Z kraju

Mocne słowa europosła Jacka Saryusz-Wolskiego o Donaldzie Tusku i Platformie

Przez kilka ostatnich miesięcy były już europoseł Platformy Jacek Saryusz-Wolski nie rozmawiał z mediami, teraz zdecydował się na udzielenie wywiadu redaktorowi Piotrowi Zarębie, który ukazał się w ostatnim wydaniu tygodnika „wSieci”.

W rozmowie Jacek Saryusz -Wolski, używa bardzo mocnych stwierdzeń charakteryzujących politykę Platformy w okresie, kiedy ta partia w Polsce rządziła, a także teraz, kiedy jest w opozycji do rządu premier Beaty Szydło.

Podkreśla, że jego drogi z Platformą zaczęły się rozchodzić w drugiej kadencji rządu Donalda Tuska, kiedy sam ówczesny premier odpuścił na unijnym forum tak ważne z punktu widzenia polskich interesów politykę energetyczną i politykę wschodnią, a ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wręcz sabotował parytety dla Polaków w obsadzaniu stanowisk dyplomatycznych.

Prowadzenie takiej unijnej polityki przez Donalda Tuska, jako szefa polskiego rządu było wprawdzie życzliwie przyjmowane w Berlinie i Paryżu, ale bardzo niekorzystne dla Polski i tego konsekwencje będziemy ponosili jeszcze przez wiele lat.

Donald Tusk w ten sposób zapewnił sobie poparcie Niemiec i Francji w ubieganiu się o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej i je otrzymał, choć jak podkreśla Jacek Saryusz-Wolski, piastując je, nie odgrywa takiej roli, jaką powinien.

Europoseł zarzuca Tuskowi już, jako przewodniczącemu Rady, że „nie skontrował przychylnego Rosji kursu Komisji Europejskiej i pani Mogherini wobec Partnerstwa Wschodniego oraz unii energetycznej, nie podjął działań przeciwko Brexitowi, choć jego negatywne konsekwencje dla Polski są oczywiste”.

Szczególnie bulwersująca dla Jacka Saryusz -Wolskiego postawa przewodniczącego Tuska wobec wszczęcia przez KE z art. 7 procedury badania praworządności w Polsce, co ten poparł wprost podczas swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Byłem wtedy na sali plenarnej, mówi europoseł Jacek Saryusz -Wolski jak usłyszałem poparcie dla tej procedury prowadzącej przecież do sankcji przeciwko Polsce, to powiedziałem sobie w myślach „co za szmata”.

To właśnie ten moment przesądził o rozstaniu Jacka Saryusz- Wolskiego z Platformą i zgodę europosła na propozycję prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby być kandydatem Polski na stanowisko przewodniczącego Rady.

Ta swoista „ułańska szarża”, choć przegrana jednak zdaniem Jacka Saryusz-Wolskiego spowodowała odstąpienie przez Komisję od użycia przeciwko Polsce art 7 przewidującego sankcje, co więcej Jean Claude-Juncker na historycznym szczycie w Rzymie, zapowiedział w imieniu Komisji „przemyślenie relacji Unii z państwami członkowskimi”.

Europoseł Jacek Saryusz- Wolski, równie zdecydowanie ocenia to, co robi obecnie Platforma, jako totalna opozycja w naszym kraju, a co jego zdaniem powoduje wielkie straty wizerunkowe, ale także gospodarcze.

Zdaniem europosła „w Polsce mamy do czynienia z ostrą walką polityczną, ale nie zagrożeniem demokracji, tę ostatnią tezę podrzuca totalna opozycja, a autoryzuje Donald Tusk, szykujący z naruszeniem wszelkich unijnych norm, swój powrót do krajowej polityki”.

Jacek Saryusz-Wolski, zdecydowanie potępia takie zachowania Tuska i Platformy i podkreśla, „że nie ma żadnego wytłumaczenia dla ich występowania przeciwko Polsce”.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Greg

  14 czerwca 2017 at 15:33

  Nie wierzę,aby tak skompromitowany człowiek jak Tusk wrócił do polskiej polityki.

 2. miperl

  14 czerwca 2017 at 15:36

  Tusk będzie Prezydentem . Zmieni tego pieska Dude i przywróci honor i część tej instytucji. W końcu odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.

  • Pablo_2015

   14 czerwca 2017 at 16:32

   @miperl – taki stary, a jeszcze wierzy w brednie, tfu znaczy się bajki, dla grzecznych lewaków…

   • miperl

    15 czerwca 2017 at 15:29

    Ani nie jestem stary (rocznik 79) ani na pewno lewakiem, porostu zależy mi na dobrze RP.

 3. m

  14 czerwca 2017 at 16:39

  „Każdy, kto świadomie przeżył ostatnie osiem lat wie, że rządy PO-PSL były największym nieszczęściem, jakie dotknęło Polaków od czasu magdalenkowego szalbierstwa. Nie tylko z uwagi na rozliczne akty zaprzaństwa, zamach smoleński i skutki zbliżenia z kremlowskimi bandytami, ale z powodu ogromu przestępstw, afer i pospolitych niegodziwości, jakich dopuszczali się przedstawiciele tego reżimu. Przez długie osiem lat mój kraj był pustoszony przez grupę regresywnych, prymitywnych typów, powiązanych wspólnotą kłamstwa i nienawiści, a niemal każdy dzień przynosił wiedzę o kolejnych aktach podłości i nadużywania prawa. Nie były to pojedyncze incydenty, ale planowe i konsekwentne działania mające na celu represjonowanie obywateli i budowę państwa policyjnego.” – Aleksander Ścios, 9 maja 2016 (https://bezdekretu.blogspot.com/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#more)

  • Egzorcysta

   15 czerwca 2017 at 01:00

   Kazdy kto swiadomie przezyl tez dalsze lata, po tej katastrofie swietnie rozmie ze jedni i drudzy to POPiSowcy.Mozna tez wnikajac w szczgoly, odrazu rozpoznac kto na nas sika a kto nas obsrywa, wystarczy wklepac PO w gogle i kliknac na grafike, a odrazu ukaze sie nam doopa (nawet z wygladu ladna), a zaraz kiedy klikniemy na pis, ukaze sie nam obszczywacz, i co ciekawe znajduje sie on ok paruset metrow od PE w Bruxeli i jest podobny nawet z twarzy do Kalksteina.Znajac poczucie humoru u Zydow, wiem , ze to nie jest dzielem przypadku

  • miperl

   15 czerwca 2017 at 15:36

   Rzeczywiście skandal, brak było podziału w narodzie jaki zafundowali nam politycy pis, gospodarka sie rozwijała i nie była oparta jak teraz wyłącznie na auto konsumpcji, Export kwitł ,znaczyliśmy coś na arenie międzynarodowej, nie rządzili nami idioci pokroju Szydło która nawet nie zna języków a o braku kultury i obycia w świecie nie wspomnę, to naprawdę był dramat. – moge tak wymieniać cały dzień ale argumenty nie przekonają zakompleksionych ludzików z papka zamiast mózgu.

 4. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 5. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 6. Maglia Barcellona 2017

  22 czerwca 2017 at 10:45

  What’s up mates, its wonderful post about tutoringand fully defined, keep it up all the time.
  Maglia Barcellona 2017 http://www.ayacara.org/category/computers-internet/article-directories/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra