Z zagranicy

Anne Applebaum płacze dla „GW” na Trumpa i chwali Niemcy

– Byłabym zdumiona, jeśli on wie, gdzie leży Polska – rozpoczęła z grubej rury Anne Applebaum swój wywiad dla „Gazety Wyborczej”. Potem jest jeszcze ciekawiej.  

– To jest prezydent, który kłamie. Zrywa umowy i nie przestrzega ustaleń. Polska w relacjach z Ameryką Trumpa powinna być bardzo ostrożna. Żaden dotychczasowy prezydent USA nie wahał się potwierdzić gwarancji wynikających z art. 5. NATO. Trump jest pierwszy. – opowiada dziennikarka „Washington Post”.

– Trump chce odwiedzić kraj w Europie, w którym potraktują go jak w Arabii Saudyjskiej. Będą mu schlebiać, mówić jaki jest wspaniały. Gdzie przywitają go tłumy. (…) PiS zorganizuje gorące powitanie, przybędą ludzie z flagami, Trump powie coś o Janie Pawle II i o Reaganie – mówi Anne Applebaum komentując planowaną wizytę Trumpa w Polsce. (…) I PiS, i Trump działają na korzyść Rosji. Różnica jest taka, że Trump robi to świadomie. (…) Obóz PiS-u, święcie przekonany o swojej antyrosyjskości, jest prorosyjski przez własną głupotę. […] O ile Stanom raczej ujdzie to na sucho, o tyle dla Polski skutki mogą się okazać katastrofalne. Gdybyśmy dziś mieli inny rząd, rozmawialibyśmy o niemiecko – francusko – polskim przywództwie w Unii. Niestety język antyeuropejski i działania wewnętrzne władzy sprawiają, że Polska wydaje się nieobliczalna i nieodpowiedzialna. Polska i Węgry są postrzegane jako skrajnie prawicowi szaleńcy Europy. Naprawdę trudno przesadzić w podkreślaniu jak wielka to strata, być może nieodwracalna.- płacze żona Radka Sikorskiego.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Sandra

  1 lipca 2017 at 17:31

  Szczeka jak jej płacą. Rażą braki w edukacji. Dobrze, że płacze. Po co poniża Donalda Trumpa? To nie jego wina że „polityk” z Chobielina wylądował na śmietniku przy trawniku.

 2. obserwator

  1 lipca 2017 at 18:53

  kwik czerwonych swin nazywanych demokratami,to do czego doprowadzily partie demokratow w usa wola o pomete do nieba,ta zaraza czerwona poczawszy od chicago przez new york,los angeles to miasta bankruty!!!,takie same jak detroit!!!,ktore juz oficjalnie zbankrutowalo!!!,tamci jeszcze czekaja aby wydoic wlascicieli domow podnoszac im podatki na nieruchomosci oraz podatki za wszystko,degenerada mafijnych rzadow demokratow doprowadzila do zapasci cale usa nie tylko ekonomicznej ale i moralnej,ta pani nie ma prawa wylowiadac sie na temat nowego rzadu usa,bo za ich rzadow dwukrotnie obama zwiekszul zadluzenie usa oraz doszlo do najwiekszego ludobojstwa chrzescijan na bliskim wschodzie,to islamista obama maczal w tym palce,czas zaczac odnowe moralna demokratow od zamykania bylych majorow chicago i innych lewackich bastionach,obywatele czekaja na zarzutu kryminalne dla ganksterow z tych metropolii gdzie rzadza demokraci,tam wszechobecna patologia lewacka i ukradzione miliardy z kasy miast,ten lewacki babsztyl pracuje dla lewackch ludobojcow iluminatow i masonow ktorzy doprowadzili swiat na skraj 3 wojny swiatowej

 3. cayt-london

  1 lipca 2017 at 21:07

  oj jabloneczko jabloneczko ile ci placi sorosza te bzdury co bazgrzesz u szechtera a co u ksiecia malzonka -idioty ze strefy ,,zdekomunizowanej,,

 4. Robert B.

  1 lipca 2017 at 22:10

  Uuu… Żydówa się poszła żalić do żydowskiej gazety… Oooniii tyyyleee pszeeecieeehpieeeliii…

 5. SS-20

  2 lipca 2017 at 12:24

  „żydłaczka”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra