Z zagranicy

BBC: Trump Jr spotkał się z Rosjanami w sprawie Clinton

Syn prezydenta Trumpa przyznał, że spotkał się z rosyjską prawniczką, aby zdobyć informacje o Hillary Clinton – poinformowała stacja BBC.

„Donald Trump Jr., syn prezydenta Stanów Zjednoczonych przyznał, iż w zeszłym roku miał spotkanie z rosyjską prawniczką, która obiecała dostarczyć mu druzgocące informacje na temat rywalki ojca w wyścigu o fotel prezydencki Hillary Clinton” relacjonuje BBC.

„Jak poinformował Trump Jr. w specjalnie wydanym oświadczeniu Natalia Veselnitskaya nie dostarczyła jednak „żadnych znaczących informacji” na temat pani Clinton” dodaje.

We wspomnianym wyżej spotkaniu, o jakim donosi dziennik The New Jork Times, uczestniczył prezydencki zięć Jared Kushner oraz ówczesny szef kampanii wyborczej Paul J. Manafort.

Śledztwo w sprawie wtrącania się Rosji w wybory prezydenckie w USA trwa nadal. FBI i Kongres badają, czy prowadzący kampanię Donalda Trumpa byli zamieszani w domniemany kremlowski spisek mający podkopać kampanię wyborczą Hillary Clinton. W ocenie mediów dotychczasowe dowody wskazują na to, że zmowa jednak była, niemniej nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska organów ścigania w tej sprawie.

Spotkanie z Veselnitskay’ą, mającą mieć powiązania z Kremlem, miało miejsce 9 lipca 2016 roku w należącym do Trumpa wieżowcu w Nowym Jorku, zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Trump zapewnił sobie republikańską nominację. Zarówno Trump Jr., jak i prawniczka potwierdzili w oświadczeniu, że do spotkania doszło, jednakże zaprzeczyli, aby omawiane na nim były sprawy kampanii prezydenckiej.

W niedzielę „The Times” poinformował, że Trump Jr zgodził się na spotkanie po tym, jak zaoferowano mu informacje, które mogłyby przynieść szkodę Hillary Clinton, która była ówcześnie kandydatką na prezydenta Partii Demokratycznej. Gazeta powołuje się na trzech doradców Białego Domu, którzy zrelacjonowali spotkanie oraz dwóch innych, którzy mieli na jego temat wiedzę ze swoich źródeł.

W wydanym w niedzielę oświadczeniu Trump Jr. powiedział, że jego znajomy z widowiska Miss Universe 2013 poprosił go o spotkanie z „osobą, która, jak mi powiedziano, ma informacje pomocne w kampanii wyborczej”.

– Przed spotkaniem nie podano mi jej imienia. Poprosiłem Jareda [Kushnera] i Paula [Manaforta], aby towarzyszyli mi na nim, ale nie powiedziałem im, o co chodzi – mówił Trump Jr.

– Po wymianie uprzejmości, kobieta oświadczyła, iż posiada informacje, że osoby powiązane z Rosją finansują komitet Partii Demokratycznej i wspierają panią Clinton. Jej oświadczenia były mętne, niejednoznaczne i nie miały żadnego sensu – relacjonował. Dodał, iż następnie Veselnitskaya przeszła do konwersacji na temat zawieszonego programu dla Amerykanów adoptujących rosyjskie dzieci. – Stało się dla mnie jasne, że to właśnie to było prawdziwym celem spotkania, nie zaś przekazanie mi rzekomo pomocnych informacji, które miały być jedynie pretekstem do spotkania – stwierdził.

W rozmowie z „The Times” w marcu Trump Jr powiedział, że nie spotkał się z żadnym Rosjaninem w sprawach związanych z kampanią wyborczą.

Mainstreamowe media czynią niemałe wysiłki, aby zdyskredytować prezydenta Donalda Trumpa nie tylko w oczach Amerykanów, ale także w oczach świata. Sprawa rzekomych powiązań z Rosjanami wydaje się być jedynie kolejnym narzędziem do osiągnięcia tego celu.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

329 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra