Z zagranicy

Brytyjska policja wypuściła zamachowca, który wjechał w tłum ludzi

Ciemnoskóry mężczyzna aresztowany za „wypadek” przed londyńskim Muzeum Historii Naturalnej został wypuszczony na wolność mimo że śledztwo w jego sprawie nadal trwa.

47-letni kierowca, którego pochodzenia nie podano do wiadomości publicznej został przesłuchany na okoliczność… niebezpiecznego prowadzenia pojazdu (sic!).

11 osób zostało rannych, kiedy na chodnik przed Muzeum Historii Naturalnej w Londynie wjechał rozpędzony pojazd z czarnoskórym mężczyzną za kierownicą. Mimo że mężczyzna został aresztowany, londyńska policja utrzymuje, że całe zdarzenie nie było atakiem terrorystycznym i apeluje do świadków zdarzenia, aby stawili się w komisariacie w celu złożenia zeznań.

Do tragedii doszło o godz. 14.20. Została ona zakwalifikowana przez organy ścigania jako „kolizja drogowa”. Większość rannych ma uszkodzone kończyny oraz urazy głowy – wynika z oświadczenia wydanego przez londyńskie pogotowie ratunkowe.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra