Z kraju

Irańczyk zatrzymany za niszczenie kościoła w Warszawie

37 – letni obywatel Iranu zatrzymał się przed kościołem i  zaczął kopać w okno, powodując szkody w wysokości ponad 2000 zł.

 

Kilka minut po zgłoszeniu policjanci pojechali do jednego z jezuickich centrów, gdzie ustalili, że wysoki mężczyzna w wieku około 40 lat o śniadej cerze dokonał wybicia szyby i uszkodzenia ramy okiennej. Posiadając wstępny rysopis ruszyli na poszukiwanie podejrzanego. Kilka ulic dalej zatrzymali mężczyzn odpowiadającego opisowi. 37 – latek został rozpoznany przez zgłaszających. Wobec powyższego trafił do policyjnego aresztu. Nie posiadał przy sobie dokumentów. Przy pomocy tłumacza funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany posiada obywatelstwo irańskie. Mokotowski sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra