Z zagranicy

UE stworzy „wojskową strefę Schengen”?

Litwa zaproponowała stworzenie „wojskowej strefy Schengen” w obrębie Unii Europejskiej, w ramach czego miałoby nastąpić wzmocnienie współpracy wojskowej pomiędzy krajami członkowskimi.

Minister obrony Litwy Raimondas Karoblis złożył taką propozycję podczas piątkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w stolicy Estonii, Tallinie. Zachęcał on swoich odpowiedników z innych krajów członkowskich wspólnoty, by dołączyli do tego projektu, przekonując, że „projekt wojskowej strefy Schengen ułatwiłby przerzucanie wojsk na terenie Europy”, ponieważ „uproszczono by procedury i zainwestowano w infrastrukturę”.

Litwa jest już członkiem NATO, do którego przynależy wiele krajów członkowskich UE, natomiast „wojskowe Schengen” – jeżeli doszłoby do skutku – stworzyłoby niejako sojusz w sojuszu.

Karoblis twierdził, że ta propozycja spotkała się z poparciem wielu krajów członkowskich UE a jego wprowadzenie jest „ważne zarówno dla UE jak i NATO”. – Litwa wspiera zacieśnienie współpracy obronnej w ramach UE, ale trwała współpraca w dziedzinie obrony musi nieść za sobą wzrost wydatków na potrzeby obrony i stworzenie w Europie prawdziwych zdolności obronnych – stwierdził.

Wcześniej Komisja Europejska zaproponowała ustanowienie wspólnego funduszu obronnego w wysokości 500 mln euro, aby sfinansować projekty wojskowe i rozwinąć zdolności obronne do 2020 roku.

Źródło: Press TV

Fot. Wikipedia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Marian

  9 września 2017 at 11:57

  Chyba coś się Żmudzinom pokręciło.
  Już raz w historii tak „wojskowa strefa Schengen” była – jesienią 1942 r. Od Atlantyku do Stalingradu.
  No nie wiem, czy warto wracać do tego pomysłu. No, chyba, że Niemcy wcześniej zapłacą Polsce reparacje za II w.ś.

  • abc

   9 września 2017 at 17:08

   Wtedy Żmudzini sobie chwalili więc nie dziwota, że ich dalej ciągnie.

 2. frate

  9 września 2017 at 13:05

  tiaaaaa, UE stworzy wojskową strefę, ale to będzie rezerwat dla gojów zamieszkałych nad Wisłą!!! Będą sobie ciapate muslimy mogły popatrzeć jak kiedyś wyglądał biały chrześcijanin, jak na małpy w zoo…

 3. stan

  9 września 2017 at 13:16

  Wszystko zmierza do – zapowiedzianego w jednej takiej fałszywej, paskudnej, kłamliwej i ohydnej broszurce – ustanowienia króla żydowskiego, kiedy to ogłupione, zdezorientowane, zastraszone i przerażone społeczeństwa same o to poproszą. Okaże się wtedy nagle, jak bardzo sprawny jest aparat przymusu (obecnie spowolniony i bezradny).

 4. jok

  9 września 2017 at 13:22

  To zapewne „plan Rapackiego”, hegemon (tu: Niemcy) ustala tekst, marionetka przedstawia plan jako swój.

  Wygląda, że to kolejna próba, albo raczej kolejny mały kroczek do „emancypacji” militarnej Niemiec spod opieki USA (bo bez odnoszenia się czy USA dobre czy złe, Niemcy są skrępowane jakoś przez NATO czyli USA)

  • abc

   9 września 2017 at 17:13

   To jasne, że ten litewski „minister” sam tego nie wymyślił – Niemcy uwielbiają posługiwać się słupami tam gdzie z różnych względów sami jeszcze nie mogą otwarcie działać.

 5. wernyhora

  9 września 2017 at 15:25

  my im Międzymorze, pomoc, Braterstwo…, a oni nam Ponary, Wołyń…żydów, sowietów i szwabów, tajne pakty i traktaty ! przecież te „wojskowe szengeny”, to nic innego jak kontynuacja odwiecznej postawy AntyPolskiej, dziś wymierzonej w NAS poprzez budowę „wspólnej europejskiej” armii, rozbicie NATO, a w rezultacie wypedzenie z Europy wojsk USA ! a potem to już prosto,- braterstwo z kacapią i Chinami….
  Koniec państw narodowych, religii, rodziny, tradycji i upadek naszej CYWILIZACJI.!
  Chcą ginąć, to szlag im na monogram ! My w końcu zacznijmy kierować się NASZYM interesem, a za wszelkie z ich strony „kwiatki” typu zakazy nauczania w języku polskim, likwidacje szkół i wszelkie inne utrudnienia, embarga, gloryfikacje morderców Polaków,- odpłaćmy 1.000-krotnie !!! i pies ich j…ł !

 6. Moryc

  9 września 2017 at 15:52

  A gdzie tu jest talmudyczny myk?
  A ile na tym da się zarobić?

  • hansje

   9 września 2017 at 19:45

   Na pewno to NIE MY mamy zarobić 🙂 …

 7. Antek

  9 września 2017 at 16:09

  Jest takie powiedzenie, czepiło się g*no okrętu i mówi: płyniemy!
  Doświadczeni niejednym ludobójstwem i mordem nie wierzymy nikomu bowiem jest napisane „po czynach ich poznacie”.
  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
  Znamy was.

 8. hansi

  9 września 2017 at 19:25

  ..ale, że generał Polko uważa to za dobry pomysł ?..
  Pogięło go ?..
  Czy też może chlapie niepotrzebnie, ujawniając swoją..przynależność ? 🙂
  Ciekawe, JAK „Armia Unijna” (bo O TO chodzi..) zamierza przemieszczać się, w ramach tego „Schengen”, z powiedzmy Królewca, do Stettina ? 🙂
  Bo w projekcie „Międzymorza”, który zajmie obszar wybrzeża Bałtyku, nieco poza obręb Zatoki Gdańskiej ?.. 54-kilometrową „obwodnicą” MORSKĄ, łukiem, poprzez wody eksterytorialne ? 🙂
  I jeszcze jedno.
  Do „Armii Unijnej” należą w tej chwili także i siły CZESJI..
  Czesja będzie się niedługo musiała opowiedzieć – do której bandy na tym podwórku chce przynależeć 🙂 Słowacja chyba już wymięka, powodując wyłom w grupie Wyszehradzkiej..

 9. finka

  9 września 2017 at 21:35

  O nie,żadna wojskowa strefa, póki PiS nie zniesie ustawy 1066, co obiecywał, a to, jak widać, takie same gruszki na wierzbie jak ujawnienie aneksu WSI.

 10. youtube partnership

  9 września 2017 at 22:12

  besiki

 11. OLek1

  11 września 2017 at 10:23

  Zobacz sam masaż relaksacyjny warszawa http://relaxmindandbody.pl nowość w naszej ofercie

 12. Wojciech

  15 września 2017 at 19:53

  Generał Polko nie ma mózgu tylko regulamin i od polityki niech się trzyma z daleka bo go ta polityka zdepcze jak mrówkę.

 13. TZ.

  15 września 2017 at 21:28

  Wewnętrzne wojska europejskie będą miały jako główne zadanie pacyfikację nieposłusznych rządów i społeczeństw. Polska i Węgry otwierają tę listę. Tego chce generał Polko?

 14. mack

  16 września 2017 at 00:04

  Niemcy sami nie mogą forsować takich pomysłów, żeby nie budzić podejrzeń, więc wysługują się swoimi sojusznikami z mniej znaczących państw.

 15. Porównywarka Banków

  16 września 2017 at 08:57

  Wojskowa strefa? Może lepiej przywrócić jednak kontrole graniczne?

 16. Delana

  19 września 2017 at 21:55

  Asher’s Chocolates is not simply household-owned and operated specifically right here inside of the Philadelphia neighborhood, yet we are the oldest continously household-owned and operated sweet manufacturing facility within the United Suggests. We Deliver a superior shipping and delivery of products toward meet any adorable teeth, like the most important line of sugar cost-free products and solutions within just the current market.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra