Z kraju

Agata Kornhauser-Duda dała feministkom-aborcjonistkom odpowiedź, której się nie spodziewały

Środowiska feministyczne od dłuższego czasu usiłują wymusić na prezydenckiej małżonce Agacie Kornhauser-Dudzie, aby udzieliła poparcia dla czarnych marszów i aborcji. Tymczasem pierwsza dama dała im jednoznaczną odpowiedź i to bez wydawania jakiegokolwiek oświadczenia.

Kiedy we wtorek ulicami polskich miast przechodziły czarne marsze, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Szlakiem Tęczy”, dając tym samym jasny sygnał, że będzie wspierała osoby niepełnosprawne i nie opowie się za ich mordowaniem, ale rehabilitacją.

W nowej siedzibie fundacji, w gminie Nadarzyn małżonka prezydenta RP dołączyła do najmłodszych podopiecznych podczas warsztatów plastycznych, będących dla nich doskonałą formą treningu umiejętności manualnych, umysłowych i społecznych.

Pierwsza Dama zapoznała się także z misją instytucji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Założone przez rodziców stowarzyszenie dba o wyrównywanie szans i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu chorych poprzez organizację leczenia, rehabilitacji, warsztatów, ale także letniego wypoczynku. Współpracując z instytucjami państwowymi i prywatnymi, opiekunami i wolontariuszami stowarzyszenie, wspiera i aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ruchowymi.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Stanton Patti

  18 grudnia 2017 at 10:42

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for keyword|

 2. The3WeekDietSystem

  13 marca 2018 at 12:59

  Good website with decent posts.

 3. Bigger Pe

  14 marca 2018 at 11:58

  This is really wonderful post with good quality content

 4. Tom Candow

  12 sierpnia 2018 at 08:19

  I really like this information and I want to find more information about it.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra