Z zagranicy

Co czwarte dziecko na Węgrzech żyje w ubóstwie

Według ostatniego raportu UNICEF, 1 na 4 węgierskich dzieci żyje w ubóstwie, a 58 proc. z nich żyje w wielowymiarowej deprywacji.

– Powody są powszechnie znane: rodzice pracujący za niską stawkę wynagrodzenia predestynują swoje dzieci również do ubóstwa – zauważa poseł Jobbiku Sebestyén Vágó.

– Ze względu na destrukcję naszego systemu opieki zdrowotnej, jesteśmy wśród najniżej notowanych spośród 41 badanych krajów. W rezultacie destrukcyjnej działalności Centrów Edukacyjnych KLIK, spadliśmy na 30 miejsce jeżeli chodzi o edukację, podczas gdy jednocześnie znajdujemy się na środku listy krajów pod względem przemocy i przestępstw wobec dzieci – dodał.

W jego ocenie tragiczne dane stanowią jasne ostrzeżenie, że poprawa ochrony dzieci oraz ich życia nie może być już dłużej odkładana, opieka zdrowotna i budżety edukacyjne muszą zostać zwiększone, a przede wszystkim trzeba wesprzeć inicjatywę związków zawodowych zmierzającą do zrównania wysokości pensji w krajach Zachodniej i Wschodniej Europy.

Źródło: Jobbik

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra