Kościół

Szokujące wideo. Zaorali ekumenizm, Lutra, papieża Franciszka, kościół posoborowy. Zobacz co Sławomir Cenckiewicz i Paweł Lisicki powiedzieli podczas debaty w IPN

Przez dekady krytyka patologii posoborowych w Kościele katolickim była domeną pozaparlamentarnej prawicy. Na łamach czasopism prawicowych środowisk ukazywały się artykuły mówiące o szkodliwości sprzecznej z katolicyzmem protestantyzacji Kościoła katolickiego, szerzeniu się plugawych protestanckich herezji i marksizmu wśród duchownych i laikatu, i potrzebie obrony tradycyjnej nauki katolickiej. Dziś jednak tradycjonalizm katolicki przestał być domeną zmarginalizowanych środowisk prawicowych i wszedł na salony. O czym świadczy zamieszczona na kanale portalu Wolność 24 wideo relacja z spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN.

 

O wejściu na salony opinii tradycjonalistycznych świadczy sfilmowana promocja najnowszej, wydanej przez Frondę, książki „Luter. Ciemna strona rewolucji” autorstwa redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” Pawła Lisickiego. Paweł Lisicki opublikował kolejną książkę będąca niezwykle merytorycznym oraz bezkompromisowym atakiem na posoborowe patologie w Kościele katolickim i obroną tradycji katolickiej. Wagi stanowisku Pawła Lisickiego dodaje to, że jego tygodnik jest jednym z sztandarowych tygodników postrzeganych jako czasopisma przyjazne rządzącej w Polsce PiS.

O książce Paweł Lisicki, w centrum edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej, co ewidentnie podkreśla wagę publikacji, rozmawiali: szef archiwów wojskowych dr hab. Sławomir Cenckiewicz (od wielu lat nieukrywający swojego tradycjonalizmu katolickiego, krytyk wypaczeń posoborowych w Kościele katolickim), Cezary Gmyz (protestant, korespondent TVP Info w Niemczech), Paweł Lisicki i Jacek Ożóg.

Sławomir Cenckiewicz i Paweł Lisicki podkreślali, że posoborowe patologie w Kościele katolickim, w tym i działania papieża Franciszka są sprzeczne z niezmiennym nauczaniem katolickim i prowadzą do destrukcji wspólnoty katolickiej.

Przykładem takiej krytyki wypaczeń posoborowych w Kościele, jest to stanowisko autora pracy jakie w informacji o spotkaniu podkreślił wydawca – „Jeśli papież Franciszek ma rację, że w sporze o usprawiedliwienie Luter się nie pomylił, to znaczy, że w błędzie trwali ojcowie Soboru Trydenckiego. Podobnie dziwnie brzmi twierdzenie papieskie, że Luter nie chciał podziałów w Kościele skoro reformator nazywał papieża Antychrystem i chciał zniesienia Urzędu Nauczycielskiego”.

Choć dyskusje zdominował temat szkodliwości protestantyzacji Kościoła katolickiego paneliści przypomnieli również o antysemityzmie Lutra i o tym jak ten luterański antysemityzm stał się pożywką dla nazistowskiego rasizmu.

Jan Bodakowski

 

 

Cz 1 Gmyz, Cenckiewicz, Lisicki, o Lutrze, Żydach i szkodliwości ekumenizmu

https://www.youtube.com/watch?v=sFlHTxhx-6g

 

Cz 2 szkodliwość Lutra, ekumenizmu, posoboru

https://www.youtube.com/watch?v=RwKJAuWpeYE

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

101 komentarzy

101 Komentarzy

  1. Luiz Gastão Bittencourt

    12 listopada 2017 at 18:15

    I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

  2. Blossom Reutter

    22 grudnia 2017 at 20:22

    It’s an remarkable post in favor of all the internet viewers; they will obtain advantage from it I am sure.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra