Z zagranicy

Co czwarte dziecko na Węgrzech żyje w ubóstwie

Według ostatniego raportu UNICEF, 1 na 4 węgierskich dzieci żyje w ubóstwie, a 58 proc. z nich żyje w wielowymiarowej deprywacji.

– Powody są powszechnie znane: rodzice pracujący za niską stawkę wynagrodzenia predestynują swoje dzieci również do ubóstwa – zauważa poseł Jobbiku Sebestyén Vágó.

– Ze względu na destrukcję naszego systemu opieki zdrowotnej, jesteśmy wśród najniżej notowanych spośród 41 badanych krajów. W rezultacie destrukcyjnej działalności Centrów Edukacyjnych KLIK, spadliśmy na 30 miejsce jeżeli chodzi o edukację, podczas gdy jednocześnie znajdujemy się na środku listy krajów pod względem przemocy i przestępstw wobec dzieci – dodał.

W jego ocenie tragiczne dane stanowią jasne ostrzeżenie, że poprawa ochrony dzieci oraz ich życia nie może być już dłużej odkładana, opieka zdrowotna i budżety edukacyjne muszą zostać zwiększone, a przede wszystkim trzeba wesprzeć inicjatywę związków zawodowych zmierzającą do zrównania wysokości pensji w krajach Zachodniej i Wschodniej Europy.

Źródło: Jobbik

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. miperl

  19 czerwca 2017 at 16:42

  Po prostu bravo Orban tak sie kończy populizm czekam na efekty populizmu w Polsce możemy skończyć jeszcze gorzej .Tak pis kawałek po kawałku zawłaszczają państwo, kiedy Polacy sie obudza z letargu będzie już za późno a nazwa będzie RP Kaczorów.

  • andzia

   19 czerwca 2017 at 18:36

   Co to znaczy „zawłaszczają państwo”? Mógłbyś wyrażać się komunikatywnie, bez sloganów?

 2. stan

  19 czerwca 2017 at 20:40

  Unicef to kryminalna organizacja, przedłużenie macek cywilizacji śmierci. Jesli chodzi o raport, to powiem tak: kto się na to nabrać da.

 3. Soroka

  19 czerwca 2017 at 21:45

  A co czeka nasze dzieci?
  Nasi „elita” roztrwonili Polskę.

 4. Czarek

  19 czerwca 2017 at 23:13

  P. Wiejak – nie czas pisać o Węgrzech – najlepiej pisać o NASZYCH POLSKICH DZIECIACH! Jak się im u nas żyje, czyżby lepiej niż na Węgrzech? Zajmijmy się może dziećmi polskimi, zwłaszcza tymi z małych miasteczek i wsi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra