Z zagranicy

Austriacy ściągają żołnierzy i broń pancerną na granicę z Włochami

Cztery wozy pancerne typu Pandur i 750 żołnierzy ma się znaleźć na austriacko-włoskiej granicy na przełęczy Brenner. To zabezpieczenie przed sforsowaniem granicy przez zwożonych do Italii przez mafię, włoską marynarkę wojenną i organizacje pozarządowe imigrantów. Włochy są oburzone i nawet wezwały na dywanik ambasadora Austrii we Włoszech.

Na granicę z Włochami przysłano cztery wozy Pandur armii austriackiej, a kontrole według mediów mogą rozpocząć się tam w ciągu trzech dni. W rejonie granicy w Alpach już stoją cztery wozy opancerzone austriackiej armii. – Mój kraj jest gotów rozlokować do 750 żołnierzy na przełęczy Brenner, jeśli nie zmniejszy się napływ migrantów przybywających z Włoch. Są to działania niezbędne. Bardzo szybko zostaną uruchomione kontrole na granicy i potrzebne będzie rozlokowanie wojsk – mówił minister obrony Austrii Hans Peter Doskozil.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra