Z kraju

3197 znaki na temat jednego zdania z przemówienia Beaty Szydło w Auschwitz

Słowa Premier Beaty Szydło wypowiedziane w Auschwitz są być może najważniejszymi słowami polskiego polityka wypowiedzianymi po II Wojnie Światowej. I wagę tym słowom przydaje właśnie kontekst miejsca. Beata Szydło powiedziała:

„Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli”

Dlaczego te słowa wzbudziły taka furię ze strony nie tylko krajowych przeciwników rządu, ale także mediów niemieckich?
Ponieważ Pani Premier potwierdziła tymi słowami wolę budowania silnego państwa opartego także na sile zbrojnej. Słowa te są bardzo podobne do tego, co od początku swego istnienia mówi państwo Izrael. I co zostało potwierdzone przy podobnej wypowiedzi Prezydenta Dudy przez Szewacha Weissa. Na Forum Żydów Polskich uściślono ten kontekst:

„Wypowiedź Beaty Szydło jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!
Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość.”

Wypowiedzenie tych słów właśnie w Auschwitz rozwścieczyło nienawidzących Polski hipokrytów, dlatego, że odbierają one im jeden z potężnych argumentów w walce z Polską – ten o rzekomym polskim antysemityzmie. Polska ustami swojej Premier mówi to samo co Izrael i równocześnie potwierdza prawo Izraela do istnienia! I zapowiada, że będzie się bronić przed zabójczą ideologią, skądkolwiek by ona nie przyszła.

Od lat lewicowy antysemityzm w Niemczech i w całej Europie daje swoje zatrute owoce – zamachy na Żydów, wsparcie antysemickich ataków przeprowadzonych przez arabskich ekstremistów, rzekoma obrona Palestyńczyków, a tak naprawdę – wspieranie zabójczego terroryzmu. Europa nie jest już bezpieczna dla Żydów, a Polska – miejscem najbezpieczniejszym. Oskarżanie Polaków o antysemityzm ma skleić wizerunkowo to co się dzieje w Zachodniej Europie z Polakami – i jest w tym konkretny polityczny cel: ustawienie Polski pod pręgierzem tak, aby potem było łatwiej było stawiać Polakom najbardziej absurdalne żądania. Jednym z takich absurdów jest kwestia relokacji, a opór Polski jest tłumaczony ksenofobią i antysemityzmem. A słowa Beaty Szydło przecinają tę antypolską narrację. I jak zwykle w strategii dezinformacyjnej ośrodki medialnej dezinformacji (i ich eksponenci w mediach społecznościowych) rozpoczęli nagonkę odwracając znaczenie słów – dlatego że Polska wypowiedziała się własnym głosem.

W istocie to co się dzieje to atak lewackich antysemitów przeciwko Polsce, ponieważ Polska jasno oświadczyła, że będzie chronić swoich obywateli, kimkolwiek by nie byli, przez zewnętrzną i wewnętrzną przemocą.

I w tym kontekście należy przypomnieć, że Rząd Polski na Uchodźstwie w 1942 roku uznał, że jednym z celów wojny prowadzonej przez Naród Polski jest ochrona i uwolnienie Żydów – obywateli Polski. Antysemityzm nie przejdzie!

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

112 komentarzy

112 Komentarzy

 1. antyPOPiS

  17 czerwca 2017 at 22:24

  Jedyne co wynika z wypowiedzi B.Sz. to fakt ze terroryzm wahabitow/dawnych konwertytow zydowskich na sunnicki islam/ wykorzystuje sie promowania syjonizmu. Caly tekst to prymitywne zydlackie wypociny z podrecznika Hasbary, ..lewactwo to narzedzie zydostwa do konfliktowania Gojow, rzekoma lewicowa krytyka judeonazizmu izraelskiego to zydobolszewicka sciema. Gdy pieklo pochlonie izrael skonczy sie probem tak z muzulmanami jak i lewactwem.

  • Robert B.

   18 czerwca 2017 at 13:13

   Świrski myśli, że jak się będzie podlizywał żydostwu, wygłaszał bajeczki o ich niepokalaniu, to się uprawdopodobni. Dawno już nie czytałem czegoś bardziej idiotycznego.

 2. Robert B.

  18 czerwca 2017 at 12:41

  Brawo, panie Świrski. Dawno już nie czytałem takich bredni. Tzw. terroryzmu islamskiego nie było, dopóki nie zainstalowano na Bliskim Wschodzie Izraela. To oni za tym stoją, to oni go wywołują i podsycają. To oni stoją za naporem tzw. „uchodźców” do Europy, bo to leży w ich interesie plemiennym. Im większy chaos, tym łatwiej mogą przechwycić swoją ukochaną władzę nad gojami. A za atakami na Polskę na tzw. „arenie międzynarodowej” to też oni stoją, bo chcą Polskę OGRABIĆ, panie Świrski.

 3. Robert B.

  18 czerwca 2017 at 12:44

  Albo to kurewstwo: „I w tym kontekście należy przypomnieć, że Rząd Polski na Uchodźstwie w 1942 roku uznał, że jednym z celów wojny prowadzonej przez Naród Polski jest ochrona i uwolnienie Żydów – obywateli Polski.”

  Pięknie! A jakie cele miało żydostwo? Co zrobiło międzynarodowe żydostwo, gdy żydowskie NKWD mordowało i wymordowało 60 milionów ludzi w ZSRR w imię ich panowania nad światem. Myślisz pan, że ludzie tego nie wiedzą. Że jak pan powiesz, że Żyd to niewiniątka, że jak im się pan będziesz podlizywał, to coś pan osiągniesz? Nic pan nie osiągniesz. Oni panem gardzą.

  „Stworzył ich Bóg w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni goje w innym celu, jak dla służenia Żydom dniem i nocą. Nie przystoi bowiem synowi króla (tj. Żydowi), aby mu służyły zwierzęta we własnej postaci lecz zwierzęta w postaci ludzkiej”. [Talmud]

  Antysemityzm jest reakcją na coś takiego. I my wszyscy o tym bardzo dobrze wiemy, panie Świrski.

  • Codreanu

   18 czerwca 2017 at 14:54

   No ten fragment mnie powalił na łopaty. Każda kolaboracja z Niemcami była zła bo „to nasi śmiertelni wrogowie”, ale ratowanie żydów – wrogów Polski było OK. Wychodzi na to że rząd RP na uchodźstwie to takie same marionetki żydostwa (anglosaskiego) tak jak PZPR i PKWN to marionetki żydów moskiewskich.
   I wychodzi na to że paradoksalnie Polacy, którzy wstąpili do Wehrmachtu i Waffen SS postąpili dużo mądrzej, na pewno mądrzej niż ci, którzy ginęli pod Monte Cassino w imię żydo-anglosaskich interesów.
   Sukarno, prezydent Indonezji kolaborował z obozem Osi, aby wykopać holenderskiego okupanta. Indonezja odzyskała niepodległość. My natomiast walczyliśmy dla żydostwa o wolność i demokrację. Efekt – zniewolenie komunizmem, Polacy podludźmi we własnym kraju, brak nadziei, absurdy dookoła. To możemy zawdzięczać m.in rządowi RP na uchodźstwie, o dziwo nikt ich o kolaborację nie oskarża, ściga się jedynie uboli.

   • miperl

    19 czerwca 2017 at 11:45

    Tak sie tylko zastanawiam jak bardzo musisz byc zakompleksiony aby wygłaszać takie brednie. Podobnie do Rydzyka , który jest kurduplem i kaczora który również jest zakompleksionym kurduplem ty chyba nie wyrosłeś powyżej 1,5 m. Tak to jest z pizdeczkami ze próbują leczyć swoje kompleksy przez antysemityzm, wtedy czuja sie 2 cm wyżsi . Pani premier np. jest tępakiem bez języków wcześniej zadłużyła gminę teraz niszczy Polskę i również leczy swoje kompleksy podobnie jak wy.Skończy sie to podobnie jak w podstawówce- ktoś wam porządnie spuści wpierdol.

    • Codreanu

     19 czerwca 2017 at 12:07

     Hahaha Kaczyński, Rydzyk i antysemityzm? Chyba w dzieciństwie spadło Tobie 100 kg żelaza na głowę. To są koszerni konserwatyści, przodownicy judeofilstwa. My nimi gardzimy. A wpierdolu nie ma się co bać bo i tak już wystarczająco cierpimy.

     • miperl

      19 czerwca 2017 at 12:36

      Z żydami trzeba trzymać sojusz anty islamski oni są bardzo ważnym elementem walki z islamem.

     • Robert B.

      19 czerwca 2017 at 14:11

      Do @Miperl:

      Żydostwo stoi za ich naporem tutaj, bo to leży w ich interesie plemiennym. I Żydostwo kiedyś za to zapłaci z dołu i ryczałtowo, tak jak 70 lat temu za wszystko zapłacili.

    • Robert B.

     19 czerwca 2017 at 14:09

     Do @Miperl:

     Wiesz, jaki jest mój stosunek do antysemityzmu? Ja na antysemityzm SRAM i SZCZAM. Interesuje mnie on tyle, ile żydostwo ich antygoizm. Pięknym za nadobne. Tak było, jest i będzie… „nawet” po świętym, bo żydowskim, holokicie…

    • Paweł

     28 czerwca 2017 at 22:15

     @miperl

     Póki co to ty udowadniasz, że jesteś pizdeczką. Gdzie ta twoja ustawka w Warszawie? Do Krakowa pizdeczko nie przyjedziesz? Antysemityzm jest jak najbardziej zdrową i potrzebną postawą. Jeżeli uważasz inaczej to jesteś lewackim idiotą i pedałem.

 4. jok

  18 czerwca 2017 at 13:16

  „Lewicowy antysemityzm” to raczej pewien „dopuszczalny” „antyizraelizm”, przy całkowicie poparciu innych aspektów polityki ż, takich jak wspieranie kolorowej imigracji, multi multi itp oraz …. walki z antys… Tj.tak jest moim skromnym zdaniem:)

 5. Robert B.

  18 czerwca 2017 at 18:38

  Panie Świrski z wrażenia aż policzyłem sobie znaki w pana tekście. Powinien nosić on tytuł „1655 znaków żydofilskiego łajna obrażającego inteligencję Polaków”!

  • Maciek

   19 czerwca 2017 at 09:43

   Przecież to co Pan Świrski robi to jest „franczyza” z żydowskiego ADL (anty defamation legaue ) . Poza tym , drugiego narodu , który ma historię pisaną sięgającą 3-4 tyś lat wstecz ,to chyba łatwo się nie znajdzie. Natomiast rzeczywiście , lewactwo obecnie bez sensu wrzeszczy drze mordę itd. , jeden bezmyślny ryk . A Żydzi są po obu stronach ,zarówno po tej lewej (multi-kulti , gender , NWO itd.) jaki i prawej „patriotycznej” ,w ich przypadku syjonistycznej,czy nawet ?pro-polskiej? . Wyprzedzając oczywisty argument ,że ich plemienna solidarność jest silniejsza niż te podziały ,może trafny ,a może nie , napiszę ,że zupełnie inaczej odbierałoby się ,gdyby Polacy potrafili się w istotnych sprawach „wznieść ponad podziały”. Więc nie można kierować się moralnością Kalego … itd.
   Proszę także pamiętać ,że takie radykalne podejście do żydostwa ,to jest praktycznie narracja hitlerowsko-nazistowska . Polska specyfika jest inna. W dwudziestoleciu międzywojennym ludzie krytyczni wobec tego problemu (Jan Mosdorf ,Zofia Kossak-Szczucka) , korygowali swoje nastawienie

   htttps://pl.wikipedia.org/wiki/Protest_Zofii_Kossak-Szczuckiej

   • Codreanu

    19 czerwca 2017 at 10:28

    „Proszę także pamiętać ,że takie radykalne podejście do żydostwa ,to jest praktycznie narracja hitlerowsko-nazistowska .”

    I właśnie tu jesteś zmanipulowany. Nie powinniśmy patrzeć na to, czy coś jest „hitlerowsko-nazistowskie” tylko czy jest dobre dla Polski. Gdyby Polska miała zaledwie 100 tys. żydów, to sprawa by wyglądała inaczej. Ale ich było 3 miliony i byli dosyć agresywni. Pokojowo tego problemu nie dało się rozwiązać, ale Polacy nie musieli wiele robić – wystarczyło ratować nie ich, a pomagać wyłącznie swoim. Nie trzeba było wcale współpracować z Niemcami. Ale skoro wpycha się nam w mordy narracje Polaka jako żydowskiego podcieracza, to już wolę z dwojga złego narrację Polaka – antysemity, ta pierwsza jest upokarzająca, a ta druga w pewnym sensie nobilitująca.

   • Robert B.

    19 czerwca 2017 at 14:15

    Do @Maciek:

    Skąd ty wziąłeś, że nie ma drugiego takiego narodu o tak długiej historii? A Chińczycy? A Persowie? Ja wiem, że żydostwu chodzi o to, żeby wszyscy wierzyli, że oni są solą tej zimie, tylko że mnie nie to gówno obchodzi. Gówno mnie też obchodzi antysemityzm. Nie będzie tak, że im będzie wolno wszystko, że wszyscy się będą bać oskarżenia o antysemityzm. Antysemityzm był, jest i będzie jako reakcja na żydowską agresję. Żydostwo dostawało, dostaje i będzie dostawać to, na co zasługują.

 6. Czarek

  18 czerwca 2017 at 23:10

  W swoich gadkach B. Sz. „chroni Polaków” – a jak chroni, to widzimy: przede wszystkim przyjmuje Ukraińców na potęgę, pozwala by na Śląsku finansowano tylko szkoły niemieckojęzyczne, zaś polskich nie -, na Śląsku finansuje się już szkoły dla Ukraińców z językiem ukraińskim, z historią UKRAIŃSKĄ, rozmawia się z Caritasem nt. tzw. „korytarzy humanitarnych”. Bajdurzy „pod publiczkę”, a działa przeciwko Narodowi. Co się dziwić, przecież przeszła przeszkolenie w CIA.

 7. Paweł

  19 czerwca 2017 at 08:11

  „Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!”

  Parchy żydowskie byli wewnętrznym wrogiem, zdrajcami, faszystami i rasistami! Wrogów należy zabijać i szkoda, że ich ratowaliśmy. To się nie może (ratowanie) powtórzyć!

 8. jacek

  19 czerwca 2017 at 15:01

  Podziemne państwo Polskie w czasie wojny ratowało i pomagało Żydom.Pamiętajmy o tysiącach Polaków zamordowanych za ratowanie Żydów.Panią Premier cenie i szanuje,aliści są prace Jej rządu które popieram,a są ,które krytykuje.

  • Codreanu

   19 czerwca 2017 at 18:30

   Sami się o to niestety prosili. Szkoda mi jedynie tych, którzy ginęli jako postronne ofiary. Jesteś nacjonalistą czy cuckoidem?

 9. Vanda Yarrington

  29 czerwca 2017 at 05:19

  Order Cialis

 10. fotballdrakter på nett

  1 lipca 2017 at 20:38

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos
  to your site when you could be giving us something informative to read?

  fotballdrakter på nett

 11. calculator rca ieftin

  13 lipca 2017 at 17:43

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 12. Simona Side

  16 lipca 2017 at 02:21

  excellent points altogether, you simply gained a new reader. What may you recommend in regards to your put up that you made some days in the past? Any sure?

 13. PORN

  17 lipca 2017 at 18:28

  Enjoy live sex 24/7

 14. online casino black jack

  17 lipca 2017 at 22:02

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 15. PORN

  18 lipca 2017 at 11:47

  Check our site for unlimited NSFW sex action!

 16. Mirina Collections

  18 lipca 2017 at 17:18

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 17. Mirina Collections

  18 lipca 2017 at 21:39

  I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 18. confira mais dicas

  19 lipca 2017 at 01:36

  I?d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 19. Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 20. permanent resident

  19 lipca 2017 at 03:09

  Great post here!

 21. Fanduel promo code

  19 lipca 2017 at 12:17

  Definitely believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the internet the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will likely be back to get more.thank you!

 22. singapore permanent resident

  20 lipca 2017 at 02:19

  I like this post. Thanks.

 23. pressure washers

  20 lipca 2017 at 10:08

  Would you be interested in exchanging links?

 24. echipament pescuit ieftin

  20 lipca 2017 at 11:21

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 25. magazin pescuit

  20 lipca 2017 at 11:43

  This is pure high tech posting . Keep up the great work

 26. echipament pescuit

  20 lipca 2017 at 11:54

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn?t know who to ask. Glimpse here, and you?ll definitely discover it.

 27. magazin pescuit

  20 lipca 2017 at 12:16

  This is a great post ! thankyou for posting this

 28. friendship day pictures

  20 lipca 2017 at 22:07

  Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally ? taking time and actual effort to make a very good article? but what can I say? I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 29. Sharan Gouchie

  21 lipca 2017 at 02:55

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 30. scule pescuit ieftine

  21 lipca 2017 at 08:30

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 31. PORN

  22 lipca 2017 at 22:47

  Our bodies are slow to traverse great distances, they have trouble meeting other bodies, they sit alone in rooms on Saturday nights. They want to have sex, but don’t make the effort to connect, and so they have to make do alone. A future where humans can’t put on haptic playsuits and fuck each other in the Matrix is like a future without self-driving cars or space travel: Until we get there, we will be imagining it.

 32. home improvement financing programs

  23 lipca 2017 at 07:42

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 33. PORN

  23 lipca 2017 at 10:21

  Watch live sex on our site

 34. how to produce more ejaculant

  23 lipca 2017 at 21:53

  Would you be interested in exchanging links?

 35. bitcoin doubledouble bitcoin 12 hour

  23 lipca 2017 at 22:03

  Very nice indeed ! Check out my website and tell me what you think about it.

 36. Car Alarm Miami

  23 lipca 2017 at 23:06

  I?d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 37. Plumbing Atlanta, Ga.

  24 lipca 2017 at 09:32

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don?t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 38. Live cam sex shows

  24 lipca 2017 at 18:21

  Very nice indeed ! Check out my website and tell me what you think about it.

 39. авиобилети бг

  25 lipca 2017 at 23:04

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 40. happy friendship day quotes

  26 lipca 2017 at 09:35

  This is a very cool site . Check out my website and tell me what you think about it.

 41. Very nice indeed ! Check out my website and tell me what you think about it.

 42. file storage

  26 lipca 2017 at 17:08

  Very nice indeed ! Check out my website and tell me what you think about it.

 43. speed cube dude

  26 lipca 2017 at 22:57

  Very nice indeed ! Check out my website and tell me what you think about it.

 44. mp3 download

  26 lipca 2017 at 23:40

  This is a very cool site . Check out my website and tell me what you think about it.

 45. Luanna Janoski

  27 lipca 2017 at 06:24

  Magnificent site. Plenty of helpful information here. I am sending it to several friends ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you for your effort!

 46. Situs Judi Domino Online Terpercaya

  27 lipca 2017 at 17:01

  This is a very cool site . Check out my website and tell me what you think about it.

 47. Poker Online Terpercaya

  27 lipca 2017 at 18:10

  Superb site my firned. Check out my website and tell me what you think about it.

 48. Situs Judi Capsa Susun

  27 lipca 2017 at 18:59

  I am curious to find out what blog system you are using? I’m having some small security problems with my latest site and I’d like to find something more safe. Do you have any solutions?

 49. Situs Judi Online Terpercaya

  27 lipca 2017 at 19:38

  Hello would you mind letting me know which hosting company you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price? Thanks a lot, I appreciate it!

 50. Hmm it looks like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any points for inexperienced blog writers? I’d certainly appreciate it.

 51. Judi Casino Online

  27 lipca 2017 at 21:09

  Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your website? My website is in the exact same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Thanks a lot!

 52. Situs Judi Casino

  27 lipca 2017 at 22:06

  I in addition to my friends were actually going through the best tips and tricks located on your web page and the sudden developed a horrible suspicion I had not thanked the web blog owner for those secrets. All the men were definitely as a result passionate to learn all of them and have now undoubtedly been loving these things. Many thanks for actually being indeed thoughtful as well as for using this kind of ideal useful guides most people are really needing to understand about. Our sincere regret for not expressing appreciation to sooner.

 53. paquetes de oficina virtual

  28 lipca 2017 at 11:39

  There may be noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in options also.

 54. Casino Online Terpercaya

  28 lipca 2017 at 14:53

  Can I just say what a aid to search out someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You undoubtedly know how one can convey a difficulty to light and make it important. More people have to read this and perceive this facet of the story. I cant believe youre not more standard since you definitely have the gift.

 55. Judi Online

  28 lipca 2017 at 16:06

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So good to find anyone with some authentic thoughts on this subject. realy thank you for beginning this up. this website is one thing that’s needed on the web, somebody with just a little originality. helpful job for bringing something new to the web!

 56. bitcoin trading

  28 lipca 2017 at 17:09

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 57. bitcoin coin-banks.com

  28 lipca 2017 at 17:48

  You need to take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will suggest this site!

 58. I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

 59. Brooks

  29 lipca 2017 at 23:24

  magnificent issues altogether, you just gained a emblem new reader. What may you recommend about your publish that you made some days ago? Any certain?

 60. Mirina Collections

  30 lipca 2017 at 23:16

  You made some decent factors there. I regarded on the internet for the issue and located most people will associate with together with your website.

 61. Mirina Collections

  31 lipca 2017 at 00:04

  An attention-grabbing discussion is price comment. I feel that you should write more on this topic, it may not be a taboo topic however usually individuals are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 62. Mirina Collections

  31 lipca 2017 at 09:48

  An fascinating dialogue is value comment. I think that it is best to write more on this subject, it won’t be a taboo subject however usually individuals are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 63. orthodontist Miami Gardens

  31 lipca 2017 at 10:32

  I discovered your weblog site on google and test a couple of of your early posts. Proceed to maintain up the very good operate. I simply additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Looking for ahead to reading more from you later on!…

 64. Car Alarm Miami

  31 lipca 2017 at 11:13

  There are definitely lots of particulars like that to take into consideration. That may be a nice level to carry up. I supply the ideas above as normal inspiration but clearly there are questions like the one you bring up the place a very powerful factor might be working in sincere good faith. I don?t know if best practices have emerged around issues like that, however I am positive that your job is clearly identified as a good game. Each girls and boys feel the impact of only a second’s pleasure, for the remainder of their lives.

 65. Miami Lakes orthodontist

  1 sierpnia 2017 at 09:22

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 66. crossfit Hialeah

  1 sierpnia 2017 at 10:28

  I am usually to running a blog and i actually appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your website and keep checking for new information.

 67. Mirina Collections

  1 sierpnia 2017 at 11:33

  After study a number of of the blog posts on your website now, and I truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and can be checking back soon. Pls take a look at my web site as well and let me know what you think.

 68. orthodontist Hialeah

  1 sierpnia 2017 at 11:44

  The next time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I know it was my choice to learn, but I truly thought youd have something fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix should you werent too busy searching for attention.

 69. полети до сащ

  1 sierpnia 2017 at 16:14

  You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 70. stovetop percolator

  2 sierpnia 2017 at 08:03

  You could certainly see your enthusiasm in the paintings you write. The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. At all times follow your heart. „A second wife is hateful to the children of the first a viper is not more hateful.” by Euripides.

 71. norton antivirus support phone number

  3 sierpnia 2017 at 01:07

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 72. Plumbing Atlanta Ga

  3 sierpnia 2017 at 02:00

  I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 73. Car Alarm Miami

  3 sierpnia 2017 at 02:10

  Your home is valueble for me. Thanks!…

 74. orthodontist miami lakes

  3 sierpnia 2017 at 09:14

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 75. shooting range miami

  3 sierpnia 2017 at 09:54

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 76. pool service miami, fl

  3 sierpnia 2017 at 10:32

  Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally ? taking time and actual effort to make a very good article? but what can I say? I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 77. parrot bebop 2

  3 sierpnia 2017 at 16:14

  Would you be interested in exchanging links?

 78. blackmart alpha apk

  3 sierpnia 2017 at 17:00

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 79. local seo philadelphia

  3 sierpnia 2017 at 17:54

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I?ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 80. maquiagem esfumada

  5 sierpnia 2017 at 23:26

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 81. Nail Salon Miami Lakes

  6 sierpnia 2017 at 00:11

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don?t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 82. Car Alarm Miami

  6 sierpnia 2017 at 00:23

  There are certainly numerous particulars like that to take into consideration. That is a great point to convey up. I offer the ideas above as normal inspiration however clearly there are questions just like the one you deliver up the place an important thing will be working in honest good faith. I don?t know if finest practices have emerged around things like that, but I’m certain that your job is clearly identified as a good game. Both boys and girls really feel the affect of only a second’s pleasure, for the remainder of their lives.

 83. Mirina Collections

  6 sierpnia 2017 at 01:09

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment?s pleasure, for the rest of their lives.

 84. construção de telhados

  9 sierpnia 2017 at 09:00

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don?t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 85. Appnana hack

  9 sierpnia 2017 at 09:15

  Good post. I learn something more challenging on totally different blogs everyday. It would at all times be stimulating to read content material from other writers and follow a bit of one thing from their store. I’d desire to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your internet blog. Thanks for sharing.

 86. Mirina Collections

  9 sierpnia 2017 at 09:57

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 87. Plumbing Atlanta Ga

  9 sierpnia 2017 at 10:52

  After examine just a few of the weblog posts in your web site now, and I actually like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site listing and will probably be checking again soon. Pls try my web site as nicely and let me know what you think.

 88. orthodontist miami lakes

  9 sierpnia 2017 at 11:23

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 89. orthodontist Miami Gardens

  9 sierpnia 2017 at 12:22

  Would you be fascinated about exchanging links?

 90. great site

  9 sierpnia 2017 at 19:55

  I just want to mention I am just beginner to weblog and definitely loved this blog site. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You amazingly come with impressive article content. With thanks for sharing your blog site.

 91. gay video chat

  13 sierpnia 2017 at 07:37

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 92. orthodontist miami lakes

  13 sierpnia 2017 at 08:01

  Good post. I be taught something more challenging on totally different blogs everyday. It would always be stimulating to learn content material from different writers and apply a little one thing from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link in your web blog. Thanks for sharing.

 93. german milf videos

  13 sierpnia 2017 at 08:52

  thanks for thee info

 94. Fictional Character eCommerce

  13 sierpnia 2017 at 23:24

  I have been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts in this sort of area . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site. Studying this information So i am happy to show that I have an incredibly excellent uncanny feeling I found out exactly what I needed. I so much certainly will make sure to do not disregard this web site and provides it a look regularly.

 95. porn video

  14 sierpnia 2017 at 13:02

  Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 96. Mirina Collections

  14 sierpnia 2017 at 13:19

  Can I simply say what a reduction to search out somebody who truly is aware of what theyre speaking about on the internet. You positively know how you can carry a difficulty to light and make it important. Extra individuals must learn this and perceive this facet of the story. I cant consider youre not more common since you positively have the gift.

 97. Kill shot bravo bucks hack

  16 sierpnia 2017 at 16:04

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra