Felieton

Donald Tusk stracił okazję, żeby siedzieć cicho

1. W ostatnią środę premier Beata Szydło wzięła udział w obchodach 77 rocznicy pierwszej deportacji blisko 800 Polaków z Tarnowa do niemieckiego obozu w Auschwitz i z tej okazji wygłosiła przemówienie, w którym znalazł się między innymi taki fragment „Auschwitz, to w dzisiejszych niespokojnych czasach, wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, by uchronić bezpieczeństwo i życie obywateli”.

I natychmiast totalna opozycja w tym szczególnie posłowie Platformy, znaleźli w tym fragmencie to, czego tam nie było, czyli nawiązanie do obecnej sytuacji z imigrantami, Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze tak „W Auschwitz, miejscu symbolu Holocaustu, należy pochylić głowę i milczeć. Słowa PBS i wpisywanie tej tragedii do bieżącej polityki, haniebne”.

Odezwał się także na Twitterze dawno niewidziany i niesłyszany, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który napisał tak „Takie słowa, w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”.

2. Donald Tusk milczał, kiedy w polskich mediach było pełno informacji o ekshumacjach i ich konsekwencjach, kiedy Komisja Europejska formułowała groźby kar dla Polski w związku z nieprzyjmowaniem imigrantów, nie zdecydował się także żeby pogratulować polskiemu rządowi sukcesu zdobycia niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wynikiem 190 za, 0 przeciw, 2 głosy wstrzymujące.

Teraz okazało się, że pilnie śledzi polskie życie publiczne i tylko czeka na okazję, żeby zaatakować albo większość parlamentarną, albo rząd, ewidentnie szykując się do powrotu do polskiej polityki po zakończeniu swojej kadencji w Radzie w końcu 2019 roku.

3. Tylko, że tym razem „trafił jak kulą w płot”, na portalach społecznościowych pojawiła się wręcz lawina poparcia dla premier Szydło, między innymi pisano tak „jako potomek zamordowanych w Auschwitz Polaków z mojej polskiej najbliższej rodziny (dziadek, pradziadek, prababcia, dwie ciocie jako dzieci), bardzo serdecznie i ze wzruszeniem dziękuje Pani premier Beacie Szydło za zaangażowanie tego dnia i wygłoszone przemówienie.

Popieram Pani troskę w tym kontekście o moją Ojczyznę. Nie zgadzam się nijak ze zmanipulowanymi atakami z tego powodu na Panią Premier. Z szacunkiem i wdzięcznością Mariusz Talarek”.

Z kolei Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich napisał tak „Wypowiedź Szydło jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli i III Rzesza wymordowała ich miliony. To nie może się powtórzyć. Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręcaniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią odbiera ludziom przyzwoitość”.

Cytowana jest także wypowiedź Andrzeja Dudy, który w Auschwitz powiedział „dla mnie, jako Prezydenta RP, ale i dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, aby chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli, dla władzy to najwyższy obowiązek”.

To najważniejsze zdanie tej przemowy. Nie pamiętam takiego zdania z ust lidera Polski- komentował to wystąpienie w Polskim Radiu 24, Szewach Weiss- wieloletni ambasador Izraela w Polsce.

Wygląda na to, że rzeczywiście przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, stracił jednak dobrą okazję, żeby siedzieć cicho.

Zbigniew Kuźmiuk

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. gieptil

  16 czerwca 2017 at 08:47

  Zgadza się, czysto antypolska agentura przerobiła wypowiedź premier Szydło nadając jej jakąś idiotyczną interpretację. I co gorsze, czysto antypolska agentura okazała się bardzo skuteczna, w nocy trafiłem na ten temat nawet na PDF ( Pakistan Defence Forum ) też w negatywnej dla Polaków interpretacji. Tak działa czysto antypolska agentura.

  • gieptil

   16 czerwca 2017 at 08:54

   Jak będziemy ich wieszać, to już nie będzie im tak wesoło. Bo cały ich pomysł na życie polega na tym, jakby tutaj wesoło coś wymyślić i narzygać na Polaków.

 2. 33

  16 czerwca 2017 at 10:16

  Polsko

  Polsko – kraju Boga i ludzi
  Niechaj twój wróg się nie łudzi
  Że cię orężem pokona
  Bo prędzej sczeźnie i skona

  Już nieraz Szwab oraz Rusy
  Czynili wspólnie zakusy
  By cię najechać i pobić
  Dziś znów próbują to zrobić

  Lecz marne te ich starania
  Oni u klęski zarania
  Dni swe ostatnie już liczą
  Głowy schylając przed dziczą

  Im gender już nie pomoże
  Putin i Merkel w pokorze
  Niech biją łbem przed Allahem
  Trzęsąc portkami ze strachem

  Dziś się objawia moc Boska
  I Jego nad Polską troska
  Więc niech lewactwo pamięta
  Polak i Polska jest święta

  15.06.2017

  • klioes vel pislamista

   16 czerwca 2017 at 11:00

   Amen!


   Ramadan londyński
   (wersja poprawiona)

   Ramadan rozpoczęty! Manchaster dla zachęty
   Malował pszczółki… Kosy w ruch poszły! Londyn osy
   Więc chyba namaluje?… „Niech się bezpiecznie czuje
   Każdy Londyńczyk! Wiecie, najbezpieczniejsze w świecie
   Jest nasze miasto…” – plecie ciapaty burmistrz, który
   „Welcome refugees” bzdury sam wypisywał. Ludzie!
   Lepiej żyć w polskiej nudzie. Bez multikulturyzmu,
   Pośród nacjonalizmu, ale BEZ DEBILIZMU!!!

   Lecz co tam! Ludzie głodni gotowi są do zbrodni.
   A że wieczorem można coś pichcić już z ostrożna,
   Pichcą. (Allach pozwala!) I korki im wywala.
   No chyba, że z Afryki przyjęli zwyczaj dziki
   Bez korków się obywać… (Białasów też okiwać
   Można na podłączeniach…) Wieżowiec już w płomieniach!!!
   Nowe ubogacenie: stu rodzin uwędzenie.
   To ramadańskie cuda!!!… A w Polsce? W Polsce nuda…

   Czy teraz, po pożarze medialny streem pokaże
   Znów zbirów zatrzęsienie? co w niebo wznoszą pienie
   „Allahu akbar!” Było im zawsze przecież miło,
   Kiedy ginęli ludzie… Ale w wysokiej budzie
   Spłonęli przecież SWOI. I teraz nikt nie broi,
   Nie śpiewa tak radośnie, jak po londyńskim moście,
   Albo po rzezi dzieci w Manchesterze…. No gdzie ci
   Chórzyści znikli? Czemu?… Ach, „Kali – nie Kalemu!”…

   • 33

    16 czerwca 2017 at 11:43

    Witaj. Rzadko zaglądam na strony portali. Po latach pisania moja wola dzielenia się emocjami z innymi znacznie osłabła. Cieszę się, że mogę poczytać co piszą inni. Zostałeś jednym z nielicznie publikujących na portalach. Pamiętasz Antka Borynę, Jerrego, Smyka? To były czasy. Pozdrawiam serdecznie.33

 3. Paweł

  16 czerwca 2017 at 12:34

  @Kuźmiuk

  Powiedz nam cwaniaczku dlaczego jest przymus szczepień? Wiele razy straciłeś okazję, żeby milczeć.

 4. Zona

  16 czerwca 2017 at 16:43

  Patrzę na ten cytat pana Dudy i oczom nie wierzę? Skąd on wie jakie jest „zdanie” Izraela? Jakie państwo ten pan reprezentuje.

 5. Paweł

  16 czerwca 2017 at 19:00

  „Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli i III Rzesza wymordowała ich miliony.”

  O których konkretnie obywatelach mowa? O żydowskim okupancie i wewnętrznym wrogu? Czy może o Polakach, którzy padli jego ofiarą? Żydostwo nie dość, że bardzo osłabiło Polskę od środka to na dodatek sabotowało nasze działania za granicą. Uniemożliwili zaciągnięcie kredytu w USA, który miał być przeznaczony na rozwój przemysłu. Ponadto żydostwo uniemożliwiało wzmacnianie obronności państwa i broń i amunicję musieliśmy szmuglować między innymi przez Rumunię. Żydostwo pośrednio i bezpośrednio odpowiada za śmierć milionów Polaków i przegraną wojnę. Nie będzie przebaczenia.

  • gieptil

   17 czerwca 2017 at 08:25

   Żydostwo, żydostwo. Rzecz w tym, że po reformie Grabskiego ustanowiono w Polsce złoty, genialny korwinistyczny porządek. Bank Polski nie mógł wyemitować nawet złotówki bez pokrycia w złocie. Tyle że współczesna dynamiczna rozwijająca się gospodarka wymaga coraz więcej pieniędzy w obiegu, żeby to normalnie działało, to jest kwestia że rośnie lawinowo ilość transakcji wymiany gdy system się komplikuje, a to wymaga coraz więcej pieniądza. Więc była to gospodarka zastojowa. Żeby wyemitować jakiś milion złotych trzeba było wziąć kredyt w walucie pokrytej złotem albo kupić złoto. A nie można było machnąć ręką na to złoto i wyemitować milion złotych???
   Ten sam błąd popełniła Rosja. Pod koniec XIX wieku Anglicy ich namówili na walutę złotą. Minister Witte wprowadził ten pomysł w życie, Rosyjska gospodarka wkrótce popadła w kłopoty. Żeby emitować pieniądz robili długi na zachodzie w walutach złotych. Rubel był silny złoty, a ich gospodarka zapadała się. Nawet pojawiły się klęski głodu, co Moskwa zlekceważyła (cóż takie koszty), później wielu z tych głodzonych poparło bolszewię. Jedną z pierwszych decyzji bolszewików po objęciu władzy była odmowa spłacania tych długów zrobionych dla zrobienia z rubla złotej waluty.

   • gieptil

    17 czerwca 2017 at 08:29

    A Grabski był chyba bliski Endecji i Endecja popierała te pomysły. Ja ich o złą wolę nie podejrzewam, po prostu dali się nabrać, zostali oszukani.

   • gieptil

    17 czerwca 2017 at 08:39

    A jakby kto nie rozumiał o co chodzi, profesory nie rozumieją, ci co realnie robią biznes doskonale rozumieją. Bo korwiniści twierdzą że jak jest za mało pieniądza to ceny powinny spaść. Niby proste. Tyle że technicznie podnieść ceny o 10% to nie problem, a obniżyć o 10% to jest problem techniczny. Ja coś produkuję, przychodzi odbiorca – obniż mi ceny o 10% bo jest deflacja. Tylko ja bym musiał już wtedy wiedzieć, że na tą obniżkę zgodzą się moi pracownicy i też moi dostawcy towarów i usług. Oni może by się nawet zgodzili, tylko … oni nie wiedzą czy na to zgodzą się ich pracownicy i ich dostawcy. I taj dalej. Czyli mamy BLOKADĘ. To jest problem techniczny. Ceny muszą powolutku rosnąć, co pół wieku robimy wymianę pieniędzy.

   • Paweł

    18 czerwca 2017 at 02:26

    Masz czarno na białym odnośnie żydostwa więc nie zmieniaj tematu. Nie interesują mnie kompleksy wobec korwinistów, do których nie należę. Udowodniłem Ci kiedyś ile złodziejski rząd kradnie naszych pieniędzy. Z tego co wiem korwinistom chodzi o obniżenie cen poprzez obniżenie podatków co jest jak najbardziej wykonalne i nijak ma się do Twoich zarzutów. Żydostwo jawnie sabotowało rozwój polskiego przemysłu i zbrojeniówki.

 6. Enriqueta Roccia

  27 czerwca 2017 at 10:45

  software nokia lumia 520 para pc

 7. Ronna

  20 września 2017 at 05:23

  Moment short article upon Instacart that resembles a thrust launch. Absolutely nothing inside of possibly that resembles journalism. How is a 25-30 markup “reasonably priced”. By yourself could possibly at minimal trace at it. Adhere what oneself are very good at uwishunu, help save the spam for an individual else.

 8. Larzews

  29 września 2017 at 19:06

  Antinfiammatorio Levitra Order Accutane No Prescription online pharmacy Cialis Inconvenients Cialis 10mg Doctissimo

 9. Larzews

  5 października 2017 at 11:41

  Prezzo Cialis In Svizzera Comprar Cialis Espana Contrareembolso farmacie a san marino levitra bayer Avis Sur Le Cialis Generique Viagra Prix

 10. maglietta inter

  9 października 2017 at 19:37

  Wow, this post is nice, my sister is analyzing these kinds of things, so I am going to inform her.
  [url=http://www.adventurenorthhockey.com/inter-icardi-pid-37672]maglietta inter[/url]

 11. Larzews

  11 października 2017 at 13:45

  Where Buy Fluconazole Web Store For Cialis Take Flomax At Night viagra Prezzi Cialis Viagra

 12. Larzews

  15 października 2017 at 00:38

  Buy Misoprostol Pills Online buy viagra Sintomi Del Levitra Amoxicillin Bmp 202 Propecia Ipogonadismo

 13. Larzews

  26 października 2017 at 06:46

  Progesterone Menopause From Canada Store1 Mg Finasteride Cheap Propecia cialis buy online Cialis 5mg No Prescription

 14. Larzews

  26 października 2017 at 08:43

  Price Zithromax Cialis Y Eyaculacion viagra Online Pharmacy Propecia Renova

 15. Larzews

  30 października 2017 at 16:31

  Adderall Know Reactions To Drug Cephalexin viagra online Easy Buy Viagra Generic Acticin Drugs Internet Shop Cheap Isotretinoin Next Day

 16. Larzews

  5 listopada 2017 at 08:13

  Images De Comprimes Amoxil Amoxicillin Vs Augmentin For Pediatric Sinusitis vardenafil hcl 20mg tab Kamagra Sabores Comprar What Is Generic Version Of Viagra Kamagra Generic Viagra

 17. Larzews

  5 listopada 2017 at 20:09

  Priligy Seguridad Social Cialis Cipla Cheap Lasix viagra Levitra Buying Generic Progesterone Discount Direct Free Doctor Consultation Stirling Too Much Finasteride Propecia

 18. Larzews

  19 listopada 2017 at 08:36

  Keflex Tid generic viagra Cephalexin Canine Dog

 19. Larzews

  4 grudnia 2017 at 18:50

  Buy Online Doxycycline No Prescription Amoxicillin 500 Mg Capsule Udl viagra Levitra Generico Farmacia Viagra Per Ansia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra