Z zagranicy

ZOBACZ Las Bawarski „obroniony” przez EKOLOGÓW! To samo zrobią z naszą Puszczą?

Niemcy mają nauczkę z ekologami, którzy bronili Lasu Bawarskiego i doprowadzili do rozprzestrzenienia się kornika drukarza. Kiedy zainterweniowali, nasi zachodni sąsiedzi zaczęli ciąć las korytarzami ochronnymi o szerokości ok. 800 metrów! U nas każda wycinka zapobiegająca dalszej degradacji puszczy to podobno obsesja rządu, Lex-Szyszko i zły PiS…

W Niemczech okazało się (niestety, post factum), że ingerencja człowieka to jedyna skuteczna walka z kornikiem, a wycinkę przeprowadzał Park Narodowy i to dodatkowo z obawy, że szkodnik rozprzestrzeni się na lasy prywatne i trzeba będzie za kolejne martwe drzewa płacić słone odszkodowania.

– Pierwszy raz w Białowieży byłem w 2002 roku i od tamtej pory często tam bywam. Wówczas Puszcza była piękna i tętniła życiem. Od wielu lat zaczęła umierać na naszych oczach, a tzw. „ekolodzy” domagają się tej śmierci. Widok już dziś jest przerażający. Jeżeli człowiek nie pomoże Puszczy Białowieskiej, to skończy ona jak Las Bawarski, który „obronili” ekolodzy – pisał niedawno dziennikarz Artur Stelmasiak, który opublikował także niemiecki film ukazujący skutki niezatrzymania na czas kornika, co spowodowało wymarcie dużej części Lasu Bawarskiego.

Polska w znacznej mierze wydaje się być przykładem analogicznej do Niemiec działalności organizacji ekologicznych.

– W 2007 r. do wycięcia było 29 drzew z kornikiem drukarzem. Ekolodzy na lata zablokowali wycinkę – dziś martwych jest ponad 834 tys. świerków – ponad 8 proc. drzewostanu Puszczy – przedstawiał historię dewastacji drzewostanu Puszczy Białowieskiej Adam Hempel, były pracownik Lasów Państwowych.

Temat kontrowersyjnej działalności ekologów i tzw. przyjaciół zwierząt zostanie szerzej omówiony w sierpniowym wydaniu miesięcznika „Moja Rodzina”.

Robert Wyrostkiewicz

Fot. A. Hampel

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. voidwarez

  3 listopada 2017 at 22:53

  Hi, google lead me here, keep up good work.

 2. Pingback: My Homepage

 3. Accelerator

  18 listopada 2017 at 12:17

  „Im thankful for the blog. Want more.”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra