Z kraju

Antoni Macierewicz – Nie będzie gwarancji dla bezpieczeństwa europejskiego, jeżeli Rosja nie wycofa się z Ukrainy

– Groźby, które słyszymy ze strony rosyjskiej mają sprawić, że kraje sojusznicze NATO przestaną sobie ufać i osłabią wolę zachowania wspólnego bezpieczeństwa – opowiadał Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja.

– Groźby, które słyszymy ze strony rosyjskiej mają sprawić, że kraje sojusznicze NATO przestaną sobie ufać i osłabią wolę zachowania wspólnego bezpieczeństwa. (…) Rozmawialiśmy o sprawach, które są najważniejsze dla Polski, ale również bardzo istotne dla Wielkiej Brytanii – o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO. Oba kraje były bardzo zaniepokojone ostatnimi zachowaniami Federacji Rosyjskiej, zwłaszcza ćwiczeniami „Zapad’17”, ale także powtarzającymi się różnorodnymi groźbami, które słyszymy ze strony rosyjskiej, np. dzisiejszymi oświadczeniami, że Rosja jest gotowa zerwać układ NATO-Rosja, który był zawarty jeszcze w latach 90. Wielka Brytania nadal będzie utrzymywała wojska zarówno w Estonii, jak i w Polsce. Najnowsza zmiana wojsk, które stacjonują w ramach grupy bojowej będącej w Polsce wysłanej z Wielkiej Brytanii – w najbliższych dniach dotrze do Orzysza. W tej sprawie jednoznaczne oświadczenie zarówno ministra spraw zagranicznych, jak i ministra obrony Zjednoczonego Królestwa nie ulega żadnej wątpliwości. Minister obrony Michael Fallon powiedział: Będziemy ramię przy ramieniu zapewniali bezpieczeństwo Polski i wschodniej flanki tak długo, jak długo będziecie nas potrzebowali. Co do tego możecie mieć absolutną pewność. (…) Zarówno Polska i Wielka Brytania uważają, że agresja rosyjska musi zostać zatrzymana.
Nie będzie gwarancji dla bezpieczeństwa europejskiego, nie będzie gwarancji w ogóle, jeżeli Rosja nie wycofa się z Ukrainy. Słyszeliśmy ostatnio różne propozycje ze strony rosyjskiej, np. stworzenia sił pokojowych. One w tym kształcie są nie do przyjęcia, gdyż sugerują, że teren Donbasu uważa się za teren sporny. Takie siły pokojowe mogłyby być zrealizowane tylko na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Oczywiście, w ich skład nie mogłyby wchodzić wojska rosyjskie, gdyż są to wojska jednego z agresorów. Idea sił pokojowych nie może być narzędziem do akceptacji legalizacji rosyjskiego imperializmu – mówił Antoni Macierewicz.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

177 komentarzy

177 Komentarzy

  1. Dusty

    20 listopada 2017 at 13:32

    Touche. Solid arguments. Keep up the amazing work.

  2. click here

    13 grudnia 2017 at 08:19

    Very good post. I am facing a few of these issues as well..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra