Z kraju

Na Polsce testowano broń klimatyczną?!

Tak dynamicznej pogody o tak katastrofalnych skutkach, jak miało to miejsce w ostatnich latach, jeszcze nie było. 9,8 mln m3 powalonych i połamanych drzew, 79,7 tys. ha uszkodzonych lasów, w tym 39,2 tys. ha do całkowitego odnowienia – to skutek tylko tych nawałnic, które w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach. Łączny obszar zniszczeń był w tym przypadku półtora raza większy od powierzchni Warszawy, a przecież to nie jedyne tornado, które dotknęło Polskę w ciągu ostatniego czasu.

Nie lepiej jest w innych krajach, gdzie huragany i powodzie poczyniły nie mniejsze szkody. Nie trzeba być zwolennikiem teorii spiskowych, żeby zastanowić się nad przyczyną takiego natężenia tych niebezpiecznych zjawisk. Niektórzy twierdzą, że mogą one być skutkiem programu testów broni klimatycznej, ale tego zapewne się nie dowiemy, ponieważ wszystkie programy wojskowe są ściśle tajne. Spróbujemy za to przyjrzeć się programowi HAARP, który zdaniem niektórych ekspertów może stanowić przyczynę intensyfikacji katastrofalnych anomalii pogodowych.

High Frequency Active Auroral Research Program – to nazwa programu wojskowych badań naukowych prowadzonych wspólnie przez US Air Force, US Navy i DARPA oraz budowany przez AE Systems. Celem projektu jest – jak podkreślają jego twórcy – zrozumienie, stymulowanie i kontrola procesów zachodzących w jonosferze, które mogą mieć wpływ na działanie systemów komunikacji i nadzoru elektronicznego.

Wprawdzie oficjalnie nikt z twórców programu się do tego nie przyznał, ale niektórzy szanowani badacze twierdzą, że elektromagnetyczne zdolności bojowe HAARP zostały przewidziane dla zapewnienia wojskom Stanów Zjednoczonych całkowitej dominacji do 2020 roku. Inni posuwają się nawet do twierdzeń, że HAARP może być używany i jest używany do modyfikacji pogody, w celu wywoływania trzęsień ziemi i tsunami, przerywania globalnych systemów komunikacji i w wielu innych celach.

Wokół programu narosło wiele teorii spiskowych, czemu sprzyja utrzymywanie stanu badań nad HAARP w tajemnicy z powodów „bezpieczeństwa narodowego”.

Jak informował portal Globalresearch, powołując się na oficjalne strony internetowe programu, prowadzone są eksperymenty, które wykorzystują częstotliwości elektromagnetyczne do wystrzelenia impulsu, nakierowywanych promieni energii w celu „tymczasowego pobudzenia ograniczonego obszaru jonosfery”. Co ciekawe, strona internetowa z tym opisem została po tym artykule zlikwidowana.

Niektórzy naukowcy twierdzą, iż celowe dokonywanie zakłóceń tej wrażliwej warstwy, jaką jest jonosfera, może mieć poważne a nawet katastrofalne konsekwencje. Dr Michel Chossudovsky z Uniwersytetu w Ottawie oraz Dr Nick Begich (syn amerykańskiego kongresmena) przedstawili dowody, że te zakłócenia mogą nawet powodować tsunami i trzęsienia ziemi.

Należy zauważyć, że programem HAARP zajęli się tylko tropiciele sensacji i teorii spiskowych, ale i sama Unia Europejska, która już w styczniu 1999 roku nazwała program obiektem globalnej troski i przegłosowała rezolucję wzywającą do udzielenia szczegółowych informacji o wpływie projektu na zdrowie ludzi oraz ryzykach środowiskowych. Mimo tych zastrzeżeń twórcy HAARP przekonywali, że „projekt nie jest złowrogi i dotyczy tylko badań z użyciem fal radiowych”.

Wcześniej, bo w lutym 1998 roku odbyło się w Parlamencie Europejskim wysłuchanie dotyczące projektu HAARP oraz broni nieśmiercionośnej w związku z raportem sporządzonym z inicjatywy PE przez Maj Britt Theorin (PES, S) odnośnie do możliwego wykorzystania środków wojskowych w strategiach środowiskowych.

Podczas zainicjowanej wówczas dyskusji Rosalie Bertrell z Toronto, uznana za jednego z najlepiej poinformowanych co do HAARP ekspertów, opisała historię stworzenia HAARP. Tłumaczyła ona wówczas, że jonosfera znajduje się wyżej niż atmosfera i zawiera cząsteczki mocno naładowane energią i kiedy do jonosfery kierowane jest promieniowanie, mogą zostać wygenerowane duże ilości energii, które potem można wykorzystać do kompletnego zniszczenia danego regionu.

Zauważała, że projekt HAARP zawiera manipulację ziemską jonosferą, której naturalną rolą jest regulowanie transferu energii ze słońca i jest ona wykorzystywana jako trajektorium rakiet a także do odbijania fal radiowych w komunikacji radiowej. Celem HAARP jest kontrolowanie i manipulowanie jonosferą tak, aby ten kto to robi, mógł odciąć komunikację w skali globalnej, albo ją utrzymać na wypadek wojny nuklearnej.

Ekspert mówiła wówczas, że w teorii można stworzyć geomagnetyczne ścieżki, aby kierować poszczególne promienie, niosące ze sobą duże zasoby energii, w dowolne miejsce globu. Mówiąc prościej, HAARP z jego mocą zastraszania odcięciem od energii elektrycznej na skalę światową oraz kontroli komunikacji jest – w jej ocenie – systemem, który mógłby pozwolić na kontrolę „globalnej wioski” i to na sposób dość przerażający.

Według Dr Nicka Begicha, eksperta z Alaski i autora jednej z kluczowych publikacji w tym temacie, program HAARP pozwoliłby na takie koncentrowanie energii, że umożliwiłby na przykład pozbawienie dowolnego regionu zasobów wody. Przekonywał, że fale elektromagnetyczne mogą powodować trzęsienia ziemi i fale tsunami. Kiedy Tom SPENCER (EPP, UK), zasiadający w Komisji Spraw Zagranicznych wskazał, że zgodnie z konwencjami jakiekolwiek działania prowadzące do zmian klimatycznych są zakazane, Begich odpowiedział, że w jego ocenie to zwykła „technologia Star Wars” w czystej postaci. Co więcej była ona już tajemnym projektem, kiedy Kongres USA odmówił finansowania programu Star Wars. Specjalista ten wyraził wówczas opinię – a był to przypomnijmy 1998 rok – że przez ostatnie 50 lat pewne obszary bezpieczeństwa zostały rozwinięte, które są dobrze zabezpieczone przed kontrolą ze strony opinii publicznej.

Sprawa HAARP wróciła do PE wiele lat później, w marcu 2015 roku, kiedy zaczęła o niego wypytywać grupa lewicowych i liberalnych eurodeputowanych. Zwróciła się ona do Komisji Europejskiej z oficjalnym zapytaniem w tej sprawie.

Odpowiedzi na pytanie o skutki użycia HAARP poszukali reporterzy History Channel, którzy doszli do takich informacji: „Elektromagnetyczna broń… wiązka niewidzialnej siły setki razy silniejszej niż prąd elektryczny w piorunie. Jedna może zniszczyć rakiety przeciwnika, inna może zostać wykorzystana do oślepienia żołnierzy na polu bitwy, jeszcze inna do kontroli niesfornego tłumu poprzez palenie powierzchni ludzkiej skóry. Jeżeli zdetonowana w dużym mieście, elektromagnetyczna broń może zniszczyć wszystkie urządzenia elektroniczne w dosłownie kilka sekund. Wszystkie te rodzaje broni stosują skoncentrowaną energię tworzącą silny elektromagnetyczny impuls”.

Co więcej: „Energia skierowana w tej potężnej technologii może zostać użyta do podgrzania jonosfery i uczynienia z pogody broni. Wyobraźmy sobie falę powodziową, która niszczy miasto, albo tornado mające zdziesiątkować nadchodzącą armię na pustyni. Wojsko poświęca ogrom czasu na modyfikację pogody jako koncepcję środowiska pola bitwy”.

Z kolei w „New Zealand Herald” 3 czerwca 2000 znalazł się artykuł, w którym autor jasno dowodzi, że „tajne eksperymenty wojskowe zostały przeprowadzone na wybrzeżu Auckland, aby dopracować tsunami jako broń, w którym to celu przeprowadzono w latach 1944 i 1945 szereg detonacji”. Z ujawnionych dokumentów wynikało, że ówcześni szefowie bezpieczeństwa USA byli zdania, że niezależnie, czy projekt zostanie ukończony przed czy po zakończeniu wojny, odegra rolę równie efektywną jak bomba atomowa. Projekt jest znany pod nazwą „Project Seal” i zawiera się w ponad 70-letnich dokumentach opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu.

Można się zatem jedynie domyślać, jakimi technologiami dysponuje obecnie amerykańska armia, skoro ponad pół wieku temu wojsko amerykańskie dysponowało już tak zaawansowanymi rodzajami broni.

Być może właśnie tutaj należy doszukiwać się przyczyn niezwykłych anomalii pogodowych dotykających miasta na całym świecie z niespotykaną dotychczas częstotliwością. Również w Polsce. Niektórzy badacze twierdzą, że to właśnie HAARP jest odpowiedzialny za trzęsienie ziemi na Haiti, tsunami w Indonezji, czy huragan Katrina. Kataklizmy z naturalnych przyczyn w dziejach zdarzały się nie raz, ale z pewnością nie z takim natężeniem, może zatem coś jest na rzeczy…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

89 komentarzy

89 Komentarzy

 1. crova

  3 września 2017 at 15:30

  Ciekawe w jaki sposób UE mogła się czymś zajmować na 10 lat przed powstaniem UE… (przypominam, że w świetle prawa UE powstała w 2009 roku).

  • bbb

   3 września 2017 at 16:00

   To Polska w roku 2004 została przyjęta do czego?

   • Roman

    4 września 2017 at 07:45

    Prawda taka ze to program chemmitrialis jest odpowiedzialny za to spojrzcie na niebo tam jest odpowiedz

    • myślę sobie że

     4 września 2017 at 11:23

     DOWODY!!!!

     Te „teorie spiskowe” tylko ośmieszają naprawdę poważne problemy ukrywane przed społeczeństwem. Jak np. globalizacja, GMO czy NWO (co by nie uznać za NWO, to „elity” mają jakiś plan.

     • Paweł

      4 września 2017 at 22:51

      Dowody masz na youtube. Chemtrails (nawet jeśli to paliwo) są faktem.

   • jac

    7 września 2017 at 21:58

    Do Wspólnoty Europejskiej, bo Unia powstała w 2009 r.

  • takatam

   3 września 2017 at 16:20

   @crova: „…w świetle prawa UE powstała w 2009 roku”.Że what??? Jeżeli mamy takich „znafcuf” prawa, to strach si e bać …

   • marek

    3 września 2017 at 18:22

    Unia Europejska powstała w 1993 ale jako organizacja międzynarodowa (podmiot prawny) funkcjonuje od 2009. Polska wstępowała do Wspólnoty Europejskiej która przestała istnieć w 2009 kiedy traktat lizboński przeniósł wszystkie kraje wspólnoty do Unii Europejskiej.

 2. Fredrick

  3 września 2017 at 15:57

  However, I have seen in recent years where there has been a trend to embed a few meals at the choice of the group members
  when they are to have their meal during a free and easy
  breakout at a particular destination. If you don’t have several
  hours to spend at the canyon, the aerial only tour may be the best
  choice since it only takes around three hours.

  Here children will come across a dedicated area in the heart of the property for camping
  out in the night under the stars.

 3. frate

  3 września 2017 at 16:00

  tak, tak… pani Wiejak jak się nie szanuje praw Bożych, zawartych w Piśmie Świętym, a tam jest wyraźnie napisane, tak też później wymyśla się bzdury dla debili o jakichś gwiezdnych wojnach, byle tylko dalej móc sobie wycierać dupę kołtuńskim, świętoszkowatym PISsem, a prawdy o aborcji i o innych grzechach bałwochwalstwa, za które sprawiedliwie Bóg karze naszą ziemię, nie pisać!!!

  • Paweł

   3 września 2017 at 17:47

   @frate

   Z tym frajerstwem chyba portal pomyliłeś. Bomba atomowa to też dzieło Boga? Idiota.

  • Paweł

   3 września 2017 at 17:49

   Odnośnie Boga niech ukarze ten swój załgany narodek, który rzekomo niegdyś wybrał. Od Polski wara.

  • Radissimo

   3 września 2017 at 23:38

   oszołom PiSowski.

  • Mir Bogusz

   4 września 2017 at 18:05

   Bog bogiem a Natura naturalna ⁉
   Albo sluchasz Boga(bozka) albo drzew szemrzoncych…
   A faszysta organista spiewa piesni narodowe gdzie uzyska wiencej wiary dla kosciola i wyzyku biednych glupich oszalalych… Gwiazdy spadnom ci Na glowe, w imie Boga jedynego i Chrystusa Zydowskigo…

 4. borkowsk

  3 września 2017 at 16:18

  Nie można po prostu przyznać że klimat sie zmienia? W Teksasie też „broń klimatyczną” testowali ostatnio?

  • takatam

   3 września 2017 at 16:28

   A widziałeś może zdjęcia satelitarne z teko rejonu z tamtego dnia? polecam obejrzeć:
   https://www.youtube.com/watch?v=hDuHUAeqL7M&t=6s

  • Paweł

   3 września 2017 at 17:48

   @borkowsk

   Tak, sam z siebie się zmienia. Chemtrails to też fikcja? Nic gorszego od ignorantów.

  • Gocha

   3 września 2017 at 18:59

   Broń klimatyczną testowali w Polsce, ale zadziałało prawo rezonansu i im Kalifornię zalało. Pamiętacie jak wodospad Niagara zamarzł? Wtedy światowi synoptycy zapowiadali wielką zimę i mrozy w Polsce i co? Wielka zima i mrozy były w Ameryce Północnej.

  • niepisior

   4 września 2017 at 11:54

   W Teksasie taką broń testowała Korea Północna.
   I jest dobry „cassus belli” :-))))))

 5. hansi

  3 września 2017 at 16:32

  Do jednego wora, chaotycznie nawrzucała Pani śmieci 🙂
  Ich chyba nie na TEN portal należy 🙂
  To temat na „zmianynaziemi.pl”, gdzie jest on obserwowany od chwili jego powstania.
  A tornado w Pomorskim – fucktycznie – nosi znamiona celowej akcji, choć to oczywiście „teoria spiskowa”, pomimo faktu, że Bałtyk robi za „miskę satelitarną”, otoczoną potężnymi, synchronizowanymi zdalnie nadajnikami HAARP, że wspomnę Rostock, Malmö i Królewiec chyba, a na terenie Polski – kilka mniejszych stacji, dobrze odseparowanych od ludzkiego oka tak, że nawet Wójtowie nie wiedzą, co się tam znajduje 🙂
  System HAARP współpracuje oczywiście z planowym rozpylaniem nano-Aluminium w stratosferze, tworzącym na żądanie, dodatkowe „miski” odbijające w pożądanych kierunkach energię o potwornych Megawatach (to – jeśli ktoś pyta, GDZIE podziewają się MegaWaty energii z tylu pół solarnych i wiatraków, której wszak NIE MOŻNA MAGAZYNOWAĆ 🙂 …
  To tak na marginesie, bo to niestety nie miejsce na takie rozważania, z uwagi na..rodzaj i jakość.. niektórych Czytelników tego Portalu, hej 😉 …
  No, ale Pani Wiejak wie to doskonale 😀 …
  Pozdrawiam.

 6. kindys

  3 września 2017 at 17:06

  Jak się nie umie i nie wie o czym pisać to się przepisuje wiadomości z Press TV o bombie Koreańskiej lub teorie spiskowe o systemie HAARP.
  Ciemny lud to kupi i klika , a dużo klikania do duże wpływy z reklam

 7. JARO

  3 września 2017 at 17:23

  a jeżeli te anomalie pogodowe są „odpowiedzią” ogólnie przyjętej przyrody na grzebanie ludzi w atmosferze (i nie tylko)? i do czego służy ogromna „antena” na Alasce, której moc jest podobno większa niż wszystkich podobnych „anten” na świecie? a czy może przypadkiem nie widzimy w działaniu urządzenia, które potrafi skupić energię z kosmosu, a nad którym pracował pewien chorwacki uczony, które to po jego śmierci „zaginęło” (Jego (uczonego) celem było wykorzystanie tej energii dla ludzkości w pozytywnym znaczeniu); jeżeli tak ma wyglądać wykorzystanie przez ludzi rozumu i wolnej woli danej od Boga, to faktycznie czas się zacząć bać; ale to tak bardzo na poważnie;

  • Gocha

   4 września 2017 at 06:48

   @Jaro prawdę piszesz

 8. Soroka

  3 września 2017 at 17:28

  Jakoś nikt nie kojarzy tych wszystkich nawałnic z paleniem gazu, benzyn i innych węglowodorów!
  Po spaleniu 1 m3 metanu powstaje niecałe 2 m3 pary wodnej.
  Polska zużywa około 13 mld m3 gazu rocznie, co daje około 25mld m3 pary wodnej oprócz tej znajdującej się w powietrzu wyparowanej naturalnie.
  Stany zużywają około 100 mld m3 gazu rocznie, co daje około 200 mld m3 pary wodnej w powietrzu.
  Do tego należy dodać parę wodną powstałą ze spalania benzyn i innych węglowodorów.
  Z jednego m3 pary wodnej powstaje około 0,8 litra wody.
  Czy emitowanie do atmosfery takich dodatkowych ilości pary wodnej nie przyczynia się do ocieplenia klimatu i do powstawania nawałnic?
  Oprócz tego trzeba przypomnieć, bo chyba ludzkość ogarnia wtórny analfabetyzm, że tlen związany z wodorem nie wraca już z powrotem do atmosfery, bo nie ma takiego naturalnego procesu. Tlen związany z wodorem na trwale pozostaje w tym związku.
  Ile jeszcze mamy tlenu w powietrzu? Kiedy zaczniemy chorować na niedotlenienie?
  Przypomnieć też należy, że dwutlenek węgla nie stanowi trwałego związku węgla z tlenem, ponieważ w skutek fotosyntezy, związek ten ulega rozpadowi.
  Ta prawda jednak jest ukrywana przed ludźmi, bo ważniejsza jest kasa mamoniarzy!
  Zaczynam dochodzić do wniosku, że w gospodach i karczmach siedzą ludzie wyżej postawieni moralnie, a może i intelektualnie, niż ci na uniwersytetach.

 9. adas

  3 września 2017 at 19:23

  Znalazłem ciekawy serwis z aukcjami gdzie wszystko jest od 1zł

  http://www.itsssl.com/bidfire

  ———
  Polecam, póki co mało znany i łatwo coś zgarnąć:)
  ==============
  Ja wylicytowałem nowego Laptopa za 240zł

 10. Tomek

  3 września 2017 at 20:06

  Autorkę chyba kosmici dzisiaj porwali i przeprowadzili na niej jakieś eksperymenty:):):)

  • Paweł

   4 września 2017 at 00:04

   A Tomuś nadal wierzy, że WTC zawaliły się przez rzekome samoloty. 100% sukcesu. Ludzie od kontrolowanych wyburzeń powinni być szkoleni na pilotów. Takich to zapewne porywają kilka razy w tygodniu.

 11. Robert

  3 września 2017 at 20:09

  Wreszcie cos zaczyna wychodzic,cos sie przebija do swiadomosci ogłupianego i kontrolowanego narodu.CIAmajdy i ich wierni poddani towarzysze z krajow satelickich zarzadzaja całym swiatowym pierdolnikiem jak chca,HAARP to nie tylko pogoda,to czestotliwosc rezonujaca z ludzkim mozgiem,dzieki czemu zabawki takie jak dekoder myśli,remote neural monitoring pozwala szanujacym wolnosc,prawa człowieka i swiatowy porządek nadzorcom kontrolowac kazdego na bieżąco wykozystujac interface mózg komputer,system zwany HAARP pozwolił towarzyszom amerykanskim zbudowac siec neuroprzekaznikowa,czyli zwyczajnie maja nas,widza,słysza i jeszcze ciekawiej moga wyłaczyc kiedy chca,zawałkiem,wylewikiem,raczkiem,potrafia tez zniknac co im pasuje,jak biednego malezyjczyka porwanego przez ufo.Czy ktos jeszcze pamieta eksperyment FILADELFIA i okret marynarki USA co sie odnalazł kilkadziesiat mil dalej od miejsca znikania?Taki tam epizodzik i zapominamy…ponat 70 lat!!!!!!!

 12. max

  3 września 2017 at 22:17

  Lewactwo kłamało Naród ale Prawicowcy to schizofrenicy…

 13. o tak

  3 września 2017 at 23:20

  W Ameryce sa gorsze huragany i nigdy takich szkod nie narobily to wszystko jest mozliwe

 14. Paweł

  4 września 2017 at 00:05

  Skoro trują nas jedzeniem i szczepionkami to WSZYSTKO jest możliwe. Jedynie idioci będą takie rzeczy bagatelizować.

 15. Alojz

  4 września 2017 at 09:55

  Coś mi tu kremlowski palec czuć w tej „radosnej twórczości”. Szkoda tylko portalu, który tak łatwo się daje penetrować.

 16. myślę sobie że

  4 września 2017 at 11:27

  Pogoda to bardzo delikatna konstrukcja globalnych zależności.
  Wyjaśnienie jest dużo prostsze.
  Niewielki zmiany temperatury powodują gwałtowne zmiany klimatyczne.
  Np. „Mała epoka lodowcowa” w średniowieczu wg naukowców była spowodowana obniżeniem się średniej temperatury tylko o 0,5 stopnia.
  Na Saharze 10 tys. lat temu pasły się żyrafy, a jeszcze nieco wcześniej była dżungla.
  A klimat rzeczywiście ociepla się.
  Topnieją lodowce na całym świecie.

  • JARO

   7 września 2017 at 10:09

   a na Grenlandii, jak sama nazwa wskazuje, było kiedyś zielono i rosły cytrusy – i komu to przeszkadza, żeby tak było? a bodajże w XVI w. saniami jeździło się, z międzylądowaniem w gospodzie na wyspie lodowej na Bałtyku, do Szwecji – tyż było fajnie; to co, to wszystko sprawiły spaliny? w tych latach? klimat zmienia się niezależnie od nas; widać jakiś cykl – być może związany ze zmianą biegunowości magnetycznej Ziemi coś circa około co 50 tyś. lat, a trwa to podobno cosik około 200 lat – taka przemiana; i być może my żyjemy w takiej epoce; są jeszcze inne dane na temat sił na świecie (np. grawitacji) – zmiana ich o jedną trylionową, a może jeszcze mniej (raczej na pewno mniej), może spowodować całkowitą zagładę, tym razem, Wszechświata; to pokazuje jaką „potęgą” jest człowiek (i można dodać, za polityczną poprawnością, jego prawa) i jego działalność; myślę, że przydałoby się więcej pokory ludziom, a i modlitwa do Pana powinna być na porządku dziennym; bo to On „trzyma palec na guziku”, który może uruchomić wszelkie działania, wszelkie; te dobre, ale i te złe;

 17. niepisior

  4 września 2017 at 11:57

  Czy naprawdę nawet TUTAJ trzeba publikować te idiotyzmy???!!!
  To może jeszcze „mędrców Syjonu” i Nostradamusa zacznijcie dawać, z komentarzem, że „szanowani naukowcy” cośtamcośtam o tym pisali, a proroctwo bpmby atomowej się spełniło.

  Prawicowcy! Więcej POWAGI!
  A jak to ma być cos dla szpasu, to otwórzcie rybrykę: „Bajki, klechdy i proroctwa.”

  • Paweł

   4 września 2017 at 22:53

   @pisior

   Skoro chcesz powagi to wara od Protokołów mędrców syjonu pisiorze. Protokoły są autentyczne i są realizowane przez żydostwo.

   • Termojądrowa Potęga Izraela

    6 września 2017 at 20:16

    To dlaczego zawierają całe rozdziały przepisane ze starszej o prawie 100 książki o Jezuitach???

 18. kolo

  4 września 2017 at 12:12

  a dla Kuźmiuka rośnie

 19. zdziwiony

  4 września 2017 at 13:08

  Prawy jest na lewo z nauką. Takie oto trzeba zrobić podsumowanie z tego żałosnego tekstu, które wyraźnie wskazuje, że poziom wiedzy w internecie idzie w dół. Wstyd!

 20. Kaczorek

  4 września 2017 at 13:22

  Siostro nosze!

 21. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 17:33

  Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.
  Please let me know where you got your design. Appreciate it

 22. student loans

  6 września 2017 at 07:37

  Hello there! This is my first visit to your blog!

  We are a team of volunteers and starting a new project in a community in the same
  niche. Your blog provided us beneficial information to work on.
  You have done a outstanding job!

 23. michał

  6 września 2017 at 09:55

  Lolol gdyby tylko było jakieś sensowne wyjaśnienie anomalii pogodowych, które popierają wszystkie ośrodki badań nad klimatem na świecie…. hmmmm….

 24. Marlena

  6 września 2017 at 10:04

  zacznę i skończę krótko…. TO NIE BYŁO TORNADO….proponuje najpierw zasięgnąć trochę wiedzy….

 25. agawa

  6 września 2017 at 11:57

  Artykuł jest spoko i daje dużo do myślenia. Tej tragicznej nocy, byłam pod namiotem. Na zakończenie stosunkowo krótkiej, acz intensywnej burzy z huraganowym wiatrem, usłyszałam dziwne dźwięki: coś jakby dwa samoloty – jeden po drugim – ponaddźwiękowe ( nie były to samoloty, tylko próbuję opisać)przeszyły niebo. Było to przerażające.

 26. fgjfd

  7 września 2017 at 11:40

  Sądzę, że błędem jest pisanie tylko o HAARP. Rosjanie zawsze równolegle prowadzą podobne programy nad nowymi broniami. W USA i Rosji „starsi bracia” realizują też swoje cele. Kto jest winien obecnych nieszczęść trudno wyrokować bez dowodów.

 27. OjDyro

  7 września 2017 at 12:30

  Wam coś mówi pojęcie „ocieplenie klimatu”? I to są właśnie tego skutki. Prawico – do szkoły !

 28. Miguel

  8 września 2017 at 11:32

  This is my first time pay a visit at here and i am
  in fact pleassant to read everthing at alone place.

 29. Friv

  8 września 2017 at 17:16

  Należy zachować ostrożność w celu dalszego pielęgnowania lasu

 30. Nathan

  8 września 2017 at 20:48

  Hi! I’m at work surfing around your blog from
  my new iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts!

  Carry on the outstanding work!

 31. Marsha

  9 września 2017 at 03:45

  Right here is the perfect web site for everyone who would like to find out about this
  topic. You understand a whole lot its almost tough to
  argue with you (not that I really would want to…HaHa).
  You definitely put a brand new spin on a topic which has been discussed for decades.
  Excellent stuff, just wonderful!

 32. things you need to go camping

  9 września 2017 at 04:19

  Greetings from California! I’m bored at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break.
  I enjoy the info you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m surprised at how quick your blog loaded on my mobile ..

  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, excellent blog!

 33. garage doors

  9 września 2017 at 05:31

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that
  „perfect balance” between usability and visual appeal.
  I must say you have done a amazing job with this.
  Also, the blog loads extremely quick for me on Firefox.
  Superb Blog!

 34. pt.wikipedia.org

  9 września 2017 at 10:18

  Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Cheers

 35. business coaching

  9 września 2017 at 17:58

  I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you?

  Plz answer back as I’m looking to design my own blog and would
  like to know where u got this from. appreciate
  it

 36. Jerold

  10 września 2017 at 14:45

  If you desire to improve your knowledge just keep visiting this site and be updated with the hottest news update posted here.

 37. student education loans

  10 września 2017 at 18:34

  Everything is very open with a clear explanation of the
  challenges. It was really informative. Your site is very useful.
  Thanks for sharing!

 38. Mohamed

  11 września 2017 at 11:59

  Hello are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you need any html coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 39. itgroup-drc.net

  11 września 2017 at 18:09

  My brother recommended I might like this web site. He was
  entirely right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had
  spent for this info! Thanks!

 40. estate newbies

  12 września 2017 at 10:11

  This information is worth everyone’s attention. How can I
  find out more?

 41. ipod devices download

  12 września 2017 at 10:36

  Touche. Solid arguments. Keep up the great spirit.

 42. wedding ceremony music

  12 września 2017 at 15:20

  I think everything posted was actually very logical.
  However, think on this, suppose you composed a catchier title?
  I ain’t suggesting your content isn’t good., however what if you added a post title to maybe grab a person’s attention?
  I mean Na Polsce testowano broń klimatyczną?!

  – Prawy.pl is a little boring. You might
  peek at Yahoo’s front page and watch how they write article headlines to grab people interested.

  You might add a related video or a picture or two to grab readers interested
  about what you’ve got to say. Just my opinion, it would make your posts a little livelier.

 43. mobile phones

  12 września 2017 at 18:51

  It’s genuinely very complex in this busy life to listen news
  on Television, therefore I simply use web for that reason, and take the latest information.

 44. Lelio Vieira Carneiro Junior

  14 września 2017 at 21:41

  Hi there! This article could not be written any better! Reading through this
  article reminds me of my previous roommate! He continually kept talking about
  this. I’ll forward this information to him. Pretty sure he’ll have a good read.

  Many thanks for sharing!

 45. london travel

  17 września 2017 at 00:28

  I seriously love your website.. Great colors & theme. Did you develop
  this web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my very own site and would love to learn where you
  got this from or exactly what the theme is called.
  Thank you!

 46. Lorenza

  17 września 2017 at 02:11

  I wanted to thank you for this very good read!! I definitely loved every little bit
  of it. I’ve got you book-marked to check out new stuff you post…

 47. royal dublin golf

  17 września 2017 at 05:46

  wonderful put up, very informative. I ponder why the other specialists of
  this sector don’t notice this. You must proceed
  your writing. I am sure, you have a great readers’ base already!

 48. macau tourism

  17 września 2017 at 07:19

  I blog frequently and I seriously appreciate your information.
  This great article has really peaked my interest. I’m going to
  take a note of your blog and keep checking for new details about once per week.

  I subscribed to your Feed as well.

 49. http://www.kbdmania.net/

  17 września 2017 at 07:46

  Remarkable! Its really awesome piece of writing, I have got much clear idea regarding
  from this post.

 50. macau tourism keep

  18 września 2017 at 04:19

  Hello! This is my 1st comment here so I just wanted to give
  a quick shout out and say I really enjoy reading through your posts.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
  Appreciate it!

 51. Eloisa

  18 września 2017 at 06:10

  We’re a group of volunteers and opening a new scheme in our community.

  Your website offered us with valuable information to
  work on. You’ve done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

 52. Larzews

  18 września 2017 at 17:57

  Propecia Wirkstoff [url=http://cialtobuy.com ]online pharmacy[/url] Cheap Kamagra Uk Buy
  Zithromax Swollen Lymph Nodes
  Avis Propecia Generique cialis buy online Generic Doryx Without Dr Approval Tablet Shop

 53. golf clubs

  19 września 2017 at 23:36

  Highly energetic article, I loved that bit.
  Will there be a part 2?

 54. Rochel

  20 września 2017 at 01:03

  A excellent minor location.The foodstuff is delectable and the men and women there are Fantastic!

 55. Berenice

  20 września 2017 at 08:35

  I was able to find good advice from your blog posts.

 56. Wilmer

  20 września 2017 at 19:50

  Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a look.
  I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be
  tweeting this to my followers! Superb blog and excellent
  style and design.

 57. www.lanceengenharia.com.br

  21 września 2017 at 07:50

  I absolutely love your blog and find most of your post’s to be exactly what
  I’m looking for. Do you offer guest writers to
  write content in your case? I wouldn’t mind creating a post or
  elaborating on a few of the subjects you write concerning here.
  Again, awesome site!

 58. Joseph

  21 września 2017 at 09:32

  Stunning quest there. What happened after? Good luck!

 59. Parthenia

  22 września 2017 at 07:35

  Pretty! This has been a really wonderful article. Thanks for supplying this information.

 60. Derrick

  22 września 2017 at 07:53

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway
  keep up the excellent quality writing, it’s
  rare to see a nice blog like this one these days.

 61. Cole

  22 września 2017 at 14:22

  I’m not sure why but this website is loading very slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a issue on my
  end? I’ll check back later on and see if the problem still
  exists.

 62. place macau tourism

  22 września 2017 at 16:00

  Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for
  a blog website? The account aided me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast
  offered bright clear idea

 63. Muoi

  22 września 2017 at 18:53

  I have been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts
  in this kind of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled
  upon this site. Reading this info So i am glad to convey that I’ve a
  very good uncanny feeling I found out exactly what I needed.
  I so much unquestionably will make sure to don?t put out of
  your mind this website and give it a look on a relentless basis.

 64. Demi

  22 września 2017 at 20:12

  If you are going for most excellent contents like myself,
  only go to see this web site daily for the reason that it presents quality contents, thanks

 65. Finley

  23 września 2017 at 11:38

  Howdy! This blog post could not be written any better!

  Going through this post reminds me of my previous roommate!
  He continually kept preaching about this. I’ll forward this article to him.
  Fairly certain he’ll have a great read. Thank you for sharing!

 66. Jeffery

  23 września 2017 at 12:47

  Thanks for sharing your thoughts about ig. Regards

 67. jamesonleadership.com

  23 września 2017 at 19:33

  Hello there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog
  platform are you using for this site? I’m getting sick and tired of
  Wordpress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options
  for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra