Z zagranicy

Viktor Orban: Każdy, kto czeka, aby Bruksela działała w jego imieniu zasługuje na swój los

Premier Węgier wypowiedział te słowa w programie „180 minut” w Radio Kossuth, zaznaczając, iż każdy kraj, który nie jest zdolny do obrony swoich granic wcale nie jest krajem.

Szef węgierskiego rządu zauważył, że każdy naród ma wolność działania i każdy kraj, który czeka, aby Bruksela działała w jego imieniu, zasługuje na swój los.

Jako przykład podał czas, kiedy to z Bałkanów rozpoczął się napływ migrantów, a Węgry czekały trzy miesiące na europejskie rozwiązanie. Kiedy to ostatnie nie doszło do skutku, zamknęły swoje granice, wprowadziły niezbędne poprawki do prawa, zbudowały ogrodzenie graniczne i powstrzymały napływ.

– Naród, który nie jest zdolny ochronić swoich interesów wcale nie jest narodem i nawet jeżeli istnieje, to zniknie – mówił Orban. Przy okazji naciskał na racjonalny podział zadań w obrębie Unii Europejskiej. Tłumaczył, że napływ imigrantów nie może zostać powstrzymany z Brukseli i nie jest także możliwe wykonywanie nakazywanej przez Brukselę polityki migracyjnej.

– My nie potrzebujemy wspólnej europejskiej polityki uchodźczej, my nie potrzebujemy wspólnej europejskiej agencji ds. uchodźców, która wprowadzi jedynie chaos, kłopoty i cierpienie – oświadczył.

Podkreślał, że nieefektywne propozycje „daleko oderwane od rzeczywistości” zostały wypracowane właśnie w Brukseli, której liderzy chcą zaprezentować tak bardzo ludzką twarz, jak tylko to możliwe, podczas gdy setki ludzi toną na morzu, przy jednoczesnym wzroście zagrożenia terroryzmem i antysemityzmem w Europie.

Odnosząc się do ostatniego listu krajów Grupy Wyszehradzkiej do premiera Włoch, stwierdził, że Włochy mają dwie opcje: albo zamkną granice, albo przyjmą oferowaną im pomoc. W jego ocenie zarówno Austria jak i Niemcy mają już dość migrantów i jest jedynie kwestią czasu aż zamkną granice, a wtedy wszyscy imigranci pozostaną we Włoszech. Orban podkreślił przy tym, że Włochy są kolebką europejskiej kultury, która odgrywa kluczową rolę w rejonie Morza Śródziemnego, dlatego też muszą pozostać stabilne i silne.

Orban po raz kolejny skrytykował wsparcie, jakiego tzw. organizacjom pozarządowym udzieliła Unia Europejska mimo że te współpracują z przemytnikami ludzi. Włoska prasa – podkreślał – pełna jest dowodów na to, że organizacje ufundowane przez George’a Sorosa współpracują w celu przekształcenia Europy w kontynent o mieszanej kulturowo populacji.

Źródło: Kormany.hu

Fot. Mohai Balázs

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

305 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra