle ciekawe informacje i goraco prosze o drazenie, glebokie drazenie tego absolutnie waznego tematu, jak Frasyniuk i inne indywidua doszly do tej kasy, ktora maja. Niech prawda zwycieza. Serdecznie pozdrawiam

  • Robert B.

   13 czerwca 2017 at 16:05

   Nie wiesz, jak on doszedł do kasy? Ciężką pracą człowieki honoru się bogacą, ciężką pracą z oficerem prowadzącym… Oczywiście w normalnych warunkach nikt by takiemu Rotenschwanzowi jednemu z drugim nie uwierzył, że „ciężką pracą” itd. W tym kontekście jasny wydaje się run żydokomuny i bezpieki na media po tzw. odzyskaniu wolności. Już oni wiedzą, jak ćwierkać i co tłoczyć mikrocefalom do łbów, a takich nie brakuje, żeby ich urobić, i by ci wbrew swoim interesom takich Rotenschwanzów bronili…

 10. Polka

  13 czerwca 2017 at 16:08

  Tak jest , niech Prawda zwycięża ! ku chwale Naszej Ukochanej Ojczyzny !

 11. m

  13 czerwca 2017 at 16:45

  „… za całe rozliczenie wystarczyło kapłańskie słowo honoru, które dał ksiądz prałat Henryk Jankowski …” – przy prałacie Jankowskim „ksiądz” Sowa to mały … pikuś.

 12. chango

  13 czerwca 2017 at 21:56

  Ok.. ale co będzie dalej z tymi „męczennikami”? Skóra mi cierpnie jak sobie pomyślę, bo właściciele „cierpiętników” będą wymagać więcej. Jak powietrze zgęstnieje od gazów nowoczseności.. 😉 to ruszą również czerwone ch.. po stronie rządowo-różańcowej. Granica patRYJotyzmu została wyznaczona. I co wtedy? Sepukną harakiri? Czy jak? Właściciele czerwonego chu..stwa mają problem. Jakich oni mają żołnierzy? Elyta idzie w stronę psychiatryka. na twardo.

 13. Robert

  13 czerwca 2017 at 22:43

  Klijenta nie prowadzi żaden pajac z UBecji bezpośrednio,jego mościa POśrednio podłaczyli do dekodera myśli,taki najnowszy wynalazek amerykanskiego wybranego co nie musi przyjmowac uchodzcy przesladowanego,a sie pozbywa sasiada niechciango,gość sie meczy realnie,bo technologia remote neural monitoring,to najdoskonalsza skryta tortura.Szacun dla władka,ze to wytrzymuje.Pozdrawiam cie za UBaw PO Wadze

 14. chango

  13 czerwca 2017 at 23:59

  Klienta prowadzi psychopata. Problem nie dotyczy tylko 3 RP. Nie oszukujmy się. Obecni nie są jeszcze zmęczeni przez „opiekunów” ale widać, ze chodzi też o taką samą twardą tresurę. Obecną władzę rozpierd…li struktura obecnego systemu. Albo sami sobie odbiorą władzę nad tym co jest teraz.. albo powtórzą schemat. Obecny system nakierowany jest na skur..ienie. Prowadzone finezyjnie. Ludzie na górze nie wiedzą o co chodzi. Nie wiedzą kiedy to jest robione bo zanurzeni są w budyniu gotowanym przez opiekunów.

 15. panda

  14 czerwca 2017 at 10:02

  Na układy nie ma rady.

 16. Egzorcysta

  14 czerwca 2017 at 13:10

  Zastanawia mnie fakt, ze wsrod komentujacych nie tylko na prawym.pl jest jeszcze taki ogrom ludzi, dla ktorych opis mechanizmu „przejecia wladzy” w Polsce, jest nowoscia? Dla ktorych machloje Zydow z SB i WSI ze swoimi konfidentami Zydami, politykami Zydami, sedziami Zydami i prawem talmudycznym, profesorami i lekarzami Zydami i Zydami z obszaru duraczenia i kultury, jest nowym odkryciem? Czy to takie trudne ,jest zrozumiec jak to jest mozliwe w „panstwie prawa talmudycznego”, ze jedni juz za probe okradzenia funduszu zydowskiego jakim np jest brak kasy fiskalnej ,sa karani ze nie moga powstac z kolan do smierci, albo wtracani „do lochu”, a Zydzi przywlaszczajacy sobie nieruchomosci Polakow , dostaja „ordery orla bialego”, stanowiska i premie.Czyzby w tym kraju trzeba bylo udowodnic, ze sie umie okrasc Polakow w jakims nowym stylu, to jest sie godnym dopiero wtedy wysokich stanowisk w polityce, sadownictwie, medycynie, kulturze i nauce? Przynajmniej taki mechanizm jasno wylania sie kiedy sie zaglebimy w kolejne kariery.I oczywistym jest od lat setek, ze po tym jak cos „doszlo do zamierzonego skutku” Zydzi nawet z duma, dopuszczaja do wiedzy goja Polaka, ze to byl Zyd.Kto wiedzial przed afera ,ze ten ktos, to jest Zyd?Jako ,ze stalo sie to jakby regula, uwazam, ze i dzis, nic sie nie zmienilo, i wszedzie tam gdzie mozna podkrasc czy ukrasc pieniadze Polakow zabrane im pod przymusem samozwanczej mafii,(rzady zachowuja sie inaczej,reprezentuja interesy wyborcow i narod),mafii, ktora sie rozrasta w niebywale szybkim tempie.(biurokracja i organizacje przyrzadowe finansowane z pieniedzy podatnika i sluzby) We wszystkim tym objeli najwyzsze stanowiska Zydzi, ze zmieninymi nazwiskami na polskie.Od dziesiecioleci widac golym okiem, to wszystko, ze tak a nie inaczej to wlasnie funkcjonuje.Jak moga Polacy wierzyc i ufac, do dzis propagandzie, za kazdym razem, kiedy sa wybory, czy kolejna afera „zamieciona pod dywan”.Czy Polak to masochista delektujacy sie , kolejnym wydymaniem Go, zachwycajacym sie roznymi kwiecistymi opowiadaniami, jak to zostal wydymany? Ile jeszcze tych afer musi byc,zeby wreszcie ludzie zainteresowali sie tym kto jest kim? Co jeszcze trzba Narodowi Polskiemu zrobic,zeby wywalili z domu telewizory, zaczeli kupowac towary tylko od polskich rolnikow i przedsiebiorcow, zabierali pieniadze z banku natychmiast jak tam jakies sa, przstali placic kontorlowana przez Zydow karta kredytowa, i zaczeli zywic sie niezatrutym przez Zydow jedzeniem? Co jeszcze Polakom w ich wlasnym kraju trzba zrobic,zeby zaczeli chornic swoje dzieci przed szczepieniami, przed gmo i ustawami typu codex alimentarius, i innymi jakie Zydzi ,Polakom wymyslaja.Polacy powtarzaja, „po owocach ich poznacie” ,dlaczego wiec nie poznajecie? Tylko jak Pan Stanislaw opisze, dopiero „och i ach”, jak jest juz po, a to ma byc przed szkoda.Polak z natury uwaza sie za znawce kazdego tematu, experta, a tu sie okazuje,ze byle Zyd, dyma ile wlezie, a ten madry ,ale po szkodzie.Gdzie mechanizm szkody, powtarza sie kazdego dnia na okraglo,zmieniaja sie tylko osoby dymajace, ale i to nie za kazdym razem.Do dzis mamy w sejmie rotenschwantzow, i z okroglego stolu i z nocnej zmiany.A kto z polityki odszedl jak ukradl Polskie Przedsiebiorstwo, jest nietykalny przez zaden urzad,ani sluzby. Nie wierze w zadne wybory, tj pozostaje mi jedynie widziec to, ze albo Polacy sa tak durni ,ze w swoich okragach wyborczych ciagle glosuja na tych samych,(bo mial ladny krawat,albo znow naobiecywal), albo kazde wybory juz w okregu zostaly sfalszowane, jedyna trzcia opcja to to ,ze tych Zydow w Polsce juz jest tylu,ze przeglosowali przy kazdych wyborach Polakow,a Polacy nawet nie wystawili swoich kandydatow.I najstraszniejsza opcja, to to ze Polacy maja gleboko w doopie, swoj kraj, swoje zycie i dopuki bedzie miska z zupa z chmielu i flaszka na sobote,wiecej do szczescia im nie potrzba.A nawet martwia sie zeby sie nic nie zmienilo na lepsze.Bo jak sie zmieni, trzeba bedzie cos robic.Kiedy Polacy przestana klaskac Zydom ,podczas dymania Polakow.Kiedy przestana dawac dooopy na kazdym kroku za garsc srebrnikow zydowskich?Wracajac jeszcze raz do kwestii „po owocach ich poznacie” to dopiero pierwszy stopien poznawczy,ktory jest zwykla propaganda, jest w zasadzie tym samym co „Polak madry po szkodzie”, ista sprawy jest to ze jest juz po i nic sie nie da zrobic.Polak patrzac na sejm, na urzednikow, na kazdego kto usiluje Polakowi wmawiac co dla niego najlepsze, juz wtedy widziec jakie beda owoce tego wmawiania.To jest dopiero wyzsza szkola jazdy.Nie po owocach, ale zanimdrzwo sie zasadzi,Polak musi rozumiec co sobie szykuje.Inaczej Polska, zniknie i jak mawia prezydent wybrany przez Polakow , Polin, bedzie nowym krajem dla zycia Polakow w ktorym bedzie obowiazywal jezyk ydish.(czy ktos jeszcze pamieta „balon probny” jak zareaguja Polacy,”Zydzi zarzadali, by w Polsce drugim jezykiem urzedowym byl jezyk hebrajski”, jakie owoce z tego by byly? http://www.tvp.info/7905690/hebrajski-drugim-jezykiem-urzedowym-w-polsce

  • m

   17 czerwca 2017 at 18:41

   Gdzie, ….., akapity?!

 17. m

  17 czerwca 2017 at 18:42

  „Według mnie albo ta centrala straciła rozum, albo była to spontaniczna akcja Frasyniuka, nieuzgodniona z tym środowiskiem. Bo wydaje mi się, że to z ich strony była piramidalna głupota, żeby ujawnić Frasyniuka. On był przewodniczącym Unii Wolności, czyli jest to postać z pierwszego szeregu polityków. I jeżeli jemu pozwolili, lub kazali wziąć udział w takiej imprezie, to jestem zdumiony ich niekompetencją. Bo pokazanie niekompetencji przeciwnika jest dla drugiej strony zjawiskiem korzystnym. Dziś nie potrafię przewidzieć czy pójdą dalej tą droga. Byłbym zdumiony, gdyby ja kontynuowali, ale nie jestem wcale pewien, że tego robić nie będą.” – http://wpolityce.pl/polityka/344627-nasz-wywiad-gwiazda-do-tej-pory-znalismy-tylko-legende-dzis-sie-ujawnil-to-ze-milczanowski-byl-kiedys-prokuratorem-dawalo-do-myslenia?strona=2

 18. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 19. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 20. Maglia Arsenal 2017

  23 czerwca 2017 at 03:27

  You’ve got one of the greatest web sites.
  Maglia Arsenal 2017 http://www.ayacara.org/category/shopping/toys-and-games/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra