Felieton

Polska znów znalazła się pod obcym dyktatem

Nie do takiej Unii wchodziliśmy przed laty. Miały nas łączyć głównie interesy ekonomiczne i związana z nimi solidarność. A skończyło się na dyktatach ideologicznych, światopoglądowych, często mających za zadanie przemycanie lewackich treści.

 

Na naszych oczach widzimy, jak rozlatuje się w pył solidarność ekonomiczna. Już pierwsze symptomy można było zobaczyć, gdy upadały stocznie polskie, bo Unia nie pozwoliła na dotowanie ich przez władze państwowe. Jednocześnie stocznia w Hamburgu korzystała z takich dotacji. Teraz mamy Nord Streame II. Prowadzi się rosyjski gaz po dnie Bałtyku, omijając Polskę, niszczy się ekosystem i przeszkadza w budowaniu gazociągu, który poprowadzi do nas i na południe Europy norweski gaz. I już niedługo będziemy mieli nienormalną sytuację, gdy rosyjski gaz będziemy zmuszeni kupować od Niemiec. Takimi „błahymi” sprawami Unia się nie zajmuje. Natomiast tropi nas za rzekome nieprzestrzeganie konstytucji.

Teraz doszła jeszcze sprawa tzw. uchodźców. Komisja Europejska wszczęła procedury za odmowę przyjęcia emigrantów przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. Ponosimy konsekwencję skandalicznej decyzji Ewy Kopacz, która wbrew państwom grupy wyszehradzkiej zgodziła się przyjąć 7 tys. tzw. uchodźców. Był to schyłkowy czas jej rządów, zbliżały się wybory i tak strategicznych decyzji nie powinna podejmować bez żadnych konsultacji ani ze społeczeństwem, ani z ówczesną opozycją. Teraz nas ścigają we wtórze z totalną opozycją za niewywiązywanie się z umów. Na Węgrzech i w Czechach sytuacja jest inna. Tam zarówno partie rządzące jak i opozycje mówią w tej kwestii jednym głosem, mając na uwadze dobro swych krajów.

U na ciągle, jak Filip z konopi wyskakuje jakiś przedstawiciel totalnej opozycji i przekonuje o potrzebie wywiązania się z kopaczowych umów, strasząc nas przy tym okropnymi konsekwencjami. Takim naczelnym straszakiem jest przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który jako naczelny potakiwacz Angeli Merkel ma za nic dobro Polski. Jedni bajdurzą o bezpiecznym przyjęciu emigranckich matek i dzieci, inni przekonują o wypływających z relokacji korzyściach. Jesteśmy starzejącą się nacją, nie ma u nas wystarczającej liczby rąk do pracy. Przyjęcie młodych muzułmanów może rozwiązać ten problem – dowodzą.

A wszystkie te argumenty padają w chwili, gdy Europa jest ustawicznie nękana zamachami terrorystycznymi, a obywatele Francji ,Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec już dawno zapomnieli czym jest bezpieczeństwo, które powinno być im zagwarantowane przez rządzące władze.

Wiadomo, że problem relokacji poniósł sromotną klęskę i że prawie nikt się nie wywiązał ze swoich obowiązków. Ostatnio ,nawet tak do tej pory spokojna Finlandia, która wywiązała się z unijnych kwot przyjmowania imigrantów, podwyższyła u siebie stopień zagrożenia terrorystycznego. Fińskie służby mówią o coraz realniejszym zamachu na ich terenie.

Polska jak dotąd jest krajem bezpiecznym i dlaczego w imię jakiś chorych, nieprzemyślanych decyzji niemieckiej kanclerz ma zgotować swoim obywatelom zagrożenie terrorystyczne. Sprawa jest poważna, bo niedawno został utworzony Komitet Regionów, który bezpośrednio z pominięciem rządowych władz może zawierać umowy z samorządami. Z funduszu europejskiego samorządy, które pod swój dach przyjmą tzw. uchodźców muzułmańskich będą sowicie wynagradzane. Już do takiej umowy szykuje się prezydent Gdańska Paweł Abramowicz, który od jakiegoś czasu prowadzi jawną działalność anty na rzecz polityki niemieckiej.

Trafnie to skomentowała prof. Krystyna Pawłowicz, mówiąc „organizacje działające na rzecz osiedlenia imigrantów w Europie, są finansowane przez George`a Sorosa, awanturnika i niszczyciela cywilizacji europejskiej”. Zawsze znajdą sposób, aby ominąć zamknięte drzwi i wcisnąć się oknem.

Poprawność polityczna wobec muzułmańskich przybyszy ogarnęła także Kościół. Niedawno wybrany na Przewodniczącego Episkopatu Włoch kardynał Gualtiero Bassetti stwierdził, że islam nie ma nic wspólnego z zamachami. „Mówi się o islamskich terrorystach, ale oni nie są muzułmanami, nawet gdy zabijają, lub gdy wysadzają się w powietrze z imieniem Allaha na ustach. Nie są islamistami, są biednymi stworzeniami, które oszalały z wściekłości, oszalały z nienawiści”. Można przyznać, że są „biednymi stworzeniami”, ale nie widzieć związku ich zamachów z religią muzułmańską, to już jakaś obsesja.

Ostatni raz o przemocy w islamie mówił w 2008r. podczas wykładu w Ratyzbonie papież Benedykt XVI. Jego słowa wywołały oczywiście oburzenie europejskich elit i wściekłość muzułmanów. A przecież na element przemocy, który jest integralnie związany z religią muzułmańską zwracają uwagę egipscy jezuici. 79-letni Samir Khalil Samir i 85-letni Henri Boulad. Od lat żyją na terenach dominacji islamu i z racji swego podeszłego wieku, nie boją się już wypowiadać takie słowa.

Dlatego trzeba nasz rząd wspierać, aby nie ugiął się pod dyktatem Brukseli i nie sprowadził na nasze ziemie muzułmańskiej bomby zegarowej, która zacznie nieubłaganie odmierzać czas zamachów terrorystycznych.

Iwona Galińska

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  15 czerwca 2017 at 10:52

  muslimow sie zabija a nie nprzyjmuje do kraju!
  chcecie miec taki syf jaki jest w anglii, przyjmujcie….. bedziecie sie bac wychodzic na ulice
  cala nowoczesna, po, partia razem shoering wielgus ,rabiej i inni zdrajcy na gilotyny!!!!!

 2. m

  15 czerwca 2017 at 10:58

  Pani nie czyta pana Michalkiewicza?!
  To jest wojna. Wojna Niemiec przeciwko Europie tzw. Środkowo-Wschodniej. Nie udało się za pierwszym razem, nie udało się za drugim, może uda się za trzecim. No, chyba że znowu przeszkodzą Amerykanie. Oby!

 3. Satyr

  15 czerwca 2017 at 11:38

  a PIS to polski dyktat? Naiwna pani niesamowicie.

 4. andzia

  15 czerwca 2017 at 12:11

  Ciągle sie przypomina, że Kopacz obiecała, podjęła decyzję, w felietonie pisze się nawet o jakiejś umowie. Nikt jakoś nie zadaje sobie trudu, by wyjaśnić tę kopaczową obietnicę tj. komu składała, w jakiej formie, czy jest to prawnie wiążące w świetle unijnych traktatów. Zdaje się, że władze unijne nie mogą sie mieszać do tego typu spraw wewnętrznych, zatem po co przypomina się o kopaczowych deklaracjach? Ano na wszelki wypadek, gdyby jednak rząd PiS zmienił zdanie co do nachodżców, można zwalić na Kopaczową i Tuska.

 5. Soroka

  15 czerwca 2017 at 14:27

  Ciekawe czy ci co Polskę stręczyli do tego złodziejskiego burdelu robili to świadomie, czy z głupoty?

 6. klioes vel pislamista

  15 czerwca 2017 at 16:17

  Na tęczowy parasol

  Obywatelu Rzeczypospolitej!
  Siądź pod mym płótnem i odpocznij, i tej
  Wysłuchaj mowy: przyrzekam ja Tobie,
  Nie dojży Cię tu Kościół, a płcie obie
  Rozszczepią każda się tak, jak promienie
  W pryzmacie… Stąd są moje barwne cienie.
  Tu zawżdy wiatry z Europy wiewają.
  Palikot i Grodzka Pierdonia ruchają.
  Z Manchesteru lecą malowane pszczoły.
  Świeczek i kredek pełne stoją stoły.
  Ja cichym szumem sprawić umiem snadnie,
  Że wnet kultura łacińska upadnie.
  A każdy białas pogrążon w sen słodki,
  Kiedy półnagie wyskoczą idiotki,
  O jakieś swoje lewe walcząc prawa,
  Z mózgiem wypranym będzie bił im brawa.
  Jabłek nie rodzę wprawdzie… Pan mój kładzie
  Dziś te metody, bo w edeńskim sadzie
  Nie wszystko Jemu całkiem się udało!
  Tęcza ma siedem, a u mnie za mało
  O jedną barwę jest przymierza znaku…
  *
  Oj, znów ten orzeł! Precz paskudny ptaku!
  Białas w koronie boleśnie mnie dziobie,
  Szarpie, rozrywa i w postępu dobie
  Wciąż mój lans tępi! Księża w szkołach! I.P.
  N! Kochanowski! (On miał być na lipę…)

 7. Prawda Boli

  15 czerwca 2017 at 19:24

  Nord Streame II niszczy ekosystem ale przekopywanie Mierzei Wiślanej już ekosystemu nie niszczy. Jak ja nie znoszę obłudy!

  • political

   17 czerwca 2017 at 19:08

   o puszczy Białowieskiej nie wspominając

 8. myślę sobie że

  15 czerwca 2017 at 20:24

  Jaka solidarność ekonomiczna?
  Ależ autorka naiwna!
  Przecież „okres dostosowawczy” zasadzał się w dużej mierze na likwidacji ceł na towary unijne. Czyli chodziło o RYNEK ZBYTU w 40 mln kraju. Tylko tyle. Wykoszono nasz przemysł i skolonizowano gospodarczo. Głównie przez najbogatsze kraje EU, to oczywisty proces. Temu samemu procesowi poddano wszystkie kraje biedniejsze, nie wyłączając Hiszpanii czy Grecji…

 9. Zetka

  15 czerwca 2017 at 21:13

  Do: Prawda Boli. Mierzeja to kawałek lądu, Nord Stream to wielki szmat morza i kompletnie inny – można powiedzieć głębszy rodzaj szkodzenia. Co tu porównywać? Ale jak się chce koniecznie znaleźć kija, to się go znajdzie. Fakt, obłuda, tyle że adres inny.

  Co do solidarności ekonomicznej, to autorka wyraźnie napisała czym w rzeczywistości ona była i jest. Więc skąd posądzenie o naiwność, jeśli widać, że uważa tak samo jak pan/pani pod nickiem „Myślę sobie że”? Czytać dokładniej i ze zrozumieniem, panie i panowie.

 10. Browar

  15 czerwca 2017 at 22:01

  Trzeba było wpuścić idioci rurę przez Polskę! Bo rura uzależniała przepływ gazu od Polski i do tego jeszcze royalties!

 11. Trinidad Bousum

  29 czerwca 2017 at 05:24

  webcam sex girls

 12. Derick Divincenzo

  29 czerwca 2017 at 05:36

  10bet italia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra