Z zagranicy

Muzułmanie chcą zabrać katolicką katedrę

Już nie za pomocą zbrojnych najazdów synów Allacha na tereny niewiernych, ale przez oficjalne petycje, pisma i z pomocą europejskich prawników środowiska muzułmańskie zaczynają domagać się przejęcia zabytków od setek lat kojarzonych z cywilizacją łacińską, chrześcijańską, katolicką. Takim przykładem jest katedra w Kordobie w Hiszpanii.

To jeden z najsłynniejszych kościołów, który wybudowany był pierwotnie jako świątynia islamistów. Wielki Meczet w Kordobie – tak UNESCO (jedna z odnóg ONZ) nazywa pochodzący z X w. obiekt, odwiedzany przez 1.500.000 turystów każdego roku, który już w XIII w. został przekształcony w kościół i z czasem osiągnął eklektyczny styl obecnej katedry. Już mniej ludzi zdaje sobie sprawę, że wcześniej Wielki Meczet stanął na miejscu kościoła wzniesionego przez Wizygotów panujących tu przed najazdem arabskim na Półwysep Iberyjski (do ekstremalnych ciekawostek należy fakt archeologiczny, że Wizygoci i Ostrogoci powstali na skutek podziału Gotów i Gepidów i zanim trafili na tereny dzisiejszej Hiszpanii w pierwszych wiekach po Chrystusie zamieszkiwali Barbaricum, czyli m.in. ziemie współcześnie polskie).

– Ostatnia fala muzułmańskiej imigracji sprawiła, że lewica zyskała nowego sojusznika. Wśród społeczności islamskiej coraz częściej pojawiają się roszczenia domagające się zwrotu katedry i ponownego zamienienia jej w meczet – informował m.in. serwis britainfirst.tv

Katedra jest od jakiegoś czasu celem muzułmanów. W Wielką Środę 2010 grupa około stu aktywistów organizacji młodych muzułmanów z Austrii wtargnęła do świątyni pod pozorem zwiedzania i na znak przywódcy rozpoczęli modły muzułmańskie. Ochrona obiektu przerwała to zdarzenie i (po pomocy policji oraz krótkich przepychankach) usunęła osoby z katedry. Dwóch ochroniarzy zostało rannych, a przy jednym z muzułmanów znaleziono nóż.

A podobno w Europie jesteśmy u siebie…

Robert Wyrostkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Pingback: Benjolan Di Lubang Dubur

 2. Pingback: colomax obat kutil

 3. Pingback: Bagaimana Cara Mengobati Kutil Kelamin}

 4. Pingback: obat oral eksim kering}

 5. Pingback: Cara Pengobatan Kutil Kelamin Dengan Cuka Apel

 6. Pingback: bahaya wasir

 7. Pingback: obat kutil kelamin wanita

 8. Pingback: Obat Kutil Cuka

 9. Pingback: Obat Antibiotik Untuk Kutil Kelamin

 10. Pingback: Obat Antibiotik Untuk Kutil Kelamin DiKepulauan Sangihe

 11. Pingback: Obat Salep Kondiloma Akuminata DiKalimantan Barat

 12. Pingback: obat wasir luar alami

 13. Pingback: Obat kutil kelamin

 14. Pingback: Obat Wasir Ambeien Di Apotik

 15. Pingback: virus kutil kelamin

 16. Pingback: obat kutil kelamin paling ampuh

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra