Felieton

Jeszcze raz o 500 plus

Znów zdarza się mi rozmawiać z niektórymi osobami o potrzebie 500+.
Poza zdaniem ekspertów-demografów informujących, że sytuacja przyrostu ludności w Polsce dzięki 500+ z wysoce tragicznej, przerodziła się w bardzo złą (co oznacza że nadal nie jest super, ale idzie w dobrym kierunku, i dzięki temu może nie będziemy musieli przyjmować jakiś uchodźców szukających roboty), można faktycznie zauważyć sporo kobiet w ciąży nawet na poznańskich ulicach.

Co oznacza że decyzja o posiadaniu dziecka staje się łatwiejsza. Rodziny czują się bezpieczniej. Po latach opowiadania bajek na temat dbałości o sprawy prorodzinne poprzedniej ekipy, obecna podjęła określone działania.

Rozumiem tych, którzy mają jedno dziecko i nie chcą mieć więcej: twierdzą, że wyciąga się im kasę z kieszeni. Ale czy na pewno? Przecież mówi się, że tej kasy nie ma. Chociaż… ostatnie oszczędności na uszczelnieniu VAT-u przyniosły 30% zwyżkę wpływu tego podatku do budżetu państwa.

Może jest zatem tak, że to obecny rząd sam wypracował środki (przynajmniej jakąś część) na ten program.

Tym samym rozmawiamy o pieniądzach, których nie było w przygniatającej części wcześniej, a które nawet gdyby jakimś ekonomicznym cudem zostały wypracowane podczas rządów poprzedniej ekipy, mogłyby … rozmyć się w wielu dotacjach państwowych na zupełnie inne cele – o ile nie zostałyby zmarnowane.

Znając poprzednią ekipę mogłoby się tak stać. Jakiś Amber Gold czy coś podobnego. Dlatego reasumując widzę jednak więcej plusów niż minusów.

Naród wzrasta (ilościowo chociaż trochę), młodzi dzięki zastrzykowi postanawiają jednak nie wyjeżdżać z Polski – co więcej te pieniądze WYDAJĄ na miejscu, a więc następuje wzrost gospodarczy. Jak,i nie wiem, ale jest to na pewno bardziej pozytywne, niż wszystko co do tej pory w tej materii chcieli nam pokazać poprzedni rządzący.

Co więcej dostrzegam że poza szczuciem na obecną władzę nie mają zbyt wiele konstruktywnych i merytorycznych propozycji do zaproponowania. Ostatnio słyszałem że ponoć proponują zlikwidowanie CBA. Nawet rozumiem, za bardzo zaczyna im dopiekać.

Przede wszystkim jednak widać, że obecna władza spełnia obietnice wyborcze i co ważniejsze postanowiła się podzielić z narodem jego pieniędzmi. Jeżeli są jacyś malkontenci nieposiadający drugiego dziecka, to cóż mogę im życzyć? Posiadania. Bierzcie się do roboty. Czego wam życzę.

I nie zazdrośćcie tych 500 zł miesięcznie tej rodzinie, która podjęła się ryzyka posiadania drugiego dziecka. Ryzyka zdrowotnego, finansowego, uczuciowego. Bo wychowanie dzieci to „nie bajka”. Niemniej radość jest. I miłość.

Co chyba jakoś przeszkadzało poprzedniej ekipie…

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. hansi

  26 lipca 2017 at 12:51

  Boszsz.. Następny doktor Kuźmiuk.. 🙁

 2. Kogel

  26 lipca 2017 at 12:53

  Wiele osób nie ma dziecka lub drugiego dziecka ze zwykłego lenistwa. Ale tego nie powiedzą 🙂 forsa wypływa ale przy wielu dzieciach najbardziej trzeba czasu i wsparcia współmałżonka

 3. Obywatel Polak

  26 lipca 2017 at 13:13

  500+ toż to socjalizm w najczystszej postaci,,, i jako ideologia lewicowa jest fałszem czyli po prostu złem,,, dawanie pieniędzy za nic jest demoralizujące zamiast tego można nie zabierać np: likwidując PiT,,,,
  a poza tym to portal zmienił nazwę ? LEWY.PL

  • m

   26 lipca 2017 at 15:26

   Pie…..sz, kolego.
   Dzięki tym pięciu stówkom jest szansa, że duża część dzieci będzie rosnąć bez kompleksów względem rówieśników, że wyrosną z nich „pełniejsi” ludzie.
   To nie są pieniądze za nic, to są pieniądze za/na wychowanie obywatela bez kompleksów wynikających z biedy.

   • olo

    26 lipca 2017 at 16:50

    Teoretycznie zgadzam się z tobą kolego, ale należy zadać pytanie skąd obecny rząd ma na to pieniądze??? Nie krytykuję tutaj wspomagania rodzin dodatkowymi pieniędzmi, ale wg mnie program mógłby być tańszy gdybyśmy skopiowali inne rozwiązania niż niemieckie. Np pracujesz płacisz niższy podatek, a gdy zarabiasz mniej dostajesz zwrot z US (Słowacja). Ciekawy artykuł nt. Demografii był niedawno na kresy

   • Obywatel Polak

    27 lipca 2017 at 12:59

    agresja świadczy o słabości,,, wyjątkowo odpowiem: a gdybyś tak dostał brutto do ręki było by pewnie to samo co z 500+ a przy tym taniej,,, sposobów wsparcia rodzin jest mnóstwo ciekawe że PiS wybrał tą najgorszą,,,

 4. kowalski

  26 lipca 2017 at 14:51

  Czemu walka z depopulacją Polaków przez wprowadzenie [wreszcie] standardowych w cywilizowanym Świecie świadczeń tak przeszkadza niektórym [podobno] prawicowcom&narodowcom?!

  • olo

   26 lipca 2017 at 16:55

   Kopiowanie rozwiązań z zachodniej Europy to droga donikąd!!!…Patrz na wskaźnik urodzeń w Niemcy czy Francję (wśród rodowitych Francuzek)

   • kowalski

    26 lipca 2017 at 23:10

    Dlatego obok finansowych zachęt powinna być konserwatywna rewolucja w szkolnictwie,mediach i calej tzw. masowej kulturze.Bo jak na razie to wszystko jest opanowane przez polskojęzyczne lecz planowo antypolskie plemię prowadzące swoją politykę.500+ w warunkach obecnej biedy jest niezbędnym uzupelnieniem.

  • echewia

   27 lipca 2017 at 11:07

   Francja, Niemcy i inne kraje zachodnie kiedyś to były cywilizowane, ale to już przeszłość. Socjalizm jest takim samym objawem upadku cywilizacji jak upadek moralności. Naprawdę nie rozumiem czemu ludzie, którzy na co dzień bez problemu dostrzegają, że cywilizacja zachodnia upada, bo upada moralność, religia itd. uważa, że w kwestie finansowe są na zachodzie w jak najlepszym porządku. Nie jest tak. Jak upadła moralność to nawet zalegalizowane złodziejstwo jakim jest socjalizm uważane jest teraz za standard nawet wśród katolików.

 5. zni

  28 lipca 2017 at 00:32

  Jeżeli nagle z „niczego” pojawiły się pieniądze które wcześniej na ogromną skalę były wyłudzane ( czyli kradzione) z państwa, to nie oznacza to wcale że można je rozdać wybranej części społeczeństwa i jest ok.. Jeżeli znajdę łup złodziejski a wiem że okradziono Kazia ,Wiesia i Frania to zwracam to im a nie daję tylko Kaziowi. Powtarzam jeszcze raz 500+ zostało bardzo żle skonstruowane.

 6. kevin

  31 lipca 2017 at 16:16

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 7. click here

  1 sierpnia 2017 at 14:09

  Today, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!
  click here http://www.cardiogarda.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=ChunBladin

 8. click here

  1 sierpnia 2017 at 14:09

  bookmarked!!, I love your web site!
  click here http://www.pet100.cn/home.php?mod=space&uid=1170000&do=profile

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra