PRAWY.TV

Szydło do Polaków: Nie traćcie wiary! Wypełnimy nasze zobowiązania [WIDEO]

– Weto Pana Prezydenta spowolniło prace nad reformą. Co więcej, zostało potraktowane, jako zachęta przez tych, którzy walczą o utrzymanie niesprawiedliwego systemu, systemu wielkich i małych nadużyć oraz opresji dla wielu uczciwych obywateli – powiedziała premier rządu Beata Szydło w specjalnym orędziu.

Szanowni Państwo

Wszyscy chcemy żyć w sprawiedliwej Polsce. Dlatego reforma sądów jest konieczna. Dziś działają one źle. Zdecydowana większość Polaków, niezależnie od przekonań, poglądów politycznych, czy miejsca zamieszkania, chce by sądy działały sprawnie i uczciwie.

Każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, kto został skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości. Przekonałam się o tym podczas setek spotkań w czasie kampanii wyborczej. Przekonuję się o tym codziennie, kiedy zrozpaczeni Polacy proszą mnie o interwencję, bo są bezradni w starciu z korporacją sędziowską.

Jako Prawo i Sprawiedliwość wsłuchujemy się w głos zwykłych Polaków. A oni mówią wyraźnie: prawo ma służyć wszystkim, również tym najsłabszym, a dotąd tak w Polsce nie było.

Mimo powszechnego oczekiwania reformy sądownictwa przez 28 lat III Rzeczpospolitej nikt tego nie zrobił. Jako odpowiedzialna władza podjęliśmy się tego zadania. Polacy w wyborach zaufali Prawu i Sprawiedliwości, a my dotrzymujemy złożonych zobowiązań. Nie cofniemy się z drogi naprawy państwa. Nie ulegniemy naciskom, podszeptom nie teraz. Bo jeśli nie teraz, to kiedy? Jeżeli sprzeniewierzymy się zaufaniu Polaków, drugiej szansy nie będzie.

Dzisiejsze weto Pana Prezydenta spowolniło prace nad reformą. Co więcej, zostało potraktowane, jako zachęta przez tych, którzy walczą o utrzymanie niesprawiedliwego systemu, systemu wielkich i małych nadużyć oraz opresji dla wielu uczciwych obywateli. Cenne są spotkania i dyskusje z prawnikami, filozofami i politykami.

Ale aby dobrze zreformować polskie sądy, trzeba przede wszystkim słuchać głosu zwykłych Polaków. Trzeba wiedzieć, że skuteczne zmiany muszą mieć nie tylko charakter instytucjonalny, ale także, zgodnie z naszymi zapowiedziami, szeroki charakter personalny. Ludzie, którzy czynili zło albo przynajmniej na zło się zgadzali, polskiego wymiaru sprawiedliwości nie zmienią. Wiedzą to zwykli Polacy i ja jako premier deklaruję, że w drodze do skutecznej reformy wymiaru sprawiedliwości, będę zawsze stała po waszej stronie.

Chcemy dialogu i współpracy, ale nie zrezygnujemy z trzech postulatów, bez których głęboka reforma sądownictwa się nie uda.

Po pierwsze – muszą odejść ci, którzy odpowiadają za dotychczasowe fatalne praktyki, którzy uczestniczyli w nich czynnie albo się na nie zgadzali.

Po drugie – muszą nastąpić zmiany, które sprawią, że sędziowie będą odpowiadali za łamanie prawa – dziś są praktycznie bezkarni.

I wreszcie po trzecie – ludzie powinni mieć kontrolę nad działaniami sądów. Musimy przywrócić realny trójpodział władzy.

Dziś władzę wykonawczą, czyli rząd, kontroluje demokratycznie wybrany parlament. Nad władzą ustawodawczą, czyli Sejmem i Senatem, jest kontrola nas wszystkich, jako obywateli głosujących w wyborach. A tylko nad trzecią władzą, sądowniczą, nie ma żadnej kontroli. Chcemy państwa prawa, a nie państwa prawników.

To postulaty, z których nie zrezygnujemy. Jesteśmy otwarci na dyskusję o szczegółach, ale rozmowy nie mogą sprawić, że reforma utknie w martwym punkcie, z czym po roku 1989 mieliśmy nieraz do czynienia. Odpowiedzialni politycy muszą o tym pamiętać.

Prawo i Sprawiedliwość w demokratycznych wyborach uzyskało większość parlamentarną. Stworzyło rząd, którego pracami mam zaszczyt kierować. Dzisiejsza decyzja Pana Prezydenta mogła być niezrozumiała, dla tych, którzy czekają na dobrą zmianę. Dlatego tym bardziej winniśmy być dziś jednością. Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy. Musimy zrezygnować ze swoich osobistych i politycznych ambicji, a skupić się na tym, czego Polacy od nas oczekują. Mamy stabilną większość, nie ulegniemy naciskom, zrealizujemy nasz program.

Szanowni Państwo. Łączy nas wspólny cel, jakim jest silna, nowoczesna i sprawiedliwa Polska. Dlatego tak jak pamięć historyczną budujemy na prawdzie, tak jedność winniśmy budować w oparciu o równość wobec prawa.

Rozpoczynając reformę sądownictwa, wiedzieliśmy, że zadanie jest niezwykle trudne, że kierunek, który obraliśmy wymaga konsekwencji, determinacji i ciężkiej pracy. Wsparcie, które tak licznie dostawaliśmy od Polaków było niezwykle potrzebne. Za to chcę serdecznie Państwu podziękować. Chcę też prosić – nie traćcie wiary. Zapewniam Was, że wypełnimy nasze zobowiązanie. Naprawimy Polskę.

Źródło: KPRM

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. PRYK

  24 lipca 2017 at 21:38

  Buńczuczne zapowiedzi.

  • ems

   24 lipca 2017 at 22:09

   Znamy bajkę o dobrym i złym policjancie ? Nie ? To sobie przypomnijmy. Ale nawet gdyby w tym przypadku tak nie było to dzisiejszą decyzją : 1 Prezydent Duda wzmocnił swoją pozycję (zapewnił sobie II kadencję) pokazując jednocześnie że jest samodzielnym politykiem. 2 wytrącił opozycji argument za zorganizowaniem majdanu i obaleniem rządu PiS przy pomocy ulicy. 3 reforma SN i KRS będzie przeprowadzona inaczej, ale będzie a kasta będzie się musiała z tym pogodzić. 4 w gruncie rzeczy ułatwił wyjście z tej sytuacji PiS-owi ponieważ jeszcze wczoraj byli zmuszeni przez opozycję iść „po trupach” do celu, a teraz owszem powiedzą „chcieliśmy ale Pan Prezydent zawetował”. REASUMUJĄC -> opozycja jest w czarnej dziurze ponieważ reforma SN i KRS i tak zostanie na pewno przeprowadzona, a Pan Prezydent swoim wetem spowodował że próba obalenia rządu PiS straciła swoje polityczne paliwo. PO, PSL, N, Obywatele RP i KOD znowu przegrali bo całą intrygę szlak trafił, a pieniądze Sorosa zostały wydane na darmo.

   • Marian

    25 lipca 2017 at 00:39

    To jest interpretacja skrajnie optymistyczna, ale możliwa.
    A swoją drogą, to bezcenne widzieć teraz te rozdziawione gęby Timmermansów 😉

 2. abc

  24 lipca 2017 at 22:24

  Przede wszystkim to Pani Premier powinna się dokładniej przyjrzeć co się dzieje z nadzorem nad ABW bo wygląda na to, że taka służba u nas w ogóle nie funkcjonuje.
  Po dopuszczeniu do przeprowadzenia przez Ukraińców i Sorosów na terenie Polski takiej akcji to tam powinny się posypać głowy. I to natychmiast.

 3. Greg

  24 lipca 2017 at 23:03

  I co pisorki,rura zmiękła.Kaczafi lata pofajdany,ta coś blubra.Pycha i buta została pokarana.Pan Prezydent stanął po stronie prawdy.Nie mozna podpisac ustaw niezgodnych z Konstytucją.Czekamy na dymisje i Szydło i tych co pisali te brednie!

  • abc

   24 lipca 2017 at 23:15

   Wasze komusze niedoczekanie

   • Greg

    25 lipca 2017 at 06:22

    Wal sie gnido

 4. marju73

  24 lipca 2017 at 23:19

  Media sakiewiczowskie mają problem bo lud patriotyczny chodzący na Marsz Niepodległości odwraca się od Bolka II z uni wolności.Jadą ostro po Bloku II.Aż dziw że cenzura to przepuszcza.W tym wszystkim komentujący jakoś zapominają o głòwnym architekcie „dobrej zmiany” ktòrego patriotyzm dzięki zastosowaniu zderzaka w postaci Bolka II pozostał nieskalany.

 5. kevin

  31 lipca 2017 at 18:35

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra