Z kraju

Tadeusz Płużański zgorszony uległością PiS wobec Ukraińców

Pomimo piastowania funkcji szefa działu publicystyki w TVP Info Tadeusz Płużański nie kryje swojego zgorszenia uległością PiS wobec Ukraińców. Wyrazem tego jest artykuł „Płużański: Uległość polskiego rządu wobec Ukraińców zastanawia” w którym znany historyk pisze, że „mamy rażący brak symetrii w podejściu państwa polskiego do Ukrainy”.

 

Zdaniem Tadeusza Płużańskiego PiS słusznie: domaga się reparacji od Niemiec, i wbrew Berlinowi przeciwstawia się instalacji islamskich imigrantów w naszym kraju, nazywa po imieniu zbrodnie Rosji dokonane na Polakach.

 

Jednak w opinii Tadeusza Płużańskiego „z Ukrainą jest zupełnie inaczej i to jest zastanawiające, dlaczego na dwóch frontach możemy być zdecydowani, a na trzecim prowadzona jest polityka zamiatania rzeczy pod dywan. Obserwujemy to zarówno w stosunku do przeszłości, jak i teraźniejszości. Wielu parlamentarzystów potrafi nazywać rzeczy po imieniu, ale główny nurt rządzący jest nurtem opływania spraw ukraińskich. Wszystko sprowadza się do tego, że nie wymagamy od Ukraińców, by nazwali swoją zbrodnię ludobójstwem, żeby przeprosili i żeby zadośćuczynili. Mamy tu całkowity impas. Jeśli chodzi o ludobójstwo dokonane na Polakach, to obecna sytuacja niestety skutkuje tym, że Ukraińcy nic nie robią sobie ze swojej przeszłości i blokują całkowicie prace ekshumacyjne”.

 

Zdaniem Tadeusza Płużańskiego „nie powinniśmy na wyrost prowadzić polityki poprawnej politycznie, nie powinniśmy ulegać przed sprzeciwem Ukrainy. Należy występować zdecydowanie, z pozycji gracza silniejszego, który może pomóc, ale który stawia twarde warunki, bo inaczej odbije się to nam czkawką. Teraz Ukraińcy wykorzystują, że są słabi, a co się stanie, gdy będą silni? Należy zaapelować o całkowitą reorientację polskiej polityki wobec Ukrainy, która może być normalna, ale pod warunkiem załatwienia kwestii przeszłościowych”.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

58 komentarzy

58 Komentarzy

 1. Satyr

  1 października 2017 at 12:34

  Ten Płuzio to chyba schizofrenik, bo TVPIS trzyma linię rządu pisuarów i też sieją propagandę proukrainską, co jasno pokazuje Studio Wschód prowadzone przez przodowniczkę pracy, towarzyszkę Marysię Przełomiec. Czemu więc sam nic nie robi, by w tubie rezmimu w której pracuje walczyć z propagandą ukrów?

 2. Hania

  1 października 2017 at 12:58

  Meandry ” mysli politycznej” pana Płużańskiego…

  Pan Płużański publicznie domaga się
  – zadośćuczynienia od hitlerowskich Niemiec
  – zadośćuczynienia od Rosji za ” najdłuższą okupację” w Europie
  Jeśli myślał kto, że okupacja związana z niebywałym ludobójstwem w Polsce trwała od 1939- 1945, jest w błędzie
  Pan Płużański twierdzi, że okropna okupacja i związane z nią mordy to był….PRL!
  – jednocześnie ten sam pan Płużański przebąkuje, że odszkodowań za mordy popełniane przez UPA powinniśmy domagać się od…. Niemców, gdyż Ukraina była pod ich okupacją!
  – pan Płużański widzi „rosyjską okupację”
  czyt.PRL, choć nie dostrzega obywateli innego państwa, którzy brali w niej bardzo czynny udział!
  Ci obywatele (np. Morel) do końca swoich dni pobierali z Polski sowite emerytury, uciekając przed odpowiedzialnością do tego państwa….
  Mało tego pan Płużański nawołuje by nie powracać do ekshumacji w Jedwabnem by nie narażać się na nerwy przedstawicieli tego państwa!

  Proszę o chwilę uwagi i posłuchać dziwnych zapatrywań pana Płużańskiego.
  Na szczęście obecny pan Michalkiewicz udzielił panu Płużańskiemu ciętej riposty!
  Dziękuję Panie Stanisławie
  ( już się nie da słuchać tych głupoli)

  https://www.youtube.com/watch?v=rnl4MI-HlpU

 3. Winicjusz

  1 października 2017 at 13:01

  Pan Płużański jedno mówi, a drugie robi, bo w TVP INFO ani słowem nie zająkną się na temat odrodzenia banderyzmu na Ukrainie i wynoszenia na narodowe ołtarze Ukrainy ludobójców z UPA. Dlatego mam alergię na takich „antykomunistów” jak Płużański, Bodakowski i im podobni, bo wybiórczo traktują walkę o Polskę i Polskość. Tam, gdzie Waszyngton i Tel Awiw pozwala ładować propagandowo (Rosja i ostatnio Niemcy), to ładują, a tam gdzie Wielki Brat zza Atlantyku polecił siedzieć cichutko (neobanderowska Ukraina), to siedzą jak mysz pod miotłą i trzęsą gatkami ze strachu. Tacy to „niezłomni” są Płużański, Bodakowski i im podobni „antykomuniści”.

  • jok

   1 października 2017 at 15:05

   No, maly, ale istotny błąd, bym powiedział. Owszem tacy „antykomuniści” siedzą raczej cicho, gdy chodzi o Ż. Powiedziałbym, za pan P się tu wpisuje, wyrażając opinię, że nie należy dokonywać ekshumacji w Jed.
   No ale o zmianę polityki wobec Ukrainy, wręcz tu apeluje, więc twierdzenie że siedzi cicho przy Ukrainie, jest … mało zrozumiałe
   Owszem dostrzega tylko Ukr-ów. ale Ż-ów na Ukrainie, raczej nie bardzo, ale trudno to nazwać milczeniem (absolutnym przynajmniej) w sprawie Ukr.

   • Danka

    1 października 2017 at 16:16

    Oczywiscie, ze to nielogiczny zarzut.Sam fakt, ze jest na wysokim atolku w tvp i potrafi dac swiadectwo i upomniec sie o godnosc Ofiar, dobijanych po raz drugi milczeniem i usluznoscia wladzuchny /19% realny wyborczy wynik/ to juz pokazuje, ze nie jest tak, zenic nie robi.To syn Bardzo Niezlomnego Polaka, wiec zacisnac buzie i nie chlapac trzy po trzy.Sama uwazam, ze sledztwo w sprwie Jedwabnego MUSI byc dokonczone, jezeli IPN jest instytucja niezalezna.Zajmuja sie niezupelnie tym, na co czekaja Polacy, np.wykopaiska szkieletow we wsystkich filiach KL Gross Rosen, by poatawic zarzuty karne sprawcom.Czyli komu? A narod czeka na sledztwa niewyjasnionych zbrodni w stanie wojennym i po jego zakonczeniu.
    https://parezja.pl/zyje-jurgen-roth-autor-kontrowersyjnych-ksiazek-o-katastrofie-smolenskiej/

 4. gazetawarszawska.com

  1 października 2017 at 13:14

  wolna-polska.pl

 5. Pankrac

  1 października 2017 at 13:52

  Zwykłe koorvy polityczne.

 6. z-k

  1 października 2017 at 14:15

  widać taka uległość jest nakazana przy budowie Środkowo-Europejskiej Wielkiej Chazarii

 7. wiesscar

  1 października 2017 at 14:28

  PiS wisi na USA, USA wisza na Izraelu i Zydach amerykanskich, Zydzi rzadza na Ukrainie, Zydzi toleruja banderyzm bo chca sie umocnic u wladzy na Ukrainie,
  zatem USA wplywa na PiS by banderyzmu nie krytykowac, no i PiS sie slucha,
  dodatkowo w USA i Kanadzie jest duzo banderowcow, USA po II wojnie swiatowej przechowala banderowcow w stanie zakonserwowwanym, jak prezydent Obama mial szczyt NATO w Polsce to USA nakazala Polsce w sprawie banderyzmu siedziec cicho,

 8. jok

  1 października 2017 at 14:47

  A czy pan Płaci, przypadkiem sam nie namawiał do uległości wobec Ż? Osobiście tak odczytuję jego postulaty/opinie by nie przeprowadzać ekshumacji w Jed- coś takiego tu było niedawno, o ile pamiętam

  • jok

   1 października 2017 at 14:48

   Miało byc: pan Pł.

 9. Litwin

  1 października 2017 at 17:30

  Zgadzam się panem Tadeuszem – jeśli nie mamy do siebie szacunku – to inni będą nas traktować jak na to zasłużymy. Musimy oddać broń POLAKOM !!!

 10. Slawomir Tomasz Roch

  1 października 2017 at 17:31

  W polityce z neobanderowska Ukraina popelniono mase bledow i o nich wyraznie pisze Tadeusz Pluzanski. Dzis wielu ludzi, szczegolnie Kresowian i Narodowcow jest z tego powodu mocno rozgoryczonych! Po temu mocne, ostre, jak to sie mowi z zebem komentarze. Sam artykul Pana Pluzanskiego jest dobry ale spozniony, lepiej jednak pozno, niz wcale! Teraz wspolnie musimy walczyc o najwazniejsze postulaty Kresowian. Sa one znane od lat! Precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie.

 11. Sara

  1 października 2017 at 17:40

  Ukraińcy powinni nam zapłacić reperacje za zagarnięte ziemie. To ludobójcy , podczas wojny byli rębaczami ciał w obozach śmierci . Gorszych zwyrodnialców nie ma na całym świecie. I to teraz PIS ściąga nam do kraju .

 12. jaro7

  1 października 2017 at 17:52

  Wiarygodność tego pana jest mizerna by nie rzec żadna,Siedzi w TVPiS gdzie propaganda pro upaińska kwitnie jak bandero-faszyzm na upainie.I co facet nie widzi,boi się o stołek,gada tylko pod publiczkę.Nie wierzę takim ludziom.

 13. gość

  1 października 2017 at 21:28

  Ukraina: Wykładowcy chcą, by Politechnika Lwowska nosiła imię Bandery

  Grupa wykładowców Politechniki Lwowskiej wystąpiła z inicjatywą nadania uczelni imienia Stepana Bandery, ukraińskiego nacjonalisty i zbrodniarza.

  Dla nas, pracowników i studentów Politechniki Lwowskiej, to zaszczyt i duma chodzić tymi samymi korytarzami, siedzieć w tych samych salach wykładowych, gdzie kiedyś chodził i siedział Stepan Bandera.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/13189-ukraina-wykladowcy-chca-by-politechnika-lwowska-nosila-imie-bandery

  • Slawomir Tomasz Roch

   2 października 2017 at 10:31

   Obrzydliwe! Minister MSZ Witold Waszczykowski nie raczy ruszyc dupe w tej ohydnej sprawie! Precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie. Precz z gloryfikowaniem upiorow z ludobojczej OUN-UPA czyli Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych zbrodniarzy wszechczasow z OUN-UPA na Ukrainie. Z Panem Bogiem

 14. Danka

  2 października 2017 at 10:08

  Cos ohydnego.Co to za naukowcy? Ta uczelnia polska przed wojna wyksztalcila kwiat inzynierow polskich.
  Ps cenzuruja via android, nie zamieszczaja wpisow cwoki

 15. Stanley

  2 października 2017 at 10:36

  Panie Tadeuszu, taki sam brak symetri widac w stosunku do Litwy, Niemiec….
  Te wrogie nam nacje mają swoje mniejszości, szkoły , nawet nazwy miejscowości w swoich językach, ( nie wiedzieć na podstawie jakich aktów prawnych !!).
  w zamian dostajemy represje, szykany naszych rodaków, odbieranie dzieci w Niemczech, nieruchomości na Litwie.
  Polacy muszą wszystkich dookoła przepraszać na czele z maleńkim państewkiem, leżącym na odebranych Palestyńczykom ziemiach.

  • czytający

   6 października 2017 at 10:25

   „, ( nie wiedzieć na podstawie jakich aktów prawnych !!).”
   Umów międzynarodowych. Należy przeczytać art. 92 Konst.RP

 16. Stefan

  2 października 2017 at 15:06

  Pan Płażyński w sprawie Ukrainy ma całkowitą rację.W rządzie jest zbyt dużo szkodników w tej kwestii.

 17. myślący

  2 października 2017 at 18:45

  monsieurb.neon24.pl/post/137804,waffen-ss-galizien-w-nato

 18. Pola Kowalska

  3 października 2017 at 08:26

  Co tu duzo komentowac Zydostwo jest tak wielkie ze jeszcze troche bedzie sie pytac Zydowskiego KIJOWA
  co maja jesc i o ktorej godzinie.By nie wk****C zydow z kijowa .Zrobic jak najszybciej ekskumacje w Jedwabnem.I przestac pomagac Ukrainie o swoich moga saobie zabrac spowrotem.Karta Polaka to kazdy idiota w Ukrainie moze miec.Zwrocic uwage ze polacy sa dyskryminowani.I NIECH wybija sobie kafarem z lbow ze Ukraina bedzie szla za POLSKA moze isc za rosja blizej jej do rosji jak do polski.I pogonic Morawieckiego co zostawil tam rodzine co tak po zydosku troszczy sie o ten PRZEKLETY NAROD UKRAINSKI.To co robi PIS to jest to samo co PO tylko od D****Y strony ci islamistow a ci jak oszalali ukraincow.I niech przestana P******C ze wzbogacaja Narod chyba swoje FIRMY.Najwiekszy problem jak pomoz ZYDOWI a co z POLSKIMI DZIECMI???? CO JEST LIKWIDOWANY ZA POMOCA SZCZEPIONEK bo Duda i RADZIWILL niw widza zlego???ILE DIECI MUSI BYC JESZCZE OKALECZONYCH WYSTERYLIZOWANYCH????

 19. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  Hey very cool site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your site and take the feeds also? I am glad to seek out numerous helpful info right here in the publish, we’d like develop extra strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .|

 20. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 16:14

  I all the time emailed this weblog post page to all my friends, for the reason that if like to read it afterward my links will too.|

 21. Carlos Eduardo Correa da Veig

  17 października 2017 at 16:56

  Hi, Neat post. There’s a problem together with your site in web explorer, would test this? IE still is the marketplace chief and a good part of folks will pass over your wonderful writing due to this problem.|

 22. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  17 października 2017 at 19:24

  Hi excellent website! Does running a blog such as this take a large amount of work? I have very little understanding of programming however I was hoping to start my own blog in the near future. Anyhow, should you have any ideas or techniques for new blog owners please share. I understand this is off topic nevertheless I just had to ask. Cheers!|

 23. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 21:25

  When I initially commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I receive four emails with the same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Appreciate it!|

 24. Lelio Junior

  17 października 2017 at 21:35

  Hi, I read your new stuff regularly. Your humoristic style is awesome, keep up the good work!|

 25. Umanizzare presidios

  17 października 2017 at 22:50

  Do you have any video of that? I’d want to find out some additional information.|

 26. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 22:54

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.|

 27. fast download mp3 songs for free

  18 października 2017 at 00:00

  Generally I do not learn article on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured me to check out and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite great post.|

 28. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 01:04

  Does your website have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some recommendations for your blog you might be interested in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.|

 29. Dadado Veig

  18 października 2017 at 03:36

  I’m curious to find out what blog system you happen to be using? I’m experiencing some minor security issues with my latest site and I would like to find something more secure. Do you have any recommendations?|

 30. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 05:45

  It’s the best time to make a few plans for the long run and it’s time to be happy. I have read this publish and if I may I wish to recommend you some interesting issues or tips. Perhaps you could write subsequent articles regarding this article. I want to learn more issues about it!|

 31. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  18 października 2017 at 07:27

  It’s in reality a great and useful piece of information. I am happy that you simply shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.|

 32. Itamar Serp

  18 października 2017 at 09:09

  I do not even know how I finished up right here, but I thought this put up used to be good. I don’t recognise who you’re but definitely you are going to a well-known blogger for those who are not already. Cheers!|

 33. Itamar Serp

  18 października 2017 at 10:54

  It’s really a nice and helpful piece of info. I am happy that you just shared this useful info with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.|

 34. Umanizzare presídios

  18 października 2017 at 12:41

  Hi there, after reading this remarkable paragraph i am too delighted to share my experience here with mates.|

 35. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 14:29

  Wow, that’s what I was seeking for, what a stuff! present here at this blog, thanks admin of this site.|

 36. Grupo Serval presidios

  18 października 2017 at 16:41

  Heya just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both show the same outcome.|

 37. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 17:27

  Hey I am so excited I found your blog, I really found you by mistake, while I was looking on Google for something else, Regardless I am here now and would just like to say cheers for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the superb job.|

 38. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:53

  Very descriptive blog, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?|

 39. Itamar Serp

  19 października 2017 at 09:06

  Hi, I do believe this is an excellent blog. I stumbledupon it 😉 I am going to revisit once again since i have book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide other people.|

 40. Grupo Serval presídios

  19 października 2017 at 11:34

  I am really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any web browser compatibility issues? A few of my blog readers have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Firefox. Do you have any ideas to help fix this issue?|

 41. tercio borlenghi jr

  19 października 2017 at 14:03

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing for your rss feed and I am hoping you write once more very soon!|

 42. Lelio Vieira Carneiro

  19 października 2017 at 16:14

  Great beat ! I wish to apprentice even as you amend your website, how can i subscribe for a weblog web site? The account aided me a acceptable deal. I were a little bit acquainted of this your broadcast provided bright transparent concept|

 43. Egli Diana Pinto

  19 października 2017 at 18:21

  I am not sure where you’re getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for magnificent information I was looking for this info for my mission.|

 44. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  19 października 2017 at 20:34

  I pay a quick visit each day some websites and information sites to read posts, except this webpage presents feature based posts.|

 45. Umanizzare presídios

  19 października 2017 at 22:32

  Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your blog? My website is in the very same niche as yours and my visitors would really benefit from some of the information you provide here. Please let me know if this ok with you. Thank you!|

 46. Itamar Serpa Fernandes

  20 października 2017 at 00:26

  Thanks for sharing your info. I really appreciate your efforts and I am waiting for your further post thanks once again.|

 47. Umanizzare presídios

  20 października 2017 at 02:21

  That is really interesting, You’re an overly professional blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to in quest of more of your fantastic post. Additionally, I’ve shared your website in my social networks|

 48. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  20 października 2017 at 05:02

  I know this web site presents quality depending articles or reviews and additional information, is there any other web page which gives these things in quality?|

 49. Itamar Serp

  20 października 2017 at 07:34

  I for all time emailed this weblog post page to all my associates, because if like to read it next my friends will too.|

 50. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  20 października 2017 at 10:13

  Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off the screen in Chrome. I’m not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I thought I’d post to let you know. The style and design look great though! Hope you get the problem resolved soon. Many thanks|

 51. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 12:44

  Your way of explaining the whole thing in this post is in fact pleasant, all be able to without difficulty understand it, Thanks a lot.|

 52. Carlos Eduardo Veiga

  20 października 2017 at 15:15

  Hey there! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!|

 53. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  20 października 2017 at 22:56

  Post writing is also a excitement, if you be acquainted with then you can write if not it is difficult to write.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra