Z kraju

Znany polski ukrainista niewpuszczony na Ukrainę! Znalazł się na czarnej liście SBU

Mowa o prof. Czesławie Partaczu, który przebywając w uzdrowisku wraz z małżonką postanowił wykupić wycieczkę na Ukrainę i odwiedzić Lwów.

– Nie tylko że zostałem cofnięty, ale wbito mi pieczątkę z zakazem wjazdu na Ukrainę do 11 maja 2020 roku – powiedział w rozmowie z portalem Prawy.pl prof. Czesław Partacz, członek Międzynarodowego Związku Ukrainistów, przy czym nikt nie wyjaśnił, powodu takiej decyzji.

– Przedstawili dokument podpisany przez jakiegoś starszego chorążego z SBU, w którym powołał się on na paragrafy prawa przygranicznego. To jest dokument dwustronicowy, napisany w języku ukraińskim – relacjonował prof. Partacz.

Prof. Czesław Partacz, przebywający w sanatorium w Iwoniczu Zdroju jechał z żoną na wycieczkę do Lwowa wraz z pięćdziesięcioma innymi osobami. – Na przejściu granicznym nasi nas odprawili. Kiedy odprawiali nas Ukraińcy, to się ciągnęło i ciągnęło. Kierowniczka wyjazdu została poinformowana, że są problemy z jedną osobą. Okazało się, że to chodzi o mnie. Poszedłem tam do nich i okazało się, że jestem niepożądany na Ukrainie – mówił. – Trwało to dosyć długo. Autokar pojechał do Lwowa, a ja zostałem, no i wręczono mi decyzję – dodał. – Kierownik zmiany pokazał mi jakiś wydruk na swoim telefonie i powiedział, że on nie wie, dlaczego taka decyzja przyszła z Kijowa, jakie są tego powody. Ja na Ukrainie nie byłem dziewięć lat – wyjaśniał ukrainista.

W jego ocenie przyczyną, dla której znalazł się na czarnej liście SBU jest fakt, iż bardzo dużo pisze zarówno na temat historii Ukrainy, jak i współczesnego państwa ukraińskiego. – Zajmuję się ich umiłowanym Banderą i ludobójstwem. Piszę bardzo krytycznie, ale prawdziwie. Ostatnio popełniłem też kilka artykułów o współczesnej Ukrainie, o ich mafii, korupcji, dziadostwie itd. I widocznie któryś z członków Związku Ukraińców w Polsce mnie po prostu zakapował, bo oni pełnią rolę szpiegów w Polsce – stwierdził prof. Partacz. – Zakapował mnie do ich służby bezpieki i wpisali mnie na czarną listę – podkreślał. – Prawdopodobnie zostałem uwalony za to, że piszę krytycznie o ich banderyzmie, neobanderyzmie i o ich państwie – suponował.

Prof. Partacz nie ma wątpliwości, że cała sprawa to pokłosie przyjętych na Ukrainie ustaw historycznych. Zapowiada, że dokument z decyzją o nałożeniu na niego zakazu wjazdu na Ukrainę zostanie przekazany posłom z wnioskiem o interpelację.

– My tu w Polsce sobie gadamy, że Ukraina to jest UPAdlina, państwo nieistniejące, które jest w upadku itd., a okazuje się, że to państwo działa, w przeciwieństwie do państwa polskiego – zauważył. – Trzeba będzie coś zrobić, ale patrząc się na te nasze władze, obojętne czy rządzi Platforma, czy rządzi tu PiS, wszyscy mają taki sam stosunek. Kijów pluje nam na głowę w sytuacji, kiedy jest bankrutem kompletnym, a co by było, gdyby był na takim poziomie ekonomicznym jak my? – pytał retorycznie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

144 komentarze

144 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  23 września 2017 at 12:57

  Na zimny wrzesień

  W ramach globu ociplenia
  Wrzesień w zimę się przemienia…

  Szczyt Giewontu zło zawiera!
  Ociemniali do gendera
  Nie chcą się nawrócić, mimo
  Tęczy pięknej, co i zimą
  Stała sobie we stolyyycy.
  A niewdzięczni podatnicy
  Nie chcą płacić Gronkowcowi…
  Zacofanie któż wysłowi
  Tego katolskiego kraju?!
  Jest w Europie we zwyczaju
  Paradować dla równości.
  Z Azji i z Afryki „gości”
  Witać. Czym się da częstować.
  Dać się pobić, obrabować
  I pozwolić gwałcić baby…
  Ale w Polsce – ach! – wciąż słaby
  Postęp jest i oświecenie…

  Kiedyż równouprawnienie
  Ani Grodzkiej i Pierdonia
  Ściągnie na krakowskie błonia
  Jakiś ćwierćpapieski tłumek?
  Kiedyż mądrość na rozumek
  Nowoczesny się zamieni?!…
  Wtedy, kiedy osądzeni
  Księża trafią do więzienia!
  Ci, co zboków za zboczenia
  Zboczeńcami nazywają
  I im ślubu odmawiają!!!
  Wtedy – ach! – promienie Słońca
  Kraj oświecą ten do końca
  W różnobarwnym łuku tęczy…

  Feministek już nie dręczy
  Chazan, który ręce obie
  Ma zajęte. Bo je skrobie…
  Korwin głupstwa odwołuje.
  Cały świat się dowiaduje,
  Że „socjalizm kocha Lachy;
  Że kobiety lepiej w szachy
  Grają i że są silniejsze.
  Samce są też zwykle mniejsze…”
  Kukiz: „Zbędne są reformy.“
  I wstępuje do Platformy…

  Oto dobra dobra zmiana:
  W szkołach uczą już Hartmana.
  Nie ma już przemocy w domu,
  Ni gwałcenia po kryjomu.
  Teraz ojciec z córką jawnie…
  Z kozą także jest zabawnie!
  Radość! Do radości ody
  Wreszcie śpiewać są powody!

  No i najważniejsze: wrzesień.
  Nasistowskich kres uniesień
  W Polin-Polen nastał wreszcie.
  A więc się, „Sąsiedzi”, cieszcie!
  Ciepło!… Coś do odebrania…
  Dla Was są odszkodowania!!!

  • IGO

   23 września 2017 at 18:07

   I tak ma być.Tak nas Polaków programują, bo nienawidzą w sercu Europy takiego chrześcijańskiego kraju.Celem światowej masonerii jest wymieszanie ludzkości na podobieństwo wierzy Babel (patrz na architekturę budynku Unii – nawiązanie wyglądem do wierzy), to nie przypadek. Hołd złożony przez Merkel, prezydenta Włoch i Francji na wyspie Ventotene Spinelliemu,jednoznacznie obrazuje cele tej inżynierii społecznej.

  • wolna-polska.pl

   26 września 2017 at 19:32

   wolna-polska.pl

 2. frate

  23 września 2017 at 13:09

  TO JEST SKANDAL NAD SKANDALE!!! W zamian niech pis przyjmie 1000 ukrów ze zbrodniczego prawego sektora i odda im nasze mieszkania i załatwi im wysoki socjał!!! Już kaczyński z dudą lecą im załatwiać na pomruk niezadowolenia żydowskich banksterów!!!

  • hansi

   23 września 2017 at 13:38

   No właśnie 🙂
   To „NASZ” rząd robi wszystko, żebyśmy się z Ukraińcami bardzo lubili 🙂
   A nade wszystko, żebyśmy bardzo kochali tę „naszą” Władzuchnę, która składa się prawie wyłącznie – jak się coraz jaskrawiej okazuje – ze ZDRAJCÓW STANU, w dodatku bez śladu „zdolności honorowej”, a więc – na szubienicę 🙂
   I to – począwszy od najwyższych „dostojników państwowych” z PREZYDENTEM na czele 🙂
   A Pan profesor Partacz ?
   No cóż, najwyraźniej coś spartaczył 🙂
   Dziwi się, że go nie wpuszcza Banderownia 🙂
   MY za to – dziwimy się, że Banderownia – nie tylko wpuszczana jest bez żadnych wiz do nas, ale nawet jest z rewerencją całowana w dupę i w czubek, i we wszystko, zaraz im Kaczyński pomniki zacznie stawiać, obok pomników swojego braciszka – PIERWSZEGO ZDRAJCY Polski 🙂
   Jakieś 50 lat temu, mój ś.p. Dziadek – Ślązak, zwykł był mawiać z rezygnacją, że „Świat się w gówno obraca..”
   A to było 50 lat temu…
   Ciekawe, co by powiedział dzisiaj…
   Shalom…

   • IGO

    23 września 2017 at 18:21

    Podgotowka VI kolumny trwa.Czekać tylko jak mówi Pan redaktor Michalkiewicz na Wołynkę jaką pani Adolfina może nam zgotować na wzór Jugosławii za mrzonki o reparacjach wojennych.Kurduple z Pis-u jeszcze sprowadzą na Polaków nieszczęście swoją obłąkaną polityką.

  • podolak

   23 września 2017 at 15:09

   Natomiast ukraińscy naukowcy-historycy żadnych problemów z wjazdem do RP nie mają.

   Od początku natomiast III RP problemów wjazdowych na jej granicy nie mieli i nie mają nadal, czynni politycy centralni i lokalni- banderowcy, nie mieli zasłużeni w Genocidum Atrox ludobójcy, nie mają członkowie i funkcyjni UPA, falsyfikatorzy historii-goebelsi typu Wiatrowycza.
   Na nich czekają honory w RP i pieniądze Polaków.

 3. Maciej Mystkowski

  23 września 2017 at 13:41

  Skoro porusza Państwa (i słusznie), to co spotkało Pana profesora, warto obejrzeć materiał, do którego link podaję poniżej. Szkoda, że jego autor niestety „trochę” przeklina, ale pomijając tę okoliczność, same informacje jakie przekazuje, niewątpliwie napawają poważnymi obawami o najbliższą przyszłość naszej Ojczyzny.
  Gorąco pozdrawiam wszystkich patriotów!

  https://www.youtube.com/watch?v=LLW1XezRRqU

 4. jaro7

  23 września 2017 at 14:11

  Nic się nie zmieni w tych stosunkach jak się nie pogoni w pis-du PiS,PO i N.Od dawna piszę że to TYLKO polskojęzyczne partyjki dbające w zależności od partii o interesy Brukseli,Berlina,USA ,Izraela,Upainy i Żmudzi.Banda miernot którym się wydaje że sa wytrawnymi politycznymi graczami ,a taki Orban bije ich na głowę wszystkich razem wziętych.

 5. Hania

  23 września 2017 at 14:58

  Było głosić wykłady na temat bandyty Bandery?!
  Maliniak grzecznie przytakuje, śle uśmiechy i jest cacy….

  Panie Profesorze, żadna strata chachły to chachły
  Niemądre to i mściwe 🙁

 6. Art

  23 września 2017 at 15:12

  To pokłosie-tfuj,co za wyraz,tego,że PAD wręczył banderowcom 4mld zł.Poroszenko natychmiast przelał na swe konto w Panamie.To były pieniądze polskiego podatnika,a więc i pańskie panie profesorze.Pamiętamy o Panama leaks?Premier Isladii podał się do dymisji na drugi dzień,Poroszenko zaś ma się dobrze do dziś.No polskie wątki tego leaks zatarto.Pamiętajmy,Litwin i Ukrainiec nigdy nie był,nie jest i nie będzie przyjacielem Polaka.Chyba,że łasi się o pracę,ale wtedy jest podwójnie fałszywy.

 7. Kuk

  23 września 2017 at 16:03

  Ten pan jest wielkim ukrainistą, który pisze książki i artykuły o współczesnej Ukrainie, a nie był w tym kraju od 9 lat?? Zaiste wybitny ekspert i znawca tematu.

 8. Hania

  23 września 2017 at 17:38

  Żeby napisać coś o Ukrainie trzeba tam pojechać?!
  A co pan powie o pisaniu o kosmosie?!
  Też nalezy wpaść z wizytą na Marsa 🙂

 9. Czaruś

  23 września 2017 at 18:55

  Teraz już wiem, dlaczego politycy PIS, posłowie Sejmu, Rząd, PDA nie wypowiadają się sprawie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach (Bnadery, i innych ich synów).
  Boją się misia w paszporcie.
  Tak konsekwentna ukraińska polityka przynosi efekty, i jak tu prawdę pisać?
  Znów przypomniał mi się Ukrainiec, który wykrzyczał Polakom w pysk, „jeszcze Polska nie zginęła ale zginać musi, jeszcze Polak ukraińcowi buty czyścić musi”

 10. Kafel

  23 września 2017 at 19:33

  „widocznie któryś z członków ZWIĄZKU UKRAIŃCÓW w Polsce mnie po prostu zakapował, bo oni pełnią rolę SZPIEGÓW w Polsce” – stwierdził prof. Partacz.
  Panie Profesorze, przecież to co Pana tak bulwersuje OUN-UPA podjął uchwałą w dniu 22.06.1990 r.
  Oto cytat tej uchwały:
  „Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN.
  Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.”
  Skoro tak, to bardzo dziwi mnie Pana Profesora zdziwienie bowiem uznał się Pan za fachowca w dziedzinie neobanderyzmu.
  Jeśli Pan nie zna tego dokumentu, to zachęcam do lektury.
  http://www.marucha.wordpress.com/2013/06/27/frgmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-czerwca-1990-r/
  Źródło uchwały OUN-UPA, wg książki Wiktora Poliszczuka „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”, Toronto 1995 – str. 372-379.
  A oto jeszcze kilka cytatów,
  „Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. … Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.”
  „Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…”
  „Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.”
  „To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym”
  (…)
  Skoro tak, to w Polsce ukraińska V-kolumna (OUN-UPA) toczy w dalszym ciągu wojnę z Polakami.

 11. Poryck

  23 września 2017 at 20:20

  Przydałoby się w ramach retorsji ustanowić zakaz wjazdu do Polski i UE dla Wiatrowycza na 10 lat!

  • podolak

   25 września 2017 at 11:12

   O kundlach z RP.

   „greg @greg:
   Bo to już jest szczyt chamstwa, nieodpowiedialności i skundlenia, by polscy naukowcy (historycy) za przedstawianie swoich prac i mówienie PRAWDY, byli narażani na upokorzenie ze strony ukraińskiej, z wyłącznej winy skundlałych ludzi, którzy dorwali się w Polsce do władzy i i mając wszelkie narzędzia (pomoc, której banderowskim ukraińskim władzom udzielają; możliwość torpedowania wszelkich inicjatyw m/nar. benderii i całkowite nie popieranie kraju na arenie m/nar; zaprzestanie pomocy i współpracy gospodarczej; nałożenie kontr-sankcji; weto przedakcesyjne, odesłanie z Polski 1,5 mln Ukraińców itp. itd.), nie potrafili od bezczelnych i kłamliwych władz ukraińskich wyegzekwować poszanowania dla PRAWDY historycznej. Gardzę takim frajerstwem! To służalcze, tchórzliwe, porzucające polską narrację i rację stanu i wspierające wrogie Polsce siły frajerstwo, nikogo nie reprezentuje oprócz swojej impotencji, tchórzostwa, banderofilii i zaprzaństwa! To nic innego jak zdrada interesów i racji Narodu!
   Nie bójcie się dyplomatołki.
   Banderowskio-oligarchiczne ukraińskie władze są zdane na naszą łaskę i odwrotu już dawno nie mają – więc nie musicie podkulać tak ogonów …
   24 września 2017 23:21”

 12. Janek

  23 września 2017 at 21:27

  Dziwi mnie, że Partacz który tak pyskuje na Ukraińców (i nie chodzi tu o przeszłość) pcha się na Ukrainę. Pyskuje na gospodarza a potem się dziwi, że ten pokazał mu drzwi.

  • podolak

   24 września 2017 at 09:40

   „Partacz który tak pyskuje na Ukraińców (i nie chodzi tu o przeszłość)”
   Dowody jakieś na swoje zadaniowane banderujadanie, Janeczek wydoli?

   W/g takiego Janeczka, RFN może nie wpuszczać wszystkich którzy nazizm niemiecki, nazizmem niemieckim nazywają i o jego zbrodniach piszą i mówią.

   Prof. Partacz się nie dziwi, prof. Partacz informuje o rzeczywistości.
   Tylko durnie polskojęzyczne się dziwią.

   Ale ich już niewiele pozostało.
   Wiedzą wszyscy, którzy chcą wiedzieć.
   Zaprzańcy narodowi zostali w RP i takich samych zaprzańców do władz RP wybrali od rządu do samorządu.

 13. Pingback: Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski | Represje władz Ukrainy wobec prof. Czesława Partacza

 14. TRED

  24 września 2017 at 10:18

  W sierpniu 2015 roku wybrałem się na 1-dniową wycieczkę do Lwowa. Wrażenia estetyczne ze zwiedzania SUPER. Przykro było jednak patrzeć jak do naszego autokaru podchodziłi Ukraińcy w podeszłym wieku prosząc o parę hrywien. Żebranie było także na samej granicy:jeden ukraiński popgranicznik zbierał paszporty, a drugi hrywny, mówiąc, że to na ukraińską armię. Nasz pilot potwierdził, ze tak robią z każdym autokarem. Państwo żebraków.

 15. Slawomir Tomasz Roch

  24 września 2017 at 11:34

  Prof. Czeslaw Partacz to czlowiek niezwykle zasluzony dla Kresow, dla Kresowian oraz dla walki o prawde o ludobojstwie dokonanym przez banderowcow na Wolyniu i Kresach. Ta sprawa jest absolutnie niegodziwa i wroga wobec panstwa polskiego de facto, bo wroga wobec Polakow. To skandaliczne, ze drzwi zamyka sie przed nosem czlowiekowi, ktory uczciwie, metodami naukowymi, walczy o prawde, walczy o chocby prosty krzyz na pohanbionych mogilach Meczennikow Wolynia i Kresow. Na mily Bog przeciez tyle w kolko mowi sie o pojednaniu, o koniecznosci wybaczenia i o naturalnie otwieraniu drzwi domow i serc dla uchodzcow w tym Ukraincow rzecz jasna. W tym samym czasie zamyka sie te same drzwi dla Polakow! Hierarchowowie Kosciola katolickiego to nie do zakceptowania i nie do przyjecia! To nie ma nic wspolnego z uczciwoscia i sprawiedliwoscia. To zaklamanie, to jest bezprawie, ktore juz rodzi zlo, a zlo bedzie niestety roslo! Dlatego tym glosniej bedziemy nieustannie wolac: precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie. Z Panem Bogiem

 16. wiesscar

  26 września 2017 at 03:09

  dlatego nalezy dbac o relacje z Rosja poprawne, moga sie przydac bo nie wiemy co (neo)banderowcy wywina w przyszlosci,
  nalezy sie spodziewac ze nic dobrego nie wywina a wrecz przeciwnie,
  jezeli Polska bedzie slaba to litosci ze strony banderowcow do Polakow nie nalezy oczekiwac,

 17. Tomasz

  26 września 2017 at 09:56

  W Polsce jest już ponad 5 mln Ukraińców to jest celowa polityka Polska bez Polków .LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ BO BĘDZIE ZA PÓŹNO .

  • podolak

   26 września 2017 at 17:17

   Władze UA będą stosować opracowaną taktykę ofensywy oświatowej p-ko tym krajom sąsiednim, które próbują bronić swoich autochtonicznych mniejszości narodowych w UA, przed wynaradawianiem.

   Taktyka będzie oparta na unikaniu odróżniania autochtonicznych mniejszości narodowych w UA od UKRAIŃSKICH EMIGRANTÓW EKONOMICZNYCH w tych krajach i zrównywaniu obu tych odmiennych kategorii oraz unikaniu odwoływania się do europejskiej Karty Praw Mniejszości Narodowych.

   Celem tej taktyki będzie zacieranie jakościowych różnić między tymi kategoriami powstalymi w wyniku dwu różnych procesów.

   Zmiany granic państwowych które przymusowo uczyniły autochtoniczną ludność, obywatelami nie swojego państwa narodowego ( państwo ich opuściło)oraz kategorii powstałej w wyniku dobrowolnych decyzji ekonomicznych, podjętych przez jednostki z powodów EKONOMICZNYCH (migrantów)do których Karta NIE ma zastosowania.

   W RP tą taktykę już realizują Dudkiewicz ,Piekło a i liczni tzw. eksperci rządowi.

 18. gość

  26 września 2017 at 19:00

  Ukraińcy uczczą 75-lecie powstania UPA. Hucznie

  Ma być ogólnonarodowa feta. Do tej pory nie było to wciąż pewne, jednak Lwów zapowiedział, że 14 października będzie się działo. Uhonorowani zostaną „weterani”, w Operze Lwowskiej odbędzie się akademia, szkoły zapewnią obowiązkowy „tydzień z UPA”. Mimo kategorycznego sprzeciwu Polski.

  14 października Ukraińcy obchodzić będą 3 połączone święta: Obrońcy Ukrainy, Opieki Matki Bożej oraz 75. rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii właśnie. Witold Waszczykowski już w grudniu zeszłego roku zapowiadał, że jeżeli Ukraińcy odważą się zrobić tego dnia ogólnonarodowe święto nacjonalizmu, „nikt z Polski tam już nie pojedzie”. Nasi sąsiedzi szczególnie się nie przejęli tymi groźbami, bo 11 maja lwowska rada obwodowa ogłosiła ok 2017 rokiem UPA i Romana Szychewycza we wszystkich regionach (wcześniej tylko w obwodach lwowskim i iwanofrankowskim).

  http://strajk.eu/ukraincy-uczcza-75-lecie-powstania-upa-hucznie/

 19. gość

  27 września 2017 at 22:20

  Budują nowy naród ukraiński

  CO PISZĄ INNI: Leonid Sigan ze Sputnika rozmawia z polskim historykiem, profesorem Czesławem Partaczem, który nie został wpuszczony na Ukrainę

  Z mediów dowiedziałem się, że Pan profesor został zatrzymany przez ukraińską straż graniczną i nie był wpuszczony do tego kraju, bo figuruje Pan na tak zwanej „czarnej liście”. Widocznie ukraińskim władzom nie w smak prowadzone przez Pana profesora badania historii Polski i Ukrainy, w tym też o zbrodniach ukraińskich na Polakach w czasie II wojny światowej. Jak Pan profesor odebrał ten przykry incydent?
  Sprawy ukraińskie znam od wielu, wielu lat, badam je i wiem, czego się można po nich spodziewać. Niektórzy mówią, że jest to państwo w stanie upadłości, ale mimo wszystko ich służby działają bardzo sprawnie. Dlaczego tak się stało? Tego ja nie wiem, bo nikt nie potrafił mi tego wyjaśnić. Jakiś młodszy chorąży i inni oficerowie, z którymi dyskutowałem, nie wiedzieli, dlaczego taka decyzja jest wpisana w komputerze. Chyba ze względu na moje badania w zakresie nacjonalizmu ukraińskiego, banderyzmu, ludobójstwa. Piszę takie rzeczy, które im nie pasują w ogóle, bo jest to przeciwne temu, co w ich państwie się głosi. Być może to była ta przyczyna. Było mi przykro, ale ja się spodziewałem tej decyzji. Znam ich metody działania. Będziemy sprawę wyjaśniać. Od tego są polskie służby, MSZ. Niech działają.

  Jaki jest stosunek Pana profesora do podpisanej przez prezydenta Poroszenkę nowej ustawy oświatowej, która otwiera drogę do ukrainizacji szkół mniejszości narodowych, w tym szkół polskich?
  Oni ciągle popełniają jakieś samobójcze gesty. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Czy jest to jakaś celowa prowokacja? Pamiętam tę ustawę językową, zaraz po tym ich Majdanie pierwsza decyzja, że zniesiono równouprawnienie językowe. Ja potraktowałem to jako jakąś prowokację, stosowaną przez głupich nacjonalistów. Ktoś ich podpuścił. I teraz znowu idą pod prąd tendencjom europejskim. Przenoszą się daleko, głęboko w głąb Azji. W Europie robią wszystko zgodnie z prawem, a oni wszystko robią w poprzek. Tak, jakby celowo chcieli skłócić Kijów z całym światem. To jest jakaś bezgraniczna głupota, według mnie. Jest to nie tylko moje zdanie. Wie Pan, co zrobiła Rumunia, co zrobiły Węgry w tej sprawie?

  Dzisiaj jest również reakcja parlamentu rosyjskiego. W związku z tą ustawą zgłoszono ostry protest.
  Oczywiście. A znając mentalność ukraińskich nacjonalistów, to oni sobie z tego nic nie robią. Oni się kompletnie oderwali od rzeczywistości. Bujają gdzieś w swoich wizjach. Im się marzy wielka Ukraina, powiedzmy od Wołgi po Wisłę, gdzie będą rządzić połową Europy. To po prostu głuptaki.
  Polska od czasu uznania Ukrainy jako państwa niepodległego była jej adwokatem na arenie międzynarodowej…
  A kto wtedy rządził Polską, wie Pan dobrze, kto rządził…

  Ale ostatnio coś się nie układa między Kijowem a Warszawą. Jak Pan profesor widzi stan stosunków bilateralnych?
  Polska powinna zastosować politykę twardej ręki wobec Kijowa. Najwyższy czas. Na zasadzie wzajemności. Ile wy nam, tyle my wam. Już najwyższy czas taką politykę robić. Ale ci, którzy rządzą Polską, jakoś chcą, ale nie mogą. Kręcą się, machają ogonem, ale nic nie robią. A ten czas, według mnie, już się kończy. Wobec Ukrainy będą musiały zostać zastosowane normalne środki. Czyli polityka wzajemności.

  A jak Pan profesor odbiera aktualny pejzaż polityczny Ukrainy? Co się Panu podoba, a co jest nie do przyjęcia?
  No wie Pan, na Białorusi ludzie żyją skromnie, ale jakoś normalnie. Władza jest w miarę normalna, kraj jakoś się rozwija. A na Ukrainie złodziej na złodzieju, kłamstwo na kłamstwie. Wymienili pomniki Lenina na pomniki Bandery. Ja mówię, że to jest jakiś skansen XIX wieku. Normalny cyrk. I oni się tego w ogóle nie wstydzą. Oni uważają, że to jest normalne. Jak można było aż tak bardzo państwo rozkraść i zdeptać? Przecież Ukraina w 1991 roku była bogatsza i bardziej rozwinięta niż Polska. A jakie są teraz różnice? To, co się stało, jest nieprawdopodobne! Ci nacjonaliści nie są zdolni do niczego pozytywnego. Nie umieją prowadzić pozytywnej polityki, tylko umieją burzyć, niszczyć i później iść dalej. To jest polityka ekstensywna z punktu widzenia ekonomicznego i zabójcza. Z tym że jest tylko jeden aspekt tego, co oni robią. Być może to jest celowe działanie. Przez te wszystkie wstrząsy, wojny, dziwne zachowania oni budują naród, którego do tej pory nie było. Dzięki wojnie w Donbasie, dzięki tym różnym przewrotom i awanturom tworzy się nowoczesny naród ukraiński. Tylko, że ten naród, niestety, jest tak budowany, że będzie on wrogi w stosunku do wszystkich narodów ościennych. To nieważne, czy Rosja, Polska, Węgry czy Rumunia. Oni nikogo nie lubią, tylko siebie. I są strasznie zarozumiali.

  http://jeznach.neon24.pl/post/140364,buduja-nowy-narod-ukrainski

 20. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  Howdy just wanted to give you a quick heads up. The words in your content seem to be running off the screen in Ie. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The style and design look great though! Hope you get the issue solved soon. Kudos|

 21. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 16:02

  Howdy! I could have sworn I’ve been to this blog before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back often!|

 22. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  17 października 2017 at 16:56

  Hello, I enjoy reading through your article post. I like to write a little comment to support you.|

 23. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  17 października 2017 at 19:24

  Very shortly this web site will be famous amid all blog viewers, due to it’s fastidious articles or reviews|

 24. Umanizzare presídios

  17 października 2017 at 21:35

  Today, I went to the beach front with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!|

 25. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 22:37

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?|

 26. Free mp3 Download

  17 października 2017 at 23:09

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, let alone the content!|

 27. free mp3 downloads

  18 października 2017 at 00:23

  You actually make it appear so easy along with your presentation but I in finding this matter to be really one thing which I believe I might by no means understand. It kind of feels too complicated and very huge for me. I am looking forward on your subsequent submit, I will try to get the grasp of it!|

 28. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 00:47

  Fine way of explaining, and pleasant paragraph to get facts concerning my presentation focus, which i am going to convey in college.|

 29. Grupo Serval presídios

  18 października 2017 at 03:17

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for %keyword%|

 30. Umanizzare

  18 października 2017 at 05:31

  What i do not understood is in truth how you’re not actually much more smartly-preferred than you may be right now. You’re very intelligent. You understand therefore considerably in the case of this subject, produced me in my view believe it from so many various angles. Its like women and men aren’t involved until it is something to accomplish with Lady gaga! Your personal stuffs great. Always maintain it up!|

 31. Grupo Serval presidios

  18 października 2017 at 07:14

  Your method of telling the whole thing in this post is genuinely fastidious, every one be able to effortlessly be aware of it, Thanks a lot.|

 32. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 08:55

  It’s nearly impossible to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks|

 33. MAGA

  18 października 2017 at 09:31

  This text is worth everyone’s attention. How can I find out more?|

 34. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 10:42

  Hi this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!|

 35. Dadado Veig

  18 października 2017 at 12:27

  Hello there! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when browsing from my iphone4. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct this problem. If you have any recommendations, please share. Thank you!|

 36. Umanizzare

  18 października 2017 at 14:14

  I think the admin of this website is in fact working hard for his site, because here every stuff is quality based stuff.|

 37. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 15:38

  Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you’re just too magnificent. I actually like what you have acquired here, really like what you’re saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it wise. I cant wait to read far more from you. This is really a great website.|

 38. Grupo Serval presidios

  18 października 2017 at 16:25

  Thanks a lot for sharing this with all folks you really recognize what you are talking approximately! Bookmarked. Kindly also talk over with my website =). We can have a hyperlink exchange contract among us|

 39. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:53

  My partner and I stumbled over here from a different web page and thought I may as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to going over your web page for a second time.|

 40. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 18:43

  Wonderful, what a blog it is! This webpage gives helpful information to us, keep it up.|

 41. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 07:14

  When I initially commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment. There has to be an easy method you are able to remove me from that service? Thanks!|

 42. tercio borlenghi jr

  19 października 2017 at 09:46

  Hey there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same outcome.|

 43. Lelio Vieira Carneiro

  19 października 2017 at 12:16

  I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts in this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this information So i’m happy to show that I have an incredibly just right uncanny feeling I found out exactly what I needed. I most without a doubt will make certain to do not overlook this website and provides it a glance regularly.|

 44. Lelio Vieira Carneiro

  19 października 2017 at 14:42

  excellent issues altogether, you simply received a new reader. What might you recommend in regards to your put up that you just made some days ago? Any positive?|

 45. Umanizzare

  19 października 2017 at 16:46

  I savor, lead to I found exactly what I used to be having a look for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye|

 46. Egli Diana Pinto

  19 października 2017 at 18:59

  I visited multiple web pages however the audio feature for audio songs current at this website is really superb.|

 47. Itamar Serp

  19 października 2017 at 21:09

  Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same results.|

 48. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 23:02

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your further write ups thanks once again.|

 49. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  20 października 2017 at 00:58

  Hi, Neat post. There’s an issue with your site in web explorer, may test this? IE nonetheless is the marketplace leader and a huge section of folks will leave out your magnificent writing because of this problem.|

 50. Itamar Serpa Fernandes

  20 października 2017 at 03:03

  Currently it looks like BlogEngine is the top blogging platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?|

 51. Luiz Gastão Bittencourt

  20 października 2017 at 05:44

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!|

 52. Lelio Junior

  20 października 2017 at 10:55

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that „perfect balance” between superb usability and appearance. I must say you’ve done a excellent job with this. In addition, the blog loads very quick for me on Safari. Exceptional Blog!|

 53. Umanizzare presídios

  20 października 2017 at 13:27

  What you published was very reasonable. However, what about this? suppose you added a little content? I am not saying your content isn’t good., however what if you added a post title that grabbed people’s attention? I mean %BLOG_TITLE% is a little vanilla. You should look at Yahoo’s home page and watch how they create article titles to get viewers to open the links. You might add a related video or a related pic or two to get people excited about what you’ve written. In my opinion, it would bring your blog a little bit more interesting.|

 54. Lelio Junior

  20 października 2017 at 16:22

  I always spent my half an hour to read this web site’s content everyday along with a mug of coffee.|

 55. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 01:14

  Hey there! I could have sworn I’ve been to this site before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely delighted I found it and I’ll be book-marking and checking back often!|

 56. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  21 października 2017 at 10:00

  Excellent post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely helpful information specifically the last part 🙂 I care for such information much. I was seeking this particular information for a long time. Thank you and good luck.|

 57. Lélio Vieira Carneiro Junio

  21 października 2017 at 18:51

  Link exchange is nothing else but it is just placing the other person’s blog link on your page at appropriate place and other person will also do same in favor of you.|

 58. Itamar Serpa Fernandes

  22 października 2017 at 03:22

  Thanks to my father who shared with me about this website, this webpage is really awesome.|

 59. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  22 października 2017 at 12:19

  Hi! I realize this is somewhat off-topic however I needed to ask. Does running a well-established website like yours require a lot of work? I’m completely new to operating a blog however I do write in my diary daily. I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and views online. Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand new aspiring blog owners. Thankyou!|

 60. Grupo Serval presídios

  22 października 2017 at 21:23

  I am truly pleased to glance at this weblog posts which includes plenty of helpful data, thanks for providing these kinds of information.|

 61. Lelio Vieira Carneiro Junior

  23 października 2017 at 06:40

  Hi there very cool site!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I’ll bookmark your blog and take the feeds additionally? I’m glad to seek out numerous useful information right here within the publish, we’d like work out more techniques on this regard, thank you for sharing. . . . . .|

 62. Itamar Serp

  23 października 2017 at 15:55

  I every time used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of internet therefore from now I am using net for articles, thanks to web.|

 63. José Wilame Araújo Rodrigues

  24 października 2017 at 02:32

  A motivating discussion is worth comment. I do believe that you ought to publish more about this issue, it may not be a taboo subject but generally folks don’t speak about these topics. To the next! Kind regards!!|

 64. Grupo Serval presidios

  24 października 2017 at 11:28

  Hi, I do think this is an excellent website. I stumbledupon it 😉 I am going to revisit once again since i have bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.|

 65. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  24 października 2017 at 21:32

  Hi there! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when viewing from my apple iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct this issue. If you have any suggestions, please share. Thank you!|

 66. tercio borlenghi jr

  25 października 2017 at 06:59

  I would like to thank you for the efforts you’ve put in penning this blog. I am hoping to see the same high-grade content by you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own site now ;)|

 67. Egli Diana Pinto

  25 października 2017 at 17:03

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!|

 68. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 20:55

  Now I am going to do my breakfast, later than having my breakfast coming yet again to read more news.|

 69. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 22:06

  I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Outstanding work!|

 70. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 23:22

  I do believe all of the concepts you have offered for your post. They’re really convincing and will certainly work. Still, the posts are very short for newbies. Could you please prolong them a little from subsequent time? Thank you for the post.|

 71. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 00:30

  Wow! In the end I got a webpage from where I be capable of really get valuable facts concerning my study and knowledge.|

 72. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 01:40

  Hi there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?|

 73. Umanizzare presidios

  26 października 2017 at 02:26

  Thank you a lot for sharing this with all folks you actually recognize what you are speaking approximately! Bookmarked. Please also seek advice from my website =). We will have a hyperlink change agreement among us|

 74. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 02:57

  Excellent weblog right here! Also your site a lot up fast! What web host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink to your host? I desire my website loaded up as fast as yours lol|

 75. Lelio Junior

  26 października 2017 at 04:18

  I all the time used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.|

 76. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 05:36

  Hi my family member! I wish to say that this article is awesome, great written and come with approximately all significant infos. I’d like to peer extra posts like this .|

 77. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 06:50

  Hi there this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!|

 78. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 08:02

  Superb site you have here but I was curious about if you knew of any forums that cover the same topics discussed here? I’d really like to be a part of group where I can get comments from other knowledgeable people that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thank you!|

 79. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 09:16

  Incredible! This blog looks just like my old one! It’s on a totally different subject but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!|

 80. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 10:31

  Hi! I know this is kind of off-topic but I had to ask. Does managing a well-established website such as yours require a large amount of work? I’m completely new to running a blog however I do write in my diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my own experience and views online. Please let me know if you have any recommendations or tips for brand new aspiring blog owners. Thankyou!|

 81. Lelio Junior

  26 października 2017 at 11:50

  My brother suggested I might like this web site. He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!|

 82. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 13:11

  I have read so many content regarding the blogger lovers except this article is truly a fastidious post, keep it up.|

 83. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 14:32

  Howdy this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!|

 84. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 15:51

  My family all the time say that I am wasting my time here at net, however I know I am getting experience daily by reading such nice content.|

 85. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 17:06

  This information is invaluable. Where can I find out more?|

 86. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 18:20

  Aw, this was an exceptionally nice post. Finding the time and actual effort to produce a top notch article… but what can I say… I put things off a whole lot and don’t manage to get nearly anything done.|

 87. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 20:45

  Right here is the perfect blog for anybody who wants to understand this topic. You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject which has been written about for years. Excellent stuff, just great!|

 88. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 21:56

  Hey there just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off the screen in Opera. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The style and design look great though! Hope you get the issue solved soon. Kudos|

 89. Umanizzare presídios

  26 października 2017 at 23:04

  It’s an amazing post in favor of all the web people; they will get advantage from it I am sure.|

 90. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 23:10

  Nice answers in return of this difficulty with firm arguments and describing all about that.|

 91. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 00:23

  What’s up, I wish for to subscribe for this website to obtain most up-to-date updates, therefore where can i do it please help out.|

 92. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 01:37

  Great blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol|

 93. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 02:52

  Hi there, I enjoy reading all of your article. I wanted to write a little comment to support you.|

 94. Lelio Junior

  27 października 2017 at 04:15

  We are a bunch of volunteers and opening a brand new scheme in our community. Your website offered us with useful information to work on. You have done a formidable job and our entire neighborhood will probably be thankful to you.|

 95. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 05:37

  Thanks for sharing your thoughts about %meta_keyword%. Regards|

 96. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 06:54

  After looking at a number of the articles on your website, I seriously like your way of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will be checking back in the near future. Please check out my web site as well and tell me how you feel.|

 97. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 08:07

  Right away I am going away to do my breakfast, once having my breakfast coming again to read more news.|

 98. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 09:19

  Remarkable! Its genuinely remarkable article, I have got much clear idea about from this paragraph.|

 99. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 10:36

  Hi, I do think this is an excellent web site. I stumbledupon it 😉 I’m going to return yet again since I saved as a favorite it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide others.|

 100. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 11:55

  In fact no matter if someone doesn’t be aware of then its up to other users that they will assist, so here it takes place.|

 101. Lelio Junior

  27 października 2017 at 13:11

  Can I just say what a comfort to find a person that genuinely knows what they’re discussing online. You actually know how to bring an issue to light and make it important. More people have to check this out and understand this side of the story. I was surprised you’re not more popular given that you surely possess the gift.|

 102. Lelio Junior

  27 października 2017 at 14:31

  I know this site gives quality dependent posts and other stuff, is there any other site which provides these data in quality?|

 103. Lelio Junior

  27 października 2017 at 15:45

  It’s awesome for me to have a web page, which is good for my know-how. thanks admin|

 104. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 16:57

  Please let me know if you’re looking for a article author for your weblog. You have some really great posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some content for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested. Kudos!|

 105. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 18:07

  Hello There. I discovered your weblog using msn. That is a really neatly written article. I will make sure to bookmark it and come back to learn extra of your useful info. Thanks for the post. I will definitely return.|

 106. Luiz Gastão Bittencourt

  27 października 2017 at 19:16

  naturally like your web site however you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very troublesome to inform the reality then again I will surely come again again.|

 107. Lelio Junior

  27 października 2017 at 19:17

  Hello There. I discovered your weblog using msn. That is an extremely well written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to learn more of your useful info. Thank you for the post. I will certainly return.|

 108. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 20:26

  Greetings I am so excited I found your blog page, I really found you by mistake, while I was searching on Aol for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say kudos for a fantastic post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the great b.|

 109. Lelio Junior

  27 października 2017 at 21:36

  Very good article. I will be going through a few of these issues as well..|

 110. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 22:48

  Touche. Sound arguments. Keep up the great spirit.|

 111. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 23:58

  Thanks for sharing such a fastidious idea, article is pleasant, thats why i have read it completely|

 112. adt home security

  31 października 2017 at 19:44

  Hello to every one, the contents existing at
  this website are in fact amazing for people knowledge, well, keep up
  the good work fellows.

 113. asbestos study first

  6 listopada 2017 at 01:59

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to more added agreeable from
  you! By the way, how could we communicate?

 114. domain name registrar

  6 listopada 2017 at 04:35

  This is the perfect web site for anybody who would like to understand
  this topic. You understand a whole lot its almost hard to argue with you (not that I
  really would want to…HaHa). You certainly put a
  fresh spin on a topic that has been discussed for many years.
  Great stuff, just great!

 115. Renate

  8 listopada 2017 at 11:20

  Thanks designed for sharing such a fastidious thinking,
  article is nice, thats why i have read it entirely

 116. resort asbestos

  8 listopada 2017 at 20:07

  We’re a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community.

  Your site provided us with helpful information to work
  on. You have done a formidable job and our whole community might
  be thankful to you.

 117. make certain asbestos

  10 listopada 2017 at 17:08

  Hi! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came
  to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and
  will be tweeting this to my followers! Terrific blog and superb style and
  design.

 118. phones reduces

  10 listopada 2017 at 18:49

  I for all time emailed this blog post page to all my contacts, for
  the reason that if like to read it afterward my contacts will too.

 119. Mira

  12 listopada 2017 at 11:16

  Saved as a favorite, I really like your site!

 120. Katherina

  12 listopada 2017 at 19:08

  I absolutely love your blog and find most of your post’s
  to be what precisely I’m looking for. Does one offer guest writers
  to write content for you? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a number of the subjects you write with regards to here.
  Again, awesome web log!

 121. chief operating officer salary nyc

  12 listopada 2017 at 19:11

  383 major starting specialist income available on one
  google.

 122. Lelio Vieira Carneiro Junior

  13 listopada 2017 at 08:03

  Excellent post. Keep posting such kind of info on your site.
  Im really impressed by your blog.
  Hi there, You’ve performed a great job. I will certainly digg it and in my opinion recommend to my friends.

  I’m sure they will be benefited from this web site.

 123. purchasing timex

  13 listopada 2017 at 09:45

  Hi there, i read your blog from time to time and
  i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam remarks?

  If so how do you prevent it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me crazy so any assistance is very
  much appreciated.

 124. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  13 listopada 2017 at 14:29

  Hi there Dear, are you genuinely visiting this site on a regular basis, if so after that you will without doubt get good
  know-how.

 125. home security cameras costco

  14 listopada 2017 at 04:01

  Are you experiencing falling patio entrance at your house?

 126. reverse phone number lookup

  15 listopada 2017 at 19:44

  I visited various websites however the audio quality for audio songs present at this web
  site is really fabulous.

 127. home security cameras best buy

  16 listopada 2017 at 07:24

  To shield family from problems?

 128. www.wiki.globalkini.xyz

  19 listopada 2017 at 05:25

  This paragraph is truly a nice one it helps new web users, who are wishing
  for blogging.

 129. I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted at this website is truly fastidious.

 130. Anglea

  24 listopada 2017 at 00:51

  When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three emails with the
  same comment. Is there any way you can remove me from that service?
  Appreciate it!

 131. Juan

  29 listopada 2017 at 04:21

  Thanks in support of sharing such a pleasant thinking, post is pleasant,
  thats why i have read it completely

 132. star wars puzzle droids hack

  9 grudnia 2017 at 04:21

  I must say, as a lot as I enjoyed reading what you had to say, I couldnt help but lose interest after a while.

 133. This is the perfect site for everyone who would like to find out about
  this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I personally would want to…HaHa).
  You definitely put a new spin on a topic that’s
  been discussed for ages. Wonderful stuff, just excellent!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra