Kościół

Chwili z wiecznością nie da sie porównać

Medytacje ewangeliczne z dnia 1 listopada, Środa, 1 J 3,1-3

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty.

Gdy Bóg coś nazywa, to od razu pokazuje całą prawdę o tym, co nazywa. Jeśli o nas mówi dzieci Boże, Jego dzieci, to taka jest nasza natura. Nie ma innej. A zatem każdy, kto odwraca się od Boga, kto nie przyjmuje tej prawdy o swej naturze, działa niejako przeciwko sobie i krzywdząc siebie samego.

Bóg jest delikatny, nie pragnie żadnych rozwiązań, których my nie chcielibyśmy też zapragnąć. Miłość polega na spotykaniu się pragnień osób, które istnieją i są dla siebie nawzajem błogosławieństwem.

Grzech spowodował, że nie chcemy tego tak widzieć, że pragnienia w nas wykrzywiają się, robią się pokrętne, obierają cel nienaturalny dla nas. Męczymy się wtedy sami ze soba, zamęczamy tych, którzy są wokół nas. A natura nasza jest prosta. Jesteśmy dziećmi Boga. Dziecko to osoba najbardziej ukochana, zaopiekowana. Oczywiście w chwilach cierpienia ciężko to odczuwać, ale Bóg obiecuje, że  doczesnych cierpień  po prostu nawet nie da się porównać z przyszłą chwałą. A jak Bóg mówi, to jest rzeczywiście tak, jak mówi, bo nie ma w Nim sprzeczności.

Bóg wie, że cierpimy, dlatego tak wiele razy Chrystus powtarza słowo: wytrwajcie. To nie jest łatwe, ale nie jest niemożliwe. Bóg jest jedynym Ojcem, któremu można całkowicie zaufać. Żaden ziemski rodzić nie jest naszą pewnością, bo żaden człowiek nie może być pewnym oparciem dla drugiego człowieka. Ale Bóg tak. Wystarczy wytrwać, życie jest chwilą przecież, a chwała Boża w której każda córka i syn Boga ma się odrodzić jest wiecznością. Chwili z wiecznością nie da się porównać w żaden sposób.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

  1. forest patch download}

    25 listopada 2017 at 03:18

    Good Morning, google lead me here, keep up nice work.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra