Z kraju

Gdański samorząd zamiast zadbać o potrzeby mieszkańców chce sprowadzić na ich koszt muzułmańskich imigrantów

Władze Gdańska nie realizują potrzeb mieszkańców, a chcą sprowadzać na ich koszt uchodźców z krajów arabskich – alarmuje poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS). – Przy tym wszystkim usprawiedliwiają swoje decyzje nauczaniem Ojca Świętego – dodaje, zauważając, iż w wielu innych kwestiach traktują przekaz Kościoła Katolickiego bardzo wybiórczo.

– Gdzie podziała się wiarygodność? Gdzie podziała się troska o dobro Polaków? Kumulujące się zamachy, gwałty, rozboje w Zachodniej Europie to zjawiska, których nie chcemy w polskich miastach. Niestety doświadczenia pokazują, że to właśnie ta grupa uchodźców jest najczęściej ich sprawcą – zaznaczała poseł, odnosząc się do reakcji wiceprezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która w odpowiedzi na apel posłów PiS i przedłożony przez nich projekt rezolucji wspierającej rząd w kwestii nieprzyjmowania migrantów z krajów arabskich, wręczyła posłowi Marcinowi Horale orędzie papieża Franciszka na przyszłoroczny dzień uchodźcy i migranta, który przypada 14 stycznia.

– Chciałam tylko państwa przywitać orędziem papieża Franciszka na dzień migranta i uchodźcy. Myślę, że państwa postawa doprowadziłaby do tego, że nowo narodzony Pan Jezus nie znalazłby swojego miejsca, bo jak wiadomo był migrantem – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, najwyraźniej zapominając, iż Pan Jezus nie był rozbisurmanionym imigrantem, gwałcącym kobiety, dewastującym mienie i żądającym utrzymania na koszt podatnika, ale maleńkim Dzieciątkiem, pełnym Miłości, które narodziło się, aby z owej Miłości zbawić ludzkość. Logika wiceprezydent Gdańska jest zatem porażająca.

Wiceprezydent Gdańska po wygłoszeniu tych słów zacytowała treść orędzia papieża: „Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym”. – Myślę, że to ważne. Dzisiaj państwo straszycie pokazując sceny z Francji, z Włoch i innych miejsc. My jako Miasto Gdańsk, chcemy przygotować się na coś, co być może nas czeka, jednak zależy to od decyzji rządu Beaty Szydło – mówiła.

Pod gdańskim urzędem miasta treść rezolucji wzywającej do niezapraszania imigrantów i przesunięcia funduszy na zaspokojenie potrzeb mieszkańców zaprezentowali posłowie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Marcin Horała oraz gdański radny PiS Kazimierz Koralewski. Ma ona zostać poddana pod głosowanie Rady Miasta Gdańska.

– Rezolucja ma zobligować prezydenta Pawła Adamowicza, by środki pomocowe przekierował na potrzeby mieszkańców, a nie proponował nam polityki sprowadzania migrantów do Gdańska, szczególnie, że jest ona w opozycji do polityki rządu polskiego – mówił Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu gdańskich radnych PiS. Posłowie podkreślali, że zadaniem samorządów jest dbanie o mieszkańców. Tymczasem władze Gdańska z tego obowiązku się nie wywiązują.

Sztandarowym przykładem jest czas oczekiwania na mieszkania socjalne i komunalne, które tzw. uchodźcy mają otrzymać od ręki. Mieszkańcy miasta zastanawiają się, w czym są od muzułmańskich imigrantów gorsi, skoro muszą czekać latami na przydział mieszkania komunalnego. Sprawa nie jest marginalna, ponieważ dotyczy ponad 2 tys. rodzin w samym Gdańsku.

Zarówno gdańszczanie, jak i reprezentujący ich posłowie obawiają się skutków przyjęcia muzułmańskich imigrantów, skoro w krajach Europy Zachodniej przynieśli oni cały szereg problemów, od ataków terrorystycznych, przez gwałty i zniszczenia, po drobną przestępczość. – Tego wszystkiego w polskich miastach nie chcemy, dlatego zgłaszamy projekty takich rezolucji – zapowiadają.

Źródło: Radio Gdańsk

Fot. Dominik Paszliński/Urząd Miasta

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

106 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra