Z zagranicy

Timmermans jawnie wsparł KODomitów przeciwko rządowi PiS!

Unia Europejska ostrzegła w środę rząd Polski, że albo zawiesi kontrowersyjną reformę sądownictwa, albo ryzykuje bezprecedensowe sankcje. Tym samym nastąpiła eskalacja napięcia między Warszawą a Brukselą.

Ta ostatnia zagroziła podjęciem kroków w postaci zawieszenia Polski w prawie głosu w 28-narodowej wspólnocie ze względu na „zagrożenie dla niezależności dziennikarskiej”. Ostrzegła także, że może podjąć działania dyscyplinarne już na początku przyszłego tygodnia.

Brukselę bardzo poruszyły stosunkowo nieliczne protesty opozycji, które w oczach unijnych biurokratów rozrosły się do monstrualnych rozmiarów. I tak swój sprzeciw wobec zmian w sądownictwie wyraził sam wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. – Te prawa doprowadzą do znaczącego wzrostu zagrożenia praworządności w Polsce – oświadczył po poświęconym sytuacji w Polsce spotkaniu na wysokim szczeblu. – Wszyscy razem najchętniej znieśliby obecną niezależność sędziów i poddali ją pod polityczną kontrolę rządu – oświadczył, dodając, iż KE jest już bardzo blisko skorzystania z Art. 7. Przyznał jednak, iż Polska prawdopodobnie uniknie tego, ponieważ takie rozwiązanie zostanie zawetowane przez jej sojusznika, Węgry.

Timmermans wypowiedział się również w kwestii „prześladowań” dziennikarzy, którzy są krytyczni wobec polskiego rządu, dodając: „W ciemności umiera demokracja”.

Ciekawe, że Timmermans nie zamierza „ratować” unijnej „demokracji”, która od lat z demokracją nie ma nic wspólnego, z praworządnością również…

Źródło: Press TV

 

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

144 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra