Z zagranicy

Las Vegas, strzelanina w TrumpAmerica…

 

Jest takie powiedzenie: co cię nie zabije, to cię wzmocni. Do Demokratów niezmordowanie kopiących dołki pod Donaldem Trumpem dołączyła ostatnio Matka Natura i wszelkie obezwładniające człowieka zło.

Po wyniszczających huraganach (Harvey, Irma, Maria) demolujących Teksas, Florydę i Puerto Rico, do dzieła masowej zbrodni w Grzesznym Mieście przystąpił człowiek. Na dalszym planie jak obłąkany czai się nuklearnie podniecony grubasek z Korei Północnej, a na krajowych boiskach uderzając w święte amerykańskie wartości Soroslewica próbuje znieważać amerykańską flagę i hymn. Za dyplomatyczną zasłoną czeka czeka ambitny ajatollah z Teheranu z pobożnym tradycyjnym życzeniem: “Śmierć Ameryce!”. W tej sytuacji prezydent Trump usiłuje imitować teflonowego Ronalda Reagana…

Konsekwencje huraganowych dewastacji na południowym wschodzie USA odbiją się czkawką na okresowym wzroście gospodarki USA. POTUS odwiedził właśnie amerykańskie terytorium, rządzoną przez roszczeniowych socjalistów, zbankrutowaną jeszcze przed uderzeniem huraganu “Maria” wyspę Puerto Rico. Na dzień dzisiejszy 90% z 3,5 milionowej ludności pozbawionych jest elektryczności. Na pierwszym planie przywraca się prąd szpitalom, szkołom i obiektom użyteczności publicznej. Wyspiarze psioczą na rząd federalny w Waszyngtonie, ale powinni uderzyć się we własne frywolne piersi.

Lewicowa mer San Juan, zwolenniczka Hillary Clinton, oskarżyła prezydenta Trumpa o ignorowanie cierpienia mieszkańców wyspy, ale o ironio zrobiła to na tle olbrzymiej ilości dostarczonej pomocy z USA! Otóż problem jest gdzie indziej, jedynie ok. 20% kierowców zgłosiło się do pracy, aby rozprowadzić przesłane przez Waszyngton zasoby wody pitnej i artykułów pierwszej potrzeby. Narzekają, ale nie chcą sobie pomóc. Kilka lat temu wskutek protestów zamknięto na wyspie amerykańską bazę wojskową, a przecież stąd pomoc nadeszła by o wiele szybciej. Według gubernatora wyspy szkody wyrządzone przez huragan “Maria” szacowane są na $90 mld…

Jest wiele zagadnień którymi żyje dziś Ameryka, ale najbardziej aktualnym rozpalającym ludzkie umysły jest masakra w “Sin City” w Las Vegas, w stanie Nevada. Corocznie do Las Vegas przybywa ok. 42 miliony gości, hazard to wielki biznes. W ubiegłą niedzielę Stephen Paddock, 64-letni milioner (wart powyżej $2 mln), były pracownik skarbówki (IRS), pracował też dla Lockheed Martin, pilot, właściciel dwóch samolotów i co najmniej 4 domów, zapalony hazardzista, gracz wysokich stawek w pokera, dwa razy rozwiedziony milczek bez policyjnej historii zastrzelił 58 (dalszych 49 jest w ciężkim stanie) i ranił ponad 500 uczestników muzyki country Route 91 Harvest Festival. Natychmiast zniknęło jego konto na Facebooku, na którym podobno manifestował swoje poparcie dla Hillary Clinton, wyrażając się niepochlebnie o Trumpie. Oficjalna strona Facebook Antifa Melbourne, pogratulowała Stephenowi Paddockowi udanej akcji, ale wskutek ostrej krytyki zlikwidowała swój wpis.

Czyżby dlatego wybrał festiwal muzyki country, której fanami często są konserwatyści? Zaprzeczeniem powyższej teorii jest informacja, że tydzień wcześniej późniejszy morderca prosił o również wysoko położony apartament w hotelu wychodzący na odbywający się wówczas koncert rapu Life is Beautiful Festival, jednak apartament był już zajęty. Są policyjne raporty, że wcześniej podróżował do Chicago, Filadelfii i Boston i zatrzymywał się w hotelach na wyższych piętrach właśnie w czasie festiwali obok na świeżym powietrzu.

Paddock otworzył ogień w niedzielę o godz. 22.05 ze swojego rogowego apartamentu na 32 piętrze hotelu Mandalay Bay do znajdujących się poniżej (w liczbie ok. 22,000) uczestników festiwalu wcześniej wybijając dwa okna. Od pożądanego celu dzieliło go ok. ¼ mili. 7 minut później ochroniarze i policja dotarła na 31 piętro i ustając, że krwawy morderca strzela z apartamentu piętro wyżej. O 22.15 padły ostatnie strzały do uciekającego tłumu kompletnie zaskoczonych ludzi. O 22.18 zbliżający się do apartamentu Paddocka ochroniarz hotelu znalazł się w polu widzenia jego zainstalowanych kamer. W kierunku ochroniarza padło 200 strzałów, jeden ugodził go w nogę. Ochroniarz Campos przez radio podał dokładne namiary zamachowca. 10 minut później policja rozpoczęła ewakuację sąsiednich apartamentów.

Przeciętnie 17 z 200 ochroniarzy hotelu jest uzbrojonych, więc wobec uzbrojonego po zęby mordercy nie mieliby żadnych szans. Dopiero o 23.20 przybyli policjanci ze SWAT TEAM wysadzili zabarykadowane drzwi apartamentu i wtargnęli do środka zastając terrorystę leżącego wśród licznych karabinów na podłodze w kałuży krwi . Policja znalazła 23 sztuki broni palnej (i jeden pistolet) i całą stertę amunicji. Niektóre karabiny wyposażone były w lornetki i były przerobione na broń automatyczną. Według ekspertów to właśnie mechanizm umożliwiający ciągłe strzelanie powodował przegrzewanie się karabinów, co blokowało je i uczyniło je bezużytecznymi. W sumie Paddock wystrzelił zdołał wystrzelić 1800 pocisków (z czego 200 przez drzwi apartamentu). Kilka minut później antyterroryści wysadzili następne zamknięte drzwi i ogłosili zakończenie akcji.

Ofiary ataku mówią o dwóch strzelających, drugi miał rzekomo strzelać z wysokości 4 piętra. Inni mówią o strzałach oddanych z innego kierunku. Wśród licznych relacji i wywiadów z ofiarami strzelaniny były głosy, że na jakieś 45 minut przed pierwszą serią skierowaną w uczestników festiwalu pewna latynoska w wieku ok. 50 lat krzyknęła do fanów:

 

“Jesteście otoczeni. Dziś tu k. zginiecie”

W kilka minut później została ona usunięta przez ochronę razem z towarzyszącym jej mężczyzną.

Wśród uczestników koncertu obecni byli też policjanci, medycy i strażacy, dwóch z nich zostało zabitych podczas prób ratowania już postrzelonych ofiar. W czasie konferencji prasowej Sheriff powiatu Clark Joseph Lombardo powiedział, że jest nieprawdopodobnym, żeby Paddock w tak detalicznie przygotowanym planie ataku nie miał współpracowników. Pracownik hotelu wyznał, że Paddock dzień wcześniej zamówił obiad dla dwojga.

Trzykrotnie już do tego ataku na “niewiernych” przyznało się ISIS ogłaszając, że krwawego zamachu dokonał ich człowiek Paddock, który przeszedł na islam 6 miesięcy temu i przyjął imię Abu Abdul Barr al-Amriki. Prawdą jest, że atak nosi znamiona ataku islamistów, ale adoptowanie tego zbrodniarza w szeregi swoich świętych bohaterów bez ujawnienia jakichś dowodów nie będzie brane na poważnie. Na ujawnionym filmie obok ciała seryjnego mordercy i samobójcy na stoliku widoczna jest kartka, której treść pozostaje dalej tajna.

Morderca uchodził za bardzo inteligentnego, skrytego mruka, taki obraz przedstawiają jego sąsiedzi i ludzie, którzy mieli z nim kontakt. Zasobny bezdzietny emeryt inwestował w domy w osiedlach dla emerytów i mieszkał w ciągu ostatnich lat w Kalifornii, Nevadzie, Florydzie i Teksasie (przez jakiś czas mieszkał tam z dziś już 90 letnią matką). Jego sąsiedzi z Verdi w Reno gdzie mieszkał ze swoją dziewczyną Mary Lou Danley wspominają go jako ponurego skrytego dziwaka z wydatnym “piwnym” brzuszkiem i dużym sejfem w kształcie lodówki w garażu dobrze widocznym z ulicy. Nie zapraszali gości, nie grali muzyki, prowadzili bardzo prywatne życie. Ich domy w których mieszkali nie posiadały zbyt wielu mebli. Między październikiem ub. roku a zamachem Paddock kupił legalnie 33 karabiny. Jego kolekcja broni była warta dziesiątki tysięcy dolarów..

Ogólnie policja znalazła aż 47 sztuk broni w trzech miejscach: w hotelu, w domu w Mesquite i w innym domu w Reno, setki sztuk amunicji, zasoby elektroniczne, plus 46 kilogramów materiałów wybuchowych (Tannerite i ammonium nitrate) w samochodzie zaparkowanym w hotelowym garażu (ciekawy jaki miał dalszy plan). Broń tę kupował w czterech stanach: w Nevadzie, Utah, Kalifornii i w Teksasie.

Policja znalazła pociski kierowane przez Paddoka w olbrzymie zbiorniki paliwa dla samolotów i helikopterów pobliskiego lotniska Las Vegas-McCarran, gdyby Paddock mógł spowodować pożar i wybuch zbiorników paliwa mielibyśmy do czynienia z tsunami ognia niszczącego ludzi i napotkane obiekty. Również zagadką pozostają niebezpieczne materiały wybuchowe w samochodzie mordercy, czy zamierzał je “uruchomić”? Wspomniany sheriff Joseph Lombardo stwierdził, że istnieją dowody mówiące o tym, że Paddock planował ucieczkę z miejsca zbrodni. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego.

James Brower były aktywista kampanii prezydenckiej Trumpa w stanie Massachusetts sugeruje, że FBI posiada video świadczące o powiązaniach Paddocka z ISIS, jednak nie ujawnia go, bo mogłoby to uruchomić dalsze ataki śpiochów z ISIS w USA. Dodaje również, że hotelowe rachunki wskazują na możliwość przebywania gościa w apartamencie przyszłego zamachowca.

Ludzie z którymi Paddock miał kontakt mówią, że w ostatnim czasie stracił sporo wagi, olbrzymie worki pod oczami mówiły historię człowieka zmęczonego, który rzadko śpi. Wyszło na jaw, że 21 czerwca dr. Steven Winkler przepisał Paddockowi lekarstwo (Valium) przeciw podnieceniu o nazwie diazepam. Czasem to lekarstwo powoduje agresywne zachowania. Morderca miał również duże problemy z alergią i wysokim ciśnieniem.

Według jego brata Erica to dlatego na zdjęciach czasem widzimy go w towarzystwie Mary Lou pozbawionej makijażu, sprayu do włosów, a nawet perfum, gdyż na wszystko to był uczulony. Jak podaje Mayo Clinic ok. 70% Amerykanów przyjmuje lekarstwa (głównie antydepresyjne i przeciwbólowe, zaś aż 50% przyjmuje dwa takie lekarstwa.

Stephen był najstarszym z czterech chłopców wychowywała ich matka (dziś 90 lat mieszka na Florydzie) dorastali w Sun Valley w Kalifornii. Chłopcy mieli sławnego ojca, Benjamin Hoskins Paddock na plakacie FBI 10-ciu najbardziej poszukiwanych przestępców ( Top Ten Most Wanted) w 1969 r. określany był jako psychopata z samobójczymi tendencjami (zajmował się rabowaniem banków). Uciekł z więzienia (skazany na 20 lat w 1961 r.) i prowadził drugie życie sprzedawcy używanych samochodów w stanie Oregon, aż do wpadki w 1978 r., zmarł kilka lat temu.

Stephen Paddock po dwóch nieudanych małżeństwach wiele lat przebywał w towarzystwie rozwiedzionej (po 20 latach małżeństwa) Mary Lou Danley. Jego partnerka urodzona na Filipinach, po mężu posiadała Australijskie obywatelstwo. Mary Lou zeznała, że Paddock przed masakrą w Sin City kupił jej bilet i wysłał ją na Filipiny. Dodatkowo przesłał tam jej $100,000. Wróciła kilka dni temu i została kilkakrotnie przesłuchana, jeśli ktoś może namalować pełniejszy obraz późniejszego mordercy to jest to Mary Lou.

Lewica natychmiast podskoczyła, aby tradycyjnie próbować wykorzystać zaistniałą tragedię, żądając ukrócenia wolności posiadania broni przez obywateli. W USA obywatele posiadają ponad 300 mln sztuk rozmaitej broni. W lewicowej stacji CBS jej wiceszefowa Hayley Geftman-Gold straciła pracę za odrażający wpis. Stwierdziła, że ofiary masakry nie zasługują na współczucie, ponieważ zwykle fani muzyki country głosują na Republikanów. Pismak z liberalnego Huffington Post Jason Fuller napisał, że POTUS Trump powinien być oskarżony o zdradę i jeżeli sąd mu to udowodni powinien być stracony, podobnie jak ci, którzy popierają politykę Trumpa (!) Dziś mówi się (nawet kooperuje w tym NRA) o zdelegalizowaniu gadżetów, które modyfikują broń aby strzelała tak jak broń automatyczna. Oczywiście w związku z tym zamieszaniem Amerykanie rzucili się do kupowania broni…

Prezydent Trump wraz z żoną Melanią po powrocie z zdewastowanej przez huragan “Maria” wyspy Puerto Rico, w czwartek udał się do Las Vegas spotkać się z ofiarami i podziękować policji. Trump określił Paddocka jako chorego pomyleńca. Przypomniał też, że to jest największa tego typu tragedia po masakrze 26 dzieci w szkole w Newtown, w stanie Connecticut w 2012 r. i masakrze (i spaleniu) 49 ludzi w gejowskim klubie w Orlando w 2016 r.

Właściwie to największej masakry w najnowszej historii USA dokonał rząd prezydenta Billa Clintona w kwietniu 1993 r, kiedy to krwawo rozprawił się z sektą religijną Davida Koresha zabijając, paląc aż 67 ludzi (w tym dzieci), sekta ta była odpryskiem Adwentystów Dnia Siódmego. Poza tym centrum zabijania w USA znajduje się w rządzonym od wielu dekad przez Demokratów Chicago. W czerwcu w Chicago zginęło 84 osób, 76 w lipcu, w sierpniu 50, a we wrześniu 59. Demokratyczną machiną Chicago rządzi Rahm Emanuel, przedtem szef gabinetu byłego prezydenta Obamy za jego urzędowania tylko w tym roku w Chicago zamordowano już 519 osób. W 2015 r. aż 2,988 osób było ofiarami użycia broni (ranni i zabici). Rahm objął fotel mera w 2011 r. w 2012 zginęło w mieście 509 osób, w 20013 tylko 442, w 2014 – 428, w 2015 – 495, jednak w 2016 już 751.

W tym samym roku w Nowym Jorku odnotowano 335 morderstw, w Baltimore 318, w Los Angeles 294, a w Philadelfii 277. Przypomnijmy, że Chicago było adoptowanym miastem Obamy, za jego prezydentury dopuszczono się tam aż 3,900 zabójstw (2009-2016). W latach 2011-2016 w Chicago odnotowano ponad 18,000 ofiar broni palnej, w dużym stopniu są to ofiary porachunków między gangami.

W 2016 r. w USA wzrosła liczba zabójstw o 8% i wynosiła w/g FBI 17,250 osób. Prawdą jest, że aż ⅔ zabójstw to samobójstwa i to one (przeważnie starsi mężczyźni) podbijają statystyki. Broń nie strzela sama, tak jak długopis nie robi błędów, tu najważniejsza jest ręka operatora. Politycy chcą zawsze pozbawić obywateli możliwości posiadania broni, ale sami otoczeni są uzbrojonymi ochroniarzami i mieszkają w zamkniętych osiedlach w chronionych domach.

Powracając do sytuacji prezydenta Trumpa trzeba przyznać, że mimo tylu zaistniałych nieszczęść i rozmaitych knowań jego przeciwników, prezydentura ma się dobrze. Wiele oczywiście zależy od obijającego się Kongresu, a tym bardziej Senatu, ale miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się przynajmniej przeprowadzić prezydencką reformę podatków. Giełda od czasu elekcji Trumpa poszybowała w górę aż 24%. Bezrobocie spadło do 4,2%, a popularność POTUS-a Trumpa podskoczyła do 46%. Żyć nie umierać!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

101 komentarzy

101 Komentarzy

 1. panMarek

  7 października 2017 at 23:12

  Przymusowo to zaszczepić Redakcję Wolnosc24 przeciw głupocie.
  Ludzie:
  1. Właściciel drona złapał niewidzialny bombowiec B-2 przelatujący nisko nad miastem – gówno złapał nie B2.
  2. Właściciel drona złapał (wykadrował) niewidzialny bombowiec B-2 przelatujący nisko nad miastem z prędkością na oko 400 – 600 km/h – niech się ktoś puknie w głowę zanim całe odium tego „portalu” spadnie na p. Sommera.
  3. Właściciel drona tak prowadzi kamerę, że nie powstydziliby się najlepsi operatorzy jak Sławomir Idziak.
  Ludzie co Wy wypisujecie. Przecież to wstyd!

  Z powodu blokady komentarzy na Wolnosc24 na: http://wolnosc24.pl/2017/10/07/niesamowite-nagranie-wlasciciel-drona-zlapal-niewidzialny-bombowiec-b-2-przelatujacy-nisko-nad-miastem-video/#comment-120744

 2. Egzorcysta

  8 października 2017 at 01:13

  Zadajmy sobie wiecej pytan? Jak taki aresnal broni wniosl nieniepostrzezenie do pokoju? (jego przyjaciolka byla pracownikiem tego kasyna), ale musialby ja wtajemniczyc.Druga sprawa, strzaly padaly z dwuch rozbitych okiem na 33 pietrze i pietra 4, co u masonerii nie jest przypadkiem tylko rodzajem komunikacji.Tak wiec nie strzelal sam ale strzelali we trzech. Czy panienka ostrzgajaca publicznosc na 45 minut przed zamachem, znala przyjaciolke Paddoka.Czy Paddok mial raka i czy mimo oficjalenj wesji jego stanu majtkowego nie byl zadluzony co jest czyms normalnym u hazardzistow, ktorzy za swoj ostatni ulimatiwe-kic oddadza nawet zycie.I takiego chorego czlowieka znalezli jako ofiare bardzo podobna do Osborne przy zamachu na Kenediego.Kto wynalajal inne pokoje z ktorych strzelano? Dlaczego policja i sluzby przybyly dopiero 70 minut pod strzlaninie. Dlaczego media podaja tak wielka ilosc zastrzelonych i rannych , po ktorych przyjechalo tylko pare karetek pogotowia, jakby Las Vegas bylo Polska prowincja? Mamy tez nagrania z policyjengo radia CB, gdzie rozmiar ataku byl wyraznie lekcewazony?
  Skad hazardzista mial 100 tys dolarow ktore dal przyjaciolce by wyjechala na Filipiny.Otoz ja uwazam ze jak zwykle gdzie sa jskies ataki, robia to sluzby, bo one i rzady maja z tego najwieksza korzysc, a raczej mafia ich otaczjaca.Facet mial juz niewiele zycia i byl pod kreska, wzial od sluzb 100 tys dol , i sie zastrzelil zanim strzelal a do ludzi strzelaly sluzby wierne Ameryce czyli mafii reprezentujaca USA.Zrobil to dla swojej przyjaciolki ,ktorej nakazal ucieczke z USA a ta wypaplala jakies kolezance i operacja prawie mogla sie nie udac, wiec skula ja policja i wyprowadzila.Co zrobic z taka dama, z pewnoscia kazal ktos wtajemniczony.Zachowanie sie policji w takiej sytuacji byloby szybko przesluchac i ewakulowac publicznosc.Ale musieli dostac inne rozkazy.
  Jest ogrom pytan , na ktore jezeli tylko rzad usa nie opodpowie logicznie bedzie wiadomo wszystko.

  ISIS jest komorka CIA, a na jej czele stoi obywatel Izraela. Jest oplacane i zbrojone przez USA o czym jakos w Polsce kazdy boi sie mowic.Celem ISIS bylo przgonic z otoczenia Izreala, mieszkancow ziem bogatych w rope i inne bogactw.Ktorych przpedzono do wroga Izraela nr1 Niemiec.Dlatego zadne kraje oscienne nie przyjely uchodzcow.A zeby problem powiekszyc Chazarzy utworzyli podobnie jak przedsiebiorstwo Holockhaust, tak tez utworzyli przedsiebiorstwo przmieszczen cywilizacyjnych od ktorych kasuja po ok 10 tys dol za transport do UE.Wraz ze wskazowkami jak od urzedow socjalnych w Niemczech i innych krajach te sume odzyskac i dlug splacic.A obowiazkiem urzdnikow ue, jest tego niewidziec bo Soros bedzie sie gniewal ,ze mu plan bizneswowy psuja.Wystarczy 10 tys dol pomnozyc przez ok 10 milonow zadluzonych czym Soros z pewnoscia nie wzgardzil
  i ostanie pyatnia dlaczego Obamie nikt nie zabral pokojowej nagrody Nobla i nie posadzil na lawie oskarzonych o mordestwo niewinnych ludzi, a Busha i nikogo z bialego domu ,ktory zamordowal wiecej ludzi jak Hitler nikt nie postawil przed Trybunal Norymberski, tym bardziej ze podstawa do ataku na Irak byla wyssana z palca.Osobiscie wiem ,ze gdyby Irak mial naprawde bomby atomowe nigdy nie zostalby wymordowany przez pozytecznych idotow i psychopatow z USA.Jak wiec widac Chazarstwo juz tak stalo sie baztrzlne, ze sa przekonani ,ze moga robic co chca.Zal mi tylko tych glpich zolnierzy, policji, lekarzy i pielgeniarki, niektorych niewtajemniczonych sedziow i naiwnych ogladaczy TV, Narodow dla ktorych zycie na Kuli Ziemskiej pod ostarzalem debili na rozkaz psychopatow czytajacych Talmud stalo sie normalnoscia.Caly swiat zamieniaja w Palestyne a wiekszosc nawet nie dpouszcza tej mysli,ze jutro przyjda wstrzykna „szczepionke” i wasze zycie normalne sie juz niebawem skonczy.A skonczy przez wlsna glupote i niechec do rozwoju i do wiedzy. Jest tez paru co to jak islamisci twierdza ,ze wszystko jest tylko tak jak Bog chce.Bog musi bo nie ma wyjscia ,zrobic kolejny „Potop”.

 3. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:07

  Thanks for finally talking about > %blog_title% < Liked it!|

 4. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 15:36

  I’m really impressed together with your writing skills as well as with the format to your blog. Is this a paid subject or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it’s uncommon to look a nice weblog like this one today..|

 5. Umanizzare presidios

  17 października 2017 at 21:36

  Great blog here! Additionally your website so much up very fast! What host are you the use of? Can I get your affiliate hyperlink in your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol|

 6. Itamar Serp

  17 października 2017 at 23:26

  Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say excellent blog!|

 7. zippyaudio

  18 października 2017 at 00:30

  Hello, I enjoy reading through your article. I like to write a little comment to support you.|

 8. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 01:43

  Hello, I think your blog might be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, excellent blog!|

 9. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 06:14

  This website was… how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Thank you!|

 10. Umanizzare presidios

  18 października 2017 at 07:55

  My family always say that I am killing my time here at web, except I know I am getting familiarity everyday by reading such good content.|

 11. MAGA

  18 października 2017 at 09:33

  Yes! Finally someone writes about %keyword1%.|

 12. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 09:41

  Highly descriptive blog, I loved that bit. Will there be a part 2?|

 13. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 12:11

  I must thank you for the efforts you’ve put in penning this website. I am hoping to view the same high-grade blog posts by you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own, personal site now ;)|

 14. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 13:29

  Hey very nice blog!|

 15. Luiz Gastão Bittencourt

  19 października 2017 at 20:06

  I’m extremely impressed with your writing talents as neatly as with the layout on your weblog. Is that this a paid topic or did you customize it your self? Either way keep up the nice high quality writing, it is uncommon to peer a great weblog like this one these days..|

 16. Umanizzare presidios

  19 października 2017 at 23:57

  It’s amazing in support of me to have a website, which is good in favor of my knowledge. thanks admin|

 17. Grupo Coral presidios

  20 października 2017 at 01:52

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.|

 18. Lelio Vieira Carneiro

  20 października 2017 at 04:27

  Every weekend i used to visit this site, for the reason that i want enjoyment, since this this web site conations really nice funny information too.|

 19. Itamar Serp

  21 października 2017 at 14:12

  My brother suggested I might like this blog. He was entirely right. This post truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!|

 20. Carlos Eduardo Veiga

  21 października 2017 at 23:04

  At this time I am ready to do my breakfast, when having my breakfast coming over again to read other news.|

 21. Grupo Serval presídios

  23 października 2017 at 01:42

  I do not even know the way I finished up here, however I assumed this put up was good. I do not know who you are however certainly you’re going to a well-known blogger in case you aren’t already. Cheers!|

 22. tercio borlenghi junior

  23 października 2017 at 21:55

  I all the time emailed this blog post page to all my associates, since if like to read it after that my contacts will too.|

 23. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  24 października 2017 at 06:59

  Hey very interesting blog!|

 24. Carlos Eduardo Correa da Veig

  25 października 2017 at 02:01

  My brother recommended I would possibly like this blog. He was once totally right. This submit truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info! Thank you!|

 25. Lelio Junior

  25 października 2017 at 19:08

  This is a really good tip particularly to those fresh to the blogosphere. Brief but very precise info… Thank you for sharing this one. A must read article!|

 26. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  25 października 2017 at 21:38

  Every weekend i used to pay a visit this web site, because i want enjoyment, since this this site conations genuinely good funny stuff too.|

 27. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 22:44

  Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.|

 28. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 01:06

  Hey fantastic blog! Does running a blog like this take a massive amount work? I have virtually no expertise in coding however I was hoping to start my own blog soon. Anyhow, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share. I know this is off topic but I simply needed to ask. Thanks a lot!|

 29. Lelio Junior

  26 października 2017 at 03:39

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog. An excellent read. I’ll certainly be back.|

 30. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 08:40

  This paragraph is genuinely a pleasant one it helps new internet visitors, who are wishing in favor of blogging.|

 31. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 11:12

  My family members every time say that I am killing my time here at web, except I know I am getting experience every day by reading such good posts.|

 32. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 12:31

  Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations in fact fastidious funny stuff too.|

 33. Lelio Junior

  26 października 2017 at 18:58

  Every weekend i used to visit this web page, as i wish for enjoyment, for the reason that this this web site conations truly good funny data too.|

 34. Lelio Junior

  26 października 2017 at 21:21

  Wow, that’s what I was looking for, what a data! existing here at this website, thanks admin of this site.|

 35. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 02:16

  Excellent article! We will be linking to this particularly great post on our site. Keep up the good writing.|

 36. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 03:35

  A fascinating discussion is definitely worth comment. I do believe that you need to write more about this issue, it might not be a taboo matter but generally people do not speak about such subjects. To the next! Many thanks!!|

 37. Grupo Coral presidios

  27 października 2017 at 03:53

  What’s up, just wanted to tell you, I liked this blog post. It was practical. Keep on posting!|

 38. Lelio Junior

  27 października 2017 at 06:18

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?|

 39. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 07:33

  Wonderful beat ! I would like to apprentice whilst you amend your web site, how could i subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I were tiny bit familiar of this your broadcast provided bright clear idea|

 40. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 12:36

  Hi there Dear, are you in fact visiting this web site on a regular basis, if so after that you will definitely take pleasant knowledge.|

 41. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 13:53

  Very shortly this web site will be famous among all blog viewers, due to it’s fastidious articles or reviews|

 42. Lelio Junior

  27 października 2017 at 15:10

  Nice blog here! Also your site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol|

 43. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 18:43

  Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world the whole thing is available on net?|

 44. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 19:53

  I every time spent my half an hour to read this webpage’s content all the time along with a cup of coffee.|

 45. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 21:03

  you are in point of fact a excellent webmaster. The web site loading speed is amazing. It kind of feels that you’re doing any unique trick. Moreover, The contents are masterwork. you’ve performed a wonderful activity on this topic!|

 46. Lelio Junior

  27 października 2017 at 22:14

  This article will help the internet people for building up new webpage or even a weblog from start to end.|

 47. Lélio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 01:44

  Amazing blog! Do you have any tips for aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m completely confused .. Any suggestions? Kudos!|

 48. Lélio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 04:09

  I used to be recommended this web site by means of my cousin. I’m now not sure whether or not this post is written by him as nobody else know such detailed approximately my trouble. You’re incredible! Thanks!|

 49. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 05:26

  A motivating discussion is definitely worth comment. I believe that you should publish more on this subject matter, it may not be a taboo subject but generally people do not discuss these topics. To the next! Many thanks!!|

 50. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 06:44

  You could certainly see your skills in the work you write. The sector hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.|

 51. Carlos Eduardo Correa da Veig

  28 października 2017 at 17:54

  I used to be able to find good advice from your articles.|

 52. Lelio Junior

  30 października 2017 at 02:56

  Hello, i think that i saw you visited my website thus i came to go back the desire?.I am attempting to find issues to enhance my web site!I guess its ok to use some of your ideas!!|

 53. Dadado Veig

  30 października 2017 at 12:20

  Your style is so unique compared to other folks I’ve read stuff from. Thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just book mark this web site.|

 54. tercio borlenghi jr

  31 października 2017 at 17:48

  As the admin of this site is working, no hesitation very soon it will be renowned, due to its feature contents.|

 55. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  1 listopada 2017 at 03:08

  At this time I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming over again to read more news.|

 56. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  3 listopada 2017 at 16:13

  Why users still make use of to read news papers when in this technological world the whole thing is available on web?|

 57. domain name

  6 listopada 2017 at 20:00

  Spot on with this write-up, I truly believe this web
  site needs a great deal more attention. I’ll probably
  be back again to read more, thanks for the info!

 58. actually asbestos

  12 listopada 2017 at 08:02

  Hello there! This blog post couldn’t be written any better!
  Looking at this article reminds me of my previous roommate!
  He always kept talking about this. I’ll forward this post to him.
  Pretty sure he’s going to have a good read.
  Many thanks for sharing!

 59. home security systems diy wired

  12 listopada 2017 at 14:36

  Do you got gliding patio room in your abode?

 60. lorex home security cameras amazon

  15 listopada 2017 at 07:25

  Are you experiencing slipping balcony entry way in your residense?

 61. home security systems reviews xfinity

  15 listopada 2017 at 11:59

  Have you sliding deck structure to your home?

 62. home security systems walmart

  15 listopada 2017 at 13:28

  To protect family from deterioration?

 63. Pozycjonowanie Strony Cennik

  29 listopada 2017 at 06:51

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for!

 64. Pozycjonowanie na Czym Polega

  29 listopada 2017 at 12:10

  You could definitely see your enthusiasm within the paintings you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart. „History is the version of past events that people have decided to agree upon.” by Napoleon.

 65. Pozycjonowanie Stron Cennik Lublin

  1 grudnia 2017 at 23:07

  I truly enjoy reading on this site, it has got superb content . „The great secret of power is never to will to do more than you can accomplish.” by Henrik Ibsen.

 66. Pozycjonowanie Stron Google Cena

  2 grudnia 2017 at 04:01

  fantastic issues altogether, you just received a new reader. What might you suggest in regards to your publish that you made some days in the past? Any positive?

 67. health insurance

  2 grudnia 2017 at 05:35

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 68. Co To Jest Pozycjonowanie Seo

  3 grudnia 2017 at 19:05

  I like the efforts you have put in this, thank you for all the great posts.

 69. Fashion

  4 grudnia 2017 at 10:24

  Some genuinely fantastic posts on this web site , thankyou for contribution.

 70. movie rating

  4 grudnia 2017 at 14:03

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

 71. News

  4 grudnia 2017 at 21:13

  Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such wonderful info being shared freely out there.

 72. News

  5 grudnia 2017 at 11:12

  I really enjoy examining on this web site , it has excellent posts . „The secret of eternal youth is arrested development.” by Alice Roosevelt Longworth.

 73. News

  5 grudnia 2017 at 19:46

  I haven’t checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 74. Strony Internetowe Pozycjonowanie

  6 grudnia 2017 at 00:08

  excellent issues altogether, you simply won a new reader. What would you suggest in regards to your put up that you simply made some days ago? Any certain?

 75. News

  7 grudnia 2017 at 03:01

  Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research on this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such great information being shared freely out there.

 76. Skuteczne Pozycjonowanie Kurs

  7 grudnia 2017 at 15:19

  I dugg some of you post as I cerebrated they were extremely helpful very useful

 77. website themes

  8 grudnia 2017 at 14:39

  My brother suggested I might like this blog. He was entirely right. This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

 78. Travel

  10 grudnia 2017 at 06:59

  Enjoyed examining this, very good stuff, thanks . „To be positive To be mistaken at the top of one’s voice.” by Ambrose Bierce.

 79. Health

  10 grudnia 2017 at 20:28

  fantastic points altogether, you just gained a new reader. What may you suggest in regards to your publish that you just made a few days ago? Any positive?

 80. click for more

  12 grudnia 2017 at 06:28

  Exceedingly stimulating advice you have mentioned, thanks so much for adding.

 81. Autos

  12 grudnia 2017 at 07:40

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 82. Health Food

  12 grudnia 2017 at 19:23

  Wow! Thank you! I continually wanted to write on my site something like that. Can I include a portion of your post to my blog?

 83. Home Improvement

  13 grudnia 2017 at 04:23

  I have learn some good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I surprise how so much effort you set to make one of these fantastic informative site.

 84. Home Improvement

  13 grudnia 2017 at 11:44

  I like this post, enjoyed this one appreciate it for putting up.

 85. International Business

  13 grudnia 2017 at 12:50

  I think other web site proprietors should take this site as an model, very clean and magnificent user genial style and design, let alone the content. You are an expert in this topic!

 86. these details

  13 grudnia 2017 at 17:17

  Truly absorbing advice you have remarked, thank you so much for putting up.

 87. Education

  13 grudnia 2017 at 18:07

  Some genuinely nice and utilitarian info on this internet site, besides I believe the style has got superb features.

 88. Fashion

  13 grudnia 2017 at 18:07

  What i don’t understood is if truth be told how you are no longer really much more smartly-preferred than you might be now. You’re very intelligent. You know thus considerably with regards to this matter, produced me personally imagine it from a lot of varied angles. Its like women and men don’t seem to be interested unless it is something to do with Woman gaga! Your own stuffs excellent. Always maintain it up!

 89. Extra resources

  13 grudnia 2017 at 18:48

  It’s almost unattainable to encounter well-updated readers on this niche, nonetheless you come across as like you comprehend whatever you’re preaching about! Cheers

 90. the original source

  13 grudnia 2017 at 21:40

  I simply wish to inform you that I am new to wordpress blogging and completely liked your review. Probably I am prone to save your blog post . You certainly have excellent article materials. Be Grateful For it for giving out with us all of your site post

 91. Cheap Shopping

  14 grudnia 2017 at 03:37

  Thank you for another informative website. The place else may just I am getting that type of info written in such an ideal method? I’ve a project that I’m just now running on, and I have been at the look out for such information.

 92. Home Improvement

  14 grudnia 2017 at 06:18

  Hi there, You have done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends. I am sure they’ll be benefited from this web site.

 93. Education

  14 grudnia 2017 at 11:22

  You have observed very interesting points! ps decent internet site.

 94. Medical

  14 grudnia 2017 at 13:06

  I am continually invstigating online for tips that can assist me. Thank you!

 95. Information Technology News

  14 grudnia 2017 at 13:15

  Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Extremely useful information specifically the last part 🙂 I care for such info much. I was looking for this certain information for a very long time. Thank you and best of luck.

 96. Home Improvement

  14 grudnia 2017 at 16:43

  Hello, Neat post. There is an issue together with your web site in internet explorer, may test this… IE still is the marketplace leader and a large part of other people will pass over your magnificent writing because of this problem.

 97. Higher Education Jobs

  14 grudnia 2017 at 19:41

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

 98. Web Design

  14 grudnia 2017 at 21:36

  I’ve recently started a site, the info you offer on this website has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. „Men must be taught as if you taught them not, And things unknown proposed as things forgot.” by Alexander Pope.

 99. Hotels

  15 grudnia 2017 at 04:40

  I was suggested this web site by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble. You are wonderful! Thanks!

 100. All Sports

  15 grudnia 2017 at 04:43

  Excellent website. Plenty of useful info here. I am sending it to some friends ans also sharing in delicious. And of course, thank you on your effort!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra