Felieton

Donald Tusk stracił okazję, żeby siedzieć cicho

1. W ostatnią środę premier Beata Szydło wzięła udział w obchodach 77 rocznicy pierwszej deportacji blisko 800 Polaków z Tarnowa do niemieckiego obozu w Auschwitz i z tej okazji wygłosiła przemówienie, w którym znalazł się między innymi taki fragment „Auschwitz, to w dzisiejszych niespokojnych czasach, wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, by uchronić bezpieczeństwo i życie obywateli”.

I natychmiast totalna opozycja w tym szczególnie posłowie Platformy, znaleźli w tym fragmencie to, czego tam nie było, czyli nawiązanie do obecnej sytuacji z imigrantami, Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze tak „W Auschwitz, miejscu symbolu Holocaustu, należy pochylić głowę i milczeć. Słowa PBS i wpisywanie tej tragedii do bieżącej polityki, haniebne”.

Odezwał się także na Twitterze dawno niewidziany i niesłyszany, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który napisał tak „Takie słowa, w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”.

2. Donald Tusk milczał, kiedy w polskich mediach było pełno informacji o ekshumacjach i ich konsekwencjach, kiedy Komisja Europejska formułowała groźby kar dla Polski w związku z nieprzyjmowaniem imigrantów, nie zdecydował się także żeby pogratulować polskiemu rządowi sukcesu zdobycia niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wynikiem 190 za, 0 przeciw, 2 głosy wstrzymujące.

Teraz okazało się, że pilnie śledzi polskie życie publiczne i tylko czeka na okazję, żeby zaatakować albo większość parlamentarną, albo rząd, ewidentnie szykując się do powrotu do polskiej polityki po zakończeniu swojej kadencji w Radzie w końcu 2019 roku.

3. Tylko, że tym razem „trafił jak kulą w płot”, na portalach społecznościowych pojawiła się wręcz lawina poparcia dla premier Szydło, między innymi pisano tak „jako potomek zamordowanych w Auschwitz Polaków z mojej polskiej najbliższej rodziny (dziadek, pradziadek, prababcia, dwie ciocie jako dzieci), bardzo serdecznie i ze wzruszeniem dziękuje Pani premier Beacie Szydło za zaangażowanie tego dnia i wygłoszone przemówienie.

Popieram Pani troskę w tym kontekście o moją Ojczyznę. Nie zgadzam się nijak ze zmanipulowanymi atakami z tego powodu na Panią Premier. Z szacunkiem i wdzięcznością Mariusz Talarek”.

Z kolei Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich napisał tak „Wypowiedź Szydło jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli i III Rzesza wymordowała ich miliony. To nie może się powtórzyć. Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręcaniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią odbiera ludziom przyzwoitość”.

Cytowana jest także wypowiedź Andrzeja Dudy, który w Auschwitz powiedział „dla mnie, jako Prezydenta RP, ale i dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, aby chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli, dla władzy to najwyższy obowiązek”.

To najważniejsze zdanie tej przemowy. Nie pamiętam takiego zdania z ust lidera Polski- komentował to wystąpienie w Polskim Radiu 24, Szewach Weiss- wieloletni ambasador Izraela w Polsce.

Wygląda na to, że rzeczywiście przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, stracił jednak dobrą okazję, żeby siedzieć cicho.

Zbigniew Kuźmiuk

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. gieptil

  16 czerwca 2017 at 08:47

  Zgadza się, czysto antypolska agentura przerobiła wypowiedź premier Szydło nadając jej jakąś idiotyczną interpretację. I co gorsze, czysto antypolska agentura okazała się bardzo skuteczna, w nocy trafiłem na ten temat nawet na PDF ( Pakistan Defence Forum ) też w negatywnej dla Polaków interpretacji. Tak działa czysto antypolska agentura.

 2. 33

  16 czerwca 2017 at 10:16

  Polsko

  Polsko – kraju Boga i ludzi
  Niechaj twój wróg się nie łudzi
  Że cię orężem pokona
  Bo prędzej sczeźnie i skona

  Już nieraz Szwab oraz Rusy
  Czynili wspólnie zakusy
  By cię najechać i pobić
  Dziś znów próbują to zrobić

  Lecz marne te ich starania
  Oni u klęski zarania
  Dni swe ostatnie już liczą
  Głowy schylając przed dziczą

  Im gender już nie pomoże
  Putin i Merkel w pokorze
  Niech biją łbem przed Allahem
  Trzęsąc portkami ze strachem

  Dziś się objawia moc Boska
  I Jego nad Polską troska
  Więc niech lewactwo pamięta
  Polak i Polska jest święta

  15.06.2017

  • klioes vel pislamista

   16 czerwca 2017 at 11:00

   Amen!


   Ramadan londyński
   (wersja poprawiona)

   Ramadan rozpoczęty! Manchaster dla zachęty
   Malował pszczółki… Kosy w ruch poszły! Londyn osy
   Więc chyba namaluje?… „Niech się bezpiecznie czuje
   Każdy Londyńczyk! Wiecie, najbezpieczniejsze w świecie
   Jest nasze miasto…” – plecie ciapaty burmistrz, który
   „Welcome refugees” bzdury sam wypisywał. Ludzie!
   Lepiej żyć w polskiej nudzie. Bez multikulturyzmu,
   Pośród nacjonalizmu, ale BEZ DEBILIZMU!!!

   Lecz co tam! Ludzie głodni gotowi są do zbrodni.
   A że wieczorem można coś pichcić już z ostrożna,
   Pichcą. (Allach pozwala!) I korki im wywala.
   No chyba, że z Afryki przyjęli zwyczaj dziki
   Bez korków się obywać… (Białasów też okiwać
   Można na podłączeniach…) Wieżowiec już w płomieniach!!!
   Nowe ubogacenie: stu rodzin uwędzenie.
   To ramadańskie cuda!!!… A w Polsce? W Polsce nuda…

   Czy teraz, po pożarze medialny streem pokaże
   Znów zbirów zatrzęsienie? co w niebo wznoszą pienie
   „Allahu akbar!” Było im zawsze przecież miło,
   Kiedy ginęli ludzie… Ale w wysokiej budzie
   Spłonęli przecież SWOI. I teraz nikt nie broi,
   Nie śpiewa tak radośnie, jak po londyńskim moście,
   Albo po rzezi dzieci w Manchesterze…. No gdzie ci
   Chórzyści znikli? Czemu?… Ach, „Kali – nie Kalemu!”…

   • 33

    16 czerwca 2017 at 11:43

    Witaj. Rzadko zaglądam na strony portali. Po latach pisania moja wola dzielenia się emocjami z innymi znacznie osłabła. Cieszę się, że mogę poczytać co piszą inni. Zostałeś jednym z nielicznie publikujących na portalach. Pamiętasz Antka Borynę, Jerrego, Smyka? To były czasy. Pozdrawiam serdecznie.33

 3. Paweł

  16 czerwca 2017 at 12:34

  @Kuźmiuk

  Powiedz nam cwaniaczku dlaczego jest przymus szczepień? Wiele razy straciłeś okazję, żeby milczeć.

 4. Zona

  16 czerwca 2017 at 16:43

  Patrzę na ten cytat pana Dudy i oczom nie wierzę? Skąd on wie jakie jest „zdanie” Izraela? Jakie państwo ten pan reprezentuje.

 5. Paweł

  16 czerwca 2017 at 19:00

  „Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli i III Rzesza wymordowała ich miliony.”

  O których konkretnie obywatelach mowa? O żydowskim okupancie i wewnętrznym wrogu? Czy może o Polakach, którzy padli jego ofiarą? Żydostwo nie dość, że bardzo osłabiło Polskę od środka to na dodatek sabotowało nasze działania za granicą. Uniemożliwili zaciągnięcie kredytu w USA, który miał być przeznaczony na rozwój przemysłu. Ponadto żydostwo uniemożliwiało wzmacnianie obronności państwa i broń i amunicję musieliśmy szmuglować między innymi przez Rumunię. Żydostwo pośrednio i bezpośrednio odpowiada za śmierć milionów Polaków i przegraną wojnę. Nie będzie przebaczenia.

  • gieptil

   17 czerwca 2017 at 08:25

   Żydostwo, żydostwo. Rzecz w tym, że po reformie Grabskiego ustanowiono w Polsce złoty, genialny korwinistyczny porządek. Bank Polski nie mógł wyemitować nawet złotówki bez pokrycia w złocie. Tyle że współczesna dynamiczna rozwijająca się gospodarka wymaga coraz więcej pieniędzy w obiegu, żeby to normalnie działało, to jest kwestia że rośnie lawinowo ilość transakcji wymiany gdy system się komplikuje, a to wymaga coraz więcej pieniądza. Więc była to gospodarka zastojowa. Żeby wyemitować jakiś milion złotych trzeba było wziąć kredyt w walucie pokrytej złotem albo kupić złoto. A nie można było machnąć ręką na to złoto i wyemitować milion złotych???
   Ten sam błąd popełniła Rosja. Pod koniec XIX wieku Anglicy ich namówili na walutę złotą. Minister Witte wprowadził ten pomysł w życie, Rosyjska gospodarka wkrótce popadła w kłopoty. Żeby emitować pieniądz robili długi na zachodzie w walutach złotych. Rubel był silny złoty, a ich gospodarka zapadała się. Nawet pojawiły się klęski głodu, co Moskwa zlekceważyła (cóż takie koszty), później wielu z tych głodzonych poparło bolszewię. Jedną z pierwszych decyzji bolszewików po objęciu władzy była odmowa spłacania tych długów zrobionych dla zrobienia z rubla złotej waluty.

   • gieptil

    17 czerwca 2017 at 08:29

    A Grabski był chyba bliski Endecji i Endecja popierała te pomysły. Ja ich o złą wolę nie podejrzewam, po prostu dali się nabrać, zostali oszukani.

   • gieptil

    17 czerwca 2017 at 08:39

    A jakby kto nie rozumiał o co chodzi, profesory nie rozumieją, ci co realnie robią biznes doskonale rozumieją. Bo korwiniści twierdzą że jak jest za mało pieniądza to ceny powinny spaść. Niby proste. Tyle że technicznie podnieść ceny o 10% to nie problem, a obniżyć o 10% to jest problem techniczny. Ja coś produkuję, przychodzi odbiorca – obniż mi ceny o 10% bo jest deflacja. Tylko ja bym musiał już wtedy wiedzieć, że na tą obniżkę zgodzą się moi pracownicy i też moi dostawcy towarów i usług. Oni może by się nawet zgodzili, tylko … oni nie wiedzą czy na to zgodzą się ich pracownicy i ich dostawcy. I taj dalej. Czyli mamy BLOKADĘ. To jest problem techniczny. Ceny muszą powolutku rosnąć, co pół wieku robimy wymianę pieniędzy.

   • Paweł

    18 czerwca 2017 at 02:26

    Masz czarno na białym odnośnie żydostwa więc nie zmieniaj tematu. Nie interesują mnie kompleksy wobec korwinistów, do których nie należę. Udowodniłem Ci kiedyś ile złodziejski rząd kradnie naszych pieniędzy. Z tego co wiem korwinistom chodzi o obniżenie cen poprzez obniżenie podatków co jest jak najbardziej wykonalne i nijak ma się do Twoich zarzutów. Żydostwo jawnie sabotowało rozwój polskiego przemysłu i zbrojeniówki.

    • gieptil

     18 czerwca 2017 at 08:06

     Korwiniści nic nie rozumieją z ekonomii, to wszystko.

     Czy Ludomił Rayski był żydem? Bo to on zniszczył polskie lotnictwo myśliwskie po Zamachu Majowym ( mieliśmy wcześniej duże osiągnięcia, byliśmy czołówką w budowie myśliwców ). A jako kraj słaby powinniśmy dbać o systemy obronne. Zamiast tego Rayski uruchomił wielki program bombowca ( Łoś ) i wielki program wielkiego samolotu pasażerskiego ( Wicher ). Bombowiec Łoś, dobry, nie przydał się do niczego w wojnie obronnej 39 roku. Wicher był drogi i kiepski, kilka razy polatał, poszły na niego ogromne środki. A w roku 39 okazało się że nie mamy nowoczesnych samolotów myśliwskich. Rayski był temu winny. I on wciąż kłamał. I co więcej, tych co go krytykowali wykańczał przy pomocy brutalnych intryg. Tak załatwił jakiegoś wysokiego oficera który napisał raport, że to co robi Rayski to sabotaż.
     Gdy dostał w końcu konkretny rozkaz ze sztabu, aby budował myśliwce, to nie zaprzeczył, tylko ustalił parametry dla tego myśliwca jak dla samolotu łącznikowego – taka awionetka, a nie myśliwiec. No jaja sobie robił z ludzi. Jak próbowali mu zrobić kontrolę to słał do najwyższych władz teksty, że tutaj panie sabotażyści próbują sabotować jego wysiłki i ich pod sąd. I mu się udawało długo. Wpadł podczas inwazji na Zaolzie. Okazało się że ok. 30% samolotów które wykazywał jako maszyny bojowe, to zabytki muzealne, albo złom lotniczy leżący obok hangarów. Albo maszyny bojowe ale bez karabinów maszynowych. Były pieniądze na samolot Wicher, ale wciąż nie kupowano karabinów maszynowych do części maszyn bojowych. Czy Rayski więc był żydem? Myślę że po prostu był agentem niemieckim.
     Tutaj cytat z wiki.

     „Pomimo dużego wkładu Rayskiego dla rozwoju własnego przemysłu lotniczego polityka oparcia się jedynie na własnych konstrukcjach była kontrowersyjna, a z całą pewnością nieekonomiczna. Zbyt ambitny program samolotu pasażerskiego PZL.44 Wicher pochłonął jedyny doświadczony zespół konstruktorów myśliwców Wsiewołoda Jakimiuka i to w sytuacji braku realnych szans na eksport tych samolotów za granicę.”

     https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludomi%C5%82_Rayski#Krytyka

     • gieptil

      18 czerwca 2017 at 08:16

      „W 1930 roku mjr pilot Kazimierz Kubala sporządził i rozesłał memoriał oskarżający płk. Ludomiła Rayskiego, ówczesnego szefa Departamentu Żeglugi Powietrznej Ministerstwa Spraw Wojskowych, i Józefa Becka, ówczesnego szefa gabinetu Ministra Spraw Wojskowych, o zły stan polskiego lotnictwa i zdradę państwowych interesów. W kwietniu 1931 roku został skazany na 7 miesięcy pozbawienia wolności za – jak to uznano – obrazę Rayskiego. Następnie został zdegradowany i wydalony z wojska.”

     • gieptil

      18 czerwca 2017 at 08:24

      Nie warto tracić czasu na zajmowanie się żydami, wiemy są jacy są, czasem walczą o Polskę czasem ją sprzedają. Trzeba po prostu z agenturą walczyć, niezależnie od jej genetycznych korzeni. Kto tam rozumie tę genetykę?

     • Paweł

      18 czerwca 2017 at 10:42

      @Gieptil

      „Nie warto tracić czasu na zajmowanie się żydami, wiemy są jacy są, czasem walczą o Polskę czasem ją sprzedają. Trzeba po prostu z agenturą walczyć, niezależnie od jej genetycznych korzeni. Kto tam rozumie tę genetykę?”

      Niestety czyni Cię to niewiarygodnym, bo nie rozumiesz, że żydzi to nasz główny problem i największy wróg. Nie wiem dlaczego mówisz o genetyce, a pomijasz tak istotne rzeczy jak rasistowski i faszystowski judaizm/talmud, czy Protokoły, które są tego następstwem? Zawsze nas sprzedawali i nigdy o Polskę nie walczyli. Jeżeli były wyjątki nie byli oni żydami wedle talmudycznej definicji żyda. Szkoda, że nie podałeś tak istotnej informacji jak poniższa:

      „Zdaniem krytyków, duży negatywny wpływ na to miał jednak system dowodzenia polskimi siłami zbrojnymi i planowania obronnego, wprowadzony po przewrocie majowym przez Piłsudskiego, ponieważ ustanawiał dwie odrębne i niezależne gałęzie: tor pokojowy i tor wojenny. Rayski jako Dowódca Lotnictwa, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wojskowych, pełnił swoje funkcje jedynie w czasie pokoju, a jego zadania przewidywały jedynie bieżące administrowanie sprawami lotnictwa, podczas, gdy studia i planowanie strategiczne leżały w gestii toru wojennego – (GISZ).

      Jak wiemy Piłsudski był zdrajcą, żydolubem i wspierał wrogie mniejszości kosztem Polaków. Podobnie jak Ty był socjalistą więc to trochę strzał w kolano.

     • Paweł

      18 czerwca 2017 at 10:57

      Teraz dla kontrastu kolejna dawka prawdy o załganym i wrogim żydostwie:

      Graetz:

      „Talmud był sztandarem, który służył jako znak łączności dla żydów, rozproszonych po rozmaitych krajach, podtrzymał jedność judaizmu”.

      Mowa wygłoszona w kahale we Lwowie w r. 1915 („Gazeta Poznańska” z d. 6.I.1922 r.):

      „Dziewiętnaście wieków walczą żydzi o władzę nad światem, którą Bóg Abrahamowi przyobiecał. Krzyż jednak powalił żydów. Rozproszeni po całym świecie, żydzi byli wszędzie przedmiotem prześladowania. Ale już to samo rozproszenie żydów po całym świecie świadczyło o przynależności całego świata do nas. Dziś naród żydowski staje się coraz potężniejszym. W rękach żydowskich nagromadzony jest pieniądz, przed którym dotychczas drży świat. Pieniądz to przyszłość żydów. Czasy prześladowania już minęły. Postęp i cywilizacja ludów chrześcijańskich stanowi mury ochronne dla żydów i przyspieszają urzeczywistnienie naszych planów. Nam żydom udało się opanować główne centra giełdy światowej w Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Amsterdamie i Hamburgu. Wszędzie gdzie są żydzi, rozporządzają wielkim kapitałem. Wszystkie państwa są dziś zadłużone, o długach stanowimy my żydzi. Więc państwa muszą się obdłużać coraz więcej. Długi zaciągnięte oddają w zastaw w ręce żydowskie kopalnie, dobra państwowe, koleje i fabryki państwowe, konieczną jest rzeczą jeszcze, aby żydzi wszędzie ziemię zagarnęli, a zwłaszcza wielką posiadłość. [..] Prawda, że niektórzy żydzi dają się ochrzcić, ale fakt ten tylko przyczynia się do naszej potęgi, gdyż ochrzczeni żydzi zawsze żydami zostają. Przyjdzie czas, w którym chrześcijanie zechcą przyjąć wiarę żydowską, ale Juda ze wstrętem ich odrzuci. Wrogiem naturalnym, to Kościół Katolicki (przedsoborowy – Paweł), dlatego musimy Kościół zarazić duchem swawoli, niewiary i braku wszelkiej karności (posoborowy – Paweł). Musimy podsycać walkę i niezgodę pośród różnych wyznań chrześcijańskich. [..] Religia chrześcijańska musi być wycofana ze szkół. [..] Żydzi muszą wszystko w swe ręce ująć, a zwłaszcza władzę i urzędy, dalej adwokaturę, sądownictwo, a najbardziej medycynę (!!!). Żydowski lekarz ma najlepszą sposobność zetknięcia się z rodziną chrześcijańską. Żydzi muszą kres położyć nierozerwalności małżeństw i doprowadzić do państwowych ślubów cywilnych. Francja pada już ofiarą obecnie czas na Austrię, w końcu idzie o zawładnięcie prasy – wtedy panowanie nasze całkiem zapewnione”.

      Niech ktoś teraz powie, że Protokoły to fałsz. Niezależnych źródeł jest mnóstwo. Powyższe nie pochodzi z Protokołów.

 6. Egzorcysta

  17 czerwca 2017 at 15:32

  Panie Kuzmiuk, nich Pan sie zajmie sprawami powazniejszymi jak teatr dla gawiedzi.Jak chce Pan koniecznie o czyms pisac to moze o czyms powazniejszym majacym znaczenie troche wieksze.Mam znow pecha, czegobym nie tknal, okazuje sie ,ze za tym stoja Zydzi.To naprawde nie moja wina. Tu ma Pan material: https://forumemjot.wordpress.com/2017/06/15/pis-kontynuuje-polityke-lesna-po-rabunek-polskich-lasow-na-niebywala-skale/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra