Z kraju

Tomasz Terlikowski – Katolicy mają obowiązek walki z islamem, który chce zniszczyć cywilizacje zachodu

Na łamach portalu „Mały Dziennik” ukazał się artykuł Tomasza Terlikowskiego „To jest walka o nasze być albo nie być. Zdobycze terytorialne wpisane są w DNA islamu. A brak obrony to nie chrześcijaństwo a tchórzostwo!”. W artykule tym publicysta adresujący swoje teksty do katolików głosi, że islam wypowiedział wojnie cywilizacji zachodniej.

 

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego katolicy mają obowiązek wziąć udział w tej wojnie. I to nie poprzez rysowanie kredkami po chodnikach, ale konkretnie, nawet w formie militarnej.

Według Tomasza Terlikowskiego nie wolno „udawać, że wojny nie ma, że to tylko terroryzm, że w istocie nic nam nie zagraża”. Zdaniem publicysty celem islamistów jest „podbicie Europy. W islamskie DNA wpisane są podboje. Dla muzułmańskich teologów dowodem na prawdziwość islamu były zdobycze terytorialne i przejmowanie terenów zamieszkiwanych przez chrześcijan. Ziemia raz islamska zaś na zawsze islamską zostaje. I to się nie zmienia tylko dlatego, że Europejczycy czy chrześcijanie nie chcą w to wierzyć”.

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego „muzułmanie nie przeprowadzają zamachów po to, by nas zastraszać, ale po to, by przygotować grunt pod zajęcie Europy. Zamachy są tylko jednym z elementów tej strategii. Inne to wielki ruch (bu nie powiedzieć wprost inwazja) imigracyjny, innym terroryzm, który ma pozbawiać Europejczyków chęci obrony i wreszcie ostatnim akcja nawróceniowa. W takiej sytuacji potrzebna jest walka, decyzje polityczne, długofalowe działania”.

W swoim artykule Tomasz Terlikowski przypomina, „że obrona przed przemocą, niewinnych przed atakami jest mocno wpisana w chrześcijaństwo. Nadstawiać można swój policzek, a nadstawianie policzka cudzego to nie chrześcijaństwo o zwyczajne tchórzostwo”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

94 komentarze

94 Komentarzy

 1. Soplica

  24 sierpnia 2017 at 17:37

  Obudził się z letargu? Jeszcze niedawno piał z zachwytu nad ośrodkiem kultury muzułmańskiej koło Ronda Sybiraków a dziś nawołuje do walki z islamem?

 2. abc

  24 sierpnia 2017 at 18:25

  Islamiści to tylko głupie i bezmyślne narzędzia łatwe do sterowania, prawdziwym mózgiem tego wszystkiego i prawdziwym wrogiem jest żydobolszewia, która się nimi posługuje.

  • Kwal

   24 sierpnia 2017 at 19:46

   I to jest właściwa odpowiedź…

 3. Art

  24 sierpnia 2017 at 19:16

  Terlikowski jest katolikiem kameralnym.Tzn. klęka tylko wtedy,gdy kamera jest włączona.

 4. Kwal

  24 sierpnia 2017 at 19:45

  Panie Terlikowski ! katolicy mają obowiązek walczyć nie tylko z islamem również maja obowiązek walczyć z judaizmem – niech pan to dopisze…

 5. baixar livro poderosa na cama pdf

  24 sierpnia 2017 at 20:00

  Acabei de encontrar número reduzido de livros
  bastante específicos sobre estes assuntos,
  são do programa Poderosa na cama, e também gostaria de compartilhar com você
  ponto de cada um. Esqueça os tais segredos revelados na televisor e também nas revistinhas
  da secretária, isso é puro lixo e também não vai apenas ajudar. http://conquisteseuhomem.com/poderosa-na-cama/

 6. curso pronta para o romance

  24 sierpnia 2017 at 20:25

  Nesse registo você encontrará uma extensa variedade de chamadas para serem
  usadas em anúncios como eg em Facebook Ads. http://conquisteseuhomem.com/pronta-para-o-romance-segredo-revelado/

 7. najwyzszakastaskurwysynów

  24 sierpnia 2017 at 20:28

  Już widzę te tłumy młodzieńców w rurkach ze smartfonami w wiotkich nadgarstkach bohatersko walczących z muslimami. Szkoda że jako społeczeństwo jesteśmy tak leniwi i krótkowzroczni. Pragniesz pokoju – gotuj wojnę.
  Strzelanie, walka wręcz, walka nożem, walka kijem, bieganie – tak powinien spędzać wolne chwile Polak. A nie facebook, głupie seriale, albo kościółek.

 8. Maciek

  24 sierpnia 2017 at 21:02

  Co powinni robić katolicy ,to raczej zdanie papieża byłoby bardziej miarodajne . No ale tak z chrześcijańskiego punktu widzenia ,to z Ewangelii trudno wywieść OBOWIĄZEK zabijania nawet w obronie (czy to siebie ,czy innych ) . Obrona konieczna jest już jakimś kompromisem z radykalnie rozumianą wiarą. Św. Wojciech ,czy mniej „święty” 🙂 Urlich von Jugingen. Oczywiście lepiej myśleć zawczasu i nie prowokować sytuacji ,które zmuszają do fizycznej konfrontacji . Ale koniec końców ,to chyba raczej i tak się jej nie uniknie . A wtedy ,czy Wojciech ,czy Urlich .

  • Maciek

   24 sierpnia 2017 at 21:14

   Co oczywiście nie oznacza ,że nie sposób zrozumieć motywacji mniej zradykalizowanych chrześcijan . Tylko wtedy raczej należy szukać usprawiedliwienia „ogólnoludzkiego” ,a nie religijnego .

  • Marian

   25 sierpnia 2017 at 08:25

   @Maciek, nie ma czegoś takiego, jak „obowiązek zabijania”, jest za to obowiązek obrony wynikający z prawa miłości bliźniego. „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.
   Słusznie robił papież Jan Paweł II, gdy protestował przeciwko najazdowi na Irak. Ale przecież masoni „wiedzą lepiej” niż chrześcijanie.
   Dziś mamy sytuację, że islam zbankrutował w Afryce – dlatego młodzi islamiści są wysyłani z Afryki do Europy, bo możliwe, że „bój to jest ich ostatni”. Jeśli teraz przegrają, to koniec islamu. Jeśli jednak zapanują na Europą, to w najlepszym razie będziemy podludźmi w Zjednoczonych Emiratach Europy, albo w najgorszym niewolnikami w Konzentration Lager Arabia Saudyjska II.

   • Maciek

    25 sierpnia 2017 at 08:58

    Coś mi się wydaje ,że nie da się z Ewangelii wywieść OBOWIĄZKU obrony mieczem ,czy BEZWZGLĘDNEGO ZAKAZU ,czy np. POCHWAŁY ,albo POTĘPIENIA kary śmierci ,bo w sumie to koniec końców się do tego „redukuje”. A masoni czyli wyznawcy religii śmierci ,co z nimi robić ? zabijać ,czyli stawać się masonem . „Kontrmasoni” to także są masoni . Może tak . Prawda jest jedna , zaprzeczenie prawdy jest kłamstwem ,ale zaprzeczenie kłamstwa najczęściej TEŻ JEST KŁAMSTWEM. (logika konstruktywna ,intuicjonistyczna) htttps://pl.wikipedia.org/wiki/Logika_intuicjonistyczna

    • Marian

     25 sierpnia 2017 at 11:23

     Św. Jan Chrzciciel nie zabraniał żołnierzom walczyć, ale: „nad nikim się nie znęcajcie, poprzestawajcie na swoim żołdzie”.
     Jezus Chrystus powiedział o Janie Chrzcicielu: „Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.” Mt 11, 11.
     Rzeczywiście, nie ma takiego błogosławieństwa w Ewangelii: „Błogosławieni, którzy zabijają mieczem dla sprawiedliwości, albowiem wielka jest ich nagroda w niebie”. NIE MA. Nie ma zachęty do walki zbrojnej w imię prawdy.
     Jest za to zachęta w Nowym Testamencie do innej walki:
     „Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. NIE TOCZYMY BOWIEM WALKI PRZECIW KRWI I CIAŁU, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże – wśród wszelakiej modlitwy i błagania.” Ef 6, 11 – 18
     Przepraszam, jeśli wyszło na to, że pouczam i mam odpowiedź na wszystkie pytania. NIE MAM. – sam szukam.

     • Maciek

      25 sierpnia 2017 at 11:38

      🙂

     • Maciek

      25 sierpnia 2017 at 12:40

      A tak dalej zastanawiając się to chyba lepszą sytuacją jest ,gdy obowiązuje oficjalna kara śmierci ,niż kapturowe sądy i „seryjny samobójca” . Natomiast „dobrą”, „bezpieczną” odpowiedzą ,kto zasługuje na nią ,to zdaje się nikt. Ani Trynkiewicz ,ani Osama Ibn Laden ,ani Władymir Putin ,ani Soros ,ani Barak Husein Obama , ani Eichman ,ani Stalin ,ani Pol Pot ,ani Chodorkowski ,ani … itd.

     • Maciek

      25 sierpnia 2017 at 12:53

      Rdzeń wszystkich lewackich ideologii „kogo by tu zamordować ,aby było lepiej” .No tak można sobie teoretycznie podywagować . Donkiszoteria 🙂

   • Maciek

    25 sierpnia 2017 at 10:05

    A zaproszenie do masonerii/kontrmasonerii to htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/zaproszenie-do-piekla/

    • najwyzszakastaskurwysynów

     25 sierpnia 2017 at 17:40

     „lewackich ideologii” bo pewnie prawacka ideologia każe stać i patrzeć jak krzywdzą Twoją rodzinę, albo Twoich rodaków. Ja na pewno nie będę przyglądał się bezczynnie. Jeżeli muslim wyciągnie nóż to Ty zacytujesz mu jakiś fajny kawałek z Biblii, albo odstraszysz go różańcem. Powodzenia.

     • Paweł

      28 sierpnia 2017 at 12:42

      Dlatego w pierwszej kolejności należy być Polakiem, mężczyzną i wojownikiem. Dopiero później wyznawcą danej religii.

 9. Masław

  24 sierpnia 2017 at 21:33

  Syjonistyczny podżegacz wojenny

  • Marian

   25 sierpnia 2017 at 08:26

   @Masław – Krótko i na temat. 😉

 10. Vigra Master resultados

  24 sierpnia 2017 at 22:38

  Vigra Master mercadoria é normal como precisa ser
  utilizados no inteiro 2 cápsulas por dia, preferencialmente na ponto da subtileza. http://Conquisteseuhomem.com/vigra-master-funciona/

 11. Paweł

  24 sierpnia 2017 at 23:02

  Prawy.pl sięgnął właśnie dna. To żydokatolickie dno na tym portalu?

 12. Art

  25 sierpnia 2017 at 01:32

  @ Kowal
  Proszę nie prowokować kameralnego katolika Terlokowskiego.On dał popis jakiś czas temu w Klubie Ronina razem z Dawidkiem Wildsteinem.Potem obaj rozwalili dobrą niegdyś Frondę.Nie zrobili pewnie tego za friko.Dla mnie ci panowie nie istnieją.

  • Marian

   25 sierpnia 2017 at 08:29

   @Spotkałem kiedyś prywatnie „chłopaków z Frondy”, gdy tylko to pismo powstawało. Od początku udawali katolików…

 13. Konia

  25 sierpnia 2017 at 10:07

  Oczywiście że mają obowiązek, ten i wiele innych. Wynika to wprost min. z orzeczeń Soboru laterańskiego III oraz Soboru Liońskiego I. Jak również z sylabusa Piusa IX.

 14. Qiqung

  25 sierpnia 2017 at 10:21

  Wysłać Terlikowskiego na front .

 15. Filip S

  25 sierpnia 2017 at 13:36

  Terlik jak zwykle bełkocze nonsensy. Muzułmanie sami z siebie są za głupi aby podbić Europę, obecna sytuacja jest skutkiem polityki liberalno-lewicowych elit i pewnej garbatonosej nacji. Wspólnie doprowadzili oni do islamizacji Europy oraz rozwoju muzułmańskiego fundamemtalizmu na Bliskim Wschodzie.

  • jok

   25 sierpnia 2017 at 17:56

   Trafnie.
   Zmieniłbym tylko kolejność „nacji” i „elit”. A właściwie to nawet wskazałbym, że pierwotne/sprawcze/inicjujące były działania „nacji”, a „elity” – nawet jak dziś w dużej części gojowe i inicjujące zdarzenia, są/były wtórne, są głównie elementem wykonawczym (nawet jak nie zdają sobie z tego sprawy, a jak się dowiedzą, to nie akceptują), powstały w wyniku dziesięcioleci działań nacji itd.

  • klioes vel pislamista

   30 sierpnia 2017 at 15:35

   10/10


   Noc żywych trupów
   motto:
   „Związano wieniec z rzeczy przeklętych,
   Lamp pogaszono tysiące świętych,
   Pod jeden topór ludzkość się kładzie,
   Zegary wszystkie stoją na zdradzie,
   Prac przenajświętszych łamie się moc:
   O! wielka noc! o! wielka noc!

   Czujmy — bo kur wnet zapieje trzeci,
   Ciemności wiecznych anioł przeleci…” (Juliusz Słowacki)


   Noc żywych trupów rozpoczęta.
   Zaraza już ogrania świat.
   Gdzie blask oliwa daje święta,
   Nie mogą zombi złamać krat.
   Lecz, nim nastanie znowu brzask,
   „Allahu Akbar!” słychać wrzask.

   Przez fale morza, mur Mellity
   Wdzierają żywe trupy się.
   Ale dla zdrajców, łżeelity
   Robactwo z szamba nie jest „fe”.
   Bo każdy więcej żywy trup
   Jest, jak chrześcijanom nowy grób…

   Nie zombi, ale zdrajcy-wampy
   Zarazie co otwarli drzwi,
   Gdy pogasili święte lampy,
   Wrogami ludzi są. To ci,
   Co gdy zapieje trzeci kur,
   Zapełnią potępieńców chór!

 16. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:48

  After looking at a few of the articles on your web site, I
  really appreciate your technique of writing a blog. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please visit my web site as well and
  let me know your opinion.

 17. Marel

  6 września 2017 at 10:46

  Witam chciałem polecić najnowsze rozwiązanie lek na łuszczyce http://pachnacakraina.com/lek-na-luszczyce od lat się z nią zmagam i bardzo wszystkim polecam po łuszczycy ani śladu

 18. estate newbies

  6 września 2017 at 12:08

  Pretty section of content. I just stumbled upon your site
  and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access
  consistently quickly.

 19. garage door controls

  6 września 2017 at 18:23

  Piece of writing writing is also a fun, if you be acquainted with afterward
  you can write if not it is complicated to write.

 20. garage door riding

  7 września 2017 at 21:40

  This is the perfect site for everyone who wants to understand this topic.
  You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I
  personally would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic which has been written about for ages.
  Wonderful stuff, just wonderful!

 21. decisions regarding real

  8 września 2017 at 01:22

  Thanks for finally talking about >Tomasz Terlikowski – Katolicy
  mają obowiązek walki z islamem, który chce zniszczyć cywilizacje zachodu – Prawy.pl <Liked it!

 22. personal loan

  9 września 2017 at 01:44

  Awesome issues here. I’m very happy to see your post.

  Thank you a lot and I am having a look ahead to contact you.
  Will you please drop me a mail?

 23. Benny

  9 września 2017 at 14:48

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from
  somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would
  really make my blog shine. Please let me know where
  you got your design. Thank you

 24. start up programs

  9 września 2017 at 22:48

  This piece of writing will assist the internet users for building up
  new blog or even a blog from start to end.

 25. Callie

  9 września 2017 at 23:41

  Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it 😉
  I am going to revisit yet again since I bookmarked it.
  Money and freedom is the greatest way to
  change, may you be rich and continue to guide other people.

 26. Raina

  10 września 2017 at 00:36

  Hello to every one, for the reason that I am actually keen of reading this webpage’s post to be updated daily.
  It contains nice information.

 27. real estate agents

  10 września 2017 at 00:40

  Thanks , I’ve recently been looking for info about this topic for a long time and yours
  is the greatest I have came upon till now. However, what about the conclusion? Are
  you sure concerning the source?

 28. estate market

  10 września 2017 at 17:20

  It’s fantastic that you are getting ideas from this article as well
  as from our argument made at this time.

 29. Adalberto

  10 września 2017 at 22:37

  Hi! This post couldn’t be written any better! Reading through this post
  reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this.
  I will forward this article to him. Pretty sure he will have
  a good read. Thank you for sharing!

 30. penny stocks yield

  11 września 2017 at 03:55

  When I originally commented I appear to have clicked the
  -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time
  a comment is added I recieve four emails with the exact same comment.
  There has to be an easy method you are able to remove
  me from that service? Kudos!

 31. Jonah

  11 września 2017 at 04:49

  I think the admin of this web page is in fact working hard in favor of his site, since here every material is quality based data.

 32. pceet075.cern.ch

  11 września 2017 at 05:46

  Hi! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that
  would be ok. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new posts.

 33. tacticz.de

  11 września 2017 at 18:11

  I think this is among the most vital information for me.
  And i am glad reading your article. But should remark on few general things, The site style
  is perfect, the articles is really excellent : D. Good job,
  cheers

 34. Francesco

  11 września 2017 at 18:46

  Hey! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything
  I’ve worked hard on. Any recommendations?

 35. loan amount

  12 września 2017 at 00:16

  Fantastic goods from you, man. I’ve be mindful your stuff prior to and you’re
  just too magnificent. I really like what you have acquired right here,
  really like what you’re stating and the way in which by which you are saying
  it. You’re making it enjoyable and you still
  take care of to stay it smart. I cant wait to read far
  more from you. This is actually a wonderful web site.

 36. start up capital

  12 września 2017 at 19:40

  Excellent beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your
  site, how can i subscribe for a weblog website? The account helped me a acceptable deal.
  I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered
  shiny transparent concept

 37. cheap stocks

  12 września 2017 at 20:22

  Hi to every one, since I am actually eager of reading this webpage’s post to be updated on a regular basis.
  It includes nice material.

 38. start me up

  13 września 2017 at 15:06

  Hey, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Opera, it looks fine but when opening
  in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very good blog!

 39. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog
  and wished to say that I’ve truly enjoyed browsing your blog posts.
  After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 40. sharingyourmemories.info

  14 września 2017 at 05:18

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for titanium sunglasses

 41. Taylah

  14 września 2017 at 23:45

  Every weekend i used to visit this web page, as i wish for enjoyment, since this
  this web site conations actually fastidious funny
  material too.

 42. planning travel

  16 września 2017 at 13:59

  Unquestionably believe that which you said.
  Your favorite reason appeared to be on the net the easiest thing to be aware
  of. I say to you, I certainly get annoyed at the same time as folks think about
  concerns that they just don’t recognize about.
  You managed to hit the nail upon the highest and outlined out the entire thing with no need side effect
  , folks can take a signal. Will likely be back to get more.

  Thank you

 43. Ernest

  16 września 2017 at 15:11

  This text is priceless. How can I find out more?

 44. www.androidproblem.com

  16 września 2017 at 18:12

  Excellent blog you have here but I was wondering if you knew of any user discussion forums that cover the same topics discussed in this
  article? I’d really like to be a part of group where I
  can get suggestions from other knowledgeable people
  that share the same interest. If you have
  any recommendations, please let me know. Many thanks!

 45. tourism keep

  17 września 2017 at 01:41

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added”
  checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails
  with the same comment. Is there any way you can remove
  people from that service? Cheers!

 46. macau tourism keep

  17 września 2017 at 01:55

  It’s really a cool and useful piece of information. I am satisfied that you just shared this useful
  information with us. Please stay us informed like this.
  Thank you for sharing.

 47. Maisie

  17 września 2017 at 02:53

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I do not know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren’t already
  😉 Cheers!

 48. travel meetup groups

  17 września 2017 at 04:27

  Having read this I believed it was rather informative.
  I appreciate you finding the time and effort to put this short article together.

  I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and
  commenting. But so what, it was still worth it!

 49. Lelio Vieira Carneiro Junior

  17 września 2017 at 08:59

  My developer is trying to convince me to move to .net from
  PHP. I have always disliked the idea because of
  the costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am worried about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress posts into
  it? Any help would be really appreciated!

 50. Greetings from California! I’m bored at work so I decided to check
  out your blog on my iphone during lunch break. I really like the knowledge you present here and can’t wait
  to take a look when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my mobile
  .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, awesome blog!

 51. http://familiarspots.com/

  19 września 2017 at 08:01

  Wow, this paragraph is nice, my sister is analyzing such things, so
  I am going to inform her.

 52. best dating

  19 września 2017 at 17:34

  Good day! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d
  ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or
  vice-versa? My website goes over a lot of the same topics
  as yours and I think we could greatly benefit from each other.
  If you are interested feel free to shoot me an email. I
  look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 53. well-known dating sites

  20 września 2017 at 06:18

  I could not resist commenting. Perfectly written!

 54. Royce

  20 września 2017 at 10:54

  wonderful post, very informative. I’m wondering why the other specialists of this sector
  do not notice this. You should proceed your writing.
  I’m sure, you have a great readers’ base already!

 55. zoomzem.com

  20 września 2017 at 10:56

  I visited several web sites but the audio quality for audio songs current at this
  web page is really wonderful.

 56. http://sofn.org.uk/

  20 września 2017 at 14:02

  Hi there, yeah this post is actually nice and
  I have learned lot of things from it regarding blogging. thanks.

 57. international travel

  20 września 2017 at 14:44

  Asking questions are really nice thing if you
  are not understanding anything entirely, however this piece of writing presents nice
  understanding yet.

 58. macau tourism

  20 września 2017 at 23:23

  Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 59. g6.world

  21 września 2017 at 01:44

  I think the admin of this web site is truly
  working hard in favor of his web page, for the reason that here every material is quality based stuff.

 60. Eugenio

  21 września 2017 at 08:09

  Thanks for sharing your thoughts on ig. Regards

 61. Incredible! This blog looks exactly like my old one!
  It’s on a completely different topic but it has pretty much the same page layout and design.
  Excellent choice of colors!

 62. beaufort golf

  21 września 2017 at 21:48

  Hello I am so grateful I found your webpage, I really found you
  by mistake, while I was browsing on Aol for
  something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thanks for a incredible post and
  a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse
  it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read more, Please do keep up
  the superb work.

 63. tourism life

  22 września 2017 at 01:23

  Hey there! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?

  My website discusses a lot of the same topics as
  yours and I think we could greatly benefit from
  each other. If you happen to be interested feel free to send me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

 64. tourism life

  22 września 2017 at 03:00

  I do not even know how I ended up here, but I thought
  this post was great. I don’t know who you are but certainly you’re going to a
  famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 65. air travel

  22 września 2017 at 06:59

  Remarkable issues here. I’m very happy to peer your article.
  Thank you a lot and I’m taking a look ahead to contact you.
  Will you kindly drop me a mail?

 66. golf clubs

  22 września 2017 at 07:54

  The other day, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if it can survive a
  forty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is
  now broken and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I
  had to share it with someone!

 67. tourism keep

  22 września 2017 at 13:29

  It is actually a nice and helpful piece of info.
  I am happy that you shared this helpful information with us.
  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 68. playing golf

  23 września 2017 at 00:24

  What’s up everyone, it’s my first visit at this website, and piece of
  writing is actually fruitful in support of me, keep up posting these types
  of content.

 69. koolkidsentertainment.com

  23 września 2017 at 10:31

  What’s up, its fastidious piece of writing about media print, we all be aware of media is a enormous
  source of facts.

 70. Margart

  23 września 2017 at 10:38

  You’ve made some good points there. I looked on the internet for more info about the
  issue and found most people will go along with your views
  on this website.

 71. Leora

  23 września 2017 at 13:40

  I’m gone to say to my little brother, that he should also pay a quick
  visit this web site on regular basis to obtain updated from most recent news.

 72. Lovie

  24 września 2017 at 10:27

  This blog was… how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me.
  Thank you!

 73. correcttravel-eg.com

  24 września 2017 at 10:34

  What a information of un-ambiguity and preserveness of precious experience regarding unpredicted feelings.

 74. Alexis

  24 września 2017 at 19:41

  That is really fascinating, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look ahead to looking for more of your wonderful post.
  Additionally, I have shared your web site in my social networks

 75. Bryan

  24 września 2017 at 20:57

  This article is truly a pleasant one it assists new
  web visitors, who are wishing in favor of blogging.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra