Kościół

Starosta weselny to demon

Medytacje ewangeliczne z dnia 26 sierpnia 2017, Sobota – (J 2,1-11).
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina. Jezus Jej odpowiedział: Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: Napełnijcie stągwie wodą! I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu! Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Starosta weselny to demon. On nie może pojąć, że człowiek czyni wspaniałe rzeczy w świecie. Nie mieści mu się w głowie, że taki zwykły człowiek, jest nieprzeciętny, a czyny ludzkie przekraczają dobrem wszystko, co zwyczajne i przyrodzone!

Dlaczego starosta weselny otrzymał wino do posmakowania?

Zobaczmy to. Skosztował zapowiedź wygrania nad śmiercią!

Człowiek ma swoje predyspozycje. Ma wykonać to, co może. A każdy może wypełnić stągwie wodą. To nie taka sobie woda, ale woda w stągwi służy do oczyszczeń. Oto ludzie spragnieni oczyszczenia, wypełniają stągwie swego życia wodą. Oczyszczenie rozpoczyna się jednym: zgodą na bycie całkowicie zaopiekowanym przez Jezusa Chrystusa, co wyraźnie każe Maryja.

Wszystko odbywa się na miarę możliwości człowieka. Stągwie napełniamy wodą, jeśli pragniemy oczyszczenia. Jezus wkracza i wszystko staje się niesamowite! Wino to Jego krew! Ona nas oczyszcza całkowicie!

Starosta weselny tego nie chce. On by chciał kompromitacji człowieka, mierności, aby człowiek chciał być byle jaki. Brak wina na weselu to nienawistny zachwyt mąciciela. To znaczy starosty. Brak wina ma ośmieszyć człowieka!

Ale na weselu jest Jezus Chrystus! Wszystko staje się możliwe, a Piękno, Dobro i Prawda owocują ponad miarę i do końca! Dobry smak wina jest aż do końca i nie może być inaczej!

Tam gdzie jest Maryja i Jezus, gdzie człowiek trwa w głębokiej relacji z Nimi, tam jest wesele! Starosta jest i owszem, ale Maryja mówi wyraźnie Kogo słuchać. I zobaczmy, co się dzieje!

Wesele trwa przez całe życie, niekiedy ma bardzo trudne etapy. Zorientowanie się brakiem wina jest punktem krytycznym i daje powód do poszukania pomocy. Maryja zawsze jest najbliżej człowieka w tym momencie! Woda staje się winem. Wino to Krew Odkupiciela. On już wygrał walkę o nas!

Od nas zależy jednak, czy zapraszamy Maryję i Jezusa na wesele. Starosta jest i będzie chciał psuć, tylko że nie ma szans na swój plan, skoro my bezgranicznie oddajemy nasze trudności Maryi i Chrystusowi.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. chaturbate.com token hack key

  4 listopada 2017 at 09:24

  I like, will read more. Cheers!

 2. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 3. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Banjar

 4. Pingback: Bahaya Kutil Kelamin Wanita

 5. Pingback: Obat Kutil Kelamin Pria Herbal Di Bali

 6. Pingback: Apakah Penyakit Kutil Kelamin Bisa Disembuhkan

 7. Pingback: beli obat kutil kelamin diBengkulu ampuh

 8. chief operating officer job description pdf

  12 listopada 2017 at 19:16

  Look for fundamental Financial Officer businesses at
  demon.

 9. Pingback: obat kutil murah

 10. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Malaysia}

 11. Pingback: semmbuhkan wartir

 12. Pingback: jamu ambeien

 13. Pingback: Kutil Kelamin Muncul Kembali

 14. Pingback: Cara Mengobati Penyakit Kutil Pada Kelamin Pria

 15. Multi purpose furniture

  24 grudnia 2017 at 01:05

  Sexe ancien film romantique lesbien my page rencontre sex

 16. Pingback: Obat kutil kelamin

 17. Pingback: Penyebab Kutil Kelamin Pada Wanita

 18. Pingback: Jenis Obat Kutil Di Apotik

 19. Pingback: Obat Kutil Yang Dijual Di Apotik

 20. Pingback: Obat Kutil Kelamin Dengan Cuka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra