Z kraju

TVP wyprosiła ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z programu o ludobójstwie na Wołyniu i odwołała program!

Wolność słowa w TVP? Jak to wygląda naprawdę przekonał się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, którego najpierw zaproszono do dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów, by później wszystko odwołać.

„Dziś rano zadzwonił do mnie redaktor z programu „Minęła dwudziesta” w TVP Info, zapraszając mnie do udziału w dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu. Emisja „na żywo” miała być godz. 20.10.” poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. „Pomimo wielu innych zajęć zdecydowałem się dla dobra sprawy przyjąć to zaproszenie. Zwłaszcza, że miałem mówić o duchownych katolickich pomordowanych przez UPA. Gdy jednak swoim samochodem przejechałem już 150 kilometrów w kierunku stolicy dostałem od tego samego redaktora drugi telefon, informujący mnie, że dyskusja ta została odgórnie odwołana.” relacjonował.

„No cóż, tak wygląda „wolność słowa” w programie publicystycznym, którego szefem jest Dawid Wildstein z „Gazety Polskiej Codziennie”.” skonstatował duchowny działacz kresowy.

Temat księży pomordowanych na Wołyniu jest z jakichś względów dla wielu środowisk bardzo niewygodny. Jest jednak wprost niewiarygodne, że w teoretycznie wolnej Polsce może działać aż tak daleko sięgająca cenzura.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

109 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra