Z zagranicy

Liczba muzułmańskich migrantów u granic Hiszpanii wzrosła trzykrotnie

Do granic Hiszpanii dopłynęło w bieżącym roku trzykrotnie więcej muzułmańskich migrantów niż w zeszłym roku – wynika z danych zgromadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

Oznacza to, że liczba przybyszów do Hiszpanii (8385) może dorównać liczbie tych, którzy dopływają do wybrzeży Grecji – ta ostatnia przyjęła 11 713 osób.

Zmiana ta może nastąpić, ponieważ migranci uznają hiszpański szlak za bezpieczniejszy.

Wcześniej w tym tygodniu nagranie pokazało migrantów przybywających pontonami na plaże Kadyksu ku zaskoczeniu plażowiczów.

IOM twierdzi, że dotychczas, w ciągu 2017 roku, do Hiszpanii przybyło 11 849 migrantów. Dla porównania w całym 2016 roku przybyło ich 13 246.

– Przypuszczamy, że część zmian nastąpiła ze względu na fakt, że droga do Hiszpanii, prowadząca przez wybrzeże Maroko, jest uważana za bezpieczną – stwierdził Joel Millman, rzecznik prasowy IOM, cytowany przez agencję AFP.

– Jest możliwe, że w tym roku Hiszpania wyprzedzi pod tym względem Grecję – ocenił. – To naprawdę wielka zmiana – dodał.

W czwartek straż przybrzeżna w południowej Hiszpanii poinformowała, że uratowała 10 mężczyzn z Afryki Subsaharyjskiej. W środę na plaży w Tarifie w prowincji Kadyksu łódź pełna migrantów wylądowała na popularnej plaży turystycznej, budząc zdumienie turystów. Zostali przewiezieni do centrów przyjmowania migrantów, gdzie będą ubiegali się o azyl w Hiszpanii.

Przedstawiciele charytatywnej organizacji Lekarze Bez Granic twierdzą, że centra przyjmujące imigrantów są przeładowane i nie zaspakajają potrzeb tysięcy „zdesperowanych nowo przybyłych”.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

125 komentarzy

125 Komentarzy

  1. Ashley Klosky

    19 grudnia 2017 at 12:48

    I’d like to find out more? I’d like to find out more details.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra