Z zagranicy

Brytyjska policja zamiast ścigać muzułmańskich gwałcicieli, tropi islamofobów

Muzułmańscy mieszkańcy Bradford w północno-zachodniej Anglii otrzymali listy zawierające groźby ataków kwasem – po dokonanych przez islamistów atakach w Londynie i Manchesterze napięcia społeczne w Wielkiej Brytanii sięgają zenitu.

Co ciekawe, brytyjska policja bardziej troszczy się o bezpieczeństwo ludności muzułmańskiej niż niemuzułmańskiej. Podczas gdy gwałty na białych dziewczynkach dokonywane przez muzułmańskich nachodźców były notorycznie tuszowane, a sprawców niespecjalnie starano się ścigać, to listy z pogróżkami do muzułmańskich mieszkańców Bradford policja potraktowała, jak zadeklarował jej przedstawiciel, „wyjątkowo poważnie” i zwiększyła liczbę patroli w tym zdominowanym przez muzułmanów mieście.

– Incydent został potraktowany jako przestępstwo z nienawiści i podeszliśmy do niego bardzo poważnie – mówił rzecznik prasowy policji. – Zostało wszczęte dochodzenie a oficerowie pracują z lokalną społecznością w celu zidentyfikowania i skazania odpowiedzialnych za to okropne przestępstwo – przekonywał.

– Rozumiemy, jaki wpływ ma to przestępstwo oraz inne incydenty na tle nienawiści na nasze społeczności i na poszczególne jednostki i tego typu przestępstwa nie będą tolerowane – oświadczył rzecznik prasowy policji.

Jakże odmienna jest wrażliwość brytyjskich organów ścigania na incydenty o charakterze „islamofobicznym” od tej na zbrodnie dokonywane na brytyjskich dzieciach. W sierpniu bieżącego roku opisywaliśmy skandaliczną sprawę celowego zaniedbania czynności śledczych w sprawie gwałtu zbiorowego na kilkudziesięciu brytyjskich dziewczynkach (http://prawy.pl/55759-wielka-brytania-muzulmanski-gang-gwalcicieli-otrzymal-nizsze-wyroki-poniewaz-ofiary-byly-biale/). Wygląda na to, że muzułmanie w Wielkiej Brytanii, czegokolwiek by nie robili, są pod ścisłą ochroną brytyjskich władz i policji.

Brytyjscy antyterroryści zamiast ścigać islamistów, prowadzą obecnie śledztwo w osobnej od opisywanej wyżej sprawie, a mianowicie w sprawie mejli zawierających mowę nienawiści oraz podejrzanych paczek, wysyłanych do meczetów w całej Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Mejle zawierały obelgi i groźby, że ich nadawca odwiedzi meczety.

Z danych statystycznych policji wynika, że po zamachach terrorystycznych gwałtownie (o 500 proc.) wzrosła liczba przestępstw polegających na islamofobii. Jeżeli ich autorami nie są sami muzułmanie, chcący wzbudzić litość, to trudno się społeczeństwu dziwić, skoro nie czują się bezpiecznie we własnym kraju i nie mają żadnego oparcia we władzach i policji, opłacanych bądź co bądź z ich podatków.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Kutil Di Kelamin Lelaki

 3. Pingback: obat kutil kelamin di apotik

 4. Pingback: obat kutil tahi lalat

 5. Pingback: obat eksim di leher}

 6. Pingback: Perawatan Setelah Operasi Kutil Kelamin

 7. Pingback: contoh antibiotik

 8. Pingback: Homepage

 9. Pingback: obat wasir herbal alami

 10. Pingback: Obat kutil kelamin

 11. Pingback: Obat Kutil Atau Mata Ikan

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra