Z zagranicy

BBC o Różańcu do Granic: Kontrowersyjny dzień modlitw w Polsce mogący zostać odczytany jako poparcie dla rządu dla nieprzyjmowania muzułmańskich imigrantów

 

Dla brytyjskiej stacji BBC polska akcja modlitewna Różaniec do Granic jest „kontrowersyjna”. „Dziesiątki tysięcy ludzi wzięło udział w kontrowersyjnym dniu modlitw w Polsce” napisano w reportażu, jaki ukazał się na należącym do stacji portalu internetowym.

„Katolicy zostali zachęceni, aby udać się w wyznaczone punkty wzdłuż granic kraju, aby odmówić masową modlitwę różańcową za zbawienie Polski i świata” pisał autor artykułu.

„Liderzy kościelni twierdzą, że wydarzenie to miało czysto religijny charakter, jednakże istnieją obawy, że może ono zostać postrzegane jako wsparcie udzielone rządowi odmawiającemu przyjmowania muzułmańskich imigrantów” [sic!] dodał. Przypomniał, że tego dnia chrześcijanie świętują zwycięstwo nad Turkami Ottomańskimi w bitwie morskiej pod Lepanto 1571 roku.

Jednocześnie autor tego skandalicznego artykułu cytuje uczestniczkę ogólnopolskiej modlitwy różańcowej, Halinę Kotarską, która na wspólną modlitwę przybyła, by wyrazić swoją wdzięczność za ocalenie swojego syna, który miał wypadek samochodowy, ale również modliła się o przetrwanie chrześcijaństwa w Europie (co najwyraźniej bardzo wzburzyło komentatora brytyjskiej stacji). – Islam chce zniszczyć Europę – mówiła ona. – Chcą, żebyśmy odwrócili się od chrześcijaństwa – podkreślała.

Reporter BBC, komentując całe wydarzenie, stwierdził, iż „niektórzy księża i komentatorzy kościelni twierdzą, że wydarzenie to można postrzegać jako wsparcie dla rządowej odmowy przyjęcia muzułmańskich migrantów, polityki wspieranej przez większość Polaków”. Przytoczył też dementi organizatorów Różańca do Granic, którzy w rozmowie z BBC wyraźnie powiedzieli, że modlitwa nie była skierowana przeciw nikomu ani przeciw niczemu, natomiast sam wybór granicy jako miejsca modlitwy został dokonany dlatego, że granica symbolizuje pragnienie ogarnięcia modlitwą całego świata.

Artykuł brytyjskiego żurnalisty, mający być relacją z modlitewnego pospolitego ruszenia Polaków, kończy się konstatacją, że „Polska razem z Węgrami i Republiką Czech odmówiła wzięcia udziału w porozumieniu na szczeblu unijnym z 2015 roku odnośnie do relokacji uchodźców z krajów znajdujących się na pierwszej linii migracji, Włoch i Grecji”. „Polskie stanowisko stoi w sprzeczności z Watykanem, jako że papież Franciszek naciskał na większą akceptację dla migrantów podczas swojej wizyty w Polsce” stwierdza autor artykułu, podkreślając, iż „polscy biskupi wezwali rząd do przyjęcia wybranych syryjskich uchodźców, jednakże plan upadł z powodu braku politycznego wsparcia”.

Abstrahując już od tego, że mieszanie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej z polityką świadczy o totalnym braku wyczucia i rozeznania brytyjskiego reportera, warto zauważyć, że informacje o Polsce musiał czerpać wprost z „Gazety Wyborczej”. Nie jest bowiem prawdą, że rząd Beaty Szydło nie chciał przyjąć syryjskich imigrantów i że zabrakło do tego pomysłu wsparcia politycznego. Rząd Beaty Szydło chciał przyjąć tych Syryjczyków, którzy nie mają powiązań z terrorystami i… nie znalazł nawet jednego wśród chętnych udać się do Polski.

Niektóre media, powołując się na Urząd ds. Cudzoziemców podają, że rząd Polski przyjmuje tak uchodźców, jak i imigrantów wraz z rodzinami, i to nie tylko z Syrii, tylko robi to po cichu.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

75 komentarzy

75 Komentarzy

 1. panMarek

  7 października 2017 at 23:17

  Z powodu blokady komentarzy na Wolnosc24 na: http://wolnosc24.pl/2017/10/07/niesamowite-nagranie-wlasciciel-drona-zlapal-niewidzialny-bombowiec-b-2-przelatujacy-nisko-nad-miastem-video/#comment-120744

  Przymusowo to zaszczepić Redakcję Wolnosc24 przeciw głupocie.
  Ludzie:
  1. Właściciel drona złapał niewidzialny bombowiec B-2 przelatujący nisko nad miastem – gówno złapał nie B2.
  2. Właściciel drona złapał (wykadrował) niewidzialny bombowiec B-2 przelatujący nisko nad miastem z prędkością na oko 400 – 600 km/h – niech się ktoś puknie w głowę zanim całe odium tego „portalu” spadnie na p. Sommera.
  3. Właściciel drona tak prowadzi kamerę, że nie powstydziliby się najlepsi operatorzy jak Sławomir Idziak.
  Ludzie co Wy wypisujecie. Przecież to wstyd!

  • hansi

   8 października 2017 at 10:07

   Panie Marku, niech se Pan da spokój z tą „Wolnością 24” 🙂
   Tam goowno jest 🙂 Szkoda sobie tam zawracać głowę 🙂
   TU TEŻ co prawda goowno jest – jak na przykład powyższa enuncjacja Pani Wiejak 🙂
   Ale to portal właściwie katolicki i wiadomo przynajmniej, czego można się spodziewać, choć TEŻ nie tak do końca, hej 🙂 Bo goowno w mózgu można ludziom robić na wiele sposobów i na przeróżne tematy 😉 .. No, bo nasadziłem tych „goowien” już kilka sztuk i wystarczy 🙂
   A co do tego „brytyjskiego żurnalisty”, to trudno oczekiwać, żeby oni NIE MIELI swoich „Timmermannsów” i innych „Verhoffstadtów, czy Junckersów 🙂
   Robio, co im Soros każe i za co płaci, więc nad czym się tu podniecać, Pani Anno ? 🙂

  • gazetawarszawska.com

   8 października 2017 at 14:18

   Agenda żydowskiego odrodzenia w Polsce – kongres w berlinie cz.1 napisy PL

  • gazetawarszawska.com

   8 października 2017 at 18:25

   TRIUMF KRZYŻA CZYLI O PRAWDZIE WIARY KSIAG O.HIERONIM SAVONAROLA.

 2. Soplica

  7 października 2017 at 23:18

  A na zachodzie bez zmian, brednie, nicość i szkoda gadać. Natomiast u granic Polski duch modlitwy, żar serc i pełnia nadziei że miliony „zdrowasiek” wyproszą nawrócenie bezbożników, likwidację planów degradujących rolę człowieka do bezmyślnej maszyny … Byłem, widziałem, przeżyłem i będę opowiadał wszem i wobec że Polska nie zatraciła wiary ani swego człowieczeństwa. I mogą sobie „szczekać” różne szczekaczki, ale takie są fakty 🙂

 3. Bużana

  7 października 2017 at 23:42

  :))
  Przestańmy tłumaczyć się zachodowi z tego, co pragniemy robić i co robimy (oni i tak wykrzywią wszystko wg.swoich wyobrażeń)Czy oni się martwią o to, co my o nich myślimy?!
  My przypomnijmy sobie słowa Mickiewicza i uśmiechnijmy się do siebie porozumiewawczo:
  „NASZ Naród jest jak lawa
  z wierzchu zimna, twarda, sucha i plugawa.
  Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi! :))
  Plwajmy na tę skorupę zstąpmy do głębi!

  • hansi

   8 października 2017 at 10:09

   O ! O ! To to ! 🙂
   Taką..miejmy nadzieję…

 4. Moris

  8 października 2017 at 07:50

  Ale BBC nie przeszkadza że we Francji islamiści zajmują ulicę n swoje modły. Hipokryzja l

 5. Prawniczek

  8 października 2017 at 07:51

  1. Modlitwa nie skierowana do Boga jest BLUŹNIERSTWEM i GRZECHEM ŚMIERTELNYM
  2. Poziom opieki psychiatrycznej w Polsce sięgnął dnia skoro mamy milion ludzi nie mających pojęcia co jest nie z tą imprezą 🙁

 6. Marian

  8 października 2017 at 08:01

  „Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”
  Abp Gądecki próbuje jakoś zaistnieć medialnie. Biedaczek…

  • kwal

   8 października 2017 at 09:07

   Bo Jego Eminencja Gądecki jest żydowskiego pochodzenia…

   • hansi

    8 października 2017 at 10:16

    Żydowskiego pochodzenia – jest także, Panie „kwal” Grzesiu Braun na przykład 🙂
    Ale – i tu się ZGADZAM jednak z Panem „Marianem” – że czerwone berety się podłączyły do spontanicznego ruchu, metodą typowo żydowską…
    Że jeśli nie można zwalczyć i pociągnąć za sobą (w maliny), to trzeba STANĄĆ NA CZELE (jak Bolek – „Solidarności”, wypychając w niebyt Walentynowicz..),
    i zagrać PRZYWÓDCĘ, przy okazji robiąc LANS sobie samemu…
    Że też z tym Gądeckim nikt nie zrobi porządku i go nie uciszy trochę, swołoczy jednej, uzurpującej sobie przewodzenie polskiemu Kościołowi 🙂 ..

    • Lublinianka

     8 października 2017 at 17:47

     Idioto, pan Grzegorz Braun (zwłaszcza dla Ciebie, jest to pan) to wnuk polskiego ziemianina z Kielecczyzny, pana Reklewskiego. Rodzina Braunów jest z pewnością bardziej polska od Twojej, kmiocie, z wyjątkiem stryja, Juliusza Brauna. Wygoogluj sobie, kto napisał pieśn harcerską „Płonie ognisko i szumią knieje”.

     • Marian

      8 października 2017 at 18:48

      Ewa Braun, kochanka Hitlera, to była patriotyczna polska agentka. 😉
      To już wiemy, dlaczego Adolf przerżnął pod Stalingradem. 😛

  • hansi

   8 października 2017 at 10:11

   Zdaje się, że Pan „Marian” nie bardzo jarzy, ossochoozzzi z tą „imprezą”.. 😉
   Takoż – Pan „Prawniczek” 🙂 …

   • Marian

    8 października 2017 at 18:46

    Może i nie jarzę. Jak byłem młodszy to biegałem po takich imprezach z poczuciem, że „tworzę historię” – nie było papieskiej pielgrzymki, gdzie bym nie siedział w zagrodzie dla gojów.
    Ale teraz jakoś patrzę z dystansem na takie spędy… Prawdziwe życie toczy się jakby gdzie indziej.

    • Marian

     8 października 2017 at 18:54

     A propos, @hansi, Twoje dzieci chodzą od czasu do czasu do spowiedzi?

     • mordimer

      9 października 2017 at 10:19

      U lutrów nie ma takiej potrzeby.

     • Marian

      9 października 2017 at 20:40

      Nie ma takiej tradycji, ale potrzeba jest.

 7. ada

  8 października 2017 at 09:34

  „Niektóre media, powołując się na Urząd ds. Cudzoziemców podają, że rząd Polski przyjmuje tak uchodźców, jak i imigrantów wraz z rodzinami, i to nie tylko z Syrii, tylko robi to po cichu.”
  Jest to calkowicie prawdopodobne. W Warszawie stada czarnuchow i innych ciapakow laza, wraz z bachorami i bukami. Sa glosni, agresywni i smierdzacy.

  • Bużana

   8 października 2017 at 11:13

   @ada –
   – twój wpis jeszcze bardziej cuchnie pogardą i prowokacją…aż muszę wodę spuścić…
   Próbujesz przerobić nas – przeciwników przyjmowania muzułmańskich nachodźców w prymitywnych nienawistników?! W nas nie ma nienawiści i pogardy! My widzimy w nich LUDZI I ICH DZIECI! My z rozsądku chcemy bronić naszych rodzin i naszych dzieci!
   Wstrętna jest twoja wypowiedź 🙁

   • Marian

    8 października 2017 at 22:05

    Gdybyś czasem, @Bużana, widziała jak ci „LUDZIE” zachowują się, to może ostrożniej używałabyś słów, „nienawiść, pogarda”.
    Tych ludzi trzeba po prostu wychowywać, tak jak psu trzeba pokazać, kto jest przywódcą stada. Wiem, to przykre, ale to jest skuteczne.

    • Bużana

     9 października 2017 at 19:43

     Nigdy i ŻADNEGO DZIECKA nie nazwę >bachorem<!
     Bezdomnych śmierdzących i brudnych polskich i nie-polskich nieszczęśników też nigdy nie nazwę stadem!
     Ale wiem co chcesz powiedzieć i rozumiem Twoją rację…tylko – NIE JAK PSU!!

     • Marian

      9 października 2017 at 20:54

      @Bużana, jadę sobie autobusem, Warszawa, 7. rano, na przystanku wsiada dwóch arabusów, ok. 20 lat. Siadają na przeciwko siebie i rozmawiają ostentacyjnie na cały głos, tak że słyszy ich pół autobusu. Ale mieli pecha, bo stałem właśnie obok. Wyjąłem telefon i postanowiłem przesłuchać wszystkie dzwonki. Przy piątym, ten z nich, który siedział do mnie plecami wstał i odwrócił się do mnie. Zignorowałem kolesia i włączyłem kolejny dzwonek. Szybko zorientował się, że w tym stadzie nie jest samcem alfa. Usiadł grzecznie i wzorowo dojechał do końcowego przystanku. Pokazałem „jak psu”, gdzie jest jego miejsce. Bez słowa. – Zrozumiał. Dalszych dzwonków ich nie musiałem odsłuchiwać. Nie było takiej potrzeby. 😉

   • hansi

    9 października 2017 at 11:44

    Pani „Ado”…
    Widać, że jeszcze nic nie przycisnęło Pani naprawdę do muru…
    Proszę trochę pobyć wśród ludzi, którymi zalewa nas żyd, żeby zlikwidować nam naszą łacińską cywilizację…
    ZAPEWNIAM, że dość szybko NAUCZY SIĘ PANI nienawiści i pogardy 🙂
    Pogardy i nienawiści, jaką ONI – mają DLA NAS 🙂
    Etap „Refugees welcome !” – się zakończył nawet w Niemczech 🙂 ..

 8. Kowalski

  8 października 2017 at 10:05

  Polacy zobaczyli twarz szatana belzebuba i zwodziciela w Watykanie zwanego Franciszkiem,syna hitlerowca zbieglego po 2 wojnie swiatowej do Argentyny,ktory przeszedl juz oficjalnie na islam burzac chrzecijanstwo w Europie zachodniej,to ze masoneria zdobyla Watykan i usunela legalnego papieza Benedykta swiadczy tylko o upadku koscila rzymsko-katolickiego,ktorego Polacy zastapia swoim polskim kosciolem katolickim bez obcego zwierzchnictwa z zewnatrz,na nic miliardy sorosza i wizja budowy jednej swiatowej religii islamskiej,Krolowa Polski Matka Boska juz obronila Polske przed najazdem obcej wrogiej cywilizacji islamskiej,to dzieki panu Bogu mamy dzisiaj w Polsce Rozaniec bez granic jako fenomen na skale swiatowa jako poczatek odrodzenia jedynie prawdziwej wiary w Boga ,wiary katolickiej ktorego poczatek mamy wlasnie w dniu Matki Boskiej Rozancowej

 9. Antoni

  8 października 2017 at 11:11

  Według Bodasińskiego tak jak przed II wojną światową Polska i Europa „odrzuciły rękę Pana Boga”, tak teraz też ją odrzucają. I tak jak wówczas wojna była tego skutkiem, tak teraz wisi nad nami kolejny koniec Europy, jaką znamy.
  Zaangażowanie Episkopatu w „Różaniec do granic” ma na celu kontrolę, aby akcja i jej uczestnicy nie oderwali się od głównego nurtu Kościoła.
  Hierarchia ma złe doświadczenia z przeszłości – choćby ze schizmą Piotra Natanka, suspendowanego księdza, który zaszył się w małopolskiej Grzechyni i skupił wokół siebie ruch intronizacyjny, który odpłynął bardzo daleko od linii kościelnych władz. Fakt, że z czasem stanowisko Kościoła się zmieniło: jeszcze w 2008 r. Episkopat uważał, że „ogłaszanie Chrystusa Królem Polski jest niewłaściwe i niepotrzebne”, by w 2016 r. przyjąć akt uznania Jezusa jako króla Polski.
  Teraz Episkopat podchwytuje społeczne inicjatywy, naprostowuje je i przytrzymuje. Ruch skupiony wokół „Różańca do granic” pozostaje w bliskiej orbicie Kościoła instytucjonalnego i nie grozi mu schizma. Ale wątpliwości wokół motywacji organizatorów i politycznego pierwiastka akcji są tym mocniejsze, im głośniej mówią oni o zagrożeniu islamem i terroryzmem. Sam przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zapewniał, odpowiadając na wątpliwości na antenie TV Trwam, że akcja „nie jest przeciwko nikomu”.
  „Różańca do granic” Kościół nie mógł pozostawić samemu sobie, bo na starcie wiadomo było, że będzie masowym wydarzeniem. Już organizowana przed rokiem przez Solo Dios Basta akcja „Wielka pokuta” zgromadziła na Jasnej Górze ok. 100 tys. osób. Wówczas organizowano „armię duchową” i „walkę duchową”. Teraz mowa jest o różańcu jako „orężu”. Militarne słownictwo wskazuje na ofensywny charakter akcji – Kościół włączając się w nią, jednocześnie ją TONUJE.
  Organizatorzy prosili Episkopat o wsparcie, otrzymali je, ale na warunkach Kościoła. W intencjach mają więc dziękować i błagać, a nie prowadzić krucjatę mającą zatrzymać ekspansję islamu w Europie.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22475936,warszawa-byla-centrum-prostytucji-rozaniec-do-granic-nie.html

 10. Soplica

  8 października 2017 at 12:05

  Czy ktos z zabierajacych tu glos byl na granicy i modlil sie rozancem?

  • Marian

   8 października 2017 at 18:50

   Nie, ale czasem modlę się w domu. Jak nikt nie widzi.

   • hansi

    9 października 2017 at 11:24

    Ironia nie na miejscu.
    Tu NIE chodziło o pryncypia wiary chrześcijańskiej, lecz o KONKRETNĄ MANIFESTACJĘ , w obronie POLSKI i właśnie WIARY katolickiej..
    Jeśli Pan Marian uważa, że można to manifestować również i w domu, „jak nikt nie widzi” – to jego sprawa… 🙂
    Ogromna rzesza ludzi jednak – była innego zdania, jak widać 🙂
    Owszem – nadstawiamy drugi policzek czasem 🙂 Ale mamy je tylko DWA 🙂
    Możemy je nadstawiać naprzemiennie, żeby równo puchło 🙂
    Ale czasem idziemy, w obronie wiary i na wojnę, czyż nie ? NIE MA o tym w Biblii, Panie Marianie ? 🙂 Tyle razy Polska już szła na wojenkę za wiarę z BISURMANEM, a Historia powtarza się, jak czkawka, jak widać 🙂

    • Marian

     9 października 2017 at 18:22

     Przepraszam, pozwoliłem sobie z tą ironią trochę za bardzo. Rzeczywiście, mało wiem o tej imprezie i organizatorach.
     Są takie modlitwy, które zmieniają bieg historii. Są takie modlitwy, gdy pot spływa albo i krew – jak u Chrystusa w Ogrójcu. Jeśli ON pozwolił siebie widzieć podczas TAKIEJ modlitwy, to dla naszego pouczenia.
     Nie potępiam Inkwizycji, Wypraw Krzyżowych, Lepanto, ani Wiednia. Ważne, aby pieniądz czynu miał pokrycie w złocie osobistej modlitwy. Bo pieniądz bez pokrycie daje inflację.
     Z drugiej strony Polska nigdy nie była podbita ani ograbiona przez muzułmanów, a jedynym krajem, który nie uznał rozbiorów katolickiej Polski była muzułmańska Turcja.
     Pozdrawiam 🙂

     • Bużana

      9 października 2017 at 19:50

      @Marian –
      >pieniądz czynu i złoto modlitwyinflacji<! Broń nas Boże przed inflacją!

  • Bużana

   8 października 2017 at 19:07

   Ja oczywiście byłam!

  • hansi

   9 października 2017 at 11:20

   Ja – niestety NIE ! 🙁
   Zero szans miałem, na taką wycieczkę, dość sporo kilometrów w jedną stronę :(Akurat – zbiegowisko okoliczności, że nie mogłem się urwać i auto zdechło 🙁
   A pojechałbym, pomimo, że nie jestem wierzącym-praktykującym 🙂
   Jak i wielu tam ludzi, którzy z pewnością TEŻ nie są, nawet i katolikami, a jednak pojechali i stanęli z innymi, na granicy Polski, w obronie jej granic.
   A NIE z powodów, o jakich bredził agent komuchów – Pan Gądecki…

 11. Art

  8 października 2017 at 12:23

  Właśnie.Chyba nikt.Ja byłem w kościele,było chyba z 7 osób.

 12. MOTYL35

  8 października 2017 at 15:11

  PIĘKNA WSPANIAŁA INICJATYWA. KONIECZNIE W PRZYSZŁYM ROKU NALEŻAŁOBY POWTÓRZYĆ Z JESZCZE WIĘKASZA FREKWENCJĄ. Byłem w Warszawie w kościele pełnym kilka tysięcy ludzi.

 13. Nice blog here! Also your site loads up very fast!

  What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 14. Soplica

  8 października 2017 at 21:25

  Powiem tak: niech żałuje ten co nie był. Ja pojechałem 200 km , zastałem grupę ludzi (ogromną) która wiedziała po co tu przyjechała i jakie jest przesłanie tego zgromadzenia. Spotkałem księży którzy „nie wydziwiali” ale włączyli się w ton modlitwy. Według mnie historia będzie się odwoływać do tego wydarzenia i cieszę się że moją cząstka tam jest. Bo wydziwiać każdy potrafi ale wsiąść w samochód poświęcić dzień i modlić się za pokój i Polskę to już przerasta wielu … 🙁 Przesłanie tej modlitwy było tłumaczone we wstępie tego spotkania. Media są daaaalekie od sedna i plotą bzdury jak mało kto. Matka Boża na pewno wysłuchuje próśb. A jaka będzie odpowiedź? To zobaczymy … :))))

 15. Robert

  10 października 2017 at 15:49

  To tylko kolejny angielski incydent,pisza co im dzordzjo geriawit farmazon wiecznie żywy hologrm kaze.Kontrowersja polega na tym,ze nikt w tym dniu nie zabrał ze sobą dywanika z suffolka

 16. Sara

  14 października 2017 at 17:02

  I co nie podoba się? No i co z tego . Mamy to w dupie.

 17. spells psychic sight

  16 października 2017 at 09:48

  Hello there! I just want to offer you a huge thumbs up for your excellent information you’ve
  got right here on this post. I am coming back to your blog for more soon.

 18. Georgette Tyksinski

  24 października 2017 at 22:20

  Great holiday at the Marina de Bolnuevo. Check out the website.

 19. just another

  14 listopada 2017 at 15:00

  mcOk34 if the buffalo in my head could speak german i would not know a god damm thing. What i do know is that the language of art is out of this world.

 20. Darwin Escorts

  15 listopada 2017 at 19:41

  Very good post! We are linking to this particularly great content on our site. Keep up the good writing.

 21. annette schwarz

  16 listopada 2017 at 00:45

  qui forme. De plus cela le monde dans, expose qu aavant de c?ur bois le, le monde et et et de lotophages

 22. to learn more

  16 listopada 2017 at 11:46

  with something like this. Please let me know if you run into anything.

 23. see the website

  17 listopada 2017 at 09:35

  wow, awesome blog article.Really thank you! Want more.

 24. more details

  17 listopada 2017 at 11:38

  share. I know this is off subject but I just wanted to ask.

 25. augmented reality best practices

  19 listopada 2017 at 23:51

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Thanks for supplying this information.

 26. gta 5 shark card activation

  20 listopada 2017 at 08:20

  I value the post.Really thank you! Great.

 27. site

  20 listopada 2017 at 13:22

  Wow, that as what I was looking for, what a stuff! present here at this weblog, thanks admin of this site.

 28. Home

  22 listopada 2017 at 16:37

  I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post

 29. Best Bank to Refinance Mortgage

  24 listopada 2017 at 08:58

  I think this is a real great blog.Really looking forward to read more. Great.

 30. Automatic likes

  27 listopada 2017 at 11:05

  Wow, great article.Really looking forward to read more. Want more.

 31. for more info

  28 listopada 2017 at 08:04

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure nice factors in features also.

 32. free download for windows 8

  29 listopada 2017 at 05:03

  Many thanks for sharing this great article. Very interesting ideas! (as always, btw)

 33. Vancouver SEO

  1 grudnia 2017 at 00:16

  Thanks a lot for the blog post.Thanks Again.

 34. easyfinancial

  2 grudnia 2017 at 07:09

  Wow, this piece of writing is pleasant, my sister is analyzing such things, thus I am going to let know her.

 35. Wow! Thank you! I constantly needed to write on my site something like that. Can I include a part of your post to my website?

 36. vancouver seo

  5 grudnia 2017 at 09:21

  You might be my role designs. Thank you for the write-up

 37. Motor Trader Insurance

  7 grudnia 2017 at 15:20

  These are genuinely great ideas in on the topic of blogging. You have touched some fastidious factors here. Any way keep up wrinting.

 38. anal

  7 grudnia 2017 at 17:30

  Im thankful for the article post.Thanks Again. Cool.

 39. legitimate online poker US

  8 grudnia 2017 at 22:46

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is magnificent, let alone the content!

 40. more details

  8 grudnia 2017 at 23:51

  Loving the information on this site, you have done great job on the blog posts.

 41. online poker for us

  9 grudnia 2017 at 00:45

  Say, you got a nice article.Really thank you! Really Great.

 42. augenarzt bern

  9 grudnia 2017 at 07:38

  I wanted to thank you for this fantastic article, I certainly loved every small bit of it. I have bookmarked your web site to look at the newest stuff you post.

 43. Major thanks for the article post. Really Cool.

 44. seriose Casinos

  10 grudnia 2017 at 19:45

  This is one awesome article.Much thanks again. Will read on

 45. click here

  14 grudnia 2017 at 08:07

  That is a good tip particularly to those new to the blogosphere. Simple but very accurate info Thank you for sharing this one. A must read article!

 46. großmeister

  15 grudnia 2017 at 10:44

  Superb post here, thought I could learn more from but we can learn more from this post.

 47. initiation

  15 grudnia 2017 at 13:18

  Thanks so much for the article post.Really looking forward to read more. Awesome.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra