Z zagranicy

Papież Franciszek chce otoczenia troską imigrantów i uchodźców – „Cudzoziemiec pukający do drzwi to okazja spotkania z Chrystusem”

O przyjmowanie, chronienie, promowanie oraz integrowanie imigrantów i uchodźców zaapelował Ojciec Święty w swoim ogłoszonym wczoraj w Watykanie orędziu na 104 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Będzie on obchodzony w całym Kościele w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, która w roku 2018 przypadnie 14 stycznia.

 

Papież Franciszek powiedział – Przypominam, że od początku swego pontyfikatu wyrażam szczególny niepokój z powodu sytuacji wielu imigrantów i uchodźców. Dlatego ustanawiając nową Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego postanowiłem, aby jej sekcja zajmująca się problemami imigrantów, osób przesiedlonych, uchodźców i ofiar handlu ludźmi była umieszczona tymczasowo pod moim bezpośrednim kierownictwem. Każdy cudzoziemiec pukający do naszych drzwi to okazja spotkania z Chrystusem. Wzywam do konkretnej troski o każdą osobę ludzką zmuszoną do opuszczenia swojej ojczyzny, proponując refleksję osnutą wokół czterech czasowników: przyjmować, chronić, promować i integrować.

 

– Wzywam do zapewnienie imigrantom i uchodźcom szerszych możliwości bezpiecznego i legalnego wjazdu do krajów przeznaczenia. W tym kontekście postuluje zwiększenie i uproszczenie przyznawania wiz humanitarnych oraz w celu łączenia rodzin, a także otwieranie korytarzy humanitarnych dla najbardziej narażonych uchodźców. Przypominam zasadę centralnego miejsca osoby ludzkiej, co zobowiązuje do przedkładania zawsze bezpieczeństwa osobistego ponad bezpieczeństwo narodowe. Istnieje konieczność odpowiedniego formowania personelu odpowiedzialnego za kontrole graniczne. Zachęcam do stosowania środków alternatywnych wobec pozbawienia wolności osób, które bez pozwolenia wkraczają na terytorium państwa. (…) Zachęcam do podejmowania działań w obronie praw i godności imigrantów i uchodźców, niezależnie od ich statusu migracyjnego. Zdolności i umiejętności imigrantów, osób ubiegających się o azyl i uchodźców, jeśli zostaną właściwie rozpoznane i docenione, stanowią prawdziwe bogactwo dla przyjmujących ich wspólnot. Zachęcam, by przyznawano im swobodę ruchów w kraju przyjmującym, możliwość pracy oraz dostęp do środków telekomunikacyjnych. Wskazuję na konieczność zapewnienia osobom decydującym się na powrót do ojczyzny programów reintegracji zawodowej i społecznej. – mówił papież Franciszek.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

128 komentarzy

128 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  22 sierpnia 2017 at 09:59

  A ja zadam by papiez Franciszek bronil katolikow i wolnosci wiary w Wielkiej Brytanii i na swiecie. Papiezu Franciszku w Europie sa dziesiatkami mordowani niewinni ludzie, gina na ulicach i placach miast. Jako glowa Kosciola i Pasterz jestes odpowiedzialny za kazdego, niewinnego czlowieka, zamordowanego przez islamistow, ktorych zapraszales i wciaz zapraszasz do Europy. Za Tych niewinnych odpowiesz przed Bogiem twarza w twarz w czasie, ktory Pan dla Ciebie przygotowal. Poza tym w Wielkiej Brytanii chca przesladowac ludzi za krytykowanie gender, za potepienie tej demonicznej ideologii! To totalny absurd! Zadam od Ciebie bys wypelnial swoje obowiazki, bys bronil wiernych przed przesladowaniem. To Twoj obowiazek pasterski! Mam swiete prawo zadac tego od Ciebie bowiem kazdy Pasterz winien bronic owiec, a jesli tego nie robi jest winien krwi owiec i jest podlym zbrodniarzem. Papiezu Franciszku nie jeses swieta krowa, jeses papiezem i wzywam Cie bys bronil owce przed cywilizacja smierci. A zatem: precz z gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z eutanazja, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie. Z Panem Bogiem

  • klioes vel pislamista

   22 sierpnia 2017 at 12:24

   Oj tam, oj tam! Trzeba się ubogacać…


   I najnowszy wierszyk:


   Na islamskie losowanko

   Jedna bomba, dwoch herosów…
   A więc wybieranie losów!
   Ten co wygrał, już się cieszy:
   Kto zabija, ten nie grzeszy;
   Kopa hurys też się przyda!
   Już ubiera pas Szahida…

  • ciekawostkihistoryczne.pl

   22 sierpnia 2017 at 14:06

   Papież zalegalizował związki homoseksualne?! XII wieczne Vatileaks.

 2. frate

  22 sierpnia 2017 at 10:08

  Kto jeszcze normalny słucha kretyńskich bredni tego antychrysta?! Przecież żydy z USralea sprowokowały całe te zamieszanie z migracją tych brudasów, a My teraz musimy za to płacić? NIEDOCZEKANIE ICH!!! Rozkradli całe bogactwa Bliskiego Wschodu(ropa, gaz), a nam zostawili użeranie się z nimi!! Bolszewickie żydy to największy terrorysta świata!! Póki nie rozwiążemy ostatecznie kwestii tego problemu do końca, póty Polska nigdy nie będzie wolnym i suwerennym państwiem!!! Nawet jeśli mamy obiekcje co to tego kontrowersyjnego rozwiązanie(słuszne), to jednak jesteśmy winni to przyszłym pokoleniom!!!

 3. Paweł

  22 sierpnia 2017 at 10:09

  Chrustus nie wjeżdżał w tłumy ciężarówką i nie podrzynał gardeł. Papież to zwodziciel.

 4. kowalski

  22 sierpnia 2017 at 10:24

  chazaro-mason i wszystko jasne.

 5. Piotr Zajkowski

  22 sierpnia 2017 at 10:33

  Wydaje mi się, że już przestał nawet kluczyć i mówić w sposób zawoalowany. Teraz głosi już bezpośrednio masońskie dyrektywy.

 6. Jazon

  22 sierpnia 2017 at 10:38

  Co oznacza kraj przeznaczenia o którym mówi Papierz Franciszek???
  Może to Watykan – modernistyczny, zrelatywizowany, kosomopolityczny
  Czy całą Afryka + część Azji – Bliski Wschód zdoła pomieścić Europa?
  To ponad 1,2 mld.
  To jakaś Apokalipsa.
  Chrześcijan praktycznie wyrżnięto w Afryce.
  Teraz przyszedł czas na resztki chrześcijan w laickiej Europie.
  Kto kieruje Papieżem

  • Czarek

   22 sierpnia 2017 at 11:32

   @Jazon; jak to „kto kieruje papieżem”? Oczywiście masoni.

 7. marju73

  22 sierpnia 2017 at 11:46

  Przyjmowani są, chronieni są, promowani są, zintegrować się nie są w stanie.
  Tylko nikt białych wyrobników europejskich nie spytał o zdanie.

 8. Michasia

  22 sierpnia 2017 at 11:46

  Uchodźca, tak. Pod warunkiem, że nie jest to żyd albo muzułmanin.

 9. Slawomir Tomasz Roch

  22 sierpnia 2017 at 11:51

  Polacy przeciez mamy Prymasa, ktory przed Bogiem odpowiada za narod polski. Nawet nosi dumne nazwisko abp Wojciech Polak dlatego niech rowniez broni wiernych Kosciola katolickiego w Polsce. Przeciez nikt nie wypisywal tak ostrych uwag i komentarzy o papiezu, gdy Ojcem Swietym byl Jan Pawel II. Dzis wielu wierzacych ludzi przeciera oczy ze zdumienia, jak atakowani sa katolicy, jak morduje sie niewinnych ludzi, jak rozwija sie demoniczna ideologia gender. Prymas ma tu wiele do zrobienia!

  • andzia

   22 sierpnia 2017 at 22:55

   Sprawy tak daleko zaszły, że Prymas może zasłabnąć przy kawie. Papież Jan Paweł I (przez wiernych nazywany uśmiechniętym Papieżem), sprawował urząd tylko przez 30 dni, bo chciał robić porządki w Watykanie. Ludzie muszą rozpoznać i odsunąć od wszelkiej władzy, także świeckiej masonów i innych iluminatów.

  • ikc2

   24 sierpnia 2017 at 07:25

   Prymas przed Bogiem z pewnością odpowie ale póki co to w żadnego nie wierzy.

 10. Kicia

  22 sierpnia 2017 at 12:00

  Co to jest kraj docelowy ? Prawa imigrantów i uchodźców ? A gdzie są prawa dla etnicznych mieszkańców krajów narodowych ? Chyba przestanę chodzić do kościoła. Czekam jeszcze na beatyfikację Szeptyckiego !!!

  • Slawomir Tomasz Roch

   22 sierpnia 2017 at 12:48

   Kicia co Ty chrzanisz i Ty chcesz zdradzic Chrystusa Pana?! Tylko z Bogiem i w Bogu bylismy mocni,niepokonani przez wieki i pokolenia. Dlatego nie pekaj ale raczej zdecydowanie dzialaj, rozwijaj sie! Dla przykladu jeszcze dzis zapraszam Cie do grona niepoprawnych. Procedura rejestracji jest prosta! To dobra, narodowa, b. pozyteczna strona! Pozdrawiam

 11. George

  22 sierpnia 2017 at 12:58

  Albo to starość, albo coś dosypują Franciszkowi do herbaty. Żeby gadać takie brednie trzeba być albo pod wpływem, albo mieć zaawansowaną demencję starczą. Innego wytłumaczenia nie widzę.

 12. Prawniczek

  22 sierpnia 2017 at 13:00

  „Cudzoziemiec pukający do drzwi to okazja spotkania z Chrystusem”
  Pewnie chodzi o to że szybko i niespodziewanie znajdziesz się w Niebie (jak cie zabije), a tam spotkasz Chrystusa.
  Święta racja 😛

 13. tereferek

  22 sierpnia 2017 at 14:21

  „Cudzoziemiec pukający do drzwi to okazja spotkania z Chrystusem” – tak, i to dość szybko i niespodzianie, jeśli będziesz na tyle głupi, żeby je mu otworzyć

 14. jacek

  22 sierpnia 2017 at 14:29

  Z takimi „Chrystusami” polska husaria rozprawiła się pod Wiedniem w 1683.

 15. finka

  22 sierpnia 2017 at 14:37

  Każdy cudzoziemiec to okazja spotkania z Chrystusem,zwłaszcza jak odrąbie mi głowę a w lepszym razie każe się utrzymywać. Może Franciszek powinien wyjechać na dłuższy czas na Bliski Wschód i tam ewangelizować wśród muzułmanów, w końcu niesienie Ewangelii to rola dobrego chrześcijanina. Powinni podesłać mu info o belgijskim przedszkolu, muzułmańskie dzieci mówią prawdę, są tu po to by nas pozabijać, dorośli ukrywają prawdę o prawie szariatu, ale papież powinien znać Koran i Hadisy.

 16. krzysztof40

  22 sierpnia 2017 at 14:46

  Papie coś odbiło, albo coś bierze. Albo ma problem z rzeczywistością.

 17. AQnia

  22 sierpnia 2017 at 14:48

  Chwalił się na początku że wkrótce pójdzie na emeryturę,a on jako 80- letni żwawy starzec islamizuje popłaszcykiem fałszywego miłosierdzia Europę.Tylko do klękania przed Panen Jezusem nie ma sił

 18. AQnia

  22 sierpnia 2017 at 14:51

  Miejmy nadzieje że Pan Jezus pogoni wkrótce masońskich niszczycieli świętej wiary katolickiej.

 19. adas

  22 sierpnia 2017 at 16:20

  Znalazłem Ciekawy sklep gdzie Wszystko jest nowe i od 1zl

  http://www.shortener.link/SarSf

  Polecam, Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen 😉
  ——————————-
  ——————————-
  Ja ugrałem nowy TV za 360zł oraz tablet za 100zł

 20. Avicenniusz

  22 sierpnia 2017 at 16:27

  Należy zwrócić uwagę na fakt, że papież ani razu nie zająknął się o potrzebie nawracania tzw. uchodźców. Nie pamiętam takiego wezwania w kontekście jego wypowiedzi na temat uchodźców. Mam wrażenie, że Kościół zmienił się po prostu w caritas, gdzie napełnianie brzuchów emigrantów jest ważniejsze od misji ewangelizacyjnej. Bo jakże inaczej brzmiałyby apele papieża, gdyby oprócz wezwań do przyjęcia uchodźców, wzywałby także przybyszy, aby przyjęli chrzest, skoro chcą żyć razem z chrześcijanami na chrześcijańskiej ziemi.
  Skoro głowa kościoła milczy w tej sprawie zapominając znaczenia słów: „idźcie i nawracajcie wszystkie narody”, to kto ma się odezwać ?
  Brakuje mi takich inicjatyw, jak na przykład przetłumaczenie ewangelii na język arabski (bądź inne, jakimi posługują się uchodźcy) i rozdawanie darmowych egzemplarzy tzw. uchodźcom. Że to nic nie da i muzułmanów nie da się nawrócić, a wszelkie takie próby spotkają się tylko z gwałtowną reakcją przybyszy ? Być może, ale tak właśnie widzę rolę papieża i kościoła. Zamiast tego słyszę tylko wezwania do przyjmowania uchodźców bez żadnych warunków brzegowych. Przyjmować, przyjmować, przyjmować i o nic nie pytać. I w żadnym wypadku nie próbować nawracać, ewangelizować, głosić dobrą nowinę. O tym ani słowa.

  • andzia

   22 sierpnia 2017 at 23:09

   Papież się asekuruje. Idżcie i nawracajcie! Kto uwierzy i przyjmie Słowo Boże będzie zbawiony, kto nie uwierzy, będzie potępiony. Zadziwia jednak, że sam jako Głowa Kościoła nie wypełnia polecenia Jezusowego narażając się na potępienie. Może ma coś z umysłem nie tak? Może już wcześniej był poddawany jakimś eksperymentom, bo od początku jego zachowanie nie licuje. A może mają na niego jakieś haki?

  • szwabski kalifat mamy u granic

   23 sierpnia 2017 at 23:58

   bardzo dobra uwaga!

 21. Soplica

  22 sierpnia 2017 at 16:49

  Co zrobić jak sól zwietrzeje? Watykan zupełnie odlatuje … trudno wyłowić normalne zdanie, bełkot, bełkot.

 22. Mesjasz

  22 sierpnia 2017 at 17:50

  Hehe to na co czeka?? niech popindala do nich się integrować i do siebie zaprasza ;d

 23. Okularnik GA

  22 sierpnia 2017 at 17:57

  Skretyniały staruszek, zresztą chyba nie nigdy nie miał wysokiego intelektu.

 24. IGO

  22 sierpnia 2017 at 19:25

  Czas najwyższy aby Franciszek spotkał się z Chrystusem jak najszybciej, ale czy Bóg Ojciec nas wysłucha skoro my tylko ględzimy, jak ględzi papież. Widocznie Pan Bóg w ten sposób karze nas chrześcijan za bierność i tchórzostwo, w obronie naszej wiary.Gołym okiem widać, że hierarchowie i książęta kościelni dawno nas sprzedali i wpędzili do Unii.Teraz obowiązującą wiarą jest multi – kulti, a Chrystusem papież wyciera sobie masońską gę… i oszukuje Chrześcijan. Nie miejmy żadnych złudzeń, że Pan Jezus pogoni tą czerń, jeżeli katolicy tego nie zrobią sami, boć przecież nikt inny jak wyznawcy tej wiary stanowią prawdziwy Kościół, a nie zdemoralizowani pseudo pasterze.

 25. Jan

  22 sierpnia 2017 at 19:50

  Papieżu Franciszku, proszę… tylko Prawda nas wyzwoli….

 26. Tomasz

  22 sierpnia 2017 at 20:31

  Papież mentalny marksista tak należy powiedzieć nawet Papierz Paweł VI potępił marksizm i wszelką ideologię oraz liberalizm .Marksizm skaził Świętą Matkę Kościół .Jest to nic innego jak propagowanie multi-kulti nie mającej nic wspólnego z pomocą bliźniemu w potrzebie tj np uchodźcy z terenów gdzie toczą się konflikty zbrojne ,rodzinom wielodzietnym .

 27. wiesscar

  22 sierpnia 2017 at 21:26

  Smutne jest to zachowanie Franka.
  To sądzę agent wplywu muzułmański w Watykanie. Co za czasy mamy teraz.

 28. Kicia

  22 sierpnia 2017 at 22:12

  Sławomirże Rochu, dzięki za słowa wsparcia. Na pewno masz rację. Chyba mam gorszy dzień. Pozdrawiam.

 29. Kicia

  22 sierpnia 2017 at 22:32

  Panie Sławku ,widziałam Pana profil na niepoprawni. Jestem pod wrażeniem ! Ja interesuję się historią, a wyjątkowo Kresami. Mieszkam w okolicy Chełma. Dużo czytałam o Wołyniu, jeżdżę na groby pomordowanych Polaków w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej. Mam kontakt z osobami mieszkającymi na Wołyniu i Podolu. Z wielkim szacunkiem pozdrawiam wnuka żołnierza 27 Wołyńskie Dywizji Piechoty. Ja również znam kilku ,niestety już nie żyją .Z przyjemnością przeczytam Pana książkę jeżeli można ją kupić.Wołyń jest ode mnie ,,rzut beretem,, za Bugiem.

 30. okirex

  23 sierpnia 2017 at 11:17

  A ja proponuje Jego „LEWAC KOSCI” zrezygnowac z ochrony, otworzyc bramy luksusowych komnat i ich integrowac osobiscie tych NACHODZCOW islamskich…
  Zobaczymy czy Jego Swiatobliwosc „spotka sie (szybciej) z Chrystusem” a Kosciol sw. pozbedzie sie LEWAKA opetanego przez szatana!!!
  To bylo by najpiekniejsze rozwiazanie PNIE PAPIEZYK!!!!
  Czas odejsc na smietnik czarnej historii!!!! Panie Papiez ” Boungiorno!”
  i „arrivederci”… Panie LEWAK!!!!
  Tfu na psa ukrok…

 31. Arrabiata

  23 sierpnia 2017 at 12:07

  -przecież w krajach tych niby-uchodźców też są chrześcijańskie kościoły i wspólnoty!
  Mają więc muzułmanie i tam okazje do SPOTKANIA CHRYSTUSA!!! Nie muszą aż w Europie „szukać okazji” do spotkania z Chrystusem! I co?! Korzystają z tych okazji?! NIE! MORDUJĄ TYCH CHRZEŚCIJAN!!
  Więc niech Franciszek nie p…..y cynicznych głupot!!!

 32. Sara

  23 sierpnia 2017 at 22:03

  I dobrze idiotom powiedział !!!! Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną

  Papież i ksiadz to nie jest Bóg!! Dobrze idiotom jak wiary nie znają!!

 33. creditos rapidos y faciles

  24 sierpnia 2017 at 10:48

  What’s up, after reading this awesome piece of writing i am also cheerful to
  share my know-how here with friends.

  creditos rapidos online sin aval [Nathaniel]
  http://41club.cy.net/UserProfile/tabid/69/userId/13380/Default.aspx

 34. JaF

  24 sierpnia 2017 at 14:45

  Co ten lewak przebrany za papieża bierze? W kozojebcach wyznających religie pedofila sadysty widzi Jezusa. Mocny towar.

 35. Paweł

  24 sierpnia 2017 at 23:05

  Chyba najwyższy czas otoczyć troską i opieką psychiatryczną Franciszka. Imigrantów niech sobie izrael przyjmuje.

 36. niko

  25 sierpnia 2017 at 19:55

  ci kolorowi najezdzcy powinni zapukac do drzwi Watykanu , antypapiez Franciszek z otwartymi mi przyjmie pokrzywdzonych arabow ,Watykan to bardzo bogata instytucja , napewno nalezycie zadba o najezdzcow. tylko zeby sie franek z czasem nie zdziwil jak araby pokaza co potrafja zrobic z niewiernymi w watykanie.

 37. Egzorcysta

  25 sierpnia 2017 at 23:16

  Papiez Franciszek ma korzenie Zydowskie podobnie jak kazdy kto nagania nachodzcow do Niemiec i europy.Merkel rowniez ma podwojne obywatelstwo jak Geremek i wielu „polskich” politykow. Ich wrogami od czasow holokchaustu sa Niemcy, wiec ich wrogiem na ktorym trzeba sie zemscic i przyszedl czas bo zaprzestali placic odszkodowan.A mamy tylu zdziwonych ze Zydzi niczego nie zapominaja.A nawet pamietaja to czego nie bylo, jak sie da za to skasowac kase.

  • matka kapłana

   26 sierpnia 2017 at 03:05

   Obecny papież to antychryst, o którym mówi św. Jan w Apokalipsie. Jest on fałszywym prorokiem na służbie bestii. Franciszek głosi , że grzech jest łaską z woli Bożej ) w Amoris Laetitia. Ten osobnik nic już ma wspólnego z Jezusem Chrystusem i wiarą rzymskokatolicką. Głosi jawnie różne herezje min. adopcjonizm. Jezus Chrystus wg niego sam sobie ubzdurał że jest Synem Bożym, a Maryja Matka Boże wg niego jest zwykłą grzeszną kobietą. Takie herezje on głosi !

 38. Chiński Górol

  26 sierpnia 2017 at 10:44

  Ten papież chce we wszystkich krajach Europy wprowadzić chrześcijaństwo głoszone przez obecnie najwiekszego teologa chrześcijańskiego kardynała W. Kaspera i jego kolegi R.Marxa.

 39. Grze

  27 sierpnia 2017 at 13:26

  Nie rozumiem dlaczego się bulwersujecie. Przecież spotkanie tzw. uchodźcy jest w rzeczy samej okazją spotkania Chrystusa. Jeśli Ten muzułmanin zgwałci Twoją żonę i Twoje dzieci po czym poderżnie Ci gardło, to, jeśli jesteś praktykującym katolikiem Twoja szansa na spotkanie Chrystusa będzie spora.
  Mam nadzieję że wyczuwacie sarkazm.

 40. goj

  27 sierpnia 2017 at 21:32

 41. F/X

  27 sierpnia 2017 at 22:02

  „Papież” może też nieśmiało sugerować wybór mniejszego zła wobec tego co twórcy nadchodzącego „końca świata” przygotowali w zastępstwie. Ciekawe czasy, co ?

 42. statystyczny

  28 sierpnia 2017 at 13:39

  zadam aby kosciol katolicki byl reprezentowany przez katolika papieza,zwodziciel franciszek jest wyborem masonow i ma zniszczyc chrzescijanstwo w europie,nalezy sie modlic o jego nawrocenie na katolicyzm,to szatan w watykanie,klamca ktory manipuluje pismem swietym ,pamietaj katoliku kiedy przychodzi do ciebie uchodzca islamski to tylko po to zeby cie zabic,zgwalcic twoja zone i twoje dzieci zabic,dlatego musisz bronic swój dom,rodzine swoja wiare i tradycje ktore wzioles ze swojego domu i swoich przodkow,pamietaj ze szatana poznasz po owocach i pogardzie do katolikow przez np zwodziciela brudne buty,brak szacunku do majestatu Papieza,uzywanie komunikacji miejskiej nie przystoi wyslanikowi od samego Boga,to pewacka kanalia ktora za szatanskie srebniki iluminatow i komunistow sprzedala nas i caly kosciol katolicki,precz z tym obludnikiem i zdrajac,pederasci szatana okupuja dzisiaj watykan

 43. Pawel

  28 sierpnia 2017 at 20:44

  ten pseudo papiez to jest kompletny debil !!!
  my przynajmniej w Polsce musimy usunac ten ludzki smiec z naszego kraju,zaden smoluch nie ma prawa przebywac w Polsce

 44. Jacek

  29 sierpnia 2017 at 15:08

  No fakt… otworzysz drzwi dostaniesz kulke… szybkie spotkanie z chrystusem😂😂

 45. Marvel contest of champions ios hack

  30 sierpnia 2017 at 23:49

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 46. hyip review

  31 sierpnia 2017 at 08:03

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 47. check my site

  31 sierpnia 2017 at 19:22

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 48. Budget Shopping

  2 września 2017 at 13:42

  I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 49. click on my website

  2 września 2017 at 20:36

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don?t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 50. lace frontal

  4 września 2017 at 06:23

  lace frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I produit en tenant très soubrette qualité puis envoi agile. Merci puis continuez identiquement cela!

 51. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:37

  I like it when people come together and share opinions.
  Great site, keep it up!

 52. Shana

  6 września 2017 at 06:08

  obviously like your web-site but you have to test the spelling
  on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it
  very troublesome to inform the truth however I will certainly come again again.

 53. interest fees

  6 września 2017 at 22:05

  I know this web page offers quality based articles or reviews and extra stuff, is there any other site which
  offers these kinds of information in quality?

 54. Jason

  7 września 2017 at 11:28

  Howdy! This article couldn’t be written much better! Reading through this article
  reminds me of my previous roommate! He constantly kept preaching about this.
  I am going to send this article to him. Fairly certain he will have a
  great read. I appreciate you for sharing!

 55. Demetrius

  7 września 2017 at 13:01

  At this moment I am going to do my breakfast, when having my breakfast coming again to read more
  news.

 56. things you need to know about chuck norris

  8 września 2017 at 03:23

  Wow! Finally I got a website from where I be capable of in fact get helpful data regarding
  my study and knowledge.

 57. Melina

  8 września 2017 at 03:52

  Thanks for any other informative website.
  Where else may just I get that type of info written in such
  a perfect manner? I’ve a venture that I am simply now running
  on, and I’ve been at the glance out for such info.

 58. www.thesun.co.uk

  8 września 2017 at 16:47

  My spouse and I stumbled over here different web address and thought
  I may as well check things out. I like what I
  see so now i am following you. Look forward to looking
  at your web page again.

 59. business coach

  9 września 2017 at 00:19

  You really make it seem so easy with your presentation but I to find this topic
  to be really something which I believe I would by no means understand.
  It seems too complex and very broad for me. I’m looking
  ahead on your subsequent submit, I’ll try to get the hang of it!

 60. ask potential real

  9 września 2017 at 21:41

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 61. Janet

  10 września 2017 at 00:33

  Why viewers still make use of to read news papers when in this technological world all is presented on web?

 62. I used to be able to find good advice from your content.

 63. Carole

  10 września 2017 at 13:09

  It’s very straightforward to find out any topic on net
  as compared to books, as I found this article at this web site.

 64. real estate flipping

  10 września 2017 at 16:53

  If some one needs to be updated with latest technologies therefore
  he must be visit this web site and be up to date everyday.

 65. Lourdes

  11 września 2017 at 01:55

  It’s difficult to find educated people for
  this subject, however, you seem like you know what you’re
  talking about! Thanks

 66. Star

  11 września 2017 at 08:10

  I do believe all the ideas you’ve offered for your post.
  They are very convincing and can definitely work.

  Nonetheless, the posts are too quick for newbies.
  Could you please prolong them a little from subsequent time?
  Thanks for the post.

 67. www.quiltblockpartykits.com

  11 września 2017 at 11:53

  Wow! After all I got a blog from where I be able
  to in fact take valuable information concerning my study
  and knowledge.

 68. Lelio Vieira Carneiro Junior

  11 września 2017 at 12:37

  Your style is really unique in comparison to other people
  I’ve read stuff from. Thanks for posting when you’ve got the opportunity,
  Guess I will just book mark this blog.

 69. right car loan

  11 września 2017 at 22:21

  I quite like looking through a post that will make people think.
  Also, thanks for allowing me to comment!

 70. Lelio Vieira Carneiro Junior

  12 września 2017 at 05:27

  Hi, I do think this is an excellent web site.
  I stumbledupon it 😉 I’m going to return yet again since I
  saved as a favorite it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich
  and continue to help others.

 71. two thousand stocks

  12 września 2017 at 22:53

  Hey there just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem
  to be running off the screen in Ie. I’m not sure if this
  is a format issue or something to do with browser compatibility but I figured I’d post to
  let you know. The design and style look great though! Hope you get the problem solved soon. Cheers

 72. overrated interest

  13 września 2017 at 04:37

  If you desire to obtain a great deal from this paragraph then you have to apply such techniques to your
  won webpage.

 73. handsome mobile

  13 września 2017 at 14:41

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this outstanding blog!
  I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your
  RSS feed to my Google account. I look forward to brand
  new updates and will talk about this blog with my Facebook group.

  Chat soon!

 74. estate investing

  13 września 2017 at 15:25

  I’m really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
  A number of my blog readers have complained about my site not operating correctly in Explorer
  but looks great in Safari. Do you have any solutions to help
  fix this problem?

 75. In fact no matter if someone doesn’t be aware of after that its up to other people that they will help,
  so here it happens.

 76. real estate firm

  13 września 2017 at 20:12

  What’s up, this weekend is nice in support of me, since this
  occasion i am reading this great informative piece of writing here at my home.

 77. things you need to know about chuck norris

  14 września 2017 at 00:17

  What’s up, just wanted to tell you, I loved this post. It was funny.
  Keep on posting!

 78. www.firstroundprospect.com

  14 września 2017 at 13:01

  When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox
  and now each time a comment is added I get three emails
  with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
  Thanks!

 79. travel guide

  15 września 2017 at 14:09

  Hi there! This post could not be written any better!
  Reading through this post reminds me of my good
  old room mate! He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 80. irish golf

  15 września 2017 at 15:10

  This post is actually a nice one it assists new net people, who are wishing for blogging.

 81. old golf course

  15 września 2017 at 16:55

  You really make it appear really easy along with your
  presentation but I in finding this topic to be actually one thing that I feel I’d by no means understand.
  It seems too complex and extremely vast for me.
  I am looking forward in your subsequent put up, I’ll
  try to get the hang of it!

 82. best tips travelling

  15 września 2017 at 22:29

  Hey there would you mind sharing which blog platform you’re working with?

  I’m looking to start my own blog in the near future but I’m having a hard time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m
  looking for something unique.
  P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!

 83. www.recordthepast.com

  16 września 2017 at 07:58

  When someone writes an paragraph he/she retains the plan of a user in his/her brain that how a user can be aware
  of it. Thus that’s why this piece of writing is amazing.
  Thanks!

 84. golf clubs

  16 września 2017 at 19:33

  We’re a bunch of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your website offered us with valuable info to work on. You have performed
  an impressive activity and our whole community might be grateful to you.

 85. travel deals

  17 września 2017 at 02:29

  I really like what you guys are up too. This kind of
  clever work and coverage! Keep up the superb works guys I’ve added you guys to our
  blogroll.

 86. golf course

  17 września 2017 at 18:58

  Nice post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon every
  day. It will always be interesting to read articles from other authors and
  practice a little something from their sites.

 87. place macau tourism

  18 września 2017 at 09:59

  Thank you for sharing your info. I really appreciate your efforts and
  I will be waiting for your further write ups thanks once again.

 88. soccer jerseys well-marked

  19 września 2017 at 00:32

  Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from this website, and your views are nice in favor of new people.

 89. Justin

  20 września 2017 at 09:54

  Have you ever considered creating an e-book or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based upon on the same topics you discuss and would love to have
  you share some stories/information. I know my audience would enjoy your work.
  If you are even remotely interested, feel free to shoot
  me an e-mail.

 90. http://www.engevias.com.br

  21 września 2017 at 00:42

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post
  and the rest of the site is also really good.

 91. Nick

  21 września 2017 at 03:46

  Hurrah, that’s what I was looking for, what a material!
  existing here at this website, thanks admin of this web
  page.

 92. www.huaguoju.com

  21 września 2017 at 15:03

  I’m really loving the theme/design of your web site.

  Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
  A handful of my blog visitors have complained about my website not working
  correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any ideas to help fix this issue?

 93. bbs.idreaming.cn

  21 września 2017 at 16:12

  I was wondering if you ever thought of changing the layout of your site?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or two pictures.

  Maybe you could space it out better?

 94. getting heart disease

  21 września 2017 at 16:52

  Hello very nice website!! Guy .. Beautiful ..
  Amazing .. I will bookmark your blog and take the feeds additionally?
  I’m happy to find numerous useful information here within the put up, we need work
  out more techniques in this regard, thanks for sharing.

  . . . . .

 95. Rod

  21 września 2017 at 20:48

  With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My website has a lot of completely unique
  content I’ve either written myself or outsourced but it appears
  a lot of it is popping it up all over the web without my
  authorization. Do you know any methods to help prevent content from being ripped off?

  I’d certainly appreciate it.

 96. http://tenforwardlounge.net/

  22 września 2017 at 01:43

  Wonderful, what a web site it is! This website provides
  valuable data to us, keep it up.

 97. Tracee

  22 września 2017 at 02:23

  I am truly grateful to the owner of this website who
  has shared this great post at at this time.

 98. I am not sure where you’re getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.

 99. irish golf

  22 września 2017 at 04:10

  This is my first time pay a quick visit at here and i am
  in fact pleassant to read all at alone place.

 100. Ismael

  22 września 2017 at 04:40

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 101. Nellie

  22 września 2017 at 06:51

  Hello there, There’s no doubt that your web site may be having internet browser compatibility
  problems. When I take a look at your site in Safari, it looks
  fine however when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other than that, wonderful site!

 102. narkologiya.kz

  22 września 2017 at 10:03

  I was able to find good advice from your content.

 103. Carri

  22 września 2017 at 16:02

  Keep on writing, great job!

 104. www.hack-fc.com

  22 września 2017 at 17:09

  I always used to read paragraph in news papers but now as I am a user of internet thus from now I am using
  net for content, thanks to web.

 105. heart muscle

  22 września 2017 at 17:28

  That is a very good tip particularly to those new to
  the blogosphere. Brief but very precise info… Thank you for sharing this
  one. A must read article!

 106. travel deals

  22 września 2017 at 23:25

  Hello everyone, it’s my first go to see at this web site,
  and article is truly fruitful in support of me, keep up posting these posts.

 107. Clair

  23 września 2017 at 00:34

  Keep this going please, great job!

 108. Vanessa

  23 września 2017 at 09:22

  You have made some really good points there. I checked on the web for more info about the issue and found most people will go
  along with your views on this web site.

 109. Son

  23 września 2017 at 10:11

  Hmm it appears like your site ate my first comment (it was extremely long)
  so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your
  blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m
  still new to everything. Do you have any suggestions for rookie blog writers?

  I’d definitely appreciate it.

 110. gmlaw.omegaguide.com

  23 września 2017 at 17:27

  Greetings! Very helpful advice within this article!
  It is the little changes that produce the most significant changes.
  Many thanks for sharing!

 111. We absolutely love your blog and find most of your post’s to
  be exactly I’m looking for. can you offer guest writers to write content available
  for you? I wouldn’t mind producing a post or elaborating on a lot
  of the subjects you write about here. Again, awesome web log!

 112. http://www.jcairacademy.com

  23 września 2017 at 19:56

  Great weblog right here! Additionally your web site a lot up very fast!

  What host are you the use of? Can I am getting your affiliate hyperlink for your host?
  I wish my site loaded up as fast as yours lol

 113. 119.46.144.74

  23 września 2017 at 20:32

  Excellent goods from you, man. I’ve understand your
  stuff previous to and you are just too great.
  I actually like what you have acquired here, certainly like what you are saying and the way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it
  wise. I can’t wait to read far more from you. This is really
  a great web site.

 114. Lisette

  24 września 2017 at 09:00

  Article writing is also a fun, if you be acquainted
  with afterward you can write or else it is complex to write.

 115. mobilesoftwareinnovations.com

  24 września 2017 at 12:34

  It’s amazing in favor of me to have a site, which is beneficial designed for
  my know-how. thanks admin

 116. Graciela

  24 września 2017 at 14:05

  hey there and thank you for your information – I have definitely picked up something new from right here.

  I did however expertise several technical points using this website, as I
  experienced to reload the web site many times previous to I could get
  it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?

  Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google
  and can damage your quality score if advertising and marketing with
  Adwords. Anyway I am adding this RSS to my e-mail and can look out for much more
  of your respective interesting content. Make sure you update this
  again soon.

 117. www.hope3999.com

  24 września 2017 at 22:23

  Wow that was strange. I just wrote an really long
  comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways,
  just wanted to say excellent blog!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra