Z kraju

Wicemarszałek Tyszka z Kukiz przestrzega przed pomysłami ministra Morawieckiego, które uderzą w Polaków pracujących zagranicą

W jednym z najnowszych wpisów na Facebooku wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z klubu Kukiz przedstawił argumenty o szkodliwości nowych pomysłów wicepremiera Morawieckiego, które będą niezwykle dolegliwe dla Polaków pracujących w innych krajach.

Jak informuje wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka:

„W Sejmie znalazł się rządowy projekt ustawy dotyczący ratyfikacji tzw. konwencji MLI. Jeden z punktów tej konwencji dotyczy unikania podwójnego opodatkowania. Polska przyjmując konwencję MLI zdecydowała, że w stosunku do 19 krajów (m. in. Hiszpania, Irlandia, Norwegia, Wielka Brytania, Włochy) zmianie ulegnie dotychczas stosowana metoda wyłączenia na metodę zaliczenia proporcjonalnego.

Co to może oznaczać w praktyce? Przepisy są w tej materii niejasne, ale zdaniem wielu ekspertów będzie się to wiązało dla podatników ze zwiększeniem obowiązków dokumentacyjnych, ryzykiem poniesienia odpowiedzialności karnoskarbowej za ich niedopełnienie, trudniejszymi rozliczeniami podatkowymi, a w wielu przypadkach również z wyższym daninami.

Jednym ze skutków nowej regulacji będzie to, że wielu polskich obywateli, pracujących za granicą, żeby móc skorzystać z tzw. ulgi abolicyjnej i nie płacić w Polsce dodatkowego podatku będzie musiało złożyć roczne zeznanie podatkowe w polskim urzędzie skarbowym.

Przypomnę, że jako Kukiz’15 uważamy, że trzeba dążyć do całkowitej likwidacji PITa, a nie nakładać na podatników kolejne zbędne i uciążliwe obowiązki. Złożyłem dzisiaj w tej sprawie interpelację do Ministra Finansów i będę monitorował ten temat”.

Komentując opinię wicemarszałka Tyszki nie da się ukryć, że PiS zaniedbuje niezwykle potrzebne Polsce działania na rzecz likwidacji szkodliwych przepisów, obniżki podatków i upraszczania uregulowań. Obniżka podatków i likwidacja szkodliwych przepisów jeszcze bardziej zdynamizuje polską gospodarkę i zapewni większe wpływy do budżetu, zmniejszy potrzeby socjalne i sprawi, że będą pieniądze na rozwój zabezpieczenia socjalnego.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

115 komentarzy

115 Komentarzy

  1. asbestos removal company

    28 listopada 2017 at 23:20

    Awesome post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra