Z kraju

Tylko w weekend 2,5 tys. osób podpisało się pod projektem ustawy zakazującej aborcji eugenicznej

Fundacja Życie i Rodzina w ramach inicjatywy ustawodawczej ZatrzymajAborcję przeprowadziła w miniony weekend trzy pierwsze zbiórki pod projektem ustawy zakazującej zabijania podejrzanych o chorobę bądź niepełnosprawność nienarodzonych dzieci. Zbiórki zostały zorganizowane przez wolontariuszy z Częstochowy, Lublina i Nowej Soli.

Pomimo deszczowej pogody i faktu, że wolontariusze od momentu rejestracji mieli dobę na przygotowania, na 3 zbiórkach udało się zebrać ponad 2,5 tys podpisów.

– Tak dobrego wyniku w pierwszych dniach zbiórki nie udało się zanotować w żadnej z dotychczasowych inicjatyw antyaborcyjnych. Obserwujemy bardzo duże poruszenie społeczne, a ludzie masowo podpisują się pod naszym projektem – skomentował Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina. – Cały czas czekamy na chętnych wolontariuszy, którzy mogą zgłosić się do zbiórki – dodał.

Zgłoszenie pod linkiem #ZatrzymajAborcje.

Tylko w 2015 roku z przyczyn eugenicznych zabito w Polsce legalnie 1000 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka się, aż po wielu godzinach umrą.

Zgodnie z obowiązującym dziś prawem aborcji dokonuje się przeważnie na dzieciach, które mogłyby żyć długo i być szczęśliwe: nie tylko dzieciach z zespołem Downa i Turnera, ale także niepełnosprawnych fizycznie oraz dzieciach z pochopnie postawioną radykalną diagnozą.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

108 komentarzy

108 Komentarzy

  1. smart phone applications

    13 listopada 2017 at 15:42

    WOW just what I was searching for. Came here by searching for phones
    allow

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra