Z kraju

Wystartował III Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian [ZDJĘCIA!]

Punktualnie o 11.00 wystartował w Prabutach III Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. Do startu strzelił Honorowy Ambasador tego miasta a zarazem znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W tym roku padł kolejny rekord frekwencji. W imprezie udział wzięło ponad 200 uczestników, w tym kilkoro niemowląt wiezionych przez rodziców w specjalnych przyczepkach do roweru. Rajd wpisany jest w ogólnopolskie obchody upamiętniające Polaków na Kresach Wschodnich. Zdecydowana większość mieszkańców tutejszej gminy ma swoje korzenie na Wołyniu. Prężnie działa tutaj Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków, jak i samorząd.

Fot. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

257 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra