Felieton

Casus Królikowskiego

Nie ma dnia, aby politycy nie zrobili dziennikarzom i wyborcom wrzutki medialnej i wody z mózgu. Histeria, jaką wywołała sprawa prof. Michała Królikowskiego jest tego najnowszym przykładem.

I jak zwykle natychmiast wyłaniają się dwa obozy. Jedni go bronią, starając się wykazać, że stał się kozłem ofiarnym w ramach dintojry, jaką przyszykował bezwzględny Zbigniew Ziobro, boksujący się o zapisy w ustawach sądowych z prezydentem Dudą, którego Królikowski był w sprawach tych ustaw jednym z konsultantów. Inni napiętnują, że wmanipulował prezydenta w nieczystą sytuację, nie przyznając się mu od razu, że od 2015 roku – jeszcze za czasów Andrzeja Seremeta – jest obiektem zainteresowania prokuratury w śledztwie w sprawie domniemanych wyłudzeń podatku VAT z powodu pieniężnego depozytu, który jako adwokat przyjął od swojego klienta na poczet zabezpieczenia ewentualnych kosztów procesowych.

Chodzi o sumę miliona złotych, złożoną na wydzielonym koncie.

Sam Królikowski stwierdził, że jest w tej sprawie – rozdmuchanej do rangi afery – tylko pionkiem, bo przecież celowano w prezydenta, by go osłabić i pokazać opinii publicznej, jakich to szemranych, uwikłanych w mafię VAT-owską, ma konsultantów. A przy okazji pokazać publice, że ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym, które prezydent Andrzej Duda ma przedstawić w poniedziałek 25 września, są skażone niczym napromieniowany Czarnobyl.

Tak czy owak, sprawa Królikowskiego wystrzeliła medialnie na parę dni przed ogłoszeniem prezydenckich projektów, a apogeum jazgotu miało miejsce w dniu, w którym Jarosław Kaczyński odbył w sprawach tych ustaw spotkanie z Andrzejem Dudą w Belwederze, przedstawiając, jak to nazwał rzecznik prezydenta, postulaty PiS.

Jak PiS może stawiać postulaty prezydentowi RP, wybranemu przez naród w wolnych, powszechnych wyborach, nie mam pojęcia. Może najwyżej prosić, przekonywać i przedstawiać racje, bo – jak na razie – w Belwederze zasiada jeszcze Andrzej Duda, a nie Jarosław Kaczyński, choć niektórzy zwą go Naczelnikiem. Czy rzecznik prezydenta użył określenia „postulaty” celowo, chcąc pokazać presję PiS? W grze o tak wysoka stawkę w polityce nie ma przypadkowości. Gdy przez Pałacem Prezydenckim znów ze świeczkami ustawili się ”totalni”, wyczekujący na bliskie ich sercu i „jedynie słuszne” projekty ustaw, tym bardziej jest to dla nich sygnał, że PiS mocno naciska na Prezydenta. Można było przeczytać nawet komentarze, że PiS przyłożył Dudzie pistolet do głowy.

Królikowski podpadł PiS, gdy jakiś czas temu skrytykował w mediach niektóre ustawowe zapisy „ziobrystów”, wykazując z czym konkretnie się nie zgadza i dlaczego, jego zdaniem, niektóre z nich są niezgodne z konstytucją. I choć skrytykował merytorycznie, nikt ze strony autorów ustaw nie podjął z tym polemiki. Było jednak do przewidzenia, że prędzej czy później nadgorliwe i usłużne PiS –owskie zaplecze dobierze mu się do skóry, szukając haka.

I znaleźli. Choć wśród prawników nie ma dotąd zgody, czy pieniężny depozyt klienta na podstawie formuły umowy cywilno-prawnej na poczet późniejszych ewentualnych kosztów sądowych i ekspertyz biegłych, to na adwokata, który podjął się bronić domniemanych „mafiosów” to w ogóle może być hak. Spece od prawa biorą się za łby, sprzeczają ile wlezie, mądrzą, oczywiście politycznie, a Polak-szarak nie może wyważyć, kto w tym sporze ma rację. I pewnie nie chodzi o to, kto ma rację, choć wszyscy gardłują ze śmiertelną powagą.

I w ogóle ze sprawą Królikowskiego odstawiany jest cyrk. On sam stwierdził, że „jest pełnomocnikiem klienta i broni go zajadle tak, żeby jego pozycja była jak najlepsza”. W końcu taka jest rola adwokata. Brzmi to trochę dziwnie, bo z jednej strony informuje, że jest pełnomocnikiem klienta, a nie obrońcą, z drugiej – że broni klienta. Z kolei Prokuratura Krajowa informuje, że klient Królikowskiego jest…świadkiem. Zapewne jednak świadkiem na tyle wylęknionym, że na wypadek, gdyby został aresztowany, zdeponował milion u swojego mecenasa na koszta obrony i ewentualnej kaucji.

Zdaniem Królikowskiego taki depozyt to normalna procedura w sytuacji poczucia zagrożenia klienta, dopuszczalna prawem.

O to, czy dopuszczalna też toczą się boje. Bo na przykład prokurator Bogdan Święczkowski mówi, że „instytucja depozytu adwokackiego nie jest znana polskiemu porządkowi prawnemu, ale często wykorzystywana przez mecenasów”. No, to ciekawostka przyrodnicza!!!

Ale wiadomo, to co nie jest zabronione jest dozwolone. A adwokaci, którzy nie są przecież jako obywatele pozbawieni możliwości zawierania z klientami umów cywilno-prawnych, korzystają z umów depozytowych. Zasady rozporządzania adwokackim depozytem określa regulamin wykonywania zawodu adwokata.

O co więc cała zadyma? Na przykład o to, że być może klient Królikowskiego zdeponowany milion złotych zdobył z przestępstwa, a jeśli by tak było, Królikowski nie powinien zawiązywać z nim umowy, bo grozi mu kara. Ale jego klient nie ma przecież jeszcze udowodnionej winy. Tymczasem Prokurator Krajowy spekuluje nawet, że Królikowski „część środków z depozytu mógł przekazać na swoje cele prywatne”. Jednak „mógł przekazać”, a „przekazał” to wielka różnica. Takie słowa w ustach Bogdana Święczkowskiego zwalają z nóg i pachną sowieckimi metodami.

Bo oto mamy sytuację jak z kawału w czasów PRL o tym, jak to na Placu Czerwonym skradziono rowery. Milicja złapała „sprawcę”, ale złapany nie przyznawał się do winy, twierdząc, że to właśnie jemu skradziono rower. Na to milicjant: – czy on ukradł, czy jemu ukradli, nieważne. Znaczy się, że był zamieszany…

Śmierdzi to wszystko okropnie. Królikowski, człowiek od Jarosława Gowina – wówczas ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL – był jego zastępcą, a później do 2014 roku także wiceministrem, gdy resortowi szefował Cezary Grabarczyk, z którym Królikowski nie znalazł porozumienia w kwestii reformy prawa karnego, więc panowie się rozstali.

Przez ludzi PO i SLD Królikowski nie był lubiany, głównie dlatego, że jako wiceminister nie krył swojego katolicyzmu, twierdził, że konstytucyjna zasada neutralności światopoglądowej „nie narzuca wizji” państwa świeckiego. Jest świeckim zakonnikiem, oblatem benedyktyńskim. Zawsze był krytycznie nastawiony do aborcji i in vitro, trzymał stronę prof. Chazana czołganego i odsądzanego od czci i wiary, gdy jako dyrektor Szpitala Świętej Rodziny odmówił zabicia dziecka, choć było wiadomo, że płód jest ciężko uszkodzony.

Osoba Królikowskiego w rządzie PO-PSL była dla lewaków z PO i SLD nie do przyjęcia. Przecież w tym samym czasie na ulicach Warszawy wisiały tryumfalne bilboardy z informacjami, ile to dzieci urodziło się dzięki „Bartkowi” (czytaj Arłukowiczowi), który jako minister zdrowia łożył na zabiegi in vitro. Nikt nie histeryzował wtedy z powodu afery bilboardowej, a swoją drogą, warto się dziś przyjrzeć, kto „Bartkowi” robił wtedy taki pijar, czyżby kliniki zarabiające na in vitro?

Królikowski podpadł jeszcze bardziej wywiadem-rzeką z abp. Henrykiem Hoserem, publikując książkę „Bóg jest większy”.

Czy jego katolicyzm może być argumentem na to, że jako adwokat i człowiek nie zbłądził? Oczywiście, że nie. W Polsce jednak istnieje domniemanie niewinności do czasu udowodnienia winy, dlatego to co się dzieje niepokoi.

Alicja Dołowska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Dobrze poinformowany

  24 września 2017 at 16:14

  W polskim systemie prawnym…nie ma takiej instytucji prawnej jak depozyt adwokacki. Jest depozyt sądowy uregulowany przepisami. Z wypowiedzi Królikowskiego wynika, że to była zaliczka na poczet przyszłych zleceń.

 2. Dobrze poinformowany

  24 września 2017 at 16:17

  Mylne tropy i niedojrzałe wymówki. Dlaczego mec. Królikowski włączył się w prace nad reformą sądownictwa? 6 pytań ws. prezydenckiego eksperta. Czy człowiek, który bronił ludzi zamieszanych w wyłudzenie 700 mln zł od skarbu państwa ma prawo brać udział w tworzeniu polskiego prawa? Coraz więcej pytań wokół sprawy prof. Michała Królikowskiego. To niewątpliwie szokująca informacja. Nowa dla opinii publicznej, choć badana przez służby już od 2015 roku. Jej najnowszy wątek – dotyczący powiązania oszustów vatowskich z mec. Królikowskim – wywołał jednak poważny wstrząs. Zaznaczmy, że śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która wyłudziła 700 mln zł od skarbu państwa na przekręcie VAT, rozpoczęło się jeszcze w 2015 roku, gdy Prokuratorem Generalnym był Andrzej Seremet. Wątpliwości budzą w tej sprawie kontakty Królikowskiego z osobami związanymi ze śledztwem, chodzi tu o jednego ze świadków. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski potwierdził, że na konto kancelarii Królikowskiego przelewano olbrzymie kwoty, które mogły pochodzić z przestępstwa. Co ciekawe, o Królikowskim jako elemencie śledztwa, śledczy z Prokuratury Krajowej dowiedzieli się dopiero we wrześniu tego roku, czyli na kilka miesięcy po informacji, że Królikowski doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie w sprawie spornych ustaw. Prof. Królikowski miał pełną świadomość swojego zamieszania w sprawę, co przyznaje w wywiadach prasowych. Sięga nawet po ckliwe opowiastki o tym, jak przygotowywał żonę i dzieci na to, że może zostać zatrzymany, a do firmy może wkroczyć CBŚP i zajmować akta klientów. W lipcu sam zgłosił się do CBŚ, by zgłosić, że jego klient ma pieniądze, które mogą pochodzić z przestępstwa. Milion z tej kwoty znalazł się na koncie kancelarii mec. Królikowskiego. Nie zgodził się jednak na ujawnienie numeru konta, chroniąc swojego klienta i uniemożliwiając prokuraturze zabezpieczenie tych pieniędzy. Co ciekawe, był jedynym adwokatem, który odmówił podania informacji w tej sprawie. Jak ta sprawa wygląda w przekazie Prokuratora Krajowego? 6 lipca 2017 roku, z oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji skontaktował się jeszcze jeden adwokat, mecenas Michał Królikowski. Poinformował, że na jego rachunek bankowy jedna z osób przelała kwotę 1 miliona złotych. Dodatkowo w toku śledztwa ustalono, że już po zatrzymaniu osób kierujących grupą przestępczą, a więc po 8 lutego 2017 roku, w marcu i kwietniu tego roku, mecenas Michał Królikowski przyjął na swój rachunek bankowy kwotę 150 tysięcy dolarów oraz kilkuset tysięcy złotych. Część tych pieniędzy, które miały znajdować się na depozycie adwokackim, mogła być wykorzystywana przez mecenasa Michała Królikowskiego na prywatne cele, co będzie przedmiotem badania w toku śledztwa – powiedział Prokurator Krajowy. Jak ustalono, pierwszy przelew w wysokości miliona złotych na konto kancelarii mecenasa Królikowskiego został dokonany dzień po zatrzymaniu głównych podejrzanych w śledztwie, a więc 9 lutego 2017 roku. Mecenas dopiero po prawie pół roku powiadomił o tym przelewie policję, a ta – prokuraturę. Po uzyskaniu informacji o przelewach prokurator wystąpił do mecenasa Królikowskiego o wskazanie rachunku bankowego, na którym znajdują się te środki, a także o udostępnienie dokumentów potwierdzających przeprowadzone operacje bankowe. Celem było zabezpieczenie środków finansowych pochodzących z przestępstwa. Postawa Michała Królikowskiego i sekwencja jego działań każą postawić szereg pytań.
  1. Dlaczego, wiedząc że jest powiązany z tak poważną sprawą, podjął się konsultowania najważniejszych projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym?
  2. Dlaczego nie poinformował o tym prezydenta, jeśli – jak twierdzi – nie zabiegał o tę funkcję, a otrzymał propozycję z pałacu? Czy rzeczywiście nie został przez kogoś polecony z konkretnym zamiarem, ukrytym oczywiście przed prezydentem Dudą?
  3. Czy osoba w jakikolwiek sposób uwikłana w kontakty z ludźmi, co do których są jakiekolwiek podejrzenia o działania niezgodne z prawem, może być całkowicie wolna od podejrzeń ulegania wpływom zewnętrznym?
  4. Dlaczego prof. Królikowski kilkanaście dni temu sam ujawnił się jako ‘doradca” prezydenta Dudy ws. reformy sądownictwa? Czy być może nie miało to służyć ochronie samego siebie? Wciśnięciu się pod ochronny parasol prezydenta?
  5. Czy przypadkiem nie przypisywał sobie większej roli, niż faktycznie pełni? Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy powtarzał kilkakrotnie, że Królikowski nie decyduje o kształcie ustaw o SN i KRS.
  6. Skoro służby zajmowały się sprawą od dawna, dlaczego nie ostrzegły prezydenta? Wydaje się, że sprawą oczywistą jest informowanie prezydenta o ewentualnym zagrożeniu. Dlaczego mechanizm ten nie zadziałał tym razem?
  Trudno nie odnieść wrażenia, że sprawa Królikowskiego wykorzystana została do politycznej gry wokół reformy wymiaru sprawiedliwości. Można jednak sądzić, że grał nią także sam Królikowski. Bezczelnością i wyrazem niedojrzałości było połączenie przez niego postępowania prokuratury ze współpracą z prezydentem. Twierdzenie, że „cały ten zabieg ma zdyskredytować autorytet pana prezydenta Dudy” dowodzi jak wysoki jest poziom jego buty.
  Ktokolwiek pracuje przy tworzeniu polskiego prawa musi być krystalicznie czysty. Zwłaszcza, gdy zmiany te muszą być gruntowne i wolne od wszelkich niszczących wpływów. Z nadzieją czekam na prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS i nadal uważam, że ich zawetowanie powstrzymało rozkręconą histerycznie lawinę irracjonalnego buntu. Sprawa Królikowskiego prędzej czy później wyszłaby na jaw. Dobrze, że stało się to przed zakończeniem prac pana prezydenta Dudy nad własnym projektem wymiaru sprawiedliwości. Źle zaś, że nie został ostrzeżony wcześniej przez stosowne służby, a o sprawie dowiedział się z medialnej burzy podczas niezwykle ważnego pobytu w USA.

  autor: Marzena Nykiel

  Ps..Królikowski to młoda rasa panów-kryminalistów. Kolejny świętoszkowaty patałach, który ma ambicje na miarę swoich niemożliwości. Czy w PiS nie rozumieją, że ludzie służący kiedyś PO nie są przypadkowi??? Dotyczy to też Gowina… Oto prawdziwa twarz polskich adwokatów… pomaganie w ukrywaniu pieniędzy pochodzących z czynu zabronionego to przestępstwo… Adwokatura to jedna wielka mafia i musi zostać oczyszczona…Butny Duda zaczął przebierać nogami myśląc, że może już biegać. A Kaczyński spokojnie poczekał tylko aż ten się wywróci by dobrodusznie utulić jego łkanie. Stąd to wczorajsze spotkanie.
  .

  • Weronika

   24 września 2017 at 16:41

   Świętoszek Królikowski posłużył się Kościołem aby mieć wizerunek uczciwego katolika. Jego linia obrony – na poziomie pasera.Powinien odpowiedzieć karnie za swoje czyny . Nie może być tak ,że człowiek który przez noc przechowa plecak pochodzący z kradzieży , ma sprawę karną – a dobrze ustosunkowani panowie chodzą bezkarnie.
   Nie może tak być , że pisane jest prawo korzystne dla przestępców okradających Polskę.
   Pan Królikowski zapomniał ,że Bogu trzeba oddać to co Boskie , a Cesarzowi co cesarskie.

   • Dobrze poinformowany

    24 września 2017 at 17:54

    Jakim cudem ludzie pokroju płk Juźwika i prof Królikowskiego znaleźli się obok prezydenta RP? Warto by zrobić audyt i sprawdzić czy w Belwederze nie ma innych trujących grzybów. Do 3 razy sztuka?
    Sprawa Michała Królikowskiego i zamrożonych pieniędzy. Kalendarium faktów. Milion złotych od firmy podejrzanej o udział w mafii paliwowej trafiło do byłego wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, Michała Królikowskiego – ujawnił w piątek portal tvp.info, przekazując szczegóły sprawy zamrożonych pieniędzy prawdopodobnie pochodzących z przestępstwa. Temat wywołał dyskusję polityczną, pojawiły się też liczne komentarze, w których jednak nieraz ginęła kolejność zdarzeń. Dziś przedstawiamy dokładne kalendarium sprawy Michała Królikowskiego. Całość pod linkiem..

    https://www.tvp.info/34118924/sprawa-michala-krolikowskiego-i-zamrozonych-pieniedzy-kalendarium-faktow

    Ps..Pierwsza prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf publicznie chwali mec. Królikowskiego, który przyjął 1 mln PLN od mafii z Białegostoku. Profesor? Za kaczki, kury, jaja albo tatuś z mamusią i dziadkami dogadali się z ubekami i dali mu tytuł. Bez przesady z tym profesorem. Takich u mnie na wsi pełno, praktycznie co drugi, takich profesorów, to przed wojną szewcy używali do roznoszenia butów klientom z wyższej półki. Wkręcił się do zespołu przy prezydencie aby ochronić swój tyłek. 200 tys. zł to chyba honorarium za przechowanie w bezpiecznym miejscu gotówki (700.000PLN) pochodzącej z rabunku? No to teraz należy sprawdzić czy „wzięty adwokat grupy przestępczej odprowadził podatek od 200.000zł i czy wystawił stosowny rachunek grupie przestępczej, albo czy w ogóle zgłosił ten fakt w zeznaniu podatkowym. I to jest pierwsze co prowadzący śledztwo powinni zrobić. No ale znając życie i skorumpowany świat sądowniczy to chyba tego nie uczynili wg zasady „kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem”. I tak się kręci do dzisiaj. Zatem można zrozumieć niechęć kliki sądowniczej do zmian. Jest o co walczyć. A swoją drogą jak prezydent Duda mógł zatrudnić u siebie nawet jako doradce ministra z poprzedniego rządu (PO) któremu władza zwierzchnia odebrała legitymację do rządzenia? Wyłudzanie VAT to jest już zajęcie o charakterze mafilnym, bo takie wyłudzenie, bez pomocy urzędników państwowych raczej ma małe szanse na powodzenie. Ktoś z wysokiego piętra władzy musiał tego pilnować, w sensie ochraniać. Czas Tuska to był czas łatwej kasy od frajerów czyli od podatników, których strzelano między rogi za błąd w formularzu PIT, spóźnienie się z płatnością VAT i tym podobnym, a z drugiej strony Karuzele VAT kręciły się jak elektron wokół jądra wodoru. PiS w bezprawie, korupcję, rozkradanie Warszawy…uderza ostro, skutecznie i bezwzględnie. Po ostatnich aresztowaniach,przestępcy widzą, że nawet Filipiny nie są już krajem bezpiecznym. Dla przestępców są to dni ostateczne, dlatego dogadajcie się z Ziobrą wydajcie mocodawców, wskażcie konta. Idźcie na układ na złagodzenie kary ale śpieszcie się bo jutro będzie za późno, ktoś was ubiegnie i to on będzie na wolności.

  • LSED

   24 września 2017 at 16:52

   „Ktokolwiek pracuje przy tworzeniu polskiego prawa musi być krystalicznie czysty.”
   Musi być krystalicznie czysty jak znany z czystości PZPRowski śmieć PiSowski Piotrowicz Stanisław („precz z komuną!”) wychwalany na łamach merdiów zarówno „patriotów luksemburskich”, jak i handełesa toruńskiego 😀

 3. Dobrze poinformowany

  24 września 2017 at 16:18

  Nieogolony i w okularkach tępy żyd Czerepach znowu bredzi. Łapiński o sprawie Królikowskiego: „Ujawnienie informacji ze śledztwa prokuratorskiego to naruszenie przepisów prawa” https://wpolityce.pl/polityka/359081-lapinski-o-sprawie-krolikowskiego-ujawnienie-informacji-ze-sledztwa-prokuratorskiego-to-naruszenie-przepisow-prawa Ps…Zdaniem Łapińskiego byłoby lepiej gdyby nikt się o tych przekrętach doradcy prezydenta nie dowiedział … ale bagno ! Z tego wynika, że prezydentem jest prezydent K. Łapiński. Dlaczego PAD otacza się miernotami i sierotami po UW? A może to ONI go otoczyli? Panie Prezydencie, czy pan jeszcze odsypia pobyt w USA? Może pan zajmie stanowisko w spr. Królika, bo pana (niedo)rzecznik już kolejny dzień bredzi, to chyba przez to, że nie golony od kilku m-cy.

 4. Dobrze poinformowany

  24 września 2017 at 16:20

  Pan Królikowski w imię prywatnych interesów kompromituje Prezydenta i jest narzędzie w rękach totalnej opozycji. Pan Prezydent wziął sobie ostatnio doradców, którzy muszą się co chwila z czegoś tłumaczyć. Pan Łapiński i Królikowski (członek totalnej opozycji) to wielki błąd. Królikowski dodatkowo nurza Prezydenta w błocie żeby załatwić sobie polityczne alibi. Bardzo brzydki ruch Pana Profesora i dziwię się że jeszcze nie ma oficjalnego stanowiska Kancelarii Prezydenta że „Ten Pan już nie jest naszym doradcą” Prezydent na własne życzenie został rozegrany zarówno przez totalną opozycję, samego Pana Królikowskiego, media typu „Newskwik: oraz skrzętnie korzystające z tego Prawo i Sprawiedliwość. Teraz Prezydentowi ciężko wywalić skompromitowanego doradcę ponieważ to on właśnie był lansowany na autora ustaw prezydenckich. Prezydent Duda został ograny na wszystkich frontach. Sam tego chciał. Poniósł ogromne straty wizerunkowe. PiS na tym nie zyska ani nie straci. Opozycja z mediami sobie poużywa ale im nie wzrośnie bo sprawa Królikowskiego jest dla zwykłego Kowalskiego z tych szemranych. Prezydent Duda wykazał się wręcz infantylną naiwnością. Gratuluję doradców!

 5. Dobrze poinformowany

  24 września 2017 at 16:21

  Skąd wziął się taki śpioch w otoczeniu prezydenta? No to co ten prof. Królikowski robi w otoczeniu kancelarii prezydenta i kto go tam zaprosił? Jak się sprawa rypła to nagle przestał być doradcą ale wcześniej nikt z otoczenia PAD nie zaprzeczał , że nim jest. Bardzo prostackie tłumaczenie: jeżeli sprawia problemy to nie jest doradcą prezydenta i już. Pan Mucha mija się z prawda po prostu kłamie.!!! Dziś słuchałem wypowiedz tego PObolszewickiego wiceministra, że jest jednak doradcą Dudy, to znaczy, że obaj manipulują i kręcą, wynika z tego, że żadnemu z nich nie można ufać. Minister Łapiński wyjaśnił już: „Pan prezydent nie jest pod wpływem WSI. Trudno być pod wpływem instytucji, która nie istnieje”. Więc tu mamy jasność. Ciekawe tylko dlaczego nie publikuje aneksu z likwidacji WSI.

 6. Czesław

  24 września 2017 at 16:28

  „Domniemanie niewinności”, oczywiście ale przecież na temat tego że ten np.Pan ukradł przecież można mówić, w przeciwnym przypadku to w ogóle by dyskusja w ogóle nie była możliwa. Jeżeli ja widzę złodzieja to nie będę czekać aż sąd go skarze żeby nazwać go złodziejem. Jeżeli ktoś jest na świeczniku i wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę to na pewno powinien być bardziej sprawdzany jak zwykły obywatel czy adwokat. A jeżeli chodzi o meritum sprawy to właśnie w tym przypadku Prezydent Duda postąpił zgodnie z intencją pogrobowców „Unii Wolności” i dlatego jest ten cały raban, gdyby nie te weta to dawno „było by pozamiatane i był porządek”.

 7. sternik2

  24 września 2017 at 17:06

  Artykuł tyle długi,co „przez przemęczenie i brak koncentracji” autorki(podobnie jak ostatnio u wybitnej prawniczki)..dziurawy jak dobry szwajcarski ementaler. Sprawa toczy się od 2015r, rozpoczęta jeszcze za prok.Seremeta, wszyscy adwokaci,którzy dostali „nadwyżkę” na swoje konta od mafii paliwowej ujawnili to wcześniej i podali numery owych kont(z wyjątkiem p. Królikowskiego). Mało tego- pieniądze na konto tego pana wpłynęły, jak wynika z informacji prokuratury 9 lutego,natomiast był on łaskaw poinformować o tym policję „już” w sierpniu(!)-pewnie też przemęczenie..Powyższych FAKTÓW nie znajdziemy już jednak w omawianym artykule, ale(dla usprawiedliwienia autorki): ja zawsze uważałem i uważam że nadmierna praca i taka eksploatacja organizmu nie sprzyja dobrej pamięci..

 8. Zbig

  24 września 2017 at 18:27

  O kurczę!Sami „Dobrze poinformowani”.Mam pytanie do Czesława:Jak to ukradł? Królikowski ukradł? No, chyba te rowery na Placu Czerwonym….W jego przypadku toczy się śledztwo „w sprawie”, a nie „przeciw”. Błąd, że na wstępie doradztwa nie poinformował Dudy że znajduje się w kręgu zainteresowania prokuratury.chyba czuł się niewinny. Ale zarzut,ze podejmując się doradztwa postanowil się wybielić i zasłaniać osobą prezydenta jest powtarzaniem argumentów Rzeplińskiego.adwokat broni także złodziei, gwałciciel i morderców. Taka robota. A jak kto nie ma kasy na adwokata jest mu przydzielany „adwokat z urzędu”.

 9. Ralf

  25 września 2017 at 11:35

  Za chwilę ogłoszą projekty prezydenckie reformy SN i KSR.Przed chwilą pieniądze na koncie kancelarii prawnej byłego wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL mecenasa Michała Królikowskiego zostały zablokowane przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.Będzie wojenka PiS z Dudą?

 10. Ralf

  25 września 2017 at 11:37

  Zapomniałem napisać,ze mec. Królikowski sie Z tej blokady konta ucieszył.

 11. pron best

  26 września 2017 at 07:22

  5QhQoV woh I am pleased to find this website through google.

 12. Alarmanlagen Berlin

  12 października 2017 at 21:14

  I really liked your blog article.Really looking forward to read more. Will read on…

 13. Closest Dispensaries

  13 października 2017 at 01:14

  Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We ave ever arrive across on this subject. Actually Excellent. I am also an expert in this topic so I can understand your effort.

 14. bokef jepang

  13 października 2017 at 12:58

  Utterly composed written content , thanks for selective information.

 15. jav uncensored

  13 października 2017 at 16:56

  You have made some really good points there. I looked on the web for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

 16. Fitness center

  14 października 2017 at 13:24

  More people need to read this and understand this aspect of the story. I cant believe you are not more popular.

 17. Real Estate investing Nationwide

  14 października 2017 at 17:31

  This is a great tip particularly to those new to the blogosphere. Simple but very accurate information Appreciate your sharing this one. A must read post!

 18. Gym Guide

  14 października 2017 at 21:39

  Regards for helping out, superb info.

 19. iаЂа›?Splendid post writing. I concur. Visit my blog for a free trial now! Enjoy secret enlargement tips. Get big and rich. Did I mention free trial? Visit now.

 20. Gym Expert

  15 października 2017 at 10:08

  Really informative blog post. Really Cool.

 21. pubg keygen

  16 października 2017 at 17:31

  google brought me here. Thanks!

 22. How To Lose 10 Pounds In A Week Without Exercise

  17 października 2017 at 10:51

  sprinted down the street to one of the button stores

 23. dispensary

  17 października 2017 at 14:56

  on other sites? I have a blog centered on the same information you discuss and would really like to

 24. jailbreak ios 10.3.2

  17 października 2017 at 22:15

  Hi, i really think i will be back to your website

 25. Baby breastfeeding cover

  17 października 2017 at 23:05

  This awesome blog is definitely educating additionally amusing. I have found helluva handy stuff out of this blog. I ad love to return again and again. Cheers!

 26. High chair cover

  18 października 2017 at 03:55

  If you are going for best contents like I do, only pay a quick visit this website daily because it offers quality contents, thanks

 27. Breastfeeding scarf

  18 października 2017 at 08:06

  This site was how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Appreciate it!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra