Z kraju

Gdański samorząd zamiast zadbać o potrzeby mieszkańców chce sprowadzić na ich koszt muzułmańskich imigrantów

Władze Gdańska nie realizują potrzeb mieszkańców, a chcą sprowadzać na ich koszt uchodźców z krajów arabskich – alarmuje poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS). – Przy tym wszystkim usprawiedliwiają swoje decyzje nauczaniem Ojca Świętego – dodaje, zauważając, iż w wielu innych kwestiach traktują przekaz Kościoła Katolickiego bardzo wybiórczo.

– Gdzie podziała się wiarygodność? Gdzie podziała się troska o dobro Polaków? Kumulujące się zamachy, gwałty, rozboje w Zachodniej Europie to zjawiska, których nie chcemy w polskich miastach. Niestety doświadczenia pokazują, że to właśnie ta grupa uchodźców jest najczęściej ich sprawcą – zaznaczała poseł, odnosząc się do reakcji wiceprezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która w odpowiedzi na apel posłów PiS i przedłożony przez nich projekt rezolucji wspierającej rząd w kwestii nieprzyjmowania migrantów z krajów arabskich, wręczyła posłowi Marcinowi Horale orędzie papieża Franciszka na przyszłoroczny dzień uchodźcy i migranta, który przypada 14 stycznia.

– Chciałam tylko państwa przywitać orędziem papieża Franciszka na dzień migranta i uchodźcy. Myślę, że państwa postawa doprowadziłaby do tego, że nowo narodzony Pan Jezus nie znalazłby swojego miejsca, bo jak wiadomo był migrantem – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, najwyraźniej zapominając, iż Pan Jezus nie był rozbisurmanionym imigrantem, gwałcącym kobiety, dewastującym mienie i żądającym utrzymania na koszt podatnika, ale maleńkim Dzieciątkiem, pełnym Miłości, które narodziło się, aby z owej Miłości zbawić ludzkość. Logika wiceprezydent Gdańska jest zatem porażająca.

Wiceprezydent Gdańska po wygłoszeniu tych słów zacytowała treść orędzia papieża: „Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym”. – Myślę, że to ważne. Dzisiaj państwo straszycie pokazując sceny z Francji, z Włoch i innych miejsc. My jako Miasto Gdańsk, chcemy przygotować się na coś, co być może nas czeka, jednak zależy to od decyzji rządu Beaty Szydło – mówiła.

Pod gdańskim urzędem miasta treść rezolucji wzywającej do niezapraszania imigrantów i przesunięcia funduszy na zaspokojenie potrzeb mieszkańców zaprezentowali posłowie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Marcin Horała oraz gdański radny PiS Kazimierz Koralewski. Ma ona zostać poddana pod głosowanie Rady Miasta Gdańska.

– Rezolucja ma zobligować prezydenta Pawła Adamowicza, by środki pomocowe przekierował na potrzeby mieszkańców, a nie proponował nam polityki sprowadzania migrantów do Gdańska, szczególnie, że jest ona w opozycji do polityki rządu polskiego – mówił Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu gdańskich radnych PiS. Posłowie podkreślali, że zadaniem samorządów jest dbanie o mieszkańców. Tymczasem władze Gdańska z tego obowiązku się nie wywiązują.

Sztandarowym przykładem jest czas oczekiwania na mieszkania socjalne i komunalne, które tzw. uchodźcy mają otrzymać od ręki. Mieszkańcy miasta zastanawiają się, w czym są od muzułmańskich imigrantów gorsi, skoro muszą czekać latami na przydział mieszkania komunalnego. Sprawa nie jest marginalna, ponieważ dotyczy ponad 2 tys. rodzin w samym Gdańsku.

Zarówno gdańszczanie, jak i reprezentujący ich posłowie obawiają się skutków przyjęcia muzułmańskich imigrantów, skoro w krajach Europy Zachodniej przynieśli oni cały szereg problemów, od ataków terrorystycznych, przez gwałty i zniszczenia, po drobną przestępczość. – Tego wszystkiego w polskich miastach nie chcemy, dlatego zgłaszamy projekty takich rezolucji – zapowiadają.

Źródło: Radio Gdańsk

Fot. Dominik Paszliński/Urząd Miasta

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Piotr

  8 września 2017 at 14:05

  Adamowicz i spółka już sprowadzają tzw. uchodźców tj.młode byczki ,którzy uchodźcami nie są.PIS zapowiadał zajęcie się Adamowiczem,ale tylko zapowiadał.

  • moherowy beret

   14 września 2017 at 17:16

   A kto „mośkowi”Adamowiczowi zrbi jakąś krzywdę?Swoim nie wolno robić awantur.

 2. hansi

  8 września 2017 at 15:12

  No, gdański „samorząd” po prostu wie, z czego żyje 🙂
  A „wyborcy” ? 🙂
  Mają przecież goowno do gadania.
  Jest DEMOKRACJA przecież (jak przekonywał w TV Krzysztof Mieszkowski – ta obleśna, „nowoczesna” na koszt Podatnika, szuja z Teatru Polskiego 🙂 ..).
  No, Gdańsk słynie przecież, nie tylko z Pana Adamowicza, ale i z wzorcowo niezawisłych Sądów przecież :).. Oraz ze Stoczni, przechwyconej znowu właśnie przez Banderownię, po wywaleniu na zbite pyski POLAKÓW, którzy Stocznię na powrót wyremontowali i nawet zbudowali już jeden statek dla Polski…
  Czy tez może należy nazywać Gdańsk już Danzig ??.. 🙂

  • hansi

   8 września 2017 at 15:18

   Chyba wystarczy trochę dokładniej prześwietlić źródła dochodów Pana Adamowicza 🙂 Oraz, przy okazji Pana Biedronia, z niedalekiego Torunia ?.. 🙂
   SKĄD Panowie dostają przelewy, a tamten ktoś – czy czasem nie dostaje zasilania z Berlina ? Bo pewnie prosto od Smolara – by się bali ? 🙂
   Ale myślę, że wątpię, czy partia entertainerów – udawaczy „prawicy” PiS, odczuwa WOLĘ uczynienia tego 🙂 Jak i niecha o wielu grubszych rzeczy 🙂
   Partia PiS NIEUSTANNIE i KAŻDYM swoim CZYNEM udowadnia, że należy ją jak najszybciej odsunąć od Koryta 🙂 NAWET w Gdańsku 🙂 Skoro nie potrafi niczego innego, jak tylko UDAWAĆ patriotów i reprezentantów POLAKÓW, swoich Wyborców w końcu…
   Tylko.. JAKA jest ALTERNATYWA ?…
   Łapa – po łokieć w nocniku…

 3. Robert B.

  8 września 2017 at 15:46

  Prezydent Gdańska, Wrocławia, Poznania… Oni wszyscy dobrze wiedzą, do kogo przemawiają. Ich marzenie to zanurzenie ryja w brukselskiej melasie…

  • Egzorcysta

   8 września 2017 at 23:32

   Kazdy medal ma dwie strony, umoczenie ryja w melasie unijnej to jedna strona, a mocznie ryja w korycie lokalnym puki co to druga strona medalu.Ta swolocz, juz ma plan wydobywczy pieniedzy podatnika czyli naszych pod plaszczykiem ,ze niby dla nachodzcow.Juz z pewnoscia na poczet przyjecia kogokolwiek, caly zarzad 3 miasta, i ich szwagrowie, zaopatrzyli sie w kontenery, stare smierdzace koce, materace z demobilu ktore leza od lat i chetnie to wszystko odsprzedadza Polsce za dziesieciokortna wartosc dla kontyngentow ciemnoskorych ludzi naszykowanych juz przez swojego przyjaciela i calej szajki lewackiej z Bruxeli.Ta mafia gdanska ,jest zbyt prostacka,zeby miec jakakolwiek ideologie i jej sluzyc, oprucz zlodziejskiej.Ich chec przyjecia terrorystow ,prymitywizm innej cywilizacji, jest ich wlasna prywata.Gwarantuje kazdemu ze osoby skupione przy samcu alfa,herszcie bandy mafijnej ,ma duzo skradzionych nieruchomosci pustych i bezuzytecznych. A najdziwniejszym jest ,ze jak na dloni to widac i nikt z dobrej zmiany nie wysyla tam ABW.Wladze Warszawy zajely sie kradzieza nieruchomosci, a wladze trojmiasta postawily na zyski z relokacji innej cywilizacji polzwierzecej, uklad wroclawski stawia na moczenia ryja w melasie za calowanie w dupe niemieckich zydow i oddania im tego co sie da,oprocz swojej wlasnosci i na tym polega dzis „rzadzenie i gospodarzenie” w polskich miastach i miasteczkach.Proprytetem jest ukrasc to co zostalo odebrane Polakom na sile pod groza wiezienia i nazwane podatkiem.Dlaczego wladze Gdaniska i Warszawy nie „siedza do wyjasnienia” jest dla mnie nie tyle zagadka, ale wiem, ze nie ma zadnej dobrej zmiany, co twierdze od lat.Ladnie ujales to wszystko w jednym zdaniu.

   • Marian

    9 września 2017 at 05:03

    Pytasz, dlaczego HGW nie siedzi? Naphawdę nie wiesz? To zapytaj o to, nielegalnych emigrantów z kraju położonego w Palestynie, którzy mieszkają w zamkniętych osiedlach w Warszawie.

 4. Witek

  8 września 2017 at 16:16

  Adamowicz dla Gdańska to szkodnik.

 5. Kicia

  8 września 2017 at 16:23

  Robercie B. Bardzo mi się podoba to co napisałeś !

 6. finka

  8 września 2017 at 16:54

  To nie uchodźcy, a imigranci, prawdziwi uchodźcy już powracają do niektórych regionów Syrii, gdzie wyparto dżihadystów. Budyń ma bliskie stosunki z wahabicką Ligą Muzułmańską w Gdańsku i pewnie liczy na kasę z Arabii Saudyjskiej. Finansowanie związków religijnych z zagranicy powinno być w ogóle zkazane, jak i budowa meczetów, bo islam to religia nawołująca do przemocy, oszukiwania i niszczenia niewiernych.

  • Robert B.

   8 września 2017 at 17:05

   To nie są imigranci, tylko to są pasożyty. Ich celem jest pasożytować i się tu panoszyć.

 7. obserwator

  8 września 2017 at 19:08

  sowitego kopa w dupe nalezy zasadzic tym lewackim szkodnika spod znaku bolka,odwolac to bydlo czerwone w trybie natychmiastowym gdyz chca zaszkodzic Polsce,wlodarze Gdanska to hitlerowska sgentura nie majaca nic wspolnego z interesem Polski,jak najszybciej ich odwolac!!!

 8. stevan

  8 września 2017 at 20:26

  Tak ten szacunek muzułmański wyglądał: Bułgaria i Rumunia były 500 lat w niewoli muzułmańskiej. Idąc ulicą trzeba było uklęknąć przed idącym muzułmaninem, a nawet paść plackiem w proch- podają to źródła historyczne. Inaczej ucinał łeb. Wyznawca Allaha mógł zgwałcić, zabić niewiernego bez powodu, i nic mu nie było. Były horrendalne podatki od niewiernych. Lwia część Polaków nie zna historii. Prezes powinien o tych faktach mówić. I o tym, co dało sprowadzenie Krzyżaków do Polski. Bo PO dąży do powtórki historii! MerHell naciska na rząd polski o wzięcie ciężaru, bo ma same kłopoty, przez swoją głupotę. Liczy, że Polak, jak zwykle ustępliwy, bojaźliwy… Ale to się może rozsypać, bo Kacz nie ma charyzmy dyktatora, a dowódcy wojskowi trzęsą portkami! Dlatego mogą tu, w niedalekiej przyszłości, wleźć miliony czarnych do Polski!

 9. Wojciech

  8 września 2017 at 23:59

  Czy prezydenci Gdańska wynajęli już ochronę? Radzę o tym pomyśleć bo niejednemu otwiera się nóż w kieszeni.

 10. Czesław

  9 września 2017 at 06:44

  To że w Gdańsku byli by nachodżcy to w porządku, jak Gdańszczanie wybierają takie władze to dlaczego ja mam się o nich martwić. Problem tylko w tym że zaraz ci przybysze rozejdą się po całym kraju i to cały kraj będzie płacił na ich utrzymanie, opiekę medyczną itp.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra