Z zagranicy

Niemcy i Francja domagają się możliwości zawieszenia strefy Schengen

Jak podał prestiżowy brytyjski dziennik „The Times” – Niemcy i Francja domagają się możliwości zawieszenia strefy Schengen! Być może jest to motywowane walka z masową, nielegalną imigracją?

 

Brytyjski dziennik „The Times” podał wczoraj, że – Grupa państw w tym Niemcy i Francja domaga się możliwości przywrócenia kontroli granicznych i zawieszenia zasad strefy Schengen na okres aż do czterech lat w razie zaistnienia wyjątkowych okoliczności. Pomysł popierają także Austria, Dania i Norwegia (która choć nie jest w UE, to jest członkiem strefy Schengen). Kontrole graniczne są niezbędne w obliczu napływu nielegalnych imigrantów spoza Europy. Obecnymi przepisami UE każde państwo może ponownie wprowadzić kontrole graniczne na okres do sześciu miesięcy, który może być dwukrotnie przedłużony ze względu na poważne zagrożenie porządku publicznego lub bezpieczeństwa wewnętrznego. Tymczasem grupa państw przedstawiła swoje stanowisko na czwartkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli, argumentowała jednak, że regulacje nie odpowiadają potrzebom w obliczu długoterminowego zagrożenia terrorystycznego. Zgodnie z propozycją łączny limit czasowy przywrócenia kontroli granicznej nie powinien przekroczyć dwóch lat, ale w wyjątkowych okolicznościach może zostać przedłużony o kolejne dwa lata, łącznie do czterech lat. Wszystkie pięć państw proponujących zmiany korzysta obecnie z istniejącej klauzul i dwukrotnie przedłużały już ich stosowanie, ostatnio do 11 listopada.

 

Pytany o terroryzm i imigrację szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker powiedział – czasami terroryści korzystają z istnienia strefy Schengen, ale głównymi beneficjentami są europejscy obywatele. Mówi się nam, że otwieramy granice dla terrorystów – nie, my otwieramy granice dla turystów. Nadal chcemy przyjęcia do strefy Schengen najnowszych członków Unii Europejskiej: Rumunii i Bułgarii.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

61 komentarzy

61 Komentarzy

  1. tercio borlenghi junior

    6 listopada 2017 at 19:31

    }

  2. home security systems reviews 2017

    12 listopada 2017 at 00:40

    Shield family members from impairment?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra