Z zagranicy

Węgrów czekają zmiany w pracy służb specjalnych – wszystko przez muzułmańskich imigrantów

Rząd Węgier dostrzega potrzebę zaostrzenia obowiązujących w tym kraju praw w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom – oświadczył w piątek rzecznik rządu Zoltán Kovács.

W związku z tym minister spraw wewnętrznych Sándor Pintér został poproszony o przygotowanie stosownych rozwiązań prawnych. – Mimo że Węgry są jednym z najbardziej bezpiecznych krajów na świecie mamy powody, aby nie siedzieć spokojnie, ponieważ sytuacja w Europie pod względem bezpieczeństwa nigdy jeszcze nie była tak słaba, jak ma to miejsce obecnie – stwierdził Zoltán Kovács.

W jego ocenie zwiększenie bezpieczeństwa jest priorytetem wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym również Węgier. – Jak napisaliśmy, atak w Barcelonie oraz inne ostatnie wydarzenia pokazały, że zagrożenie terrorystyczne stało się obecnie silniejsze w Europie niż kiedykolwiek wcześniej – mówił we wtorek minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

Z kolei minister spraw wewnętrznych zaproponował, aby rząd przedłużył „stan wyjątkowy ze względu na masową migrację”, w przeciwnym wypadku zakończy się on na początku września. Rząd ma podjąć decyzję w tej sprawie już w przyszłym tygodniu.

Zapytany o to, jakie ustawy miałyby zostać znowelizowane Kovács powiedział, że niektóre prawa są obowiązujące, a wszystkie powiązane z legislacją unijną zostaną zrewidowane w szczególności pod kątem ochrony granic i służb specjalnych. Rząd Węgier ma wkrótce podjąć decyzje co do planowanych nowelizacji prawa odnośnie do bezpieczeństwa.

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

110 komentarzy

110 Komentarzy

 1. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  4 listopada 2017 at 03:06

  In fact no matter if someone doesn’t be aware of afterward
  its up to other people that they will assist, so here it happens.

 2. Chief Operating Officer

  12 listopada 2017 at 21:42

  Harley appoints primary printing on police.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra