Z kraju

Andrzej Zapałowski ostro podsumowuje polskich polityków

Będąc kilkanaście lat temu posłem na Sejm RP byłem w grupie, która ostro protestowała przeciwko wyprzedaży przedsiębiorstw, banków i sieci handlowych. Musiałem z kolegami opuścić przez to klub Akcji Wyborczej Solidarność. Pytanie jak głosowała duża część obecnych polityków w tamtym czasie? Teraz niektórzy krytykują ten stan, ale swojej roli w tym nie widzą! – napisał dr hab. Andrzej Zapałowski, odnosząc się do artykułu, jaki ukazał się w serwisie Bloomberg, w którym publicysta Leonid Bershidsky dowodzi, że kraje Grupy Wyszehradzkiej są de facto własnością obcego kapitału.

Bershidsky zwrócił uwagę, że wprawdzie w Europie Środkowej u władzy znaleźli się politycy eurosceptyczni o orientacji narodowej, tacy jak Jarosław Kaczyński czy Viktor Orban, to jednak jest za późno, na odwrócenie dotychczasowego kursu. W jego ocenie gospodarki krajów Grupy Wyszehradzkiej są obecnie zbyt uzależnione od zachodniego kapitału.

Otwartą kwestią pozostaje, a ile szczerze Jarosław Kaczyński i dowodzony przez niego PiS zamierza uniezależnić Polskę od zagranicznego kapitału, w końcu będąc przy władzy formacja ta dokonała prywatyzacji polskiego majątku narodowego na masową skalę. Uwaga uczyniona przez dr hab. Andrzeja Zapałowskiego jest zatem i celna i zasadna. Zbyt wielu w polityce farbowanych lisów, a zbyt mało prawdziwych patriotów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra